Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Awganowicz

Awganowicz

Dołączył 16 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 142740
  • Znaleziska 117755
  • Mikroblog 24985
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 22

1369

70% Polaków żąda jawności wynagrodzeń w służbie zdrowia

70% Polaków żąda jawności wynagrodzeń w służbie zdrowia

Polski system ochrony zdrowia właśnie zderzył się ze ścianą społecznych oczekiwań. Gdy miliony pacjentów miesiącami czekają na wizytę u specjalisty, wieści o rekordowych kontraktach medyków elektryzują opinię publiczną szybciej niż nagłe spadki na giełdzie technologicznej. Najnowszy sondaż nie pozos

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 24.06.2026, 11:54:43
  • 87
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
Awganowicz
Awganowicz 24.06.2026, 14:22:20 via Wykop
  • 4
Nie potrzebujemy oświadczeń majątkowych, co mnie obchodzi jakim autem jeździ ten czy inny lekarz?

Potrzebujemy jasnego prawa, widełek płacowych w zależności od zaszeregowania i stażu. A przede wszystkim respektowania prawa i surowych konsekwencji za łamanie - zarówno dla dyrektorów szpitali jak i lekarzy.

Skoro to jest "służba" zdrowia, to jak inne służby typu policja, straż miejska, straż pożarna etc powinna być to praca na etacie wraz z wszystkim co się z tym
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

troglodyta_erudyta
troglodyta_erudyta
22.06.2026, 04:21:58
  • 276
Rozumiem nagonkę na lekarzy, którzy wykorzystują system i drenują budżet NFZ fikcyjnymi zabiegami i dyżurami, ale ta nagonka na lekarzy rozpętana na wykopie już dawno straciła znamiona jakiegokolwiek zdrowego rozsądku i coraz bardziej przypomina tłuszczę goniącą lekarzy z widłami i pochodniami niczym wiedźmy za samo bycie lekarzem.

https://wykop.pl/link/7965825/izba-lekarska-dostala-13-mln-zl-na-szkolenie-lekarzy-i-lekarzy-dentystow

Na głównej wylądowało oto znalezisko o tym, że Naczelna Izba Lekarska otrzymała 13 milionów zł na szkolenia dla lekarzy. Kwota ma być przeznaczona na kształcenie 1500
@tomasztomasz1234 647

Izba Lekarska dostała 13 mln zł na szkolenie lekarzy i lekarzy dentystów

więcej
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Awganowicz
Awganowicz 22.06.2026, 07:40:55 via Wykop
  • 1
@troglodyta_erudyta: Czy dla innych zawodów też są takie szkolenia? Bezpłatne bootkampy dla #programista15k, szkolenia z nowych tynków dla tynkarzy, szkolenia z TIGów dla spawaczy, czy też z nowoczesnej chemii dla osób konserwatorskich powierzchni płaskich?

W zasadzie w każdym zawodzie trzeba podnosić swoje kompetencje bo każda branża się rozwija. Jedne szybciej, inne wolniej, ale wszystko idzie do przodu. Czemu akurat lekarzom mamy je finansować?
  • Odpowiedz

812

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Koniec wysokich kontraktów dla lekarzy?

Ministerstwo Zdrowia analizuje górny limit zarobków

PIAN--A_A--KTYWNA
z
gazetagazeta.com
dodany: 19.06.2026, 09:34:50
  • 98
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    konowalposting
  • #
    afera
  • #
    polska
Awganowicz
Awganowicz 19.06.2026, 16:42:31 via Wykop
  • 2
@KurnikoweKuriozum: kuriozum, że lekarze się nie zgadzają i rządzący już nic nie może zrobić. Kierowcy nie zgadzają się na mega wysokie mandaty, ale jakoś mieli to w dupie
RM_PL
RM_PL
12.06.2026, 18:54:04
  • 2
Typowa dyskusja na Wykopie:
1) Ktoś wrzuca newsa o strzelaninie i oczywiście uzewnętrzniając swoje dywagacje wyjęte z czterech liter. Oczywiście dodając tag typu "takaprawda" xD
2) Prostujesz typa podając przy okazji źródła
3) Pierwotna narracja się rozjeżdża a najwidoczniej prawda za bardzo w oczy kole
4) Autor wpisu usuwa niewygodny komentarz
No dyskusja na poziomie. Prawda, @MistrzKowalski
@MistrzKowalski 0
S---------a w Teksasie. Jedna osoba zginęła, dziewięć zostało rannych

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/akcja-sluzb-w-teksasie-mezczyzna-otworzyl-ogien-jest-wielu-rannych/504mjnz,79cfc278

Prawo do posiadania broni w Teksasie jest jednym z najbardziej liberalnych w Stanach Zjednoczonych. Pełnoletni mieszkańcy stanu (od 21. roku życia) mogą legalnie nosić b--ń w miejscach publicznych oraz kupować ją bez konieczności rejestracji, posiadania specjalnej licencji czy przechodzenia testów.

I
więcej
RM_PL - Typowa dyskusja na Wykopie:
1) Ktoś wrzuca newsa o strzelaninie i oczywiście ...

źródło: Clipboard

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Awganowicz
Awganowicz 12.06.2026, 19:03:50 via Wykop
  • 1
Standard, miałem mu odpisać, ale stwierdziłem, że nie ma sensu karmić trolla. Czym mniej komentarzy tym szybciej wpis umrze i zniknie.
  • Odpowiedz

649

Urzędnicy skarbówki staną przed sądem. Nielegalnie korzystali z danych

Urzędnicy skarbówki staną przed sądem. Nielegalnie korzystali z danych

"Najwięcej za uszami ma mieć 52-letnia Beata I.P.. Kobieta, będąc pracowniczką I US w Rzeszowie, miała sprawdzać w bazach danych informacje, objęte tajemnicą skarbową. Były to m.in. informacje o indywidualnych danych zawartych w deklaracjach. Następnie miała udostępniać je osobom nieuprawnionym"

cepheus
z
nowiny24.pl
dodany: 02.06.2026, 13:26:28
  • 76
  • #
    polska
  • #
    urzadskarbowy
  • #
    skarbowka
  • #
    urzednik
  • #
    podkarpacie
Awganowicz
Awganowicz 02.06.2026, 20:58:28 via Wykop
  • 58
@abcgggggggggggggggggggggggggggggggg: z powiadomieniami push na telefon w stylu:

Wykryto dostęp dodanych

!Urzędnik: Imię Nazwisko

Urząd: Nazwa Urzędu

Przyczyna: nr sprawy / wyjaśnienie urzędnika / bo chcę pogrzebać etc

Zakres danych: dane osobowe, rozliczenie roczne PIT, lista FV z KSeF

592

Rząd podniósł akcyzę licząc na wzrost wpływów. A wpływy spadły

Rząd podniósł akcyzę licząc na wzrost wpływów. A wpływy spadły

Okazuje się, że wpływy z podatków nie są w stanie rosnąć w nieskończoność

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 26.05.2026, 05:30:09
  • 192
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    finanse
Awganowicz
Awganowicz 26.05.2026, 10:25:49 via Wykop
  • 6
@PepikPL: Rostowski nie lubi tego ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

289

Europol rozbija VPN chroniący cyberprzestępców. Admin zatrzymany na Ukrainie

Europol rozbija VPN chroniący cyberprzestępców. Admin zatrzymany na Ukrainie

1VPNS to popularny VPN reklamowany na rosyjskojęzycznych forach hakerskich jako bezpieczna przystań dla cyberprzestępców. Śledczy zatrzymali administratora usługi na Ukrainie po przeszukaniu jego domu. Dane ponad 500 klientów zostały przekazane partnerom międzynarodowym.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 22.05.2026, 12:04:11
  • 81
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    vpn
Awganowicz
Awganowicz 22.05.2026, 12:41:20 via Wykop
  • 75
@AlbertWesker: tak jak zakaż noży w UK, czy gazu pieprzowego

899

Równość płci w ministerstwie pracy i polityki społecznej

Równość płci w ministerstwie pracy i polityki społecznej

W ministerstwie pracy i polityki społecznej 70% zatrudnionych to kobiety, większość stanowisk kierowniczych zajmują kobiety, a mimo to ministerstwo nie stwierdza znacznej rozbieżności pomiędzy zatrudnieniem kobiet i mężczyzn. "Problemem są podwójne standardy" - pisze poseł Marcin Józefaciuk.

Piekarz123
z
x.com
dodany: 20.05.2026, 13:16:02
  • 46
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    prawamezczyzn
  • #
    lewackalogika
  • #
    bekazlewactwa
Awganowicz
Awganowicz 20.05.2026, 17:55:36 via Wykop
  • 4
@LudzieToDebile: to nie gównoburza tylko właśnie pokazanie bezsensu parytetów i hipokryzji.

2686

Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii

Naprawa za 500 zł zamiast 12 000 zł, a w pakiecie szantaż i niszczenie opinii

Cześć Mirki i Mirabelki, Chciałem Wam opisać historię, która idealnie pokazuje, jak w 2026 roku niektórzy specjaliści próbują bezczelnie naciągać klientów, a gdy zostaną przyłapani na gorącym uczynku, przechodzą do otwartego szantażu i prób niszczenia cudzego biznesu. W moim samochodzie pojawił

MercBenc
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 10:32:18
  • 312
  • #
    szantaz
  • #
    wawer
  • #
    automatyczneskrzyniebiegowboners
  • #
    boomer
  • #
    mechanikasamochodowa
  • #
    warsztat
Awganowicz
Awganowicz 18.05.2026, 15:33:01 via Wykop
  • 53
@damch: i płatność tylko gotówką, a bez FV będzie tylko 10k zamiast 12k ( ͡€ ͜ʖ ͡€)

3

Stefan Bartnik o adwokacie od "trumny na kółkach"

Stefan Bartnik o adwokacie od "trumny na kółkach"

Może i przyczyniłem się do ich śmierci, ale tak naprawdę one są same sobie winne. Mogły sobie kupić dobry samochód (...)

Awganowicz
z
facebook.com
dodany: 07.05.2026, 10:36:01
  • 1
  • #
    policja
  • #
    trumnanakolkach
  • #
    prawo
  • #
    panicz
  • #
    adwokat
  • #
    wypadek
Awganowicz
Awganowicz
Autor
07.05.2026, 10:36:32 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

328

Wyciek z Booking.com jednak dotknął Polaków. Oszuści dosłownie wiedzą, kiedy prz

Wyciek z Booking.com jednak dotknął Polaków. Oszuści dosłownie wiedzą, kiedy prz

Booking.com potwierdził incydent bezpieczeństwa, w wyniku którego osoby trzecie uzyskały dostęp do danych klientów platf

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 06.05.2026, 10:26:19
  • 45
  • #
    booking
  • #
    rodo
  • #
    wyludzenie
Awganowicz
Awganowicz 06.05.2026, 23:47:10 via Wykop
  • 2
Ja dostałem na WhatsApp propozycję opłacenia noclegu poza Booking ze zniżką, tylko żebym anulował u nich rezerwację. Oczywiście z innego numeru niż numer gospodarza. No i wygląda na to, że nie uzyskali dostępu do płatności, bo ja już miałem nocleg opłacony od razu przy rezerwacji, więc nawet jakbym uwierzył, to i tak by mi się nie opłacało, bo opcja była bezzwrotna.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

524

Jechał 100 km/h, ona 200 km/h i miała 1,67 promila. Sąd uznał, że to on spowodow

Jechał 100 km/h, ona 200 km/h i miała 1,67 promila. Sąd uznał, że to on spowodow

Wydawałoby się, że to zdarzenie drogowe jak każde inne, ale nic z tych rzeczy. Niedawno Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej uznał winę 65-letniego kierowcy, który według sądu spowodował wypadek. Wypadek, w którym drugi uczestnik miał 1,67 promila alkoholu we krwi.

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 06.05.2026, 09:26:52
  • 122
  • #
    jazdapoalkoholu
  • #
    pijanikierowcy
  • #
    sadrejonowy
  • #
    samochod
  • #
    wypadkidrogowe
Awganowicz
Awganowicz 06.05.2026, 21:48:02 via Wykop
  • 14
@LudzieToDebile: to jak z motocyklami, zawsze mityczne 300km/h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

969

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych w PL tyle ile wynosi liczebność polskiej armii.

Emerytów mundurowych jest już w Polsce niemal tyle samo, ile wynosi liczebność polskiej armii. Wielu funkcjonariuszy kończy pracę grubo przed "50", a ich świadczenia są czasami wyższe niż pensja.

gnijacy_wypok
z
archive.ph
dodany: 03.05.2026, 20:54:45
  • 242
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
Awganowicz
Awganowicz 04.05.2026, 09:45:28 via Wykop
  • 15
@ortalionowy: żadnych 65 lat, czy jakkolwiek odgórnie ustalonego limitu. Wiek przejścia na emeryturę powinien być dowolny, indywidualnie wybierany przez zainteresowanych.

Są różne zawody, ludzie akceptują różne poziomy emerytury, jak się do tego doda sytuacje losowe, choroby, wypalenie zawodowe itd. To u każdego ten wiek może być inny. Po prostu emerytura powinna być wyliczana na podstawie zgromadzonych składek do przewidywanego wieku życia.

Ktoś pracuje bardzo ciężko, długo, w ekstremalnie wymagającym zawodzie

345

Baba z brodą była kiedyś atrakcją w cyrku

A dziś to wykładowca na Oxfordzie.

konto usunięte
z
x.com
dodany: 29.04.2026, 15:01:31
  • 96
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    heheszki
  • #
    patologia
Awganowicz
Awganowicz 30.04.2026, 12:08:19 via Wykop
  • 1
On tylko robi bekę z lewicowych skrajności. Teraz ta postępowa część, która mówiła że każdy może sam siebie definiować jak chce, że płeć to konstrukt społeczny, zaimki najważniejsze, inkluzywność FTW ma problem. Nie zgodzić się - łamią swoje własne postulaty, hipokryzja (chociaż to im przychodzi bardzo łatwo). Zgodzić - pokazanie jakim to wszystko jest absurdem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

420

Japończycy budują armię z... kartonu. Tanie drony zmieniają zasady gry

Japończycy budują armię z... kartonu. Tanie drony zmieniają zasady gry

Kiedy myślimy o nowoczesnej broni, widzimy miliony dolarów. Japonia idzie w drugą stronę: AirKamuy 150 to dron z tektury za 2500 USD. Składany w 5 minut z płaskiej paczki, niemal niewykrywalny dla radarów i zabójczo skuteczny w roju.

awe-spam
z
interestingengineering.com
dodany: 29.04.2026, 18:37:44
  • 116
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    dron
  • #
    ciekawostki
  • #
    japonia
  • #
    lotnictwo
Awganowicz
Awganowicz 30.04.2026, 08:59:51 via Wykop
  • 18
@paveua: ori-droni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

517

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Ministerstwo Zdrowia planuje zbierać dane o zarobkach medyków powiązane z numerem PESEL i prawem wykonywania zawodu. Choć resort twierdzi, że chodzi o lepsze kształtowanie polityki płacowej, eksperci i środowisko lekarskie wskazują na poważne ryzyko naruszenia prywatności

freedomseeker
z
fakt.pl
dodany: 28.04.2026, 07:51:54
  • 117
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    finanse
Awganowicz
Awganowicz 28.04.2026, 12:57:09 via Wykop
  • 1
@FilipWWL: teraz też KSeF, jest też ZUS z procentową składką. Źródeł tyle, że nie problem w jednej chwili zrobić zestawienie wszystkich aktywnych zawodowo lekarzy i do ich nr PESEL przyporządkować dane z tych źródeł.

Ale tu nie chodzi o to, żeby to zrobić, tylko żeby o tym mówić. Ktoś zwęszył, że można tu coś ugrać politycznie, bo temat zrobił się gorący. Prawda jest taka, że jakby chcieli coś zrobić, to

2

NOC Z BANDYTAMI Z BOGOTY

NOC Z BANDYTAMI Z BOGOTY

Ciekawy materiał od Progetto Happiness: In questo episodio siamo entrati nel cuore del "sottomondo" di Bogotá per passare una notte intera insieme ai "pandilleros", i giovani banditi che controllano interi quartieri della capitale colombiana. Abbiamo attrav

Awganowicz
z
youtube.com
dodany: 21.04.2026, 19:37:46
  • 0
  • #
    amerykapoludniowa
  • #
    pandilleros
  • #
    bogota
  • #
    kolumbia
  • #
    podroze

295

Polski rząd ujawnia kłamstwo Radosława Piesiewicza. Pokazał dowód

Polski rząd ujawnia kłamstwo Radosława Piesiewicza. Pokazał dowód

"Panie Piesiewicz, kłamstwo ma krótkie nóżki" odpowiada prezesowi PKOl rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych. Jacek Dobrzyński przedstawia twarde dowody na to, że oskarżenia w stronę rządu i ABW, dotyczące braku informacji o powiązaniach Zondacrypto z Rosją, były bezpodstawne.

staryjednaknowy
z
przegladsportowy.onet.pl
dodany: 21.04.2026, 05:04:06
  • 19
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    sport
Awganowicz
Awganowicz 21.04.2026, 17:25:05 via Wykop
  • 2
@sqorvel: czemu "niestety"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

508

Wyborcza broni patologii z Bystrzycy!

A na podstawie fajkowiej rozmowy z rzekomym znajomym Borysa tworzy narrację, że specjalnie chodził w niebezpieczne miejsca żeby być szeryfem. Obrona przed bandytami to "zły sen". Park przyosiedlowy niebezpieczny? Gdzie policja, gdzie władze, gdzie państwo?

Kowal13
z
walbrzych.wyborcza.pl
dodany: 15.04.2026, 08:04:09
  • 117
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    bron
Awganowicz
Awganowicz 15.04.2026, 10:29:26 via Wykop
  • 27
@AnalnyInseminator: sam ich nie zaatakował, jeśli ktoś leci na Ciebie z kastetem (pijany / naćpany), nie reaguje na strzał ostrzegawczy to co masz zrobić? Dać się pobić / zabić? Ustąpić głupszemu i wylądować na OIOM / cmentarzu?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.08.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 25.03.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 22.01.2016

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking