Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Mintaa

Mintaa

Dołączył 8 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 16505
  • Znaleziska 9962
  • Mikroblog 6543
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 9
misiopysio
misiopysio
misiopysio
21 godz. i 35 min temu
  • 3
Jezu, jak mnie sie czasem nie chce wchodzić na wykop, to aż głowa mała.

Typ ze screena udowadnia, że rezydenci nie zarabiają 1,5mln. Rezydentem skończył być w 2019. Co na to mirko? Daj aktualne. To nie jego jedyna rezydentura (xd). To sprzed covida.

Połowa Polaków nie umie czytać ze zrozumieniem.

#lekarz100k
misiopysio - Jezu, jak mnie sie czasem nie chce wchodzić na wykop, to aż głowa mała.
...

źródło: 1000080235

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mintaa
Mintaa 19 godz. i 22 min temu via Wykop
  • 1
@misiopysio: ja znam słowo rezydentura, przychodzisz na 9 na oddział a wychodzisz o 12 i idziesz do poz albo nzoz
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa 15 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
@pieknylowca: jak jest 8 rezydentów to myślisz że wszyscy leżą tam przez 8 godzin xD
  • Odpowiedz

320

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

: Od 1 lipca 2026 roku wchodzi w życie nowa opłata celna, która zdemoluje sens zamawiania drobiazgów z Chin. Bruksela likwiduje zwolnienie dla paczek do 150 euro i nakłada sztywne 3 euro (ok. 13 zł) cła na każdy... pojedynczy przedmiot w przesyłce. Jeśli zamówisz 4 tanie rzeczy, dopłacisz ponad 51 z

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 07:56:58
  • 242
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
Mintaa
Mintaa przedwczoraj, 10:06:18 via Wykop
  • 69
@razvizion: czasami te gówna w chinach kosztują grosze a PL janusz sprzedaje z marżą 500%

2007

Lekarz rodzinny z Piotrkowa zarobił 1 mln zł w rok

Lekarz rodzinny z Piotrkowa zarobił 1 mln zł w rok

Przemysław Winiarski - lekarz, radny miasta Piotrków Trybunalski. Dochód z prywatnej praktyki lekarskiej - 1,065,886.06 PLN. Z portalu znany lekarz (powiązane) wynika, że jest lekarzem rodzinnym.

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 18.06.2026, 21:47:55
  • 122
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    zarobki
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
Mintaa
Mintaa 19.06.2026, 09:43:48 via Wykop
  • 2
@wirujemy: NZOZ może mieć kontrakt z NFZ

1851

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 12.06.2026, 20:33:05
  • 367
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
Mintaa
Mintaa 13.06.2026, 14:41:02 via Wypiek
  • -3
Abstrahując od kwoty to lekarz rodzinny to nie tylko recepty. Do takiej przychodni przychodzą wszyscy, np z zawałem, bo ich boli w klatce od kilku dni, bo temu noga spuchła 3 dni temu ale przypomniało mu się w piątek 10 minut przed zamknięciem, ludzie z ciśnieniem 180/120, pani z cukrem 250 bo tabletki jej się skończyły ale w sumie to zapomniała. Dodatkowo dochodzi to że w takiej przychodni za wiele zrobić mu
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mintaa
Mintaa 15.06.2026, 07:37:38 via Wykop
  • 0
@ainam102: To zależy od przychodni tak naprawdę, sam byłem zapisany już w kilku i raz był problem raz nie, a czasami lekarzowi wyskakuje komunikat że zleca za dużo badan i ma się trochę ogarnąć :) mimo że zleca tylko te potrzebne.
Mintaa
Mintaa 11.06.2026, 22:08:34
  • 0
Filtry kielichowe USTM, mam założone dwa, polecono mi włożyć wstępny sznurkowy 5um i zmiękczający, który dać jako pierwszy od strony zasilania? Słyszałem że zdarzają się awarie tych wkładów zmiękczających i potem trzeba wszystko czyścić bo granulat zapycha krany.

#hydraulika #budujzwykopem
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smarek37
Smarek37
11.06.2026, 22:25:57 via Wykop
  • 1
@Mintaa: no jak już to sznurkowy na początku by zatzymać wstępny syf
  • Odpowiedz
Jarek_P
Jarek_P
12.06.2026, 06:27:35 via Wykop
  • 0
polecono mi włożyć wstępny sznurkowy 5um i zmiękczający,


@Mintaa: piszesz o kranach w liczbie mnogiej - czy to jest zestaw filtrów zainstalowany centralnie na cały dom/mieszkanie? No to trochę kiepsko, zmiękczanie tymi wkładami od biedy ma sens w kuchni pod zlewem (choć i tak skuteczność moim zdaniem mizerniutka, przy twardej wodzie bardzo szybko się degradowały, wymiana co 6 miesięcy to między bajki, ze 2-3x częściej by wypadało).

Nie słyszałem szczerze
  • Odpowiedz

4677

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 550
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Mintaa
Mintaa 10.06.2026, 18:08:42 via Wykop
  • 4
@looznagooma: a to k---a tylko specjalizacje zabiegowe istnieją w medycynie?
Mintaa
Mintaa 10.06.2026, 18:10:02 via Wykop
  • 1
@potworzak21: a kto opiniuje o liczbie miejsc na specjalizacje?
Mintaa
Mintaa 11.06.2026, 09:18:27 via Wykop
  • 0
@potworzak21: jeszcze nie widziałem by OIL opiniował o zwiększenie miejsc na specjalizację czy miejsc lekarskich. Przeważnie jest za zamniejszeniem.
Zakrentas
Zakrentas
Zakrentas
06.06.2026, 15:09:13
  • 828
#tenis #heheszki
Zakrentas - #tenis #heheszki

źródło: 18023

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mintaa
Mintaa 06.06.2026, 17:46:02 via Wykop
  • 6
@Dajcie_zyc223: Hej Iga spokojnie.
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa 03.06.2026, 20:35:40
  • 2
#mecz No k---a kiwiora wpuszczać przy wyniku 2:1 to fenomen jest
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
03.06.2026, 05:17:24
  • 735
Bo wiecie, to Wy jadąc przepisowo albo zbyt wolno stwarzacie zagrożenie na drodze( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie właśnie ktoś za wolno w niego wjechał( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo ktoś mu słup na drodze postawił...
#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
PijeWodePoPierogach - Bo wiecie, to Wy jadąc przepisowo albo zbyt wolno stwarzacie za...

źródło: IMG_20260602_230338

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mintaa
Mintaa 03.06.2026, 16:23:46 via Wykop
  • 0
Dobra, odetnijmy się na chwilę od samego wpisu, musimy w końcu wyjaśnić ten chory mit, że "im wolniej, tym bezpieczniej”. No g---o prawda, rzeczywistość brutalnie to weryfikuje. Zamulanie na drodze potrafi być tak samo zabójcze jak zapieprzanie 200 km/h. I to dla ludzi, którzy jadą całkowicie przepisowo.

Ruch drogowy to naczynia połączone. Wszystko opiera się na tym, żeby Twoje zachowanie na drodze było przewidywalne. Jest ładna pogoda, sucho, na krajówce ograniczenie do 90
  • Odpowiedz
sokool
sokool
23.05.2026, 15:12:11
  • 1008
58 zł lemoniada xD #wroclaw #jedzenie71
sokool - 58 zł lemoniada xD #wroclaw #jedzenie71

źródło: IMG_1203

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mintaa
Mintaa 24.05.2026, 11:55:19 via Wykop
  • 0
Już kiedyś pisałem o tym, w państwach typu Włochy Grecja jak chłop na restauracje to ma restaurację i tyle, w polsce to metafizyka, nowe bmw w lesingu, bo on ma RESTAURACJE czaisz człowieku? Co ty myślisz że on ma RESTAURACJE ze by mu tylko 10k zostało na czysto co miesiąc?
  • Odpowiedz

524

"Małpki" objęte systemem kaucyjnym? Handlowcy już protestują

"Małpki" objęte systemem kaucyjnym? Handlowcy już protestują

Od początku obowiązywania systemu kaucyjnego słychać głosy, że należałoby nim objąć także szklane butelki po napojach alkoholowych w małych formatach (tzw. małpki). Przeciwko temu rozwiązaniu protestuje Polska Izba Handlu reprezentująca blisko 30 tys. sklepów, hurtowni oraz firm z otoczenia FMCG.

Zenon_Zabawny
z
poradnikhandlowca.com.pl
dodany: 07.05.2026, 14:08:42
  • 168
  • #
    ma
  • #
    malpki
  • #
    systemkaucyjny
Mintaa
Mintaa 07.05.2026, 22:23:32 via Wykop
  • 3
@BeKa_MaX: nie podpowiada...

653

Koniec chaosu z ładowarkami, laptopy mają mieć USB-C

Koniec chaosu z ładowarkami, laptopy mają mieć USB-C

Unia Europejska oficjalnie uruchomiła nowe przepisy dotyczące sprzedaży laptopów. Sprzedaż laptopa bez usb-c będzie nielegalne

iggy_p
z
ithardware.pl
dodany: 29.04.2026, 08:18:26
  • 292
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
Mintaa
Mintaa 29.04.2026, 13:03:34 via Wykop
  • 1
@ochucki: nowe lenowo od jakiegos czasu już mają usb c

1205

Pepsi 0,3 - 14,99 wtf?

Pepsi 0,3 - 14,99 wtf?

Od dłuższego czasu patrzę na ceny napojów w restauracjach i to już jest jakiś kosmos. 14,99 zł za 0,3L Pepsi, kiedy obiad kosztuje 35 zł czyli napój to prawie połowa ceny dania. Serio? Dla mnie to koniec, nie kupuję już Pepsi, Coli ani nic z tych koncernów w restauracjach. To jest zwykłe przegięcie

marcin-login
z
wykop.pl
dodany: 24.04.2026, 18:39:34
  • 493
  • #
    januszebiznesu
  • #
    patologia
  • #
    absurd
Mintaa
Mintaa 25.04.2026, 22:56:55 via Wykop
  • 2
@Karol12341234: jak byś postawił polskiego restauratora z jego cenami np pizzy we włoszech to by padł po tygodniu bo nikt by tam nic nie zamówił.
mlesz
mlesz
20.04.2026, 07:27:59
  • 1261
Be honest
#zonabijealewolnobiega #heheszki
mlesz - Be honest 
#zonabijealewolnobiega #heheszki

źródło: IMG_5514

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mintaa
Mintaa 20.04.2026, 20:44:20 via Wykop
  • 1
Ej, ale to nie jest jakiś gigantyczny majątek. 16 milionów to może być wart taki trochę większy Januszeks, zatrudniający kilkanaście osób. To wciąż się mieści w definicji "małe przedsiębiorstwo".


@RandomowyMirek: chyba se żartujesz że Januszeks zatrudniający nawet 50 osób jest wart 16 mln xD
  • Odpowiedz

1083

Ludzie coraz odważniej zwracają patusom uwagę

Ludzie coraz odważniej zwracają patusom uwagę

Im więcej flamastrów kredowych na szybach, tym szybciej patusy ogarną, że źle robią.

LudzieToDebile
z
tinyurl.com
dodany: 19.04.2026, 12:41:46
  • 268
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
Mintaa
Mintaa 19.04.2026, 20:40:03 via Wykop
  • 0
@wufjfjee5y-bkvkbj: weź już się uspokój, tyle co płacisz w paliwie rocznie to może by wystarczyło na 3 płytki chodnikowe.
Mintaa
Mintaa 06.04.2026, 11:54:44
  • 1
#kawa #kawatime

Poleci ktoś dobre ziarna do kaw mlecznych? Potrzebuje coś do expresu co nie jest kwaśne czy gorzkie. Nie musi być turbo mocna
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mintaa
Mintaa
Autor
07.04.2026, 10:58:38 via Wykop
  • 0
@typeczek: myślę że nie potrzebuję aż takich wrażeń, 70-80 zł kg to max, może to nawet być jakaś lepsza marketówka ale chodzi mi głównie o to by nie była kwaśna/ gorzka
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa
Autor
07.04.2026, 15:23:51 via Wypiek
  • 0
@typeczek patrząc po najnowszych opiniach to chyba coś się tam zepsuło
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa
Autor
09.04.2026, 20:23:18 via Wykop
  • 0
@kabzior: po coś wypisują kwasowość kawy na opakowaniu
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa 05.04.2026, 17:36:47
  • 0
Hej, pytanie do elektryków i osób zajmujących się PV, rodzice założyli PV 5,5 kWp od tego czasu roczne zużycie prądu pobranego z sieci się nie zmieniło, praktycznie tyle samo pobierają z PV co pobierali bez PV, produkcja jest rocznie około 4000 kWh, pytanie czy jest taka możliwość że energia jest pchana do sieci ale dom jej nie zużywa wcale? Większość rzeczy robią w godzinach popołudniowych czyli wtedy kiedy produkcja jest największa a
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mintaa
Mintaa
Autor
05.04.2026, 18:14:11 via Wypiek
  • 0
@wypokowy_expert nie nie falownik to akurat jest większy bo miał być pod rozbudowę i jest 3 fazowy, problem jest tylko taki że podłączony jest do wejścia 3 fazowego w garażu, które idzie bezpośrednio do licznika i wydaje mi się że na dom wychodzą osobne przewody od licznika. PGE twierdzi że wszystko jest ok i tyle wychodzi bo pewnie więcej jest używane.
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa
Autor
05.04.2026, 20:40:16 via Wykop
  • 0
@KRogala2512: @KRogala2512

No właśnie ciężko w to uwierzyć ale nic nie doszło, autokonsumpcja powinna być cały dzień bo zawsze ktoś jest w domu, więc wszystkie prania zmywarki praca w warsztacie szlifierki/spawarki odbywają się w tych samych godzinach co wcześniej
Mintaa - @KRogala2512: @KRogala2512 

No właśnie ciężko w to uwierzyć ale nic nie dos...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa
Autor
05.04.2026, 20:40:25 via Wykop
  • 0
@zibizz1: @KRogala2512
Mintaa - @zibizz1: @KRogala2512

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa
Autor
05.04.2026, 20:55:01 via Wykop
  • 0
@zibizz1: 2024 był montaż, nie mam danych z 2023 bo po zmienianie umowy zmienił się numer OSD ale z faktur tak wychodziło że zużycie było podobne +_ 100 kwh, no chyba że to jest kwestia tego równiez że jest większy falownik niż instalacja, pytanie czy zwiększenie liczby paneli w czymś pomoże bo jak znowu nie będzie widać zbytniej różnicy w rachunkach to nie widzę sensu
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa
Autor
05.04.2026, 20:59:04 via Wykop
  • 0
@zibizz1: a no i nie wiem jak to PGE rozlicza ale połapać się w tych fakturach to jest jakaś tragedia, mam wrażenie że niektóre miesiące to są 3 razy ujęte w fakturach z korektami co chwilę
Mintaa - @zibizz1: a no i nie wiem jak to PGE rozlicza ale połapać się w tych faktura...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa
Autor
07.04.2026, 06:45:57 via Wykop
  • 0
@p00tinMalpaRU: a to muszę sprawdzić,
  • Odpowiedz
Mintaa
Mintaa 04.04.2026, 18:50:46
  • 6
Chyba wyszło #pieczzwykopem
Mintaa - Chyba wyszło #pieczzwykopem

źródło: image_picker_0FC217E7-F229-4E70-ACB2-A6BA0E7CBCDE-11235-000001138D1AB3F1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

619

Orlen podniósł hurtowe ceny paliw

Orlen podniósł hurtowe ceny paliw

Orlen podniósł w sobotę hurtową cenę oleju napędowego Ekodiesel o 171 zł za metr sześc., a hurtową cenę benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 103 zł za metr sześc. wynika z danych publikowanych przez koncern.

Makavlani
z
pap.pl
dodany: 28.03.2026, 13:36:12
  • 127
  • #
    orlen
  • #
    cenypaliw
  • #
    paliwo
  • #
    motoryzacja
  • #
    4konserwy
  • #
    gospodarka
Mintaa
Mintaa 28.03.2026, 16:53:57 via Wykop
  • 2
@pepopek: @ipkis123 To po co p-------ł kilka razy że rząd ma mechanizmy by obniżyć cenę? Płacimy dużo więcej za paliwo niż w czasie gdy ropa była po 120$ a dolar po 4,30.

1110

Policzyłem, ile straciłem na systemie kaucyjnym w 3 miesiące. Ta kwota boli

Policzyłem, ile straciłem na systemie kaucyjnym w 3 miesiące. Ta kwota boli

Polska to nie jest kraj dla biednych ludzi – gdzie nie spojrzysz, tam same podwyżki i nowe podatki czy inne daniny

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 21.03.2026, 10:44:24
  • 677
  • #
    lolska
  • #
    butelki
  • #
    puszki
  • #
    opakowanie
  • #
    systemkaucyjny
Mintaa
Mintaa 22.03.2026, 16:16:30 via Wykop
  • 0
@dzien_dobry_22: tak tak a potem przychodzi komunikat ze wykryto przekroczenie bakterii i woda nie nadaje sie do spozycia nawet po gotowaniu.
Mintaa
Mintaa 23.03.2026, 07:56:19 via Wykop
  • 0
@twister35: bardzo często w miejscowościach są takie komunikaty.
Mintaa - @twister35: bardzo często w miejscowościach są takie komunikaty.

źródło: image

Pobierz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 33
  • Strona 1 z 33
  • >

KEK

  • Racławice

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 16.01.2021

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 09.01.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 21.05.2019

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 29.11.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking