Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko112
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Zolta
Zolta

Zolta

Dołączył 4 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 654
  • Znaleziska 640
  • Mikroblog 14
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

519

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Mieszkaniec Płocka (Mazowieckie) nakleił na nieprawidłowo zaparkowanym aucie dwie naklejki, uszkadzając lakier samochodu i powodujac straty w wysokosci 5000zl. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Może mu za to grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dorodny_Wieprz
z
tvn24.pl
dodany: 12.06.2026, 21:02:32
  • 381
  • #
    stopcham
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
Zolta
Zolta
Zolta 15.06.2026, 07:07:06 via Wykop
  • 1
A wystarczyło zrobić zdjęcia i przesłać wraz ze swoimi danymi + data czas na SM nie było by problemu a cwaniak od parkowania dostałby mandat. W Poznaniu zgłasza się w 30s przez: https://www.poznan.pl/mim/forms/sm_zgloszenia.html
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

369

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Niedawno zbudowany wielopoziomowy parking w centrum Łodzi stoi pusty

Było spore zainteresowanie na początku, kiedy był darmowy. Po wprowadzeniu opłat (5,5 zł za godzinę, 55 za dobę, 550 za miesiąc) stoi pusty. Jak to szło? "Bo miasto nie zapewniło..." "Tam? Tam to jest k... płatne!"

Matkasiedziztylu
z
expressilustrowany.pl
dodany: 12.06.2026, 07:54:48
  • 200
  • #
    parkowanie
  • #
    patoparkowanie
  • #
    samochodoza
  • #
    lodz
Zolta
Zolta
Zolta 13.06.2026, 08:08:41 via Wykop
  • -5
No i pewnie wszystko jest dobrze. Ludzie się przyzwyczają i za jakiś czas będą częściej z niego korzystać Wykopki nie potrafią myśleć w dłuższej perspektywie niż do weekendu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3296

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Ostatnio sprowadzono do Polski 24-letnią Klaudię, która utknęła w szpitalu w Pekinie. To nie jedyny taki przypadek. Piotr Moczulski przebywa w ciężkim stanie w jednym z filipińskich szpitali od dwóch lat. Rodzinie, pomimo intensywnych starań, nie udało się go sprowadzić do Polski.

MagicznyMariusz
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 09.06.2026, 07:10:51
  • 428
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    pieklokobiet
  • #
    pieklomezczyzn
Zolta
Zolta
Zolta 09.06.2026, 14:05:33 via Wykop
  • 1
Mógł nie zapieprzać na tym skuterze bez prawa jazdy i kasku :D To się nazywa selekcja naturalna. Nie sprowadzałbym go tutaj — nie mam ochoty płacić za jego leczenie z własnych podatków.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zolta
Zolta
Zolta 09.06.2026, 14:06:05 via Wykop
  • 4
@FREDIxZIELONKA: Mógł nie zapieprzać na tym skuterze bez prawa jazdy i kasku :D To się nazywa selekcja naturalna. Nie sprowadzałbym go tutaj — nie mam ochoty płacić za jego leczenie z własnych podatków.
Zolta
Zolta
Zolta 09.06.2026, 14:07:42 via Wykop
  • 1
@turok2016: bo ubezpieczenie nie dziala jak zasuwasz po pijaku na skuterze bez warzego prawajazdy w danym kraju na niego :)
Zolta
Zolta
Zolta 09.06.2026, 14:16:26 via Wykop
  • 1
@ggs-hg: nie dziala jak jedziwsz na skuterze bez warzego tam prawajazdy, morze i nawed pod wplywem....
Zolta
Zolta
Zolta 10.06.2026, 06:52:19 via Wykop
  • 0
@TB0000: bo tam ubespieczenie dziala tylko jak madz ichniejsze prawojazdy na motocykl, wiecn na pewno tego nie wyrabial poto rzeby skuterem na wakacjach pojezdzic. wszyscy tam jerzdza na nielegalu na tych skuterach a policja dorabia sie na lapowkach od turystow

711

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.

RitmoXL
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 11:58:18
  • 285
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    gospodarka
Zolta
Zolta
Zolta 07.06.2026, 18:13:23 via Wykop
  • 15
Ale lobbistyczny artykul
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

382

Szanowni, ja pierdzielę... Brak słów...

Szanowni, ja pierdzielę... Brak słów...

Skręcił z niewłaściwego pasa ruchu w wyniku czego zabił dwie osoby.

Chelik
z
tvn24.pl
dodany: 07.06.2026, 08:20:24
  • 269
  • #
    polska
  • #
    wypadek
  • #
    wydarzenia
  • #
    polskiedrogi
Zolta
Zolta
Zolta 07.06.2026, 13:23:54 via Wykop
  • 0
@pomaranczowyogorek: a bedziesz w stanie placic 2x tyle co teraz jest? Tez ziomek z---------l 200 w 70, to nie jest tylko wina ubera
Zolta
Zolta
Zolta 07.06.2026, 13:25:53 via Wykop
  • 0
@loczyn: ja nie bede dzienkowac twojemu tacie :D

1325

Facet zgłosił 2x to samo auto i dostał 500 zł mandatu za wprowadzenie w błąd

Facet zgłosił 2x to samo auto i dostał 500 zł mandatu za wprowadzenie w błąd

W odstępie 4 dni zgłosił to samo nieprawidłowo zaparkowane auto. Wezwany jako podejrzany przez Straż Miejską, dostał mandat za wprowadzenie w błąd i wywołanie niepotrzebnej czynności. 500 zł. Warszawa. Kurtyna. Nie wiem nawet jak to skomentować poza XD.

Rabe
z
x.com
dodany: 29.05.2026, 19:50:10
  • 251
  • #
    warszawa
  • #
    polskiedrogi
  • #
    konfitura
  • #
    prawo
  • #
    strazmiejska
  • #
    patologiazmiasta
Zolta
Zolta
Zolta 30.05.2026, 10:20:23 via Wykop
  • 1
Po co to przyjołeś, w sądzie to by się pozamiatało w 3s taki mandat
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zolta
Zolta
Zolta 02.06.2026, 07:46:32 via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: Byłem na paru tekich rozprawach, tylko u siebie w miescie. WIec powiedziałem ze lece do sadu na 1h i zaraz wracam i nie straciłem tych kilkaset euro. A w sądzie pełna profeska, rozprawa na dokłądną godzine. Wszsytko sprawnie i bez problemów.

521

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Ministerstwo chce, żeby operatorzy mogli m.in. odłączać produkcję. Nowe przepisy mają zapewnić operatorom sieci przejmowanie kontroli nad falownikami instalacji fotowoltaicznych i magazynami energii.

kotas_przesmiewca
z
gramwzielone.pl
dodany: 27.05.2026, 11:48:17
  • 245
  • #
    pv
  • #
    fotowoltaika
  • #
    oze
  • #
    energia
  • #
    magazynenergii
  • #
    prad
Zolta
Zolta
Zolta 28.05.2026, 08:12:17 via Wykop
  • 0
Zakładam że jeżeli chcesz mieć prąd tylko dla siebie to można sobie za dnia gromadzić i uzywać jak sie chce, a problem jak to jest wpiete do sieci pańswowej i produkuje do niej prąd. Bo siec ma ograniczenia i nie może w niej być za dużo prądu a za to odpowiada operator w danym regionie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

317

Biznes najbogatszego Polaka zbankrutował. Pracownicy zostali bez pensji

Biznes najbogatszego Polaka zbankrutował. Pracownicy zostali bez pensji

Choć nic na to nie wskazywało - przynajmniej na zewnątrz - gastronomiczny interes najbogatszego Polaka padł. Chodzi o sieć restauracji North Fish, która jak wskazuje nazwa serwowała dania z ryb i owoców morza. Spółka należała do miliardera Michała Sołowowa. Teraz po jej działalności pozostał lekki n

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 26.05.2026, 11:10:15
  • 169
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
  • #
    wykop
Zolta
Zolta
Zolta 26.05.2026, 19:02:13 via Wykop
  • -17
@faghet-fukubic: Mieli paskudne rzarcie, dlatego zbanczyli. Ja zawsze po nim czyłem się średnio, taki cieżar czułem na żołądku. Po paru prubach po prostu przestałem tam jadać.

524

Influencer chwalił się, że nie płaci podatków. "Łatwo ograć państwo"

Influencer chwalił się, że nie płaci podatków. "Łatwo ograć państwo"

Jesteśmy społeczeństwem kombinatorów i cwaniaków. Jeśli coś ma się zmienić, to trzeba zacząć od państwa, które jest największym cwaniakiem

CipakKrulRzycia
z
onet.pl
dodany: 26.05.2026, 07:20:32
  • 119
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
Zolta
Zolta
Zolta 26.05.2026, 11:39:23 via Wykop
  • 0
@Rambo8_w_TV: nie od zarobju tylko od faktury :)

849

Tylko 9% Polaków chce równego wieku emerytalnego wynoszącego 65 lat

Tylko 9% Polaków chce równego wieku emerytalnego wynoszącego 65 lat

Najlepszy argument przeciwko demokracji. 91% Polaków chciałoby albo kontynuacji szaleństwa i niesprawiedliwości jakim jest nierówny wiek emerytalny albo szaleństwa w postaci obniżania wieku emerytalnego przy rosnącej średniej długości życia i rosnącym odsetku emerytów

Arlekin29
z
facebook.com
dodany: 18.05.2026, 13:40:41
  • 323
  • #
    demografia
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
Zolta
Zolta
Zolta 19.05.2026, 12:13:03 via Wykop
  • -2
Stary, jesteś w mniejszości i to, czego chce większość, nazywasz szaleństwem? Typowy Polaczek… ten najmądrzejszy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1675

Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury

Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury

Czy Waszym zdaniem Panowie którzy nazywają siebie Konfitura (Maksym Szewczuk) i Samochodoza (Wojciech Galeński) to społe

Biala_koldra
z
facebook.com
dodany: 15.05.2026, 19:11:20
  • 424
  • #
    konfitura
  • #
    panstwowpanstwie
Zolta
Zolta
Zolta 16.05.2026, 13:22:44 via Wykop
  • 9
pan redaktor sie boi że zaraz nie bedzie mógł na chodniku parkowac :D
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

494

Komisja Europejska proponuje wspólną platformę do rezerwacji biletów kolejowych

Komisja Europejska proponuje wspólną platformę do rezerwacji biletów kolejowych

KE zaproponowała nowe przepisy umożliwiające zakup jednego biletu online na dowolną międzynarodową podróż pociągiem w Europie - nawet jeśli obejmuje kilku różnych przewoźników. Projekt zakłada też wzmocnienie praw pasażerów na wzór tych w lotnictwie.

matixrr
z
nltimes.nl
dodany: 12.05.2026, 17:25:29
  • 122
  • #
    pociagi
  • #
    kolej
  • #
    europa
  • #
    podroze
  • #
    turystyka
  • #
    wakacje
Zolta
Zolta
Zolta 13.05.2026, 07:22:21 via Wykop
  • 1
@Morf: to co podelales to jakis maly prywatny projekci, jak beda zobowiazani na poziomie panstwowym to bez problemu o ograną, POMYSŁ JEST SUPER!! byle wiecej takich
Zolta
Zolta
Zolta 13.05.2026, 07:24:03 via Wykop
  • -4
@Franciszek_Morawiec: wystarczy sobie sprawdzic w którą strone jedize pociac :) albo zaakceptowac losowość w tym temacie :)
Zolta
Zolta
Zolta 13.05.2026, 07:25:47 via Wykop
  • 3
SUPER pomysł, byle wiecej takich :)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zolta
Zolta
Zolta 13.05.2026, 08:15:26 via Wykop
  • -3
@Franciszek_Morawiec: według mnie masz za duże oczekiwania :) kupujesz bilet i siadasz :) da się wybrać nawet konkretne miejsce...
Zolta
Zolta
Zolta 13.05.2026, 12:22:59 via Wykop
  • 0
@MamByleJakiNick: Tak się dzieje, gdy sprzedadzą wszystkie bilety. Za długo zwlekasz z zakupem, a dzięki biletowi bez gwarancji miejsca zawsze można jeszcze pojechać. Jest jednak duża szansa, że całą podróż spędzi się na ziemi pod kiblem.

327

System kaucyjny działa, a butelki nadal walają się w lasach

System kaucyjny działa, a butelki nadal walają się w lasach

Przez jednych akceptowany, przez innych znienawidzony - system kaucyjny mimo, że wszedł w życie ponad pół roku temu wciąż budzi wiele skrajnych emocji. Program miał być odpowiedzią między innymi na problemy środowiskowe związane z rozrzuconymi w przestrzeni publicznej butelkami. Mówiąc wprost - nie

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 07.05.2026, 09:13:16
  • 135
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • #
    handel
Zolta
Zolta
Zolta 08.05.2026, 09:30:51 via Wykop
  • -2
@kopawdupeswiniom: System kaucyjny został wprowadzony głównie po to, żeby opakowania po napojach wracały do systemu zbiórki i recyklingu, zamiast trafiać do śmieci zmieszanych, lasów albo zwykłych koszy.

Wymóg unijny dotyczy szczególnie jednorazowych butelek plastikowych PET. Cele są mniej więcej takie:

77% selektywnej zbiórki butelek PET — poziom wymagany w najbliższym etapie,
90% od 2029 roku — docelowy unijny
Zolta
Zolta
Zolta 08.05.2026, 11:32:59 via Wykop
  • 0
@kopawdupeswiniom: mnie to obchodzi, zeby ludzie w parkach po libacjach zabierali to ze soba a nie porzucali pod laweczka, tylko o to chodzi...
Zolta
Zolta
Zolta 08.05.2026, 11:34:46 via Wykop
  • 0
No wlasnie wielw krajow juz osiagnely poziom 80% i z ich doswiadczenaia wynika ze tylko kaucja to skutecznie wymusza
Zolta
Zolta
Zolta 08.05.2026, 14:43:22 via Wykop
  • 0
@kopawdupeswiniom: Szkolo jest turbo ekologidzne i rozpada sie na "piasek", ale na maxa fajnie jak by jednorazowe opakowania szklane tez wciageli w system. Ministerstwo mówiło, że chce podjąć decyzję o rozszerzeniu systemu m.in. o małpki, butelki po wódce i winie w 2026 roku, z decyzjami zapadnie w czerwiec

398

Pobicie rowerzysty

Pobicie rowerzysty

"Pobicie rowerzysty nad Warta dzisiaj o 13:04"

konto_bez_loginu
z
facebook.com
dodany: 02.05.2026, 13:03:41
  • 266
  • #
    wydarzenia
  • #
    przemoc
  • #
    polska
  • #
    pobicie
Zolta
Zolta
Zolta 02.05.2026, 17:48:58 via Wykop
  • 2
@Pirs: co by sie dzie dzislo pierwszy rekoczyn idzie skazany przed sadem za naruszenie czyjes nietykalnosci fizycznej
Zolta
Zolta
Zolta 02.05.2026, 17:51:08 via Wykop
  • -1
@pyszniarz: co by tam sie wczesniej nie dzislo koles co n--------a ziomka piesciami na ziemi mam nadzieje ze dostsnie 2 lata w zawieszeniu i zasadzone odszkodowanie,
Zolta
Zolta
Zolta 02.05.2026, 20:53:35 via Wykop
  • 1
@pyszniarz: sąd nie uzna za obrone nawalanie kogos piesciami gdy ten lerzy na ziemi i chroni twarz rekami, to jest karalna p-----c :) wiec licze ze ten patus dostanie wyrok ktory go oduczy przemocy w przyszlosci
Zolta
Zolta
Zolta 02.05.2026, 21:18:43 via Wykop
  • 18
@pyszniarz: ale kumasz ze walenie kolesia na ziemi skulonego w pozycji embronalnej jest dakekie od obrony, jakis patusowy przemocowiec tu sie wyrzywa na tym filmiku, obrona jest do momentu w kturym koles przestaje stwarzac zagrorzenie a w pozycji skulonej na ziemi nie ma dla niegonjuz zageorzena a nabuzowany przemocowiec dalej go wali piesciami, do wiezienia z takim patusem to mu sie odechce bic ludzi...
Zolta
Zolta
Zolta 03.05.2026, 14:27:29 via Wykop
  • 0
@pyszniarz: na szczescie sedzia ktury wlorzyl troche w edukacje w przeciwienstwie do ciebie tak na to nie spojrzy :) na nasze szczescie! Morzesz pic piwko dalej
Zolta
Zolta
Zolta 03.05.2026, 17:21:56 via Wykop
  • 0
@pyszniarz: taaa uwielbiam ten argument ostatniej szansu :) mam dyslekcje, jestem chory pod tym kontem a z ulomnych nie powinno sie smiac, wracaj do piwka. No i znajomosc prawa a patuso mondrosci pomaga w rzyciu, może sie juz o tym przekonales patrzac na twoje wypowiedzi

938

Butelek nie wolno zgniatać, Polacy tracą cierpliwość. Wskazują logistyczny koszmar

Butelek nie wolno zgniatać, Polacy tracą cierpliwość. Wskazują logistyczny koszmar

Idea jest słuszna, ale wykonanie budzi frustrację. Choć blisko połowa Polaków popiera system kaucyjny i chętnie odbiera pieniądze za puszki czy butelki, to logistyka domowego recyklingu staje się dla nas udręką. Nowe badanie Ariadny dla Wirtualnej Polski ujawnia, co najbardziej boli nas w "rewolucji

WirtualnaPolska
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 03.05.2026, 10:07:34
  • 286
  • #
    kaucjazabutelke
  • #
    kaucja
  • #
    butelki
  • #
    recykling
Zolta
Zolta
Zolta 03.05.2026, 14:34:53 via Wykop
  • -36
@tomasz-aleksander-barania: trza bylo nie zostawiac puszek w parku po libacji to ta idea nie byla by potrzebna, bo chodzi tylko o skutecznosc zbierania spowrotem syfu
Zolta
Zolta
Zolta 03.05.2026, 17:15:04 via Wykop
  • -8
@zwirz: chodzi o to ze kaucja zostala wprowadzona bo musibyc zwracslnosc jednorazowych pojemnikow na poziomie 80% i jak byz ty ze Sebka zabrak kazdy syf co rzes porzucil na ulicy to nie bylo by potrzeby tego systwmu kaucyjnego ale ze jestes nie wychowany i po wypiciu energetyka pusze po nim zostawiasz pod laweczka a nie w koszu to panstwo postanowilo cie namowic do tego za 50gr :) i tyle
Zolta
Zolta
Zolta 03.05.2026, 17:17:40 via Wykop
  • -9
@tomasz-aleksander-barania: oddawslem butelki kaucyjne jak ty nimi zucales z laweczki, walczylem z lokalnymi rzabkami ze ma mi oddac kaucje bez zwrotu patagonu bo to jest nielegalne zeby wymuszali oddanie paragonu

1326

Jeździł po chodniku i przejściu. Policja zastosowała pouczenie

Jeździł po chodniku i przejściu. Policja zastosowała pouczenie

Mieszkanka Warszawy nagrała kierowcę, który jeździł po chodniku i na ulicę wyjechał sobie przez przejście dla pieszych. Pouczonko. I jak w tym kraju ma być lepiej?

static_blue
z
brd24.pl
dodany: 27.04.2026, 20:38:19
  • 245
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    motoryzacja
  • #
    policja
  • #
    samochody
  • #
    kierowcy
Zolta
Zolta
Zolta 28.04.2026, 08:18:06 via Wykop
  • 3
Ale macie tam dziwnie w tej warszawie :D w Poznaniu cieżko w centrum o kogoś parkującego nie prawidłowo, dziś idac po chleb udało mi sie tylko 2 zdjecia zrobić :D Zaraz wyśle na SM :) u nas dostaja mandaty a nie pouczenia
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zolta
Zolta
Zolta 28.04.2026, 12:24:10 via Wykop
  • 3
@mentari: Pewnie o tym możecie pomarzyć w warszawie :D SM w poz ma formularz online: https://www.poznan.pl/mim/forms/sm_zgloszenia.html wskazujesz miejsce, dodajesz zdjecie, podajesz swoje dane i to tyle, wysłałem chyba pare tysiecy zgłoszeń. Tylko mały procent sie wymiguje od mandatu (jak jest pouczenie czy niewykrycie dostaje pismo na email)
Zolta
Zolta
Zolta 28.04.2026, 19:31:04 via Wykop
  • 1
@mentari: od 2-3 lat wysyłam wiekszość samochodów które mine zaparkowane nieprawiddłowo, dochodziło nieraz nawet do 50 zgłoszeń dziennie :) po tym czasie teraz mam tylko pare zgłoszeń dziennie
Zolta
Zolta
Zolta 28.04.2026, 20:02:14 via Wykop
  • 2
@mentari: poza emailem trzeba dać prawdziew dane do korespondencji, podaje imie nazwisko, miejsce zdarzenia zdjecie i czas + krótki opis. Z 2 razy byłem w sądzie. Do SM musiałem iść tylko w sytuacji jak kots parkował na jezdni i utrudniał ruch. Bo do tego musi być osoba której utrudniono ruch. Ale jak ktoś parkuje w obrebie 10m od pasów, czy w strefie wykluczonej na jezdni zakreskowaniej, czy na zakazie to

381

Parlamentarny zespół do spraw Kamperów XD

Parlamentarny zespół do spraw Kamperów XD

To nie żart. Może i nie mamy elektrowni atomowej. Może i patodeweloperka w Polsce kwitnie. Ale przynajmniej mamy w sejmie zespół, debatujący nad stanem kamperwaningu. XD Ciekawe ilu posłów i senatorów w komisji ma kampery lub jest powiązanych z lobby.

RainbowInTheSky
z
facebook.com
dodany: 19.04.2026, 17:17:01
  • 81
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
  • #
    sejm
  • #
    heheszki
Zolta
Zolta
Zolta 21.04.2026, 06:56:37 via Wykop
  • 0
@pan_Ropuch: Ja bym nie podnosił, takie coś będzie bardziej niszczeć otoczenie a zawsze można osobie prawko na ciężarkowe zrobić i płacić za te zniszczenia w winiecie.

1058

650 mln zł wynosi w tej chwili "manko" systemu kaucyjnego.

650 mln zł wynosi w tej chwili "manko" systemu kaucyjnego.

To wartość wprowadzonych już do obiegu opakowań, za które kaucja nie została jeszcze zwrócona klientom. Jak tak dalej pójdzie, to zgodnie z procedurami pieniądze wpadną na konto operatorów systemu kaucyjnego. W pierwszych miesiącach zwrócono 28 proc. z łącznej liczby wprowadzonych opakowań.

Zbychu222
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.04.2026, 18:47:27
  • 280
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Zolta
Zolta
Zolta 21.04.2026, 06:50:24 via Wykop
  • -2
Trzeba było nie zostawiać w parku butelek przy ławeczkach to byście teraz nie jęczeli ze ktoś robi na was wałek! :D
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1083

Ludzie coraz odważniej zwracają patusom uwagę

Ludzie coraz odważniej zwracają patusom uwagę

Im więcej flamastrów kredowych na szybach, tym szybciej patusy ogarną, że źle robią.

LudzieToDebile
z
tinyurl.com
dodany: 19.04.2026, 12:41:46
  • 268
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
Zolta
Zolta
Zolta 19.04.2026, 19:39:41 via Wykop
  • 2
Ja to wszsytko zgłaszam na strarz miejska! Robie zdjecia i przez formulasz zgłoszeniowy SM wysyłam. Od 2 lat paredziesiat zgłoszeń tygodniowo :) w sadzie na pare K zgłoszeń 2 razy byłem :D
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zolta
Zolta
Zolta 19.04.2026, 19:42:15 via Wykop
  • -1
@Kibishi: Trzeba zgłaszać to do SM, w Poznaniu mamy formularz internetowy podaje sie zdjecie czas i dane i patus dostaje mandat :) szybki sposub kóty ich oducza parkowania tam gnie nie powinni :) Wysyłam tego dziesiątki tygodniowo i ostanio już nawet sie zobił porzadek w Poznaniu :)
Zolta
Zolta
Zolta 20.04.2026, 06:50:44 via Wykop
  • 0
@LudzieToDebile: W Poznaniu, https://www.poznan.pl/mim/forms/sm_zgloszenia.html. Też dostaje umorzenia po roku że nie udało się namierzyć delikwenta, tam są sztuczki ze przekierowujesz mandat na obcokrajowca. Ale to i tak taki ziomek pismo z SM dostał i musiał kombinować. 90% po prostu płaci mandat i przestaje parkować na zakazie. No i u mnie na dzielnicy widać ze ludzie przestali parkować na zakazach ze strachu przed mandatem, teraz już rzadko robię zdjęcia bo
Zolta
Zolta
Zolta 20.04.2026, 06:57:15 via Wykop
  • 0
@alex-schendlaczek: a w jakim mieście? jak to zgłaszasz jak i to wygląda?
Zolta
Zolta
Zolta 21.04.2026, 06:41:49 via Wykop
  • 0
@alex-schendlaczek: Jak nie maja internetowego formularza to najlepiej na podanego emaila do zgłoszeń przez SM, trzeba poddać wszytkie dane, (zdjęcie zdarzenia, adres zdarzenia, jakiś mały opis, dokłądny czas z data, swoje dane do korespondencji! sa ważne bez tego oleja zgłoszenie) i maja obowiązek rozpatrzyć zgłoszenie zgodnie z przepisami :) i jeżeli rzeczywiście zachodzi wykroczenie umorzyć mogą dopiero po roku jak nie znajda sprawcy

647

Policjant zastrzelił mężczyzne poszukiwanego za niepłacenie alimentów.

Pokaż treści 18+

Policjant zastrzelił mężczyzne poszukiwanego za niepłacenie alimentów.

Nie stwierdzono, aby obrażenia postrzałowe były bezpośrednią przyczyną nagłego zgonu mężczyzny wskazała prokuratura. Wybielanie policji ciąg dalszy.

the_last_tomato_in_the_world
z
fakt.pl
dodany: 09.04.2026, 12:55:44
  • 105
  • #
    polska
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    alienacjarodzicielska
  • #
    alimenty
  • #
    zabojstwo
  • #
    morderstwo
Zolta
Zolta
Zolta 10.04.2026, 06:46:54 via Wykop
  • 2
@snorli12: Dokłądnie, jest to przerarzajace. Jak cie złapią za ręke to mów że to nie twoja ręka. Cała ta słurzba jest do przeorania, postkomynistyczny syf
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 25.02.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 30.06.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking