Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko208
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

344

Klub ultrabogatych w Europie urósł o 26% w pięć lat, prowadzą Niemcy

Klub ultrabogatych w Europie urósł o 26% w pięć lat, prowadzą Niemcy

Polska na 12. miejscu, ale ostatnio przegoniliśmy Norwegię, Irlandię i Portugalię

kenai
kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 06.05.2026, 15:05:16
  • #
    statystyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (102)

najlepsze

fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
fiaslnfilrangve
07.05.2026, 05:19:56 via Wykop
  • 199
Bogaczom majątki powiększyły się o połowe przez inflację, a biednym jedynie rachunki.

Powodzenia z życiem w takim systemie.
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MadMan1
MadMan1
07.05.2026, 13:02:58 via Wykop
  • 20
@DziendobryMireczku: czy w niemczech ludzie zyja jakos zajebiscie? nie, po prostu na nasze standardy maja lepiej ale to nadal dymanie ludzi przez kastę
  • Odpowiedz
lukash_jb
lukash_jb
07.05.2026, 14:37:04 via Wykop
  • 6
@fiaslnfilrangve: efekt w dużej mierze wszystkich tarcz, funduszy sprawiedliwości, programów UE i KPO. Płacimy inflacja za transfer olbrzymich środków do relatywnie małej grupy ludzi
  • Odpowiedz
K-S-
K-S-
07.05.2026, 12:22:16 via Wykop
  • 78
Bogaczy coraz więcej a klasy średniej coraz mniej.
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
07.05.2026, 12:27:08 via Wykop
  • 21
@K-S-: jak to może się skończyć nie? :)
  • Odpowiedz
Naczelny_Przegryw_Polski
Naczelny_Przegryw_Polski
07.05.2026, 12:48:37 via Wykop
  • 40
@K-S-: w polsce praktycznie nie ma klasy średniej. Są ultabogole, ale bez porównania do majątków oligarchów ze wschodu i biedna masa w korpojanuszexach i kołchozach, często na kredycie (o ile w ogóle ktoś im go udzieli)
  • Odpowiedz
nixodus
nixodus
nixodus
07.05.2026, 10:53:03 via Wykop
  • 61
Na pewnym poziomie dla takich ludzi są odpowiednie lokalizacje gdzie są bardzo niskie podatki albo wcale. Np: Monako, Szwajcaria. W samej UE jest kilka rajów podatkowych: Irlandia, Luxemburg, Holandia, Malta. Nikomu z rządzących w UE to nie przeszkadza bo po to zostało to stworzone aby plebs płacił a bogole się pławiły w luksusach. Np: Kulczyki nie mają żadnego majątku w Polsce co nie przeszkadza brać wielomilionowe dotacje.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
Kot_w_butach7
08.05.2026, 10:12:37 via Wykop
  • -1
co nie przeszkadza brać wielomilionowe dotacje.


@nixodus: Ktoś ustala warunki ramowe takich dotacji, ktoś później zasiada w radach nadzorczych spółek Kulczyka.

W Chinach za niektóre czyny polityków stosowana jest kara śmierci. W Europie takiej kary nie ma.
  • Odpowiedz
re5ublimacja
re5ublimacja
07.05.2026, 12:55:06 via Wykop
  • 39
Jak ktoś mówi ci, że dorobił się ciężką pracą to zapytaj czyją.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

re5ublimacja
re5ublimacja
07.05.2026, 19:26:58 via Wykop
  • 7
@BiggusBebzonus: Ultrabogaci nie pracują najemnie w IT, nawet za dużą pensję, tylko żyją z posiadania kapitału.
  • Odpowiedz
sn3p6
sn3p6
sn3p6
07.05.2026, 20:51:04 via Wykop
  • 4
@BiggusBebzonus: "ciężka praca" + zdrowie + nie wypalenie się zawodowe po 10 latach (częste w IT) + brak przykrych zdarzeń losowych. Innymi słowy "ciężka praca" + szczęście, dlatego wszystkich tak w-----a gadanie o "ciężkiej pracy".
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
07.05.2026, 12:26:41 via Android
  • 39
produktywność rośnie jak szalona a jej efekty przejadają bogole ( ͡° ʖ̯ ͡°) daleko mi do komuchów ale wolny rynek powinien być trochę uregulowany przez rządy a nie tak że rządy są w kieszeni bogoli
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

larkinflight
larkinflight
07.05.2026, 12:37:27 via Android
  • 22
@oligopol: głównym powodem jest kiepski system podatkowy który świetnie ściąga podatki z najbiedniejszych a kiepsko z bogatych
  • Odpowiedz
tubkas12
tubkas12
07.05.2026, 12:41:45 via Wykop
  • 10
@larkinflight:

daleko mi do komuchów ale wolny rynek powinien być trochę uregulowany przez rządy a nie tak że rządy są w kieszeni bogoli

jak byłem jeszcze korwinistą to wierzyłem w teorię skapywania i jest ona prawdziwa ale nie w przypadku globalizmu. Gdyby taki Ford żył w współczesnych czasach to fabryki stawiałby w Chinach albo Indii a za wypracowany kapitał kupował nieruchomości ;) Skapywanie właśnie działa w sytuacji gdy gospodarka jest
  • Odpowiedz
real_scoria
real_scoria
07.05.2026, 07:01:20 via Wykop
  • 24
109% wzrostu ultrabogatych w 5 lat, wyprzedziliśmy Norwegię i Irlandię. coraz bardziej rozumiem czemu mieszkania są gdzie są.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bartholomew
Bartholomew
06.05.2026, 17:59:03 via Wykop
  • 12
Wszystko gra do póki godzicie się przyjmować w zamian za wasze dusze ich fałszywe złoto.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PilotPirx
PilotPirx
07.05.2026, 12:22:49 via Android
  • 3
@Bartholomew: można zawsze zostać Amiszem jako formę buntu wobec nich
  • Odpowiedz
gold
gold
07.05.2026, 18:01:57 via Android
  • 11
Patrzę na te drogie fury, na wywalone chaty i zastanawiam się - co robię źle, albo co oni robią tak dobrze (╯︵╰,)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wykopwykopwykop1
wykopwykopwykop1
07.05.2026, 19:09:19 via Wykop
  • 4
@gold: Nie tylko Ty tak masz.
  • Odpowiedz
Makarow
Makarow
07.05.2026, 19:44:34 via Android
  • 3
@gold:

Patrzę na te drogie fury, na wywalone chaty i zastanawiam się - co robię źle,


Bierzesz zbyt gorące prysznice, jesz tosty z awokado i za późno wstajesz z łóżka
  • Odpowiedz

KrosseQ
KrosseQ
KrosseQ
07.05.2026, 13:01:48 via Wykop
  • 10
Zasadnicze pytanie, kto będzie kupował ich produkty jeśli społeczeństwo już ma problem żeby przeżyć z miesiąca na miesiąc opłacając rachunki i kupując jedzenie, a tym bardziej wydawać na coś bardziej luksusowego?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tubkas12
tubkas12
07.05.2026, 13:14:32 via Wykop
  • 8
Zasadnicze pytanie, kto będzie kupował ich produkty jeśli społeczeństwo już ma problem żeby przeżyć z miesiąca na miesiąc opłacając rachunki i kupując jedzenie, a tym bardziej wydawać na coś bardziej luksusowego?


@KrosseQ: w ameryce firmy zaczęły wytwarzać wewnętrzną ekonomię opartą na b2b, widać to doskonale przy AI
  • Odpowiedz
B.....s
B.....s
konto usunięte 07.05.2026, 19:26:44 via Wykop
  • 4
a tym bardziej wydawać na coś bardziej luksusowego?


@KrosseQ: Akurat luksusowe towary znikają w sekundy. Jak Ferarri czy Lamborghini wypuczczaja nowy model to zamowienia na najblizszy rok wyczerpują sie w 10 minut.
  • Odpowiedz
Bikiniarz2
Bikiniarz2
06.05.2026, 21:29:52 via Wykop
  • 7
Gilotyna spokojnie czeka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL
07.05.2026, 08:31:04 via Wykop
  • 22
@Bikiniarz2: przy takim praniu móżgu social mediami to se jeszcze poczeka, ruszy się dopiero co najwyżej jak internet odetną
  • Odpowiedz
tijara435
tijara435
tijara435
07.05.2026, 12:33:31 via Wykop
  • 2
Czeka to ciebie kolchoz za 4k jutro robaku XDD Nie ma nic zabawniejsze niż jakies pedały z parti razem piszące o gilotynach :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3162
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3084
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3029
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2611
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2336
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #analizadanych
  • #ciekawostki
  • #matematyka
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #polska
  • #gospodarka
  • #demografia
  • #dzieci
  • #ekonometria
  • #rafalinski
  • #gospdoarka
  • #nauka
  • #heheszki
  • #pieniadze
  • #statystyki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking