Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko195
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dodo_
dodo_

dodo_

Dołączył 12 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4086
  • Znaleziska 474
  • Mikroblog 3612
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 181

1001

Zrobiłem generator kratek wentylacyjnych do druku 3D

Zrobiłem generator kratek wentylacyjnych do druku 3D

Zrobiłem VentForge, generator kratek wentylacyjnych do druku 3D. Wpisujesz wymiar otworu w ścianie, a generator tworzy wkład, zdejmowany front z lamelami i opcjonalną siatkę na owady. Można ustawić kształt ramki, luzy, otwory montażowe i wzór siatki.

rasvodin
z
wykop.pl
dodany: 15 godz. i 57 min temu
  • 76
  • #
    druk3d
  • #
    drukarki3d
  • #
    diy
  • #
    majsterkowanie
  • #
    programowanie
dodo_
dodo_
dodo_ 14 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 1
@rasvodin: To teraz tylko kupić drukarkę, wrzucić oferty na Allegro / Aliexpress / Ebay i ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

opiateterrorist
opiateterrorist
21.06.2026, 21:57:45
  • 0
Podłączyłem Codexa pod XTB.

Działa to zaskakująco fajnie, ale nie do końca tak, jak sobie wyobrażałem. Codex ogarnia aplikację webową, potrafi analizować sytuację, klikać po interfejsie i prowadzić cały proces, ale nie chce wykonywać transakcji bez mojego potwierdzenia, więc do ultraszybkich trejdów się nie nadaje.

Najwięcej tokenów spaliła mi chyba nie sama analiza, tylko ciągle jebiąca się warstwa przeglądarki. Jak coś w UI się wysypie, to agent zaczyna mielić, poprawiać, szukać, klikać, wracać, odświeżać
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 22.06.2026, 07:07:33 via Wykop
  • 2
@opiateterrorist: bla bla, nikt tego bełkotu nie czyta panie
  • Odpowiedz
ByczekRozplodowy
ByczekRozplodowy
15.06.2026, 11:17:10
  • 27
Pamiętacie tych śmieci z #stackoverflow ?
A ich walenie konia do rankingów, punkcików itp.?
Narzekacie na #scrum , ale to zródłem takiego zachowania są sami deweloperzy. Za punkciki, estymaty, plakietki dobrego goja zrobią wszystko.
Za darmo systemy piszą i kod wystawiają, a potem ktoś p---------a, tenże kod do AI i każe sobie płacić xD.
Zwierzęta były gotowe dokuczać tym co chcieli zacząć programować na stacku, wyżywali się, usuwali im posty, a forum
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 15.06.2026, 11:31:28 via Wykop
  • 8
@ByczekRozplodowy: tak BTW dzięki #scrum LLMy nie są tak dobre jak mogłyby być w pracy.

Dawniej, każdy projekt zaczynał się i rozwijał z tonami dokumentacji. Wszystko było planowane i analizowane najpierw. Programowanie było czystą implementacją.

Na szczęście przyszedł AGILE, za nim scrum itp. Zaczęło się liczyć dostarczanie przede wszystkim.

Gdybyśmy programowali jak 50 lat temu - LLMy miałyby teraz eldorado i wtedy może faktycznie zaczęło by programistów zastępować.
  • Odpowiedz
dodo_
dodo_
dodo_ 16.06.2026, 09:00:00 via Wykop
  • 0
> Najpierw musisz wydrenować tego klienta z Wymogów


@quarien: w czasach do których się odnoszę to nie programista się tym zajmował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
grzegorz-polanski
grzegorz-polanski
grzegorz-polanski
11.06.2026, 15:27:13
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 11.06.2026, 15:46:25 via Wykop
  • 1
@grzegorz-polanski: widzę nazwisko zobowiązuje panie Grzegorzu
  • Odpowiedz
dodo_
dodo_
dodo_ 03.06.2026, 10:04:16
  • 1
Czemu przestała grać swoje
#tenis
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

damian-grzelus
damian-grzelus
damian-grzelus
31.05.2026, 11:45:16
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 31.05.2026, 12:08:17 via iOS
  • 0
@damian-grzeluś konio waluś
  • Odpowiedz
asasaaa
asasaaa
asasaaa
27.05.2026, 12:42:01
  • 0
#dupeczkizprzypadku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 27.05.2026, 13:19:11 via Wykop
  • 2
asasaaa trzyma w ręku ku...sa
  • Odpowiedz
a5f5c1
a5f5c1
a5f5c1
26.05.2026, 08:55:30
  • 2
@Przypomnienie: za rok "przypomnij mi, żeby usunąć konto z tego portalu ze śmiesznymi obrazkami"

#programista15k #programowanie #sztucznainteligencja #ai
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 26.05.2026, 10:33:45 via Wykop
  • 0
@BreathDeath: @a5f5c1 fun fact: RODO zezwala na trzymanie jakiś danych w celu przechowania tego info o "zapomnieniu"
  • Odpowiedz
lubiesikacdozlewu
lubiesikacdozlewu
lubiesikacdozlewu
20.05.2026, 15:51:07
  • 24
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 20.05.2026, 21:39:18 via iOS
  • 2
> „ciekawe historie”


Czyli jeszcze zabawiaj Ukra1nke xD

A poza tym to już bardziej moralne jest ukraść te 300 zł niż oszpecać kogoś w zamian za kontakt z kobietom
  • Odpowiedz
rolling_stone_with_no_hope
rolling_stone_with_no_hope
rolling_stone_with_no_hope
20.05.2026, 13:29:55
  • 1
#programista15k

Co jak kontraktornia typu Sii mnie przyjmie a potem skompromituję się na rozmowie z klientem?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 20.05.2026, 13:39:43 via Wykop
  • 12
@rolling_stone_with_no_hope: Jak to "przyjmie"? Ty od razu idziesz na rozmowę do Klienta jak do zwykłej pracy.

Jeszcze czego. Przecież kontraktornia tylko zgarnia prowizję za zasób B2B.
  • Odpowiedz
EmDeCe
EmDeCe
12.05.2026, 15:03:20
  • 168
#polityka #konfokacapy
EmDeCe - #polityka #konfokacapy

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 12.05.2026, 21:26:04 via iOS
  • 2
@EmDeCe:
- „nie chcę domknięcia systemu”
- „serio, jedna partia nie powinna mieć pełni władzy”
- no dobra, Nawrocki imponuje mojemu prawackiemu móżdżkowi
  • Odpowiedz
Sin-
Sin-
05.05.2026, 08:24:02
  • 832
W całej dyskusji nad spadkiem dzietności praktycznie nikt nie bierze pod uwagę dość istotnego czynnika.
Możecie mnie dowolnie zamordować w komentarzach ale i tak to napiszę. Spadek dzietności to nie tylko pieniądze, mieszkania i praca, ale też ogromna zmiana modelu rodzicielstwa.

Kiedyś dziecko szybciej wchodziło w świat samodzielnie. Szło samo do szkoły, bawiło się na dworze bez ciągłego nadzoru, pomagało w domu albo w polu, miało więcej kontaktu z rówieśnikami bez obecności dorosłych.
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 05.05.2026, 18:41:37 via iOS
  • 2
@Sin-: to ma swoją nazwę: dzieciocentryzm
  • Odpowiedz
pearl_jamik
pearl_jamik
24.04.2026, 11:00:28
  • 0
Dlatego nie fizyka >>>> matematyka. Pacany sobie ubzdurały, że:

1+2+3+4+... = -1/12

Matematycy brandzlujo się na tym wynikiem, a to jest jedynie rozszerzenie nie mające sensu. Oczywiste jest że 1+2+3+4+... = nieskończoność. Ale oni se ubzdurali że se to przedłużą i będą podniecać się tym. W ogóle matematyka wyższa to jest odklejenie umysłowe, wymyślajo se rzeczy z czapy i potem robio dowody na to. xd xd xd TYLKO #fizyka !!
pearl_jamik - Dlatego nie fizyka >>>> matematyka. Pacany sobie ubzdurały, że:

1+2+3+...

źródło: ramanujan-summation-proof-meme-v0-0a7tqvm57vkd1

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 24.04.2026, 11:23:49 via Wykop
  • 5
@pearl_jamik: Oni przynajmniej mają dowody i pewną metodę naukową. Nauki nie-ścisłe, psychologia, neuro-cośtampodstaw? W niektórych dziedzinach 80% badań wyniki się nie odtwarzają. Głowa mała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
deziom
deziom
24.04.2026, 06:59:59
  • 322
XDDDDDDD #zaorski #gielda #afera #kryptowaluty
deziom - XDDDDDDD #zaorski #giełda #afera #kryptowaluty

źródło: 1000134878

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dodo_
dodo_
dodo_ 24.04.2026, 09:26:35 via Wykop
  • 34
Jak ktoś nie czytał to tłumaczę najważniejszą część:

Suszek dał kasę ("miliony" - nie wiadomo ile odkładnie) firmie @rafalzaorski żeby animował im giełdę (robienie wolumenów/zapewnianie płynności klientom etc) a on tę kasę po prostu z-----ł xD
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 24
  • Strona 1 z 24
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.01.2016

    Komentator
  • Wykoptester
    od 11.06.2014

    Wykoptester
  • Rocznica
    od 04.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 23.02.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 31.12.2016

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking