Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
pan_Ropuch
pan_Ropuch

pan_Ropuch

Dołączył 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2359
  • Znaleziska 2317
  • Mikroblog 42
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 6

52

Donald Trump grozi 100-proc. cłami państwom wprowadzającym podatki cyfrowe

Donald Trump grozi 100-proc. cłami państwom wprowadzającym podatki cyfrowe

"Wiele krajów europejskich dyskutuje o rychłym wprowadzeniu podatku od usług cyfrowych dla amerykańskich firm. Niektóre z tych krajów są bliskie wprowadzenia tego podatku. Niniejszym oświadczeniem pragniemy poinformować, że każdy kraj, który nałoży taki podatek, zostanie natychmiast obciążony 100 pr

airaG
z
businessinsider.com.pl
dodany: 9 godz. i 56 min temu
  • 15
  • #
    polska
  • #
    trump
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
  • #
    ue
  • #
    europa
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 9 godz. i 45 min temu via Wykop
  • 6
Tematem zajmował się już rząd Mateusza Morawieckiego, a w resorcie finansów powstały nawet założenia kształtu nowej daniny. Wówczas inicjatywa spotkała się z dużym oporem administracji Białego Domu, w którym zasiadał prezydent Donald Trump.

KAŻDY amerykański prezydent będzie przeciwko temu podatkowi. Tylko u nas są w rządzie mendy działające przeciwko własnemu państwu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

306

Czystka w krakowskim HSBC. Hindusi są tańsi

Czystka w krakowskim HSBC. Hindusi są tańsi

Krakowski rynek usług biznesowych właśnie otrzymał bolesne uderzenie od jednego z największych graczy na globalnej szachownicy finansowej. HSBC, brytyjski gigant bankowy, bez skrupułów tnie etaty pod Wawelem. Sentymentów na giełdzie nie ma - kiedy koszty w Europie Środkowej rosną, kapitał natychmias

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 14 godz. i 42 min temu
  • 106
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
  • #
    afera
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 9 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 1
Co w tym dziwnego? Kapitał jednak ma narodowość, wbrew temu co mówił nasz champion, którego nikt w Europie nie oszuka?
Z drugiej strony po banku, który wyrósł na handlu opium nie spodziewałbym się etyki pracy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

221

STOP rosyjskiej dezinformacji w Polsce. (@Lewaklewicowy) w serwisie X

STOP rosyjskiej dezinformacji w Polsce. (@Lewaklewicowy) w serwisie X

Wielki prawicowy Polak w obronie swoich wartości grozi odcięciem głowy ekspedientce Żabki

delulusional
z
x.com
dodany: 23 godz. i 42 min temu
  • 87
  • #
    ukraina
  • #
    zabka
  • #
    polityka
  • #
    szur
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 19 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 41
Żul. Codzienność w pracy z ludźmi.
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 18 godz. i 21 min temu via Android
  • 3
@drsteve: Mama cie za mlodu na glowę upuściła?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 11 godz. i 37 min temu via Wykop
  • 0
@ziumbalapl: Ale tak masz wszędzie na świecie. Żul to żul. Taki urok pracy w sklepie z alkoholem.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 11 godz. i 19 min temu via Wykop
  • -2
@ziumbalapl: W domu wszyscy zdrowi?

591

Psiara w akcji. Szczuje psa na ludzi i bije ochroniarza

Kiedy w końcu ktoś zrobi z nimi porządek?

arcx
z
vm.tiktok.com
dodany: 16 godz. i 42 min temu
  • 138
  • #
    psiarze
  • #
    polska
  • #
    patologiazewsi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    podludzie
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 14 godz. i 13 min temu via Wykop
  • -4
Problemem nie jest pies ale jego właścicielka.
Często biorę psa jak idę z rodziną do CH, nikt nigdy nie robił mi problemów. Piesek to spory labrador.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 11 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 0
W galeriach niektóre zjeby wystawiają miski dla psów.


@Dragonus: A ty nawet miski nie dostaniesz.... Jak widać pies więcej warty od wykopka.

427

Salowy zarabia więcej niż nauczyciel. Kolejne podwyżki mogą pogrążyć szpitale.

Salowy zarabia więcej niż nauczyciel. Kolejne podwyżki mogą pogrążyć szpitale.

To w końcu za dużo czy za mało tych lekarz?

cooltang
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 23.06.2026, 08:12:17
  • 77
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 05:15:11 via Wykop
  • -7
Kto jak kto ale nauczyciele na zarobki nie powinni narzekać. W podstawówkach uczy się 3 miliony uczniów i jest zatrudnionych 300 tysięcy nauczycieli.
Gdzie oni są.skoro klasy liczą po 30 osób?
W ponadpodstawowych jest jeszcze ciekawiej.
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 09:19:23 via Wykop
  • -2
@editores: Jest ich stanowczo zbyt dużo. Ich praca jest mało wydajna, stąd niskie wynagrodzenie.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 11:51:12 via Wykop
  • -2
@editores: Przecież to oficjalne liczby. To, że połowa jest na zwolnieniach albo nie przy tablicy nie powinno być przeenoszone na podatników.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 12:29:43 via Wykop
  • -1
@Zle_Japko: Na tych co nie pracują, a właśnie zaczynają urlop do września.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 21:08:55 via Wykop
  • -1
@editores: To co takiego ciężkiego w tym czasie robisz? Malujesz szkołę?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 22 godz. i 2 min temu via Android
  • -1
@editores: faktycznie przepracowani.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 18 godz. i 22 min temu via Android
  • -1
@editores: po co? Zostałbym jakbym nie potrafił noczego innego.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 13 godz. i 6 min temu via Wykop
  • 0
@editores: Wiem, dlatego w szkole nikogokolwiek z zaawansowaną w wiedzą kierunkową i praktyczną nie uświadczysz. Potem zdziwienie, ze szkoły kształcą maturzystów nieprzygotowanych do samodzielnego życia i myślenia, a zdolnych jedynie klepać regułki.
Raz jeszcze - nauczycieli jest zbyt dużo. Na jednego nauczyciela w podstawówkach przypada 10 uczniów, w szkołach średnich 7. Pensje nauczycieli są zbyt wysokie w stosunku do umiejętności i ilości przepracowanych godzin.

537

Nie miesiące, a lata. Kubeł zimnej wody w sprawie Dawida Kacprzyka

Nie miesiące, a lata. Kubeł zimnej wody w sprawie Dawida Kacprzyka

Jeśli ktoś liczył na szybki i spektakularny ciąg dalszy afery wokół Dawida Kacprzyka, prawdopodobnie się rozczaruje. Prokuratura, która w związku ze sprawą prowadzi dwa śledztwa, obecnie, nie wyznaczyła terminu przesłuchania Dawida Kacprzyka. W NIL dowiadujemy się zaś, że to kwestia dwóch-trzech lat

staryjednaknowy
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 21 godz. i 6 min temu
  • 26
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    afera
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 13 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 3
@Cactushead: W sumie to żart, ale czasami bywasz jako drugi na dyżurze. Można robić wtedy wszystko oprócz picia alkoholu, bo możesz za godzinę być wezwany do pracy.

985

Zarobki lekarzy powinny być jawne? Nie zgadzamy się

Zarobki lekarzy powinny być jawne? Nie zgadzamy się

Nie chcemy, by w imię transparentności poświęcane były dane wrażliwe. Uważamy, że dzisiaj zaczyna się od lekarzy, a za chwilę rząd będzie chciał sięgnąć po dane dotyczące innych zawodów. Lekarz na etacie powinien zarabiać 3 średnie krajowe. Lekarzy jest za dużo dlatego mają pracować ponad 300 go

airaG
z
rmf24.pl
dodany: 19 godz. i 26 min temu
  • 167
  • #
    szpital
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 16 godz. i 58 min temu via Wykop
  • 2
Gnidy myślą, że to jeszcze jakoś przyschnie.


@Cecebumbum: Już przyschło. Błazen na stanowisku premiera nie widzi problemu. Winni są ci, którzy patologię pokazują.

250

Zamiast ekologii wybrali węgiel. Brutalna prawda o programie Czyste Powietrze

Zamiast ekologii wybrali węgiel. Brutalna prawda o programie Czyste Powietrze

Katastrofalne dane dotyczące flagowego programu Czyste Powietrze. Choć Ministerstwo Klimatu z Pauliną Hennig-Kloską na czele wciąż mówi o wielkim sukcesie, statystyki Polskiego Alarmu Smogowego i branży OZE pokazują brutalną prawdę: zainteresowanie programem drastycznie spadło, a Polacy zamiast po

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 08:06:19
  • 82
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 19:10:25 via Wykop
  • 14
Wystarczyła jedna porządna zima, abym wyłączył klimatyzatory i odpalił stary kocioł zgazowujący drewno.
Cieszyłem się z poukładanych zapasów, gdy jelenie płacili majątek za prąd albo tysiące złotych za tonę peletu.
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 21:11:57 via Wykop
  • 2
Za styczeń zapłaciłem 450 zł za prąd do pompy ciepła. Prawie zbankrutowałem.


@milo1000: Jak masz domek 80m2 to pewno tyle zapłaciłeś.
Chyba, że jak mój sąsiad - dwie palety brykietu przeleciały przez kominek - ale ma niski rachunek za pompę.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 21:37:51 via Wykop
  • 4
@tomekruslan: W sumie tak. Za darmo.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20 godz. i 18 min temu via Wykop
  • 0
koro twój czas jest darmowy, to wynajmuję cię na wieczność. Płacę z góry, zapraszam od jutra do pracy.👍🏻


@Prawdziwy_Oponiarz: Mam odpowiedzialną pracę, a po niej zamiast pocić się na siłowni, nie mam problemu w porządkowaniu dwóch hektarów lasu wokół domu.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 2
W przybliżeniu 80, dokładnie to 177 m2.


@milo1000: I taki dom przy dwudziestostopniowych mrozach zużył 450 kWh? Jakieś 0.5 kWh na godzinę. Były w tej bajce smoki?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 17 godz. i 1 min temu via Wykop
  • 1
@milo1000: Oczywiście, ze nie wierzę. Mam dom zbudowany według WT2021 (220m). Przez dwa miesiące były mrozy po -15 stopni. Musiałbyś mieć dom bez okien aby 1200w utrzymało w nim temperaturę. Chyba, że masz jakiś rekuperator z grzałką, pompę na osobnym liczniku i energii grzałki rekuperatora nie liczysz.
Albo przepuściłeś kilka metrów drzewa przez kominek, to osiągnąłeś taki wynik.

389

Nie znasz niemieckiego? Nie wejdziesz na kąpielisko.

Nie znasz niemieckiego? Nie wejdziesz na kąpielisko.

Szef kąpieliska Heidebad w Halle podjął decyzję o nie wpuszczaniu osób nie znających języka.

r0bs0n
z
rmf24.pl
dodany: przedwczoraj, 09:46:27
  • 90
  • #
    niemcy
  • #
    imigranci
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 17:32:01 via Wykop
  • -4
@Zwyczajny_user: Rozumiesz, że czasami ludzie jeżdżą na wakacje?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 17:40:17 via Wykop
  • -2
@FELIX90: Jeżdżę. Mam kampera i kilka lat temu objechałem Bałtyk od cieśniny Sund do Zatoki Fińskiej. Znam dobrze angielski.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 19:06:25 via Wykop
  • -2
@Altar: Pachnie pozwem o dyskryminację.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 21 godz. i 5 min temu via Android
  • 0
@FELIX90: Pojade w wakacje choćby dla przykladu, ale najpierw Grecja.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
@FELIX90: Nie muszą, nie zmądrzejesz od tego.

294

Lwów podpisał umowy, pominął polskie firmy. Sikorski: Może to i lepiej

Lwów podpisał umowy, pominął polskie firmy. Sikorski: Może to i lepiej

W Gdańsku miasto Lwów ogłosiło pozyskanie 2,5 mln euro wsparcia oraz podpisanie sześciu umów z zagranicznymi partnerami. Podpisano je z podmiotami z Litwy, Niemiec, Czech, Szwecji i Francji. Polskie firmy, bądź instytucje, w tym gronie jednak się nie znalazły. Na taki rozwój wypadków zareagował sze

airaG
z
biznes.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 19:28:18
  • 72
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    inwestycje
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 21:16:44 via Wykop
  • 1
Akurat to dobrze. Wszyscy pamiętamy co stało się z firmami którym błazen na stanowisku premiera naobiecywał podczas budowy Stadionu Narodowego.
Jeżeli jakakolwiek polska firma chce budować cokolwiek na Ukrainie, to bez płatności z góry nie powinna nawet wbijać łopaty.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

425

Rok w zawieszeniu na dwa lata za otrucie psów terroryzujących okolicę

Rok w zawieszeniu na dwa lata za otrucie psów terroryzujących okolicę
Average-CottonWorld-Enjoyer
z
dziennikzachodni.pl
dodany: przedwczoraj, 08:25:49
  • 79
  • #
    psiarze
  • #
    patologiazewsi
  • #
    prawo
  • #
    dzieci
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 17:34:12 via Wykop
  • -26
Słusznie. Od orzekania jest sąd a nie samowolka psychicznie chorego sąsiada.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

314

Zełenski reaguje na decyzję prezydenta. "Odesłałem order"

Dziś odesłałem order prezydentowi Polski

Kaviar
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 14:36:33
  • 260
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20.06.2026, 18:04:15 via Wykop
  • 68
Wypadało zachować choć odrobinę godności i szacunku i oddać najwyższe polskie odznaczenie przez ambasadora.
Swołocz i tyle.
  • 19
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20.06.2026, 20:45:04 via Wykop
  • 17
@ish_waw: Nie. Zgodnie z protokołem order powinien być oddany w Polsce przez ambasadora ukrainy. Ewentualnie w Kijowie powinien być dostarczony do polskiej ambasady.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20.06.2026, 20:52:12 via Wykop
  • 10
@MagicznyMariusz: Tusk dla odmiany mógłby choć raz zrobić coś dla Polski.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 21.06.2026, 05:40:24 via Wykop
  • 6
Ale nie mamy tam ambasadora, bo Nawrocki nie podpisał nominacji.


@Mario7400: W Polsce nie ma ambasadora ukrainy?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 23.06.2026, 12:13:47 via Wykop
  • 0
@Mario7400: Dokładnie tak. W kraju objętym wojną ambasady są ewakuowane.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 23.06.2026, 13:23:59 via Android
  • 0
@Mario7400: To powiedz mi ilu stałych pracowników tam przebywa? Kijów w kazdej chwili moze być zrównany z ziemią.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 04:30:09 via Wykop
  • 0
Nie odpowiedziałeś na pytanie w ilu państwach, w których nie oobsadzono ambaasadora Polski trwa wojna


@Mario7400: A jakie ma to znaczenie. Ambasador kornika, albo on sam powinien przynieść medal do ambasady.

Tak, Kijów w każdej chwili może być zrównany z ziemią. Wystarczy jedna głowica atomowa.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 13:21:55 via Wykop
  • 0
To i tak g---o warte odznaczenie


@Mario7400: Dla Polaków jednak sporo znaczy.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 05:08:51 via Wykop
  • -1
@Mario7400: To najwyższe odznaczanie państwowe. Jeżeli tego nie rozumiesz, to nie jesteś Polakiem.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 15:54:00 via Wykop
  • -1
@Mario7400: To powinieneś się cieszyć, że odebrano go komuś kto na niego nie zasłużył.

732

Polacy nie chcą Ukrainy w Unii Europejskiej. Najnowszy sondaż

Polacy nie chcą Ukrainy w Unii Europejskiej. Najnowszy sondaż

Większość Polaków jest przeciwna wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej - wynika z nowego sondażu IBRiS na zlecenie Radia Zet. Zdecydowanie na taką odpowiedź wskazało 59,7 proc. badanych. Ukrainę w UE chętniej widzieliby wyborcy koalicji rządowej niż opozycji

freedomseeker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 10:05:47
  • 172
  • #
    sondaz
  • #
    ukraina
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polska
  • #
    polityka
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 12:32:11 via Wykop
  • -1
Kogokolwiek normalnego to zdziwiło?
Po co nam dzicz, której nie będzie można kontrolować?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

396

Johannesburg w RPA zanim czarni doszli do władzy.

Johannesburg w RPA zanim czarni doszli do władzy.

Tak wyglądał Johannesburg jak jeszcze rządzili biali. Dzisiejszy Johannesburg jest cieniem samego siebie. Niektóre europejskie stolice dzisiaj idą tym samym śladem.

eeeedzinnn99
z
youtube.com
dodany: 24.06.2026, 14:55:30
  • 116
  • #
    swiat
  • #
    imigranci
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 20:27:46 via Wykop
  • 5
No OK, ale film pokazuje enklawe w bardzo biednym kraju.
Od 1994 roku mają wzrost gospodarczy, teraz już liczony na każdego mieszkańca.
pan_Ropuch - No OK, ale film pokazuje enklawe w bardzo biednym kraju. 
Od 1994 roku m...

źródło: GDP_per_capita_development_in_Southern_Africa.svg

Pobierz
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 05:11:27 via Wykop
  • 6
a. A sednem jest to co stało się z tą bogatą "enklawą", gdy odpowiedzialność za nią wzięli murzyni.


@MarciNo75: Stało się to samo co z posiadłościami dyktatorów na całym świecie. Murzyni przeprowadzili się ze slamsów bez prądu i wody do miasta.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 05:27:31 via Wykop
  • -1
że na całym kontynencie nie było ani jednego ogarniętego murzyna, który byłby w stanie to konrolować


@MarciNo75: A kto miał być tym ogarniętym murzynem, skoro biali we własnym kraju pozwalali im na podstawową edukacje?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 06:49:49 via Wykop
  • -7
@Pawery1: No zastanów się, kto miał ich wykształcić skoro w szkołach uczących ludność kolorową zaledwie 10 procent nauczycieli miało maturę.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 09:20:22 via Wykop
  • -3
@Pawery1: Czy ty jesteś głupi? Kto miał ich wykształcić?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 09:36:55 via Wykop
  • -6
@eenie-meenie: Przecież się edukują - 80 procent studentów w RPA to czarni. Widać to po rosnącym GDP.
Zastanów się. Klika procent ludzi trzyma 99 procent bogactwa. Potem zachodzi wyzwolenie i to rozwadnia się na całe społeczeństwo. Tak samo elektrownie - zaprojektowane dla garstki białych, teraz służą całemu społeczeństwu, stąd blackouty.

254

Valve szykuje rewolucję dla graczy. SteamOS trafi na komputery

Valve szykuje rewolucję dla graczy. SteamOS trafi na komputery

Valve pracuje nad udostępnieniem systemu SteamOS w wersji przeznaczonej dla praktycznie każdego komputera. Gigant prowadzi intensywne prace nad pełną obsługą kart graficznych Nvidii, a także nad instalatorem z dual boot. SteamOS może zabrać sporo użytkowników Windowsa

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 24.06.2026, 11:42:59
  • 140
  • #
    linux
  • #
    steam
  • #
    gry
  • #
    komputery
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 05:48:19 via Android
  • -5
No chyba nie za bardzo. Steam tworzy zamkniety ekosystem.
Zeby nie bylo. Mam od lat Ubuntu jako główny, ale mam tez 120Gb partycję z W10 IoT do grania.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 09:28:41 via Wykop
  • 1
@kaminarii: Napieraj!

73

PiS gra na fiasko konferencji w Gdańsku. "Nawrocki chciał doprowadzić do odwoła

PiS gra na fiasko konferencji w Gdańsku. "Nawrocki chciał doprowadzić do odwoła

"Nawrocki chciał doprowadzić do odwołania przyjazdu Zełenskiego". - Nawrocki i Kaczyński chcą doprowadzić do fiaska gdańskiej konferencji, bo zakładają, że może tam dojść do podpisania umów na udział Polski w odbudowie Ukrainy. To byłby znów punkt dla Tuska.

spere
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 24.06.2026, 06:59:25
  • 39
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    bekazpisu
  • #
    polityka
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 06:36:06 via Wykop
  • -1
Polski firmy przed wbiciem łopaty na Ukrainie powinny mieć zapłacone z góry. Żadne gwarancje polskiego czy ukraińskiego rządu.
Chyba wszyscy pamiętają jak Tusk budował Stadion Narodowy i ile polskich firm oraz podwykonawców wtedy zbankrutowało i zostało z długami?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8

Mój Mechanik polska aplikacja do diagnostyki auta, OBD2, VIN i raportów AI

Mój Mechanik polska aplikacja do diagnostyki auta, OBD2, VIN i raportów AI

Cześć, tworzę polską aplikację Mój Mechanik dla kierowców, którzy chcą szybciej zrozumieć, co dzieje się z autem przed wizytą w warsztacie. Aplikacja pozwala odczytać podstawowe dane OBD2 przez adapter ELM327, sprawdzać i opisywać kody błędów DTC, dekodować numer VIN, generować raporty PDF.

lukasz-pszczolkowski1212
z
wykop.pl
dodany: 24.06.2026, 10:36:28
  • 24
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    diagnostyka
  • #
    obd2
  • #
    vin
  • #
    android
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch przedwczoraj, 06:28:04 via Wykop
  • 0
Jak za darmo i open source to można sprawdzić. Inaczej nie ma sensu. Są dziesiątki takich aplikacji.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

54

Juszczenko i Kuczma oddają Order Orła Białego

Byli prezydenci Ukrainy oddają Order Orła Białego. Jak nam smutno XD

Car_Roman
z
nczas.info
dodany: 20.06.2026, 18:38:51
  • 77
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    europa
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20.06.2026, 18:52:54 via Wykop
  • 15
@Jariii: To niech sobie Macron z Żeleńskym świętują. Polska zapłaciła już wystarczająco dużo. Tuska do podawania płaszczy też niech sobie zabiorą.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20.06.2026, 19:11:46 via Wykop
  • 2
@WOWMichal: Co ja mam ci napisać żebyś zmądrzał? Świat nie jest taki jak się tobie wydaje. Naszym sojusznikiem jest USA a nie komediant i amator emerytek.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 20.06.2026, 19:28:54 via Wykop
  • 9
@WOWMichal: Ale co mnie interesują państwa na drugiej stronie świata? Co nam dała Francja? Puste obietnice i łamanie traktatów w przeszłości? Wolę, żeby w Polsce stacjonowało 1000 żołnierzy USA niż 1000 obietnic Macrona.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 21.06.2026, 05:38:21 via Wykop
  • 2
Dziś Trump da tych żolnierzy, a za dwa dni mu się odmieni.


@Mario7400: Jaką realną pomoc dostaliśmy od Macrona i Francji? Próbę sprzedania szrotu za ciężkie pieniądze?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 21.06.2026, 07:17:33 via Wykop
  • -1
@200Amra: Jest, i nie ma znaczenia czy twoja głowa ogarnia to czy nie.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 21.06.2026, 09:30:26 via Wykop
  • 0
@audiofanatyk: Zapewniam cię, że moje odczucia do ciebie są wzajemne.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 21.06.2026, 18:06:44 via Wykop
  • -2
@200Amra: Tak, tak... na podstawie zdjęcia ustawiasz sobie światopogląd. Prosty przekaz dla prostego umysłu.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 21.06.2026, 19:26:22 via Wykop
  • -1
@200Amra: Supr źródła. A jakiś konkret?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 23.06.2026, 12:26:42 via Wykop
  • -1
@Mario7400: A jaką przewagę ma Storm Shadow nad posiadanymi przez Polskę AGM 158?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 23.06.2026, 14:37:32 via Wykop
  • -1
@Mario7400: Czyli odpowiedź wymijająca. Rozmawiam z botem? Nadal nie odpowiedziałeś jaką przwage ma SS nad AGM, to może odpowiesz z czego będziemy wystrzeliwali te pociski?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 04:31:43 via Wykop
  • -1
@Mario7400: Z czego odpalisz w Polsce SS?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 13:25:14 via Wykop
  • -1
Choćby F-35.


@Mario7400: "pocisk manewrujący Storm Shadow (znany również jako SCALP) produkowany przez MBDA. Choć początkowo planowano integrację tego uzbrojenia, nie jest on przenoszony przez myśliwce F-35.Brytyjskie lotnictwo (RAF) zrezygnowało z tych planów dla wersji F-35B. F-35 skupia się na innej gamie uzbrojenia dalekiego zasięgu, a głównym ciężkim pociskiem dla tych myśliwców stał się amerykański AGM-158 JASSM"

Dalszych głupot, które wypisujesz nawet nie będę komentował.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 21:08:24 via Android
  • -2
@Mario7400: Masz takie pojecie o polityce, co o uzbrojeniu. EOT.

616

Euro 7 nadchodzi, już niedługo, już za chwilę :)

Euro 7 nadchodzi, już niedługo, już za chwilę :)

Norma Euro 7 nadchodzi! Gotowi na rewolucję? Bo oto nadciąga unijny triumf biurokracji nad zdrowym rozsądkiem. Film idealnie pokazuje, jak z pasją ocalić planetę. Zapnijcie pasy.

mirekwirek
z
facebook.com
dodany: 23.06.2026, 14:57:32
  • 281
  • #
    euro7
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 23.06.2026, 20:55:50 via Wykop
  • 15
Już w nowych autach jest problem z DPF po usunięciu.


@mirekwirek: Hmmmm. Wycięcie DPF to często najmądrzejsze posuniecie w starszych samochodach. Wiadomo, że jest potrzebny zmodyfikowany soft albo emulator.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 06:02:29 via Wykop
  • 6
Nie mam nic przeciwko DPF jako taki, pod warunkiem, że byłby to element łatwy do wymiany.


@farthor: Żeby był tani do wymiany. Wydanie kilkunastu tysięcy za coś co w produkcji kosztuje zapewne mniej niż tysiąc złotych jest głównym powodem jego wycinania.
Bez aparatury badawczej zewnętrznie nie zobaczysz różnicy czy ma DPFa czy nie.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 07:42:59 via Wykop
  • 1
eh tylko jak tym wjechać na Niemcy sam mam takiego złoma


@PanKeks: Jak nie kopci, to nikt tego nie kontroluje. Wiekszosc ludzi nawet nie wie, ze w "perełkach" z Niemiec ten DPF jest juz dawno wycięty.
Kiedyś miałem samochód, który z DPF-em kopcił więcej niż po jego wycięciu (D-CAT Toyoty).
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 07:58:17 via Wykop
  • 1
@17loginbylzajety: Zostaw. Ten silnik po drobnych korektach przeżyje dwie generacje samochodów.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 08:03:04 via Wykop
  • 0
@jakis_login: U mnie problemy zaczęły się przy 120k, filtr miał pranie ale pomogło na 2 lata, potem zamiennik i to też jakieś 2-3 lata. Potem przeszedł zabieg i przez 5 lat jeździł. Pewno jeździ dalej, bo sprzedany.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 15:32:00 via Wykop
  • 0
@mvmxks: Wiesz co to jst piąty wtrysk w D-CAT? Wtryski i turbo były w porządku.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 15:57:04 via Wykop
  • 0
i jakie miał korekty ten piaty wtrysk?


@mvmxks: Nie wiem jaki miał korekty. Ale widze, ze nie masz pojecia o czym mówie.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 16:12:30 via Wykop
  • 0
@mvmxks: Tak, wtryski, turbo i kolektory były sprawne. Powodem dymienia był 5 wtrysk. Kosztuje majątek, ale usuniecie go bez usunięcia DPF jest ryzykowne.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 16:26:53 via Wykop
  • 0
tryski były sprawne, ale piaty był powodem dymienia? Sprawny wtrysk był powodem dymienia?


@mvmxks: Ale rozumiesz do czego służy ten wtrysk w D-CAT czy po prostu trolujesz?
To błąd konstrukcyjny kiedy Japończycy próbowali konkurować z oszukującą europą. W Australii był pozew zbiorowy wygrany przez klientów. Tak się zazwyczaj kończy brukselska głupota.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 17:10:46 via Wykop
  • 0
dosłownie napisałem wcześniej:


5 wtrysk odpowiada za podanie dawki paliwa pod obciążeniem celem zwiększenia temperatury spalin, co prowadzi do wypalania DPF.


@mvmxks: To jak chcesz tam wgrywać korekty, skoro nawet autoryzowany serwis tego nie robi?
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 19:59:07 via Wykop
  • -1
@mvmxks: jak chcesz wgrać korektę do 5 wtrysku? Jeżeli jesteś mechanikiem, to Boże uchowaj twoich klientów. Chociaż myślę, że jesteś po prostu trolem albo zasranym botem.
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 20:10:00 via Wykop
  • -1
@mvmxks: Czy ty masz jakieś omamy?
pan_Ropuch - @mvmxks: Czy ty masz jakieś omamy?

źródło: image

Pobierz
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 20:30:48 via Wykop
  • -1
@mvmxks:Wypad na czarną listę bocie!

1111

Tusk: chciałbym, żeby szpitale były zupełnie wolne od tych partyjnych aktywistów

Ale co on może? W końcu jest tylko premierem z większością w parlamencie.

Pandamix
z
300polityka.pl
dodany: 24.06.2026, 16:35:40
  • 138
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    afera
  • #
    lekarz100k
  • #
    polityka
pan_Ropuch
pan_Ropuch
pan_Ropuch 24.06.2026, 18:13:30 via Wykop
  • 34
To jeszcze usuńmy partyjną klikę ze spółek skarbu państwa, zakładów komunalnych, urzędów, itd.
Ale co ten biedny błazen na stanowisku premiera może zrobić?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 24.02.2026

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 07.05.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking