Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko186
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Inarus
Inarus

Inarus

Dołączył 16 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4642
  • Znaleziska 4041
  • Mikroblog 601
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

658

Laptopy HP będą wyświetlać reklamy

Laptopy HP będą wyświetlać reklamy

HP przygotowuje się do kontrowersyjnej transformacji swoich laptopów w pełnoprawne nośniki reklam. Użytkownicy komputerów tej marki mogą spodziewać się komunikatów marketingowych, które pojawią się nie tylko w aplikacjach, ale bezpośrednio na ekranie urządzenia.

FredOnizuka
z
ithardware.pl
dodany: 19.07.2025, 11:13:44
  • 237
  • #
    komputery
  • #
    hp
  • #
    reklamy
  • #
    laptopy
Inarus
Inarus
Inarus 19.07.2025, 19:52:04 via Wykop
  • 3
@Charakietrela: korupcja na poziomie zamówień. Są w stanie dostarczyć duże ilości tych samych urządzeń. Toporne ale w okresie gwarancji solidne urządzenia. Korporacje lubią to.
Inarus
Inarus
Inarus 19.07.2025, 19:56:44 via Wykop
  • 0
@Bromatologia: od 15 lat tylko hapeki. Miałem taką p2015dn co przerobiła grubo ponad milion stron oddałem kumplowi za p--o i dalej jej używa. Jakieś gumki tylko wymienialem. Toner 5 dyszek. W starej robocie potrafiły drukować po 5-10 ryz dziennie i dawały radę.

338

Śmietniki historii. Jak kręcimy sznur na polskie wynalazki

Śmietniki historii. Jak kręcimy sznur na polskie wynalazki

Podobno piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami. Ale nie tylko. Łatwo się w nim też potknąć o wynalazki polskich naukowców. Budzą zachwyt, są potrzebne, ale na końcu pada słowo kasa. I wtedy lądują na śmietniku. Artykuł sprzed 6 lat, ale każde zdanie jest tak samo aktualne jak wcześniej.

123_
z
tech.wp.pl
dodany: 13.07.2025, 09:31:15
  • 48
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Inarus
Inarus
Inarus 13.07.2025, 21:24:41 via Wykop
  • 8
@123_: Ale co tu strzępić ryja. Przykład z lokalnego podwórka. W Rzeszowie mamy dzieciaki, które klepią w robotyce edukacyjnej (VEX) wszystkich w Europie ale już 1 team nie jedzie na mistrzostwa świata bo brakuje 20K na wyjazd. Najlepsze jest to, że w tym samym czasie podkarpackie wydaje 133 mln na jakiś RAP-STEAM - zestawy lego, imprezy i jakieś pseudo szkolenia dla nauczycieli ... a i książke mają napisać ... jak

625

Niemcy się dziwią, że Polacy już nie chcą u nich ciężko pracować

Niemcy się dziwią, że Polacy już nie chcą u nich ciężko pracować

Nasi zachodni sąsiedzi przyzwyczaili się, że pewne niewygodne i mało prestiżowe prace w Niemczech wykonują pracownicy z Europy Wschodniej. Gdy babcia potrzebowała opieki, naturalnym rozwiązaniem było zatrudnienie Polki. Niemcy tymczasem zauważyli, że coraz mniej Polaków przyjeżdża do pracy za Odrę.

KapitanTorpedal
z
biznes.o2.pl
dodany: 08.07.2025, 01:36:59
  • 231
  • #
    europa
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    finanse
Inarus
Inarus
Inarus 08.07.2025, 16:44:22 via Wykop
  • 5
tansze niz w Warszawie. Do tego porownywalne ceny w marketach a teraz gdy jeszcze euro lezy i kwiczy?


@kudlaty1992: ale teza w artykule jest dobra. Ludzie z dyplomami i z fachem w ręku nie muszą i co najważniejsze nie chcą już jechać na zmywak. 15 lat temu po np budownictwie na polibudzie na zmywaku w UK dostawałeś więcej niż kierownik budowy z 20 letnim stażem. Teraz to trochę się zmieniło

3582

O gigantycznych masowych kradzieżach na platformie XTB

O gigantycznych masowych kradzieżach na platformie XTB

UWAGA OSTRZEŻENIE DLA WSZYSTKICH INWESTUJĄCYCH PRZEZ XTB Witam szanownych inwestorów i inwestorki. Piszę tego posta dla wszystkich, którzy korzystają z platformy XTB. To będzie przestroga, rant i apel jednocześnie. Chcę was ostrzec przed tym, co mi się przydarzyło i zwrócić uwagę

Idiotique
z
wykop.pl
dodany: 06.07.2025, 16:52:51
  • 749
  • #
    xtb
  • #
    meczennicyxtb
  • #
    gielda
  • #
    inwestowanie
  • #
    inwestycje
  • #
    etf
Inarus
Inarus
Inarus 06.07.2025, 17:56:23 via Wykop
  • 1
Nie xtb ale inteligo jakieś 10 lat temu. Walek na karcie, która 1 raz została użyta i leżała w biurku. Kopałem się z bankiem przez rok. Dopiero telefon znajomego dziennikarza do rzecznika banku spowodował, że oddali kase. Powodzenia i wierzymy, że wypok ma moc :).
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

510

Francuzi też rezygnują z Microsoftu. Czas na Linux, PostgreSQL i OnlyOffice

Francuzi też rezygnują z Microsoftu. Czas na Linux, PostgreSQL i OnlyOffice

Władze Lyonu ogłosiły rezygnację z wykorzystywania komercyjnych rozwiązań firmy Microsoft, w tym popularnego pakietu Office. Drugi najważniejszy ośrodek gospodarczy w kraju planuje przejść na system Linux, bazę danych PostgreSQL oraz zestaw narzędzi open source. To kolejny region...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 26.06.2025, 12:11:05
  • 157
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    informatyka
  • #
    linux
Inarus
Inarus
Inarus 26.06.2025, 20:56:45 via Wykop
  • 23
Od dobrych 10 lat całkowicie odstawiłem windowsa na rzecz debiana/osx. Ostatnio miałem jednak okazje przez 2 dni używać komputera z nowym windowsem. To jest jakaś masakra. Reklamy, pogoda zrób to zaloguj się tu onedrive, teamsy, ..... ja pier...
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Inarus
Inarus
Inarus 05.07.2025, 09:56:15 via Wykop
  • 0
@qbek135: Wszystko można. Tylko ja tu piszę o systemie, który dostaje z pudłka. Windows z stał się tak nachalny jak strona wykopu bez adblocka :). I jeszcze za to się płaci ...

1204

18-letnia kobiet zamordowana za bycie "zbyt zachodnią"

18-letnia kobiet zamordowana za bycie "zbyt zachodnią"

Holandia: 18-letnia Ryan al-Najjar została skrępowana, pobita i utopiona przez swojego ojca i braci za bycie zbyt zeuropeizowaną / zbyt zachodnią.

lerant
z
nltimes.nl
dodany: 04.07.2025, 05:51:48
  • 353
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
  • #
    europa
Inarus
Inarus
Inarus 04.07.2025, 08:08:13 via Wykop
  • 19
Historia kubi się powtarzać polecam tę książkę. Zwłaszcza inteligencji za jaką uważają się ci progresywni, wykształceni z dużych miast.
Inarus - Historia kubi się powtarzać polecam tę książkę. Zwłaszcza inteligencji za ja...

źródło: 1000034387

Pobierz
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Inarus
Inarus
Inarus 04.07.2025, 11:43:19 via Wykop
  • 1
@DziwoHuop: Zabraniam? Gdzie?
Inarus
Inarus
Inarus 05.07.2025, 09:51:14 via Wykop
  • 0
@DziwoHuop: Acha. Polecam zaczerpnąć świeżego powierza, ewentualnie zapoznać się z książką.

413

Pozew zbiorowy przeciwko booking.com

Pozew zbiorowy przeciwko booking.com

Booking.com oskarżony o oszukiwanie.

krzysztof-ryzumowski
z
natemat.pl
dodany: 29.06.2025, 21:40:49
  • 112
  • #
    booking
  • #
    pozew
  • #
    wakacje
  • #
    noclegi
Inarus
Inarus
Inarus 30.06.2025, 07:51:28 via Wykop
  • -1
Walą w pręta jak talala. Najlepsze są "oferty partnerskie" 2x miałem okazję zamówić i 2x nie dostałem fv, o którą prosiłem tickety porobione. Niby mieli dosłać. Nic z tego. W hotelu mówią, że to booki g wystawia i nic nie załatwisz.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Inarus
Inarus
Inarus 30.06.2025, 18:31:04 via Wykop
  • 0
@atol: jest ale nie chce mi się kopać z koniem. Od tamtych akcji szukam hoteli na bookingu, dzwonie i rezerwuje bezpośrednio. Jak cena jest wyższa to mówię, że na bookingu to kosztuje mniej. Często śniadanie za pół ceny dostanę :).

341

1,5 tys. osób ma zwrócić łącznie 41 mln złotych dotacji z programu Czyste Powiet

1,5 tys. osób ma zwrócić łącznie 41 mln złotych dotacji z programu Czyste Powiet

Niemal 1,5 tys. osób, które skorzystało z programu Czyste powietrze, musi zwrócić dotacje w związku z wykrytymi nieprawidłowościami. Pokrzywdzeni czują się też wykonawcy, którzy w związku z kontrolami muszą czekać na przelewy za wykonane prace - poinformował Dziennik Gazeta Prawna.

murison
z
energetyka24.com
dodany: 25.06.2025, 16:22:19
  • 92
  • #
    energetyka
  • #
    dom
  • #
    budujzwykopem
  • #
    remontujzwykopem
  • #
    pieniadze
  • #
    ekologia
Inarus
Inarus
Inarus 26.06.2025, 06:04:07 via Wykop
  • 0
@PrzylecialDuzySamolot: nie będą tam kasa wypłacona, kryteria były tak proste, że ciężko z nimi dyskutować. Wykazanie księgowo straty/postojowego - wypłata się należy. Zasady były proste 0/1 - przy czystym powietrzu jest inaczej. Dużo nieostrych zapisów ale też te 0/1. Sam znam osobę, która wzięła hajs na pompe. Wymóg - piec na złom. A złom? Wprost za flaszke wystawiali kwity, że niby piec oddany a szło żelastwo. Waga się miała zgadzać.

2852

Polska wdrażając unijne przepisy, regularnie rozszerza je o własne regulacje

Polska wdrażając unijne przepisy, regularnie rozszerza je o własne regulacje

Polska jako jedyny kraj w UE pozłaca unijne przepisy... i dokręca śrubę własnym przedsiębiorcom. Zamiast minimum mamy maksymalne absurdy.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 25.06.2025, 11:43:20
  • 204
  • #
    uniaeuropejska
Inarus
Inarus
Inarus 25.06.2025, 20:18:06 via Wykop
  • 13
Ale tak było zawsze. Jesteśmy bardziej papiescy niż papież. Kilka lat temu uczestniczyłem przy wdrażaniu programów UE. Moje spostrzeżenia były takie, że traktowali nas jako potencjalnych debili i złodziei. Najgorsze jest to, że sami w to uwierzyliśmy a jesteśmy lepiej zabezpieczeni przed wałkami niż cała stara UE.... przynajmniej tak było kilka lat temu :). Wtedy sraliśmy, że kontrola z unii przyjdzie i zabierze :):)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

357

Pete Hegseth twierdzi, że naszywka ISAF oznacza I Saw Americans Fighting

Pokaż treści 18+

Pete Hegseth twierdzi, że naszywka ISAF oznacza I Saw Americans Fighting

Pete Hegseth twierdzi, że ISAF (sił koalicyjnych w Afganistanie) oznacza I Saw Americans Fighting (Widziałem jak walczą amerykanie) a flagi innych krajów na misji to były tylko flagi i nic więcej. Warto przypomnieć, że 44 polskich żołnierzy oddało swoje życie w tej akcji NATO.

TomMen
z
x.com
dodany: 12.06.2025, 17:20:15
  • 67
  • #
    bekazprawakow
  • #
    usa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    nato
  • #
    trump
Inarus
Inarus
Inarus 13.06.2025, 14:56:24 via Wykop
  • 0
@theonering: a najgorsze w tym wszystkim jest to, że z drugiej strony wcale lepiej nie jest i to właśnie dlatego tacy rządzą.

483

Ile podatku zapłacił Facebook w Polsce? Branża w szoku

Ile podatku zapłacił Facebook w Polsce? Branża w szoku

Facebook Poland osiągnęła w 2024 roku 1,82 mld zł przychodów z reklam oraz od jednostek powiązanych to wzrost o 24,4 proc. rok do roku. Po kosztach, finalnie spółka wykazała 42,5 mln zł dochodu (wzrost o 24,3 proc.) i zapłaciła 10,6 mln zł podatku CIT.

TomMen
z
dlahandlu.pl
dodany: 10.06.2025, 18:32:12
  • 90
  • #
    facebook
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    ekonomia
Inarus
Inarus
Inarus 11.06.2025, 07:39:39 via Wykop
  • 0
@zagubionychromosom: jest lepiej :) nasza skarbówka potrafi sie dowalić do tego jak nie robisz tego. Pani Halynka tak robila i bylo dobrze to i pan Zdzich zaleca :)

530

Czy was porąbało? Rewolucja w systemie odbioru śmieci wejdzie w życie

Czy was porąbało? Rewolucja w systemie odbioru śmieci wejdzie w życie

Rachunek za śmieci będzie zależał od ilości zużytej wody od sierpnia wejdą w życie nowe zasady naliczanie opłaty za odpady komunalne. To miesiąc później niż pierwotnie zakładano. Zmiany dotkną mieszkańców bloków i kamienic, w domkach jednorodzinnych zostanie po staremu.

KapitanTorpedal
z
kurierlubelski.pl
dodany: 05.06.2025, 02:15:09
  • 377
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekologia
  • #
    lublin
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
Inarus
Inarus
Inarus 05.06.2025, 13:11:54 via Wykop
  • 0
@Doktor_PajHiWo: Producenci też płacą ale zwykły user o tym nie wie i nazywa się to opłata produktowa. Tutaj trzeba golić i producenta i odbierającego. Inna sprawa, że taki chinol z temu kładzie na to te opłaty wiec uczciwy przedsiębiorca znowu na starcie ma koszty.
Inarus
Inarus
Inarus 05.06.2025, 16:39:22 via Wykop
  • -2
Ten pomysł wcale nie jest tak głupi. Są mieszkania gdzie mieszka 10 studentów a oficjalnie 1 osoba. Nie sposób wyegzekwować deklaracji bo właściciela nie ma albo ma wspólnotę w dupie. Płacą więc wszyscy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

228

ZUS kontroluje przedsiębiorców!

ZUS kontroluje przedsiębiorców!

Złożyłeś wniosek o wakacje składkowe? Nie możesz być pewny, że zostaniesz zwolniony z opłaty. ZUS weryfikuje firmy!

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2025, 19:02:12
  • 75
  • #
    gospodarka
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    inwestycje
Inarus
Inarus
Inarus 30.05.2025, 16:06:18 via Wykop
  • 0
@dsliwa2: tylko wtedy bys byl opodatkowany na poziomie 10-20% teraz faktycznie masz grubo ponad 50
Koka-Kola
Koka-Kola
Koka-Kola
29.05.2025, 18:21:49
  • 1391
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Inarus
Inarus
Inarus 29.05.2025, 20:17:02 via Wykop
  • 1
@Koka-Kola: oj wypraszam sobie oddam glos na obu.
  • Odpowiedz

3055

Allegro bawi się w magika i czasem "zapomina" pokazać najtańsze oferty

Allegro bawi się w magika i czasem "zapomina" pokazać najtańsze oferty

Allegro ukrywa tańsze oferty mimo sortowania "cena: od najniższych"

szurlotka
z
wykop.pl
dodany: 14.05.2025, 09:27:04
  • 412
  • #
    allegro
  • #
    oszukujo
  • #
    zakupy
Inarus
Inarus
Inarus 14.05.2025, 12:40:39 via Wykop
  • 0
@PogromcaPatusow: Mam ten epizod za sobą. Codzienna walka z systemem, który coraz bardziej dokręca śrubę. Allegro daje dostęp do klientów generalnie jest spoko jak masz swój produkt. Kopanie się na niskomarżowych produktach na tym samym eanie to ciągła walka. Ale jako klient faktycznie wole te kilka zł dołożyć i w razie problemów założyć dyskusje. Bez martwienia się o zwroty etc.
wiesiu2
wiesiu2
19.04.2025, 05:42:09
  • 506
CyberFolks właśnie próbowało "po cichu" podmienić mi pakiet serwera. Budzę się rano, a w skrzynce mail z informacją o kończącej się usłudze i fakturą na 1 099,00 zł netto – za hosting „wp_FLY”, którego nigdy nie zamawiałem. Loguję się do panelu, a tam okazuje się, że zamiast dotychczasowego pakietu za 699 zł netto, nagle mam coś droższego o 400 zł. Tego typu zagrywki kojarzyły mi się dotąd z #homepl czy
wiesiu2 - CyberFolks właśnie próbowało "po cichu" podmienić mi pakiet serwera. Budzę ...

źródło: cf

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Inarus
Inarus
Inarus 19.04.2025, 12:29:52 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

558

Jak służby chciały zniszczyć MILIARDERA - założyciela FAKRO

Jak służby chciały zniszczyć MILIARDERA - założyciela FAKRO

Jak służby przejmują polskie firmy

biznes-misja
z
youtube.com
dodany: 10.04.2025, 06:41:43
  • 55
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    sluzby
Inarus
Inarus
Inarus 10.04.2025, 20:52:16 via Wykop
  • 45
@OsakaOsaka: yhm ostatnio byłem w Nowym Sączu. Zastanawiało mnie dlaczego tyle fabryk i milionerów a taka g------a droga. Znajoma, która tam mieszka mi pojaśniła, że jakby w godzinę dało się dojechać do Krakowa/Tarnowa a nawet Rzeszowa to by nie miał kto pracować w tych wszystkich Nowosądeckich kołchozach.

551

Szwedzi mają dość drożyzny. Bojkot największych sieci sklepów spożywczych.

Szwedzi mają dość drożyzny. Bojkot największych sieci sklepów spożywczych.

W Szwecji z powodu drożyzny klienci rozpoczęli w poniedziałek tygodniowy bojkot największych sieci sklepów spożywczych. W lutym koszty zakupów były wyższe o ponad 20 proc. w porównaniu ze styczniem. Udział w akcji zadeklarowało 69 proc. badanych.

Sagirius
z
bankier.pl
dodany: 17.03.2025, 13:49:09
  • 156
  • #
    szwecja
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
Inarus
Inarus
Inarus 18.03.2025, 06:13:13 via Wykop
  • 6
@ksy3: biedra i lidl wcale nie są takie tanie. Polecam zrobić test z lokalnymi delikatesami, zwłaszcza jak bierzesz zakupy z listy a nie robisz questa a'la kup 5 a 1 gratis. Do tego gorsza jakoś bo te ich marki własne zwykle są jakoś oszukane. Jak nie skład to waga.

3414

Chiny chcą być chińskie OK. Polska chce być biała nie OK.

Chiny chcą być chińskie OK. Polska chce być biała nie OK.

Joe Rogan o tym że Chiny mogą wymagać, że chcą zostać chińskie, ale jak Polska mówi o tym, że chce być biała i chrześcijańska, to już jest źle.

artos69
z
x.com
dodany: 16.03.2025, 20:06:47
  • 499
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    joerogan
  • #
    usa
  • #
    swiat
Inarus
Inarus
Inarus 17.03.2025, 11:39:44 via Wykop
  • 0
@clown_world_order: To nawet nie jest kwestia książki jaką jest biblia a wspólnego systemu wartości. Kontrolowany napływ uchodźców, którzy chcą zmienić swoje życie i pracować nie jest zły. Problem się zaczyna gdy jadą bez pomysłu na siebie z czym mamy teraz do czynienia. A kwestia przestępczości wszędzie jest podobna - anonimowość lokalnej społeczności (!), brak pomysłu na siebie, słabe wykształcenie. Jak dorzucimy do tego różnice kulturowo/językowe to mamy mieszankę wybuchową. To,
mickpl
mickpl
14.03.2025, 11:39:05
  • 1538
Ale mi wstyd za was, ciule z TVN-u, że szczujecie na Glapę, że nie obniża stóp, serio XD

Stopy są delikatnie powyżej inflacji, wszyscy członkowie RPP (również ci wybrani przez obecną koalicję) głosują jednomyślnie. Każdy ekonomista w tym kraju potwierdza, że jest dobrze i lepiej nie majstrować, bo będzie kolejna runda inflacji.

Zresztą dobrze o tym wiecie, szkoda strzępić ryja.

#nieruchomosci #gielda #media #tvn
mickpl - Ale mi wstyd za was, ciule z TVN-u, że szczujecie na Glapę, że nie obniża st...

źródło: tvn

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Inarus
Inarus
Inarus 14.03.2025, 22:21:23 via Wykop
  • 0
@mickpl: bo jak oni są przy władzy to inflacja zła a jak my to co innego.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
  • Strona 4 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.10.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.01.2016

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking