"Prorosyjski nacjonalizm" rozszerza się w Polsce. Artykuł napisany w 2019 kiedy poparcie Konfederacji wynosiło 4,6%. Pranie mózgów idzie w najlepsze. Teraz 21%, a ich bohater namaszczony na dyktatora 55%.
@mike-johnston: nie trzeba prac mózgów. Ludziom po prostu popis się przejadl. G---o robią okradaja społeczność na rozne sposoby. Rozumiem, że tobie to nie przeszkadza i dalej bedzies oczekiwał po tych samych mordach innego podejścia. Fakt konfa nie jest czymś dobrym jednak sam popis strzela sobie w kolana co chwila i stąd poparcie dla innych. Lewica i PSL też już były dlatego mają podobnie. Dodatków tak
Jak to jest, że co sprawdzę jakiś projekt ustawy obecnego rządu to widzę wyciągnięty z zamrażarki sejmowej PiS-owski gniot. Autorami obecnego projektu o zakazie patostreamingu, pomimo że podpisali się pod nim posłowie i posłanki Koalicji, są w rzeczywistości PiS-owskie dupki:
(-) Tadeusz Cymański; (-) Mariusz Gosek; (-) Norbert Kaczmarczyk; (-) Sebastian Kaleta; (-) Mariusz Kałużny; (-) Jan Kanthak; (-) Janusz Kowalski; (-) Maria Kurowska; (-) Aleksandra Łapiak; (-) Dariusz Olszewski; (-) Jacek Ozdoba; (-) Piotr
@pierwszynawenus: jaknjuz pisałem nie raz. Bedac w opozycji te kmioty nic nie robiły. Nic nie przygotowywały. Wszystko w kampani to tylko p--------o dla gawiedzi.
Ach co za zupełny przypadek, że PiS, Stano i NIL, wespół zespół zaczęli walić w rząd, akurat, jak pojawił się pomysł ukrócenia lekarskich mini państewek. ¯\(ツ)/¯
@Matuuusuuu: mam proste rozwiązane. Jawność pensji i wszelkich dodatków, wszystkich osób zatrudnionych przez obywateli, czyli w panstwowkach. Chcesz iść na państwowe to zgadzasz się na to i tyle.
Odchodząc z wojska na emeryturę przysługuje 6cio miesięczna odprawa finansowa oraz odprawa mieszkaniowa. Wyliczyłem, że na dziś dla żołnierza po 25 latach służby z żoną i 2 dzieci odprawa mieszkaniowa to jest 487 tys. zł + jeszcze normalna odprawa w wysokości 6 pensji, a więc ponad pół miliona.
Zgłaszają się lekarze ze Szpitala Południowego, którzy chcą zeznawać przed rzecznikiem Naczelnej Izby Lekarskiej. Mówią o niedostatku nadzoru, o braku kompetencji, o wykonywaniu procedur ponad swoje możliwości i o pewnych zaniedbaniach, na które zwracano uwagę bez efektu. (...) Bali się mówić wcześ
Jak nie chcą transparentności zarobków, plus bonusie i to co idzie do nich na konto zplacowki w jakiej pracują, to niech robią tylko prywatę. Ciekawe ilu za chwilę będzie wracać za mniejsze pensje niż przedtem. Aby lekarzynom nie było smutno powinna wejść ustawa o takiej tenasparentnosci dla wszystkich co pracują z publiczne pieniądze. Nie podoba się to możecie zmienić pracę. I tak od prezesów po konserwatorów powierzch i plaskich.
@banzi: ciekawe co z tymi 20 podrobionymi aktami zgonu wystawionymi zaledwie w siedemnaście dni. A tym Emilem to się zajmą za pomówienia jeżeli kłamał.
podejrzewam, że to samo co z setkami ciał po powodzi w 2024. Czy Bosak już je znalazł?
@banzi: ja napisałem co znalazła prokuratura gdy została powiadomiona o rzeczach w sierpniu i wrześniu 2025 roku. Nie wziąłem sobie tego z nikąd. Zgłosił to lekarz, którego poeczatka i podpis widniały na aktach zgonu gdy on był na urlopie.
Historia z Warszawy pokazuje, jak kończy się zgłaszanie problemów w dużej publicznej placówce. Bez względu na personalia najciekawsze jest tu pytanie, czy system potrafi chronić ludzi, którzy ujawniają nieprawidłowości.
tak ich nie b--ń. Typ gada kocopoły i Krzysia sugerując, że wie że dochodzi do łamania prawa. Jak przychodzi co do czego to "on nie wiedział, on nic nie słyszał".
@JanTrajbal2: tak, tak. A prokuratura znalazła 20 podrobionych kart zgonu z prosektorium że szpitala południowego, wystawionego przez l3karza co był w tym czasie na urlopie.
@Latarenko: nie słyszeliście, że u nas politycy i jie tylko mówią od lat, że ukry powinny moc głosować w wyborach samorządowych. Bardziej antypolskiego zachowania nie widziałem.
Nie chcę nawet myśleć co się stanie jak wygrają prawakoidy za rok. Geniusze od safe 0% przejmą władzę razem z koalicją partii, która nie potrafiła ustawy o kwocie wolnej od podatku napisać i poprawiali 4 razy. Oczami wyobraźni widzę jak czarnek sprzedaje całe złoto NBP i złotówka zaliczy cykl życia shitcoina. xDD Po takim czymś nie będzie już powrotu do 3% wzrostu gospodarczego, tylko w najlepszej sytuacji stagnacja i wzrost bezrobocia. A
najpewniej robią to szerząc w Polsce zidiocenie i wzmącajac tym samym prawactwo.
@Parker_: zidioxenie wzmacnia poparcie dla różnych partii. Obnizanie poziomu edukacji robił pis I pelo. Obecny bozyszcze pelowcow maczał w tym bardzo swoje palce - giertych. No ale wtedy szkolił nowe pokolenie co obecnie działa w konfederacji.
ludzie ! prosze was, nie dajmy sie nabierac na zrzucanie win. Nas nie obchodzi kto zaczal, kto skonczyl, nas obochodza MY, Polacy, a nie partie politycze. Jak dla mnie , to polowa parlametarzystow moge wyrzucic z pracy, jesli to zagwarantuje poprawne procesy dla naszego spoleczenstwa.
Ten z filmiku powinien te pytania zadawać Tuskowi. A on wyciągać te informacje najpierw od bodnara a obecnie od żurka. To ono władają od trzech lat prokuratura. Ma jakieś info arukowicz, to niech zgłasza do prokuratury możliwość (w jego wypowiedzi to pewnik) popełnienia przestępstwa.
Porozumienie rezydentów OZZL "Dzięki temu genialnemu planowi tworzy się absurd czystej wody: zarobki pielęgniarki, ratownika czy lekarza na kontrakcie w zwykłym szpitalu powiatowym będą publiczną telenowelą dostępną dla każdego sąsiada. W tym samym czasie cywilnoprawne eldorado menedżerów i "
Chyba właśnie taki zachód elyty jakie zostały, po wymiedowaniu przez Niemców i ruskich elit podczas i po drugiej wojnie światowej, jakie zostały narzucone narodowi polskiemu chciały wprowadzić do Polski. Jednak czym on się różni od komunistycznego podejścia do własności i inaczej zwanego niewolnictwa.
@zbozowykombain: co wprowadził pis ale obecnemu rządowi, złożonego z pelo, psl i lewicy to nie przeszkadza, więc jak widać wszyscy w rządzie w polityce są w tym umoczeni. Konfa i reszta jaknjest przeciw to jedynie dlatego, że jest opozycja I walczy aby mieć więcej swoich przy korycie.
Tusk chcial aby nie było kolesiostwa inkimoterstwa jak za czasów pisu. Każdy wie jak się to skończyło. Pierdo..ć farmazony każdy może. Zacznijcie robić proste ustawy. Np zakaz pracy w SSP jeśli jesteś na jakimś stanowisku politycznym, od bycia w parlamencie, pp zwykle bycie radnym, itd. Tyle lat na to mieliście. Ktoś wie jak głosowało pelo na temat corocznych podwyżek dla służby zdrowia? Zapewne było przeciw.
Typie, donek chciał tylko wymienić kolesi na swoich. Wczoraj się urodziłeś?
@Hunt3r_PL: jak widać jak ja się urodziłem wczoraj ty chwile przed napisaneim komentarza. Zdanie dalej jest jasne, że każdy wie jak jego chcenie się skończyło i wiadome jął się skończy kolejne jego chcenie.
Zdaje się, że ktoś prokuratury powiedział ogólnie, że świadek na większość pytań nie odpowiedział. Są takie informacje w mediach.
@Variv: skąd ktoś może wiedzieć co mówił albo nie mówił ktoś zeznając w prokuraturze? Ro są jawne informacje? Teraz to ludzie mając informacje na rozne tematy zaczną się bać iść do prokuratury bonktos kto nie powinien moze się dowiedzieć. Co to za kraj, gdzie w obronie własnej partia rządząca, nie ważne
Miejsce: przy ul.Garbary 8 w Bydgoszczy Materiał powstał w celach edukacyjnych, aby uświadomić kierowcom, jak duże zagrożenie i chaos stwarzają nielegalne manewry samochodem po chodniku. Kontakt: gloszulicy@gmail.com 0:00 Wstęp 1:06 Jazda po ciągu pieszo-rowerowym 3:52 Rycerzyk 5:38 Straż Miejska 13
Co ten typ w mundurku, zapewne przebieraniec bo w niekompletnym, powiedział do kierowcy? Aby starał się nie łamać prawa o ruchu drogowym? Pamiętajcie jedynie mamdaty są w rejestrze. Pouczenia jedna osoba może dostać i z milion, jak jej się uda, jednego dnia.
Zełenski bardzo świadomie podjął decyzję o nadaniu imienia "bohaterów UPA" jednostce wojskowej. - Liczył na awanturę polityczną w Polsce, która sprawi, że (...) ukraińska opinia publiczna stanie murem za Zełenskim (...) by wewnętrzne problemy polityczne Kijowa zeszły na drugi plan.
Jeżeli serio konik liczył na awanturę wewnętrzna w Polsce to po pierwsze: wiadomo byłoby kto jest antypolskim śmieciem w różnych partiach. Po drugie: jest największą ryska onuca jaka może znać świat działająca na korzyść Moskwy i wlasnych celów.
Teraz jedyne ci zostaje tonukrucenie wszystkim Ukraińcom możliwościom pobytu w Polsce. Jak wrócą na Ukrainę to.maja dzanse trafić na front i przydać się bardziej Polsce walcząc z ruskimi. To jedna z mniejszych kar za
Budapeszt wstrzymał ważny krok proceduralny, który miał przyspieszyć wejście Ukrainy i Mołdawii do Unii Europejskiej. Decyzja rządu Petera Magyara może znacząco opóźnić postępy obu państw. Węgierski premier ocenił szybkie negocjacje z Kijowem jako "zły sygnał" dla Bałkanów Zachodnich.
Jak to przecież pozbyli się tego prorosyjskiego i antyukrainskiego orbana. Szkoda, że u nas ci w rządzie, ci bedacy przy korycie, obojetnie od opcji zawsze będą mieli zamknięte oczy na to co robią ukry.
Przepraszam za ortografię i czasami brak interpunkcji.