Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko139
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
natural_hardship
natural_hardship

natural_hardship

Dołączył 3 lata i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1468
  • Znaleziska 39
  • Mikroblog 1429
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5
natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 20 godz. i 15 min temu
  • 2
>> Musiało to być około 1980 roku, kiedy w Chalet Tanneg w szwajcarskiej miejscowości Gstaad miałem okazję porozmawiać z Jiddu Krishnamurtim sam na sam. Przez poprzednie mniej więcej cztery lata regularnie i systematycznie praktykowałem jogę, ćwiczenia oddechowe oraz medytację. Opowiedziałem K. o wszystkich pozytywnych skutkach, jakie miało to w moim życiu, na wielu poziomach jednocześnie. Wtedy zadał mi pytanie, które przeszyło moje serce niczym sztylet — jedno z najbardziej zabójczych, najokrutniejszych pytań,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kubako
kubako
19 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 2
jedno z najbardziej zabójczych, najokrutniejszych pytań, jakie kiedykolwiek mi zadano.


@natural_hardship: niby co w tym okrutnego? Jak trzeba myslec, zeby tak odebrac to pytanie?

Elephant and the
  • Odpowiedz
szachrai
szachrai
3 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 0
@Lord-Penetrator: W metaforze ze słoniem chodzi o to że człowiek jest mniejszy od słonia i nie jest w stanie go objąć dotykiem.

Jeżeli widziałeś słonia to oznacza że tylko tyle że widziałeś jednego konkretnego słonia a nie że znasz jego pełną istotę. Doświadczyłeś ze swojej perspektywy, swoimi zmysłami czegoś co rozpoznałeś i nazwałeś 'słoniem'. Więc nawet jeśli bóg przyjąłby jakąś fantastyczną formę i objawił przed tobą i mną jednocześnie to
  • Odpowiedz
Wykponik2137
Wykponik2137
05.06.2026, 22:32:01
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship przedwczoraj, 02:55:45 via Wykop
  • 0
@Wykponik2137: Zamiast te dziurę zapychać, to zastanowić się, skąd się bierze? I jak ją wyleczyć? Tylko jak to zrobić?
  • Odpowiedz
Kghjw
Kghjw
Kghjw
05.06.2026, 23:59:14
  • 35
Moje życie zmierza w kierunku calkowitego rozpadu. W zasadzie zatraciło juz ino jakikolwiek sens. Cięzko mi jest ciagnąć to wszytko wiedząc że mam 30 lat i wszystko co do re już dawno za mną. Po raz kolejny w przeciagu ostatnich kilku tygodni upilem sie sam w pustym mieszkaniu. Ciekawe ile jeszcze watroba pociagnie.
#przegryw #depresja #alkoholizm #samotnosc #blackpill
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship przedwczoraj, 02:51:54 via Wykop
  • 2
Odległy niczym horyzont, cel którego jeszcze nie widać, wędrowiec zaś musi wstać, odkrywać nieznane nicie losu.


@SarahC: Ładnie napisane, przypomniało mi się moje dawne przemyślenie, że czasami nie widać sensu, nie dlatego że go nie ma, tylko dlatego, że widoczność jest ograniczona i trzeba wykonać jakieś ruchy żeby stopniowo się te wątki pokazały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
andrzejdragan
andrzejdragan
03.06.2026, 13:11:26
  • 2415
Cześć,
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)
  • 212
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 05.06.2026, 08:09:16 via Wykop
  • 0
Dzień dobry. Ostatnio dużo się mówi o zagrożeniu egzystencjalnym związanym z rozwojem sztucznej inteligencji, a co sądzi pan o zagrożeniu związanym z globalnym ociepleniem?
  • Odpowiedz
andrzej-tata-000000
andrzej-tata-000000
andrzej-tata-000000
03.06.2026, 11:40:50
  • 88
Też macie wrażenie, że życie to tylko z-----------e i wysiłek żeby przeżyć, a nagrody z tego nie ma żadnej?
#depresja #przegryw
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 04.06.2026, 04:39:18 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Esior
Esior
Esior
02.06.2026, 13:22:47
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 02.06.2026, 22:44:44 via Wykop
  • 1
@AnonimoweLwiatko: nie sądzę, żeby przyjęło się to na masową skalę, bo mało kto chciałby wychowywać samotnie dziecko, a druga sprawa że to byłby dramat i trauma dla tego dziecka
  • Odpowiedz
natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 03.06.2026, 17:17:52 via Wykop
  • 0
@AnonimoweLwiatko: Inne doświadczenie - traumatyczne doświadczenie. Oczywiście że trauma, ponieważ dziecko potrzebuje dwojga rodziców. Poza tym wychowanie dziecka jest ciężkim zadaniem dla dwóch osób, a co dopiero w pojedynkę, trudno mi sobie wyobrazić żeby ktoś świadomie się na to pisał
  • Odpowiedz
makgyvergaleriapl
makgyvergaleriapl
02.06.2026, 22:34:51
  • 48
Dzień dobry, wieczór, nocna zmiano. Wszystkiego dobrego dla dziennej, dobranoc.

Mam dzisiaj urodziny, ale nikt nie złoży mi życzeń, bo jestem p----------y...
makgyvergaleriapl - Dzień dobry, wieczór, nocna zmiano. Wszystkiego dobrego dla dzien...

źródło: 1000007644

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 03.06.2026, 03:32:47 via Wykop
  • 0
Wszystkiego najlepszego
  • Odpowiedz
pomelobezkaca2
pomelobezkaca2
31.05.2026, 18:17:20
  • 4
gorzej sie czuje jeszcze bo siostra mi powiedziala ze babcia negatywnie sie o mnie wypowiedziala na wiesc o tym, ze nie zlozylem matce zyczen itp na dzien matki,

nikt nie wezmie pod uwage mojego punktu widzenia

zle sie czuje bardzo.

#depresja #zaburzeniaosobowosci
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 01.06.2026, 05:29:16 via Wykop
  • 2
@pomelobezkaca2: to jest bardzo powszechne, system rodzinny broni rodziców i gaslightinguje dzieci, ale często racja jest po stronie dziecka, masz prawo czuć to co czujesz
  • Odpowiedz
Lawsonik
Lawsonik
30.05.2026, 04:38:04
  • 1
Bawi mnie gadanie, że jednym z powodów, dla których młodzi ludzie powinni się w końcu usamodzielnić, jest to, że zgodnie z jakąś tam koleją rzeczy ci starsi ludzie kiedyś umrą. A może warto przypomnieć fakt, że nieraz to właśnie rodzice a nawet dziadkowie muszą zorganizować pogrzeb swoich dzieci? Wyobraźcie sobie, że któregoś razu powiem mamie że idę sobie na spacer - tak po prostu. I po kilku godzinach od mojego wyjścia moja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 30.05.2026, 04:46:38 via Wykop
  • 2
@Lawsonik: Powinni się uniezależnić od systemu rodzinnego żeby móc rozwinąć swoją prawdziwą osobowość, system rodzinny (a zwłaszcza rodzice) to często ludzie którzy chcą urabiać nas na swoje podobieństwo (lub na wzór innych fałszywych wyobrażeń) i często trzeba odciąć się od nich, przynajmniej psychicznie, żeby mieć szansę stać się w pełni dojrzałym człowiekiem
  • Odpowiedz
natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 24.05.2026, 17:31:56
  • 18

#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem
natural_hardship - ! nie moje
#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem

źródło: 1000007953

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

stanley-fieldmaster
stanley-fieldmaster
24.05.2026, 17:32:19 via Android
  • 8
@natural_hardship: ameno ameno
  • Odpowiedz
cocklush69
cocklush69
cocklush69
19.05.2026, 18:38:40
  • 2
#antynatalizm

Adopcja to kult życia, rodziny za wszelką cenę, ryzyko wpojenia niewłaściwych zasad adoptowanemu dziecku, być może nawet pronatalistycznego światopoglądu. Jakiekolwiek podtrzymywanie życia to podtrzymywanie cierpienia.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest humanitarna i systemowa eutanazja dzieci bez rodzin, nikt za nimi nie zatęskni, w wyniku takiej eutanazji nie powstanie więcej cierpienia.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 20.05.2026, 06:04:32 via Wykop
  • 1
@cocklush69: pewnie bait ale nie jesteś na tyle mądry żeby decydować za kogoś czy powinien mieć eutanazję
  • Odpowiedz
natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 18.05.2026, 10:50:40
  • 32
Rudego Piasta protoplasta
#konkursnanajbardziejgownianymemznosaczem #nosaczfeeldajski
natural_hardship - Rudego Piasta protoplasta
#konkursnanajbardziejgownianymemznosacze...

źródło: source

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship
Autor
18.05.2026, 12:36:25 via Wykop
  • 6
@Prawdziwy_Oponiarz: nie cieszę się że żyję
  • Odpowiedz
LostHoldenCaulfield
LostHoldenCaulfield
LostHoldenCaulfield
16.05.2026, 09:53:40
  • 2
#blackpill #przegryw

Czy związałbyś się z Żydówką?

  • Tak 46.2% (54)
  • Nie 45.3% (53)
  • Nie wiem. 8.5% (10)

Oddanych głosów: 117

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 16.05.2026, 10:06:15 via Wykop
  • 0
Zależy jaki za nią stoi system rodzinny
  • Odpowiedz
CynicznyDlugouch
CynicznyDlugouch
16.05.2026, 06:43:05
  • 129
Wieczorem nasypie piasku do miednicy i wsadzę tam stopy, żeby już się przyzwyczajać do piachu ( ͡° ͜ʖ ͡°) #chwalesie #gownowpis #wykop40plus
CynicznyDlugouch - Wieczorem nasypie piasku do miednicy i wsadzę tam stopy, żeby już ...

źródło: 1000017808

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 16.05.2026, 06:44:40 via Wykop
  • 1
@CynicznyDlugouch: Po plaży chodzić hehe
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
15.05.2026, 19:50:20
  • 3
✨️ Paranoja w Rodzicielstwie: Czy Idealne Dziecko to Mit? Ⓘ
Z tymi dziećmi to ludzie wpadli w jakąś paranoje. Nie będą mieć dzieci bo.. nie będą idealne (tak w skrócie). Bo dziecko musi mieć w dużym mieszkaniu, mieć inteligentne zabawki, prywatne przedszkole, języki od małego, muzyki, sporty, ekologiczne jedzenie, naturalne oświetlenie i inne bzdety. Jakaś próba stworzenia idealnego dziecka przez millenialsów którzy sami chyba mają traumy z dzieciśtwa i dokręcają śrubę z drugą
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 16.05.2026, 06:26:35 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: raczej powinno być podejście "nie będę mieć dzieci, bo zasługuje na lepszych rodziców"
Np jak ktoś ma nieprzepracowane traumy, to nie powinien mieć dzieci, gdyż transmisja traumy z rodzica na dziecko jest praktycznie nieunikniona
  • Odpowiedz
kakmn
kakmn
kakmn
13.05.2026, 16:43:27
  • 27
A macie fotowoltaike?
Pompa ciepła coś tego?
My na węgiel
#loveisblindpolska
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 13.05.2026, 23:18:34 via Wykop
  • 1
@cierpka-rzodkiewka: biedny węglowy kitku
  • Odpowiedz
tell_me_more
tell_me_more
13.05.2026, 10:51:46
  • 166
Komunizm jest wtedy jak państwo wybiera sobie kogo wpuszcza do kraju, zapamiętajcie prawaki xd

#neuropa #4konserwy #polska #uk #bekazprawakow #polityka
tellmemore - Komunizm jest wtedy jak państwo wybiera sobie kogo wpuszcza do kraju, za...

źródło: tarczynski

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 13.05.2026, 11:43:42 via Wykop
  • 84
Polska dla Polaków, Anglia dla Anglików i Polaków
  • Odpowiedz
natural_hardship
natural_hardship
natural_hardship 10.05.2026, 09:23:58
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.12.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking