Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
geringxes
geringxes

geringxes

Dołączył 10 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4766
  • Znaleziska 4475
  • Mikroblog 291
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 16

712

25m2 kwadratowych to za dużo dla Polaka

25m2 kwadratowych to za dużo dla Polaka

antypolska deweloperka próbuje nas zaj*bać

Wielka-Polska-Betonowa
z
x.com
dodany: 09.09.2025, 08:46:33
  • 131
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    polska
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    deweloperka
geringxes
geringxes
geringxes 09.09.2025, 12:56:37 via Wykop
  • 7
@fittrenerka: no i promocje w roSSmanie. Coś mi strasznie nie pasuje gdy cena jest niska od razu.

359

Banki podnoszą opłaty. Klienci zapłacą więcej za karty i wypłaty z bankomatów?

Banki podnoszą opłaty. Klienci zapłacą więcej za karty i wypłaty z bankomatów?

Do tej pory banki zabezpieczały swoje marże odsetkowe przed wpływem spadku stóp procentowych, jednak sytuacja ulegnie zmianie. Instytucje finansowe skoncentrują się teraz na zwiększaniu dochodów z prowizji

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 04.09.2025, 06:38:08
  • 110
  • #
    polska
  • #
    banki
  • #
    bankowosc
  • #
    pieniadze
geringxes
geringxes
geringxes 04.09.2025, 11:54:55 via Wykop
  • 5
@fullmonty: bank zarobi, budżet zarobi, Areczek zapłaci

436

Finał głośnej sprawy, poszło o smród na wsi. Rolnik przegrał w sądzie

Finał głośnej sprawy, poszło o smród na wsi. Rolnik przegrał w sądzie

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną Szymona Kluki, rolnika z okolic Łodzi, którego sąsiedzi pozwali za uciążliwe zapachy z jego gospodarstwa.

PiotrSkargarkson
z
finanse.wp.pl
dodany: 31.08.2025, 03:51:37
  • 114
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    rolnictwo
  • #
    sadowehistorie
geringxes
geringxes
geringxes 01.09.2025, 05:49:29 via Wykop
  • 2
@blessed_by_swiezonka: płot sobie postawić trudno bo to koszt i nie rozumiem dlaczego ma być po mojej stronie.

341

Studenci nie mają lekko. 1500-1750 zł za pokój

Studenci nie mają lekko. 1500-1750 zł za pokój

Rynek najmu w Polsce wchodzi teraz w intensywny okres. Szczególnie dotyczyć będzie to większych miast, do których zjeżdżać będą studenci z racji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego. Najemcy poszukujący nowego lub pierwszego lokum będą musieli teraz przygotować się na trudniejszy okres.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 27.08.2025, 10:40:37
  • 323
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    wykop
geringxes
geringxes
geringxes 27.08.2025, 12:24:37 via Wykop
  • 15
@mieszalniapasz: pamiętam lata 90-te. Jako student chodziłem na uczelnię przez zamarznięte jezioro nawet latem, w obie strony ciągle pod górkę. Na stołówce uczelnianej kroili nam wiatr z pajęczyną. Dobre stare czasy. A moja babcia na narzekanie - trochę pokory gówniarzu. Przed wojną wiatru nie było!

241

Chińczycy inwestują miliony w Polsce. To fala nowych miejsc pracy

Chińczycy inwestują miliony w Polsce. To fala nowych miejsc pracy

Chiński kapitał zainwestowany w polską firmę. To nowe otwarcie dla miasta z Wielkopolski, które zyska nie tylko nowych 800 miejsc pracy, ale także pozwoli na rozwój komunikacji miejskie. Chińska spółka JS Energy Europe kupiła od Johnson Matthey fabrykę w Koninie. Chińczycy planują duże inwestycje w

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.08.2025, 07:03:31
  • 97
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    wykop
  • #
    informacje
geringxes
geringxes
geringxes 22.08.2025, 08:30:40 via Wykop
  • 192
Uwielbiam to gloryfikowanie miejsc pracy. Chińczycy jak u nich VW postawił fabrykę to ukradli mu technologię i przejmują rynek. Polacy za to cieszą się że jest robota na drugą zmianę.
  • 21
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

geringxes
geringxes
geringxes 22.08.2025, 09:55:09 via Wykop
  • 2
@Miszczu_wszystkiego: spoko, w Polsce wszystko ma się pojawić w rok albo nie warto się tym zajmować. Dlatego mamy te wszystkie elektrownie atomowe itp.

1987

Flipper żali się, że mieszkania się nie sprzedają. "Wszystko stoi", "To bolesne"

Flipper żali się, że mieszkania się nie sprzedają. "Wszystko stoi", "To bolesne"

"Ja w tej chwili 68 mieszkań mam wystawionych na sprzedaż i wyobraźcie sobie, że wszystko stoi" - mówi Wojciech Orzechowski, inwestor nieruchomościowy. - "Mam zniecierpliwienie wśród inwestorów, bo jednak ten rynek jest w spowolnieniu", "To jest bolesne i to trzeba przetrwać"

przemyslaw-tabor
z
fxmag.pl
dodany: 21.08.2025, 12:09:08
  • 420
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
geringxes
geringxes
geringxes 22.08.2025, 07:44:48 via Wykop
  • 34
@jk_pn: jak zejdzie z ceną to fliperzy kupią ( ͡° ͜ʖ ͡°)

197

Wkrótce 65-latków będzie dwa razy więcej! Będziemy musieli pracować dłużej

Wkrótce 65-latków będzie dwa razy więcej! Będziemy musieli pracować dłużej

Jedna na dziesięć osób na świecie ma obecnie ponad 65 lat. Odsetek ten podwoi się na przestrzeni kolejnych 50 lat, szacuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Jednym z rozwiązań proponowanych przez instytucję jest zwiększenie zatrudnienia w gronie osób powyżej 50. roku życia.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.08.2025, 10:12:05
  • 153
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
  • #
    wykop
  • #
    polska
  • #
    polityka
geringxes
geringxes
geringxes 15.08.2025, 20:19:45 via Wykop
  • 6
@Bury_Zenon: 20+15 daje 35 gdzie masz błąd? Ci co rozpoczęli służbę przed 2013 maja emerytury na starych zasadach.

1157

Sprawa Sebastiana Majtczaka. Wątek policjantów krąży między sądami

Pokaż treści 18+

Sprawa Sebastiana Majtczaka. Wątek policjantów krąży między sądami

Sebastian Majtczak, oskarżony o spowodowanie tragedii na autostradzie A1, stanie przed sądem już za miesiąc, ale trzy sądy zostały dotąd zaangażowane w sprawę policjantów, którzy nie zatrzymali mężczyzny pod Piotrkowem Trybunalskim.

rybak_fischermann
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 06.08.2025, 18:07:35
  • 44
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    majtczak
  • #
    sebastianmajtczak
geringxes
geringxes
geringxes 07.08.2025, 08:23:38 via Wykop
  • 1
@shootcapital: i w ząbkach powinni przynieść każdą złotówkę która została wydana na sprowadzenie majtczaka do kraju.

1

Ekspert: Osobiste Konto Inwestycyjne to dobry pomysł, ale jest haczyk

Ekspert: Osobiste Konto Inwestycyjne to dobry pomysł, ale jest haczyk

Minister finansów i gospodarki zapowiedział tzw. Osobiste Konto Inwestycje, czyli nowe narzędzie, które ma skłonić Polaków do oszczędzania. Miało być sto tysięcy złotych bez podatku - jest jednak pewien haczyk.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 06.08.2025, 07:05:13
  • 4
  • #
    pieniadze
  • #
    oszczedzanie
  • #
    inwestycje
  • #
    finanse
  • #
    banki
  • #
    obligacje
geringxes
geringxes
geringxes 06.08.2025, 07:59:04 via Wykop
  • 0
3 krótkie akapity, to analiza eksperta w 2025. Ale dno.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

524

Płaca minimalna wzrosła w Polsce o 79% w 5 lat. To najszybciej w UE

Płaca minimalna wzrosła w Polsce o 79% w 5 lat. To najszybciej w UE

Płaca minimalna w Polsce wzrosła najmocniej w całej Unii Europejskiej od stycznia 2020 roku. To zwyżka o 79,4% z 2600 PLN do 4666 PLN.

przemyslaw-tabor
z
fxmag.pl
dodany: 04.08.2025, 07:31:48
  • 283
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
geringxes
geringxes
geringxes 04.08.2025, 11:55:20 via Wykop
  • 14
@all100: jak to kartonowe państwo ma coś dać obywatelowi to politykiery zapiszą to kwotowo. Jeśli obywatel ma coś dać państwu to będzie zawsze % minimalnego lub średniego wynagrodzenia. Jak w PCC, limit jest kwotowy a kara procentowa. ZUS też mógłby być od 20 lat ten sam kwotowo. No ale nie. Bo na kolesi nie starczy.

622

Podkomisarz z wydziału kryminalnego zaatakował grupę dzieci nadal służy

Pokaż treści 18+

Podkomisarz z wydziału kryminalnego zaatakował grupę dzieci nadal służy

Podkomisarz z wydziału kryminalnego zaatakował grupę dzieci, ma prokuratorskie zarzuty i wciąż jest policjantem. Jego brat jest wójtem - przekazał komendzie darowiznę na radiowóz.

Mneo
z
poznan.wyborcza.pl
dodany: 30.07.2025, 21:12:41
  • 99
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    poznan
  • #
    kryminalne
  • #
    prawo
  • #
    warszawa
geringxes
geringxes
geringxes 31.07.2025, 11:53:00 via Wykop
  • -5
@Anadros: artykuł mówi że wyzywali. Kundel mógł to załatwić zgodnie z prawem. Wybrał bicie dzieci więc kij mu w oko niech się z goovna ludzie śmieją.
geringxes
geringxes
geringxes 31.07.2025, 13:02:35 via Wykop
  • 0
@Anadros: cóż, jeśli dziecko wyzywa inne od głupich, grubych itp. to nie zaczyna się od bicia. A może księżniczka tatusia sama ich sprowokowała bo wychowała się w przekonaniu że tata milicjant może wszystko? I jej też wtedy można? Nie wiem jak się zaczęło. Ale wiem jedno dorosły bijący dziecko nigdy nie wygrywa. A milicyjny patus bijący 10-latków powinien siedzieć w pierdlu a nie na posadce w budżetówce. On powinien wiedzieć
geringxes
geringxes
geringxes 31.07.2025, 20:40:45 via Wykop
  • -2
@Anadros: pierwszy raz odwiedzasz wykop? Ostatnio było kilka fajnych znalezisk. Milicyjne patusy tłukące zatrzymanego do zobaczenia na kanale Audytu Obywatelskiego. Mimo filmu prokuratura nie widzi problemu. Inny materiał pokazuje jak wybierają sobie ofiarę i w biały dzień napadają przechodnia. Kolejna wrzutka z kundlem który na środku rynku parkuje swoje auto i idzie na lody. W powiązanych informacje na temat pirackiej jazdy po mieście. Niby trybiki ale kryte przez kolegów i

519

Nie żyje uczestniczka Powstania Warszawskiego Halina Jędrzejewska ps. Sławka

Nie żyje uczestniczka Powstania Warszawskiego Halina Jędrzejewska ps. Sławka

Nie żyje Halina Jędrzejewska ps. Sławka, uczestniczka Powstania Warszawskiego, sanitariuszka batalionów Miotła i Czata 49. Odeszła w wieku 98 lat w nocy ze środy na czwartek, w przeddzień 81. rocznicy wybuchu powstania.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 31.07.2025, 08:52:06
  • 52
  • #
    historia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    powstaniewarszawskie
geringxes
geringxes
geringxes 31.07.2025, 13:04:01 via Wykop
  • 26
@okoboji: ta pani była twardsza.
geringxes
geringxes
geringxes 31.07.2025, 13:05:48 via Wykop
  • 5
@Miszczu_wszystkiego: wskażesz kto oczernia powstańców? Bo dyskusja na temat sensowności powstania toczy się od lat, oczernia się decydentów ale samych powstańców?

387

Poziom naukowy w Polsce. Niemcy: 60.000 zgłoszonych patentów, Polska: 700

Poziom naukowy w Polsce. Niemcy: 60.000 zgłoszonych patentów, Polska: 700

https://researchinpoland.org/news/epo-patent-index-2024-nearly-700-patent-applications-from-poland-among-200000-total/ https://www.dpma.de/english/our_office/publications/statistics/patents/index.html

haston
z
wykop.pl
dodany: 29.07.2025, 16:15:14
  • 110
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
geringxes
geringxes
geringxes 30.07.2025, 13:02:45 via Wykop
  • 5
@SzuruSzur: lol, na szczęście nie mamy w Polsce drugiej Toyoty więc nowy kąt ułożenia detalu na taśmie zwiększający wydajność o 0,5% dziennie nie jest nikomu potrzebny. Polaczek się z tego śmieje, że bzdura, a potem idzie pracować na Francuza, Niemca czy Amerykanina.

3

Emerytalny kapitał Polaków rośnie, ale wciąż daleko nam do Zachodu

Polacy coraz więcej odkładają na emeryturę, ale wciąż jesteśmy daleko za Europą Zachodnią i USA. Podczas gdy Amerykanie mają na rynku kapitałowym aktywa emerytalne sięgające 142% PKB, w Polsce to zaledwie 8,4%.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 24.07.2025, 12:20:35
  • 5
  • #
    inwestycje
  • #
    oszczedzanie
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
geringxes
geringxes
geringxes 24.07.2025, 14:54:26 via Wykop
  • 1
Pomijając zarobki. Ryczałt z wynajmu to 8,5% a podatek giełdowy i belki to 19%. Czy ktoś jest zdziwiony że pan Janusz oszczędności emerytalne ma w betonowym złocie?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

geringxes
geringxes
geringxes 25.07.2025, 13:46:26 via Wykop
  • 0
@bungaBunga: tylko że pinionszki z wynajmu masz tu i teraz a dywidendy i zysk ze wzrostu masz po 60 rż albo wcześniej po podatkach. Do tego ryzyko utraty większości kapitału dużo mniejsze.

1273

Państwo samo wyprodukuje tysiące kolejnych alimenciarzy

Pokaż treści 18+

Państwo samo wyprodukuje tysiące kolejnych alimenciarzy

Skutkiem wprowadzenia tablic alimentacyjnych będzie gwałtowny wzrost liczby alimenciarzy, suma długu, samobójstw w Polsce i odsetek mężczyzn wśród osób odbierających sobie życie. Jedyne co spadnie, do kolejnych historycznych dołów, to dzietność w Polsce - pisze autor poradnika rozwodowego.

JurekBolekowski
z
rozwod.eu
dodany: 23.07.2025, 21:37:21
  • 409
  • #
    polska
  • #
    rozwod
  • #
    dzieci
  • #
    alimenty
  • #
    sady
  • #
    sprawiedliowosc
geringxes
geringxes
geringxes 24.07.2025, 07:26:19 via Wykop
  • 41
@NaMoment: wcześniej rozmawiając twarzą w twarz z politykiem PO lub Lewicy?
Zoltafik
Zoltafik
20.07.2025, 07:54:51
  • 2
Co robić, żeby wyciągać stałe 5k miesięcznie na JDG? Szukam pomysłów od ludzi z praktyką.

Cześć Wykop!

Szukam pomysłu, jak zagospodarować swój czas i zbudować sobie dodatkowy, stały dochód na poziomie min. 5k miesięcznie – najlepiej z własnej działalności. Nie chodzi mi o miliony czy skalowanie, tylko spokojny, prosty biznes, który da mi ten pułap bez zbędnego syfu, korpo-zachodu i kontaktu z trudnymi klientami.

Kilka
Zoltafik - Co robić, żeby wyciągać stałe 5k miesięcznie na JDG? Szukam pomysłów od lu...

źródło: 718e2675c47eea3c2d3b4657d9590f3b

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

geringxes
geringxes
geringxes 20.07.2025, 08:30:05 via Wykop
  • 11
Wypok w pigułce, gość zadał pytanie a dwóch debili zajumało wątek żeby się wyzywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pomysłów dalej brak. Dla Polaków udowodnienie że inny Polak się myli jest ważniejsze niż wymyślenie pomysłu na zarobienie pieniędzy.
  • Odpowiedz

808

Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia obywatelskie partolę na granicy

Już nawet Onet to wychwycił.

gorzkie-zale
z
onet.pl
dodany: 18.07.2025, 09:14:39
  • 304
  • #
    partole
  • #
    granica
  • #
    migranci
geringxes
geringxes
geringxes 18.07.2025, 12:23:46 via Wykop
  • 8
@111aaa111: ja przeczytałem "obywatelską patolę". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

38

Obywatele tych krajów masowo lgną do Polski! Cudzoziemcy na rynku pracy

Pokaż treści 18+

Obywatele tych krajów masowo lgną do Polski! Cudzoziemcy na rynku pracy

Rośnie liczba zatrudnionych kolumbijczyków i filipińczyków na polskim rynku pracy. Jak pokazują najnowsze dane GUS, bard

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 23.06.2025, 11:30:45
  • 46
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
geringxes
geringxes
geringxes 24.06.2025, 09:20:53 via Wykop
  • 8
@Zbruzman: Polska potrzebuje innowacji a nie tępych, niepiśmiennych dzikusów.

1894

Agresja drogowa na S7 i kontrowersyjna interwencja policji.

Pokaż treści 18+

Agresja drogowa na S7 i kontrowersyjna interwencja policji.

11 czerwca na drodze ekspresowej S7 doszło do kolizji, którą poprzedziło agresywne zachowanie kierowcy Skody. Kierowca Skody po wyprzedzeniu autora nagrania zaczął gwałtownie hamować, czym doprowadził do kolizji. Przybyły na miejsce patrol policji stwierdził winę ofiary agresji drogowej.

sajmonm
z
youtube.com
dodany: 15.06.2025, 12:10:30
  • 312
  • #
    polskiedrogi
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    piratdrogowy
  • #
    policja
  • #
    wypadek
geringxes
geringxes
geringxes 16.06.2025, 09:37:05 via Wykop
  • 1
@ArnoldZboczek: problem jest taki że nie ze swojej winy marnujesz czas na sądy bo tępy kundel nie wykonuje swojej pracy jak należy. Po co komu stres i może wydatki na adwokata jeśli sprawa była do załatwienia na miejscu?

395

Przez 12 lat szukał na wysypisku śmieci swojego twardego dysku z tysiącami bitco

Przez 12 lat szukał na wysypisku śmieci swojego twardego dysku z tysiącami bitco

Brytyjski informatyk, James Howells, od ponad dekady próbuje odzyskać dysk twardy, który przez przypadek trafił na miejs

robert-kuzba
z
android.com.pl
dodany: 12.06.2025, 18:40:29
  • 171
  • #
    bitcoin
  • #
    kryptowaluty
  • #
    btc
  • #
    inwestycje
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
geringxes
geringxes
geringxes 14.06.2025, 07:29:43 via Wykop
  • 9
@sard-far: jak obsadzą czarnego geja to oskara dostanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 20
  • Strona 4 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.06.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 23.04.2026

    Rocznica
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking