Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko125
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
imdejv1

imdejv1

Dołączył 7 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8116
  • Znaleziska 5913
  • Mikroblog 2203
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 9

328

Palantir chce wiedzieć o Tobie wszystko

Palantir chce wiedzieć o Tobie wszystko

Bierzemy pod lupę Palantir i nie chodzi nam tu wcale o te magiczne kamienie znane z Władcy Pierścieni. Mowa tutaj o jednej z najbardziej niepokojących korporacji XXI wieku, której możliwości przerażają. W przeciwieństwie do gigantów takich jak BlackRock, ta spółka nie zarządza aktywami...

NWASD
z
youtube.com
dodany: wczoraj, 09:25:04
  • 66
  • #
    palantir
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    usa
  • #
    polska
imdejv1
imdejv1 6 godz. i 5 min temu via Wykop
  • 2
@odysjestem: Cała sieć począwszy od internetu, przez telefon, dzwonienie, platności, gps jest już tak rozwinięta, że nie ma to kompletnie sensu. W dodatku zbliżają się takie czasy, że jakbyś się odciął od wszystkiego i wyjechał w Bieszczady to byc moze za pare lat sami by Cię znaleźli żeby zapytać czy wszystko w porządku i aby Cię "określić i przypisać jakieś ID" (tak tu wymyślam, ale chyba wiadomo o co chodzi)

292

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Było spore zainteresowanie na początku, kiedy był darmowy. Po wprowadzeniu opłat (5,5 zł za godzinę, 55 za dobę, 550 za miesiąc) stoi pusty. Jak to szło? "Bo miasto nie zapewniło..." "Tam? Tam to jest k... płatne!"

Matkasiedziztylu
z
expressilustrowany.pl
dodany: wczoraj, 07:54:48
  • 145
  • #
    parkowanie
  • #
    patoparkowanie
  • #
    samochodoza
  • #
    lodz
imdejv1
imdejv1 19 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 0
Spokojnie, blisko będą 2 albo 3 wyjścia od tej kolei i tam też jest inny pomysł jeszcze, wiec klienci się znajdą. Nie mówię, że nagle będą walić drzwiami i oknami, bo cena za "stałe powracanie tam z samochodem" jest z d--y miesięczna, ale rozbuja się.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

919

Ukrainka kiedy słyszy język polski to reaguje na niego jakby słyszała rosyjski

Ukraińska filozofka: Moje nastawienie do was zmieniło się tak bardzo, że kiedy słyszę polski, reaguję jak na rosyjski. Wyborczą widzę kontynuuję tradycję plucia na Polaków.

ggs-hg
z
wyborcza.pl
dodany: 10.06.2026, 14:40:49
  • 183
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wyborcza
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    neuropa
imdejv1
imdejv1 10.06.2026, 18:56:36 via Wykop
  • 7
To niech się zawija do siebie kogo to obchodzi
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

457

AI Instagrama oddawała cudze konta każdemu, kto poprosił

AI Instagrama oddawała cudze konta każdemu, kto poprosił

Instagram wdrożył AI do obsługi klienta, a hakerzy odkryli, że bota można poprosić o zmianę e-maila i przejęcie cudzego konta. System akceptował fałszywe raporty o kradzieży, a deepfejk wystarczył jako weryfikacja tożsamości.

real_scoria
z
niebezpiecznik.pl
dodany: 09.06.2026, 13:02:44
  • 40
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    instagram
  • #
    ai
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    internet
imdejv1
imdejv1 10.06.2026, 07:25:43 via Wykop
  • 0
Najlepsza opcja to zawsze 6 cyfrowy kod na telefon albo akceptacja odciskiem na tel. i to jeszcze bardzo długo będzie jedyna słuszna metoda. Ps: Tak wiem, tutaj błąd był gdzieś indziej, wstyd, że nie wymuszało po drodze tego co napisałem wyżej tylko zmieniało hasło. DRAMAT.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

634

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 19:19:02
  • 158
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta
imdejv1
imdejv1 09.06.2026, 07:50:01 via Wykop
  • 46
Nie widzę problemu. Raz "nie zawsze". Trafiasz w takie miejsce, okazuje się, że zostało sporo doliczone + jedzenie średnie (ostatnio tak miałem), wystawiam odpowiednią ocenę, więcej nie wracam. Zanim zaminusujesz zrozum sytuacje: Miejsce pozycjonuje się jako ąę ze świetną kuchnią itp. Na miejscu okazuje się, że kelner zapomniał przynieść kawy (byliśmy wyluzowani, więc nawet nie zrobilismy z tego problemu tylko sie podśmialiśmy ze bedzie jeden kolega bardziej przymulony bo kawy nie dostał
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

imdejv1
imdejv1 09.06.2026, 11:51:51 via Wykop
  • 0
i ta ocena jest usuwana praktycznie od razu


@siepan: Moja nie zostanie usunięta (to nie wywyższanie tylko wiara :P ) bo mam już b. mocny profil raczej. Wątpie by to było tak proste. Co innego jak jest "nagła akcja" i jedynki lecą w 24h same od osób z dwiema opiniami i brakiem historii konta. Moje ma już ponad bańke wyświetleń samych zdjęć :P

1949

Wielka Brytania chce skanować wiadomości w telefonach. Więzienie za odmowę

Wielka Brytania chce skanować wiadomości w telefonach. Więzienie za odmowę

Rząd UK chce skanowania zdjęć i wiadomości jeszcze przed ich wysłaniem. Firmy odmawiające wprowadzenia takiego rozwiązania, mogą odpowiadać karnie, włącznie z więzieniem. To propozycja przepisów mająca oczywiście chronić dzieci.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 08.06.2026, 13:59:13
  • 278
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uk
imdejv1
imdejv1 08.06.2026, 17:54:32 via Wykop
  • -7
Więzienie za odmowe - wy w to wierzycie :D ?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1083

Po wyrokach Gruzini zmienili nazwiska i wrócili kraść do Polski.

W stolicy Dolnego Śląska zatrzymano trzech obywateli Gruzji w wieku 24, 45 i 50 lat, którzy polowali na majątek właścicieli domów jednorodzinnych. Sprawcy plądrowali budynki pod nieobecność domowników, kradnąc gotówkę, sztabki złota oraz kosztowności. Jak się okazało, przestępcy byli już wcześniej n

Lujaszek
z
kryminalki.pl
dodany: 05.06.2026, 07:14:54
  • 125
  • #
    gruzja
  • #
    policja
  • #
    przestepczosc
  • #
    polska
  • #
    gruzini
  • #
    kryminalne
imdejv1
imdejv1 05.06.2026, 10:30:59 via Wykop
  • 37
@santa-maria-de-la-rosa: Prześwietlanie siatkówki na granicy lub jakiś odcisk palca i baza by się przydała.

416

Wyrzucają Google z europarlamentu. UE stawia na własną wyszukiwarkę

Wyrzucają Google z europarlamentu. UE stawia na własną wyszukiwarkę

Od 4 czerwca europosłowie i pracownicy PE wyszukują domyślnie przez Qwant, nie Google. Decyzja wpisuje się w strategię suwerenności cyfrowej UE. Qwant nie śledzi użytkowników ani nie zbiera danych do reklam. To samo robi już Niemcy, migrując urzędy na Linuksa.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 03.06.2026, 13:15:12
  • 78
  • #
    technologia
  • #
    prywatnosc
  • #
    internet
  • #
    europa
  • #
    bezpieczenstwo
imdejv1
imdejv1 04.06.2026, 22:12:00 via Wykop
  • -2
Co Wy życia nie znacie? Oficjalnie własna przeglądarka, ale w międzyczasie "Dobra, sprawdze na google czekaj" :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

806

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet/Newsweek: Bycie grubą kobietą jest dobre, chudnięcie to narzędzie opresji

Onet jak zwykle w formie. Bycie grubą kobietą jest czymś zupełnie normalnym, nie warto się odchudzać i mniej jeść. Za to bycie szczupłym to poważne zagrożenie i narzędzie opresji XD

Miguelos
z
onet.pl
dodany: 03.06.2026, 14:32:03
  • 225
  • #
    polska
  • #
    odchudzanie
  • #
    zdrowie
  • #
    p0lka
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    rozowepaski
imdejv1
imdejv1 04.06.2026, 09:54:14 via Wykop
  • -3
Wykop kiedyś był miejscem w którym były ciekawe linki, wartościowe rzeczy, dziś dużo na głównej jest tematów z portali, które są pisane żeby były klikalne i inne niż rok temu. Inne to znaczy jakie? Rok beda pisać o tym, że masz sie odchudzić. A jak sie odchudzisz. To Ci zaczną pisać że to niezdrowe, że grubszym być jest okej. I tak ze wszystkim, w kółko artkuły żeby tylko był ruch i komentarze.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

598

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Fundacja rodzinna sposobem na uniknięcie podatków? Skarbówka daje zielone światło

PIAN--A_A--KTYWNA
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 07:07:27
  • 111
  • #
    prawo
  • #
    polska
imdejv1
imdejv1 01.06.2026, 16:35:55 via Wykop
  • 4
Jak ktos mysli ze taka "fundacja" nie ma żadnych kontroli i tak dalej to chyba żyje w piwnicy :P
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1324

Pół litra wody z kranu za darmo dla każdego klienta restauracji

Pół litra wody z kranu za darmo dla każdego klienta restauracji

Od 12 sierpnia restauracje, bary i kawiarnie mogą zostać zobowiązane do bezpłatnego podawania klientom do 0,5 litra wody z kranu na osobę

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 29.05.2026, 23:06:35
  • 421
  • #
    polska
  • #
    restauracja
  • #
    jedzzwykopem
  • #
    ekonomia
imdejv1
imdejv1 30.05.2026, 11:07:54 via Wykop
  • 39
Rozwala mnie to jak pójdzie sie do restauracji typu ąę och ach, gdzie jest kelner, pełna profeska, muzyczka w tle, dania po xxx złotych i nie przyniosą CI wody lub nie będą mieli jej w cenniku za zwykłe 4zł, tylko są wielkie premium i pier.. wodę zamiast mieć praktycznie po cenie zakupu to dają po 15-20zł. Brak klasy dla mnie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1957

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Tanie bilety kuszą niską ceną, ale każda dodatkowa usługa oznacza kolejne opłaty. Szczególnie dotyczy to bagażu. Teraz jednak pojawiło się rozwiązanie, które może mocno namieszać na rynku podróży.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 27.05.2026, 11:14:10
  • 445
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    podroze
  • #
    lotnictwo
  • #
    ryanair
  • #
    podrozujzwykopem
imdejv1
imdejv1 27.05.2026, 16:25:37 via Wykop
  • 1
Pomysł spoko o ile paczkomaty będą stały w dobrze pilnowanym miejscu np na lotniku.


@HabaHabaZutZut: Już widze jak lotnisko się na to zgadza, żeby stały tam paczkomaty haha :D dobre!
imdejv1
imdejv1 27.05.2026, 23:02:13 via Wykop
  • 0
jak się hajs będzie zgadzał?


@HabaHabaZutZut: Bo ma mnostwo innych umow i wieloletnie wspolprace i jest im to do szczescia nie potrzebne oraz do ich modelu biznesowego i ich partnerów biznesowych, gdzie klient (ja czy Ty) mamy zostawiac kase u operatora, lotniska, przewoznika i tak dalej...

614

Ferrari poszło drogą Jaguara? Akcje lecą w dół po premierze elektryka

Ferrari poszło drogą Jaguara? Akcje lecą w dół po premierze elektryka

Premiera pierwszego w pełni elektrycznego Ferrari miała być historycznym momentem dla włoskiej marki. Zamiast zachwytów pojawiły się jednak porównania do jednej z najbardziej kontrowersyjnych premier ostatnich lat. Nowy model Luce już teraz zestawiany jest z Jaguarem Type 0

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 26.05.2026, 19:51:05
  • 241
  • #
    ferrari
  • #
    samochody
  • #
    italiancars
  • #
    motoryzacja
  • #
    gielda
  • #
    elektryki
imdejv1
imdejv1 27.05.2026, 16:23:11 via Wykop
  • 0
Przecież doskonale wiedzieli, że spadną
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

342

Pod Łodzią ruszyła największa w Europie fabryka pomp ciepła Daikin

Pod Łodzią ruszyła największa w Europie fabryka pomp ciepła Daikin

Mają być w niej produkowane przede wszystkim pompy ciepła dla europejskiego rynku. Docelowo w Ksawerowie uruchomione zostaną trzy linie produkcyjne, zdolne wytwarzać nawet 900 tys. urządzeń rocznie.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 26.05.2026, 09:07:08
  • 83
  • #
    inwestycje
  • #
    lodz
  • #
    pompaciepla
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
imdejv1
imdejv1 26.05.2026, 21:43:07 via Wykop
  • 15
@Chrzomszczyk: No i takie wpisy trzeba plusować, pozdrawiam!

564

Siedmiokrotny wzrost w dekadę. Cudzoziemców w Polsce jest coraz więcej

Siedmiokrotny wzrost w dekadę. Cudzoziemców w Polsce jest coraz więcej

Na koniec 2025 r. w Polsce w ZUS zarejestrowanych było 1 mln 289 tys. cudzoziemców. To wzrost o 8 proc. rok do roku i aż siedmiokrotnie więcej niż dekadę wcześniej.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 16.05.2026, 10:11:49
  • 181
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
imdejv1
imdejv1 16.05.2026, 21:49:55 via Wykop
  • 0
do takiego poziomu życia co oni


@MalinowyGarncarz: no faktycznie u nich to jest taki raj, że hohoho myślałby kto (╯°□°)╯︵ ┻━┻

4492

Ostaszewska twarzą kampanii Gino Rossi - firmy robiącej rzeczy ze skóry

Ostaszewska twarzą kampanii Gino Rossi - firmy robiącej rzeczy ze skóry

W sobotę walczyła o prawa zwierząt i równe traktowanie, dziś jest twarzą kampanii dla firmy robiącej rzeczy ze skory tych samych zwierząt których tak zaciekle broni. Pieniądz nie śmierdzi, prawda?

Edonik
z
facebook.com
dodany: 13.05.2026, 12:34:16
  • 309
  • #
    ostaszewska
  • #
    polska
imdejv1
imdejv1 13.05.2026, 21:25:47 via Wykop
  • 4
Pieniążki za to dostanę, oh :D (osobiście poznałem jednego gościa który był bardzo nisko w hierarchii (ba, moze jedną nogą na chwile w szołbiznesie), a już miał mocne maniery typu: dzisiaj to fajne, jutro tamto). DRA_MAT!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

imdejv1
imdejv1 09.05.2026, 19:08:38
  • 0
Oszukali Bojana...
#famemma
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

imdejv1
imdejv1
Autor
09.05.2026, 19:10:08 via Wykop
  • 1
@tijara435: W ferworze walki, przypadkiem, a i tak lepszy był, nikt sie nie spodziewał to fakt, ale powinien wygrać. Oszukali i tyle.
  • Odpowiedz
imdejv1
imdejv1
Autor
09.05.2026, 19:56:48 via Wykop
  • 0
@RAKU19: takie porownanie to mozna sobie w kieszen wsadzic ;d no stalo sie
  • Odpowiedz

1406

Alimenty. Sąd uwierzył Rutkowskiemu w 6 tys zł oszczędności i skromną emeryturę

Alimenty. Sąd uwierzył Rutkowskiemu w 6 tys zł oszczędności i skromną emeryturę

W trakcie procesów analizowano zarówno emeryturę Rutkowskiego, jak i jego oszczędności, które na dzień wyroku wynosiły według "Super Expressu" 6 tys. zł. Sędzia Robert Adamczyk w ogłoszonym wyroku zdecydował o podwyższeniu alimentów do wysokości 3 tys. zł miesięcznie. Jak podkreślił sędzia, "kwota,

airaG
z
pudelek.pl
dodany: 07.05.2026, 07:19:33
  • 258
  • #
    rutkowski
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    cyrk
  • #
    sadownictwo
imdejv1
imdejv1 08.05.2026, 07:27:50 via Wykop
  • -2
Wszystkie alimenciary powinny być podciągniete do odpowiedzialności czy każda złotówka w ostatnich 5 latach (grubo lece wiem) została faktycznie wydana na dziecko czy może na fryzjera, ciuszki, tipsy sripsy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3187

Drogowy szeryf w Porsche.

Drogowy szeryf w Porsche.

Wracałem z rodziną po świętach, spokojna trasa. Nagle, w trakcie wyprzedzania, na zderzaku usiadło mi jakieś porsche, nerwowo waląc długimi. Widocznie manewr trwał dla kierowcy zbyt długo, bo zaraz potem zaczął mnie złośliwie wyhamowywać. Na samym wjeździe na autostradę po prostu stanął w miejscu.

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 07.05.2026, 07:30:21
  • 524
  • #
    prawojazdy
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    dolnoslaskie
imdejv1
imdejv1 07.05.2026, 16:24:07 via Wykop
  • 7
No to gość ma po prawku + pewnie sprawę. Bardzo ładnie. Uj w upe agresorowi frajerowi :)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

imdejv1
imdejv1 07.05.2026, 19:43:42 via Wykop
  • 0
@Ramone: Wątpie, raczej ma p--------e :P

1713

Friz: Ma fundację rodzinną, by nie płacić podatków i wybielał się u Łatwoganga?

Friz: Ma fundację rodzinną, by nie płacić podatków i wybielał się u Łatwoganga?

Karol Friz Wiśniewski jakiś czas temu wzbudził sporo kontrowersji, mówiąc o swojej strategii inwestycyjnej, która przewiduje wykorzystywanie fundacji rodzinnej, by nie płacić podatku od zysków kapitałowych.

Anakee
z
bankier.pl
dodany: 06.05.2026, 07:05:26
  • 311
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    infuencer
  • #
    prawo
  • #
    friz
  • #
    ekipa
imdejv1
imdejv1 07.05.2026, 07:49:29 via Wykop
  • 0
o takich rzeczach się nie mówi publicznie


@FoolyKewly: Właśnie się mówi, a nie ukrywa. Bo odpowiednie instytucje i tak mają to na tapecie wszystko, więc co tu kryć niby. To nie lata 90 i zawinięcie radia z samochodu pod marketem (tak wiem, głupi przykład).
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 22
  • Strona 1 z 22
  • >

David Dejv

  • Robię swoje i jestem dość neutralny. Rzadko kiedy podniecam się jakimś tematem i nazywam to zdrowym egoizmem.
  • Świat

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.09.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.04.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 27.04.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking