Kiedy szpital nie może znaleźć lekarza na oddział, podnosi stawki, 200 zł/h, -> 250 -> 300zł/h. Wezmą pierwszego lepszego który się zgłosi z pocałowaniem ręki. Widziałem ogłoszenie o pracę dla lekarza w mieście powiatowym, z dopiskiem - burmistrz miasta zapewnia darmowe mieszkanie dla lekarza. Lekarze dostają mieszkanie za darmo od burmistrza miasta żeby się sprowadzili do powiatowego.

Kołchozy IT gdy nie mogą znaleźć programisty będą szukać choćby pół roku i rok, będą odświeżać
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo nie miałeś styczności z jakąś niszową biblioteką której używa kołchoz - cv do kosza.
Gdzieś latał obrazek jak hr’ówa mówi że odrzuciła wszystkich co nie mieli wpisanej javy 20 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@p0melo: najgorzej, że kodoklepacze swoim p----------m nie psują wyłącznie rynku programistów ale też całego szeroko pojętego IT. Admini, sieciowcy, zwyczajny helpdesk ma gorsze stawki, bo te przygłupy z bootcampów jak już się zorientują, że nie nadają się na programistów, to uciekają w inne poddziedziny, byle pozostać w IT za wszelką cenę.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale wada tego rozumowania polega na tym, że Ty stawiasz sobie w opozycji albo niezdrowy lifestyle oparty na taniej dopaminie, albo zapiernicz bez krztyny odpoczynku

masz dobrą obserwację, że 5-6 lat to jest naprawdę czas gdzie mógłbyś zdobyć jakiś nowy fajny skill

ale to nie o to chodzi, żeby wejść w taki monk mode i tylko zachrzaniać, bo normalna osoba po 2 tygodniach to odpuści i wróci do starych
  • Odpowiedz
A co jeśli ciężka praca faktycznie popłaca?


@mirko_anonim: Popłaca, ale nie zawsze, nie wszędzie i nie u każdego.
-Jak ktoś chce wykręcić jak największy wynik na koncie - popłaca
-Jak ktoś chce zebrać największe zasoby do 40 by potem się 'ustatkować' i żyć spokojniej i z renomą i jakąś pracką lepszą zdobytą - popłaca
-Jak komuś wystarczy zwykłe spokojne życie, bez pościgów wybuchów, może samotnie może nie do końca -
  • Odpowiedz
#praca pracuje ktoś w agencji, nie towarzyskiej :D? Mam parę pytań odnośnie tego czy warto się pchać do jakiejkolwiek agencji
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam raptem tylko kilka lat doświadczenia zawodowego i czy tylko mnie przeraża kompletny brak stabilności współczesnego rynku pracy?
I tutaj, bez względu na to czy robisz w januszexie, czy w korpo możesz zostać z dnia na dzień kimś niepotrzebnym. Wystarczy, że twój pracodawca uzna, że kolumbijczyk jest tańszy oraz bardziej wydajny i nara. W korpo robisz kursy, dokształcasz się a i tak jedną decyzja managementu z zagranicy cały dział potrafi zniknąć. I
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jonasz68: straciłam z niebieskim w podobnym czasie pracę :) nie jakiś byle Januszex, a duze firmy IT, redukcja stanowisk.

Nie wiem jak pisać się na dziecko jak z podstawą egzystencji jest tak ciężko.
  • Odpowiedz
Pijcie ze mną kompot. W piątek zakończyłem roczny maraton w pracy. Postanowiłem sobie cztery lata , że poświęcę prawie cały swój czas na pracę - w najgorętszych okresach nawet 8 h w 6 dni w tygodniu. Przerwa na spanie, jakieś jedzenie. Brałem wszystkie zlecenia jak leci. Teraz tydzień urlopu i wracam do normalnego życia. Udało mi się zrobić na czysto 1 000zł, co jest dla mnie potężną dawką hajsu . Nie jestem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #programista15k #it #pracait #praca #pieniadze #pracbaza #korposwiat #studia

Wymagania na scrum mastera vs na senior java programistę. Zarobki oczywiście takie same. Praca scrum mastera polega na codzinenym odpytywaniu programistów co robisz, co będziesz robił i kiedy będzie skończone. Scrum masterki to zazwyczaj przebranżowione absolwentki europeistyki, które nie mają pojęcia o inżynierii oprogramowania samozwańcze
p0melo - #programowanie #programista15k #it #pracait #praca #pieniadze #pracbaza #kor...

źródło: img

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: Na szczęście manifest agile nawet słowem nie wspomina o scrum masterach i firmy w końcu sobie to uświadamiają - SM to pierwsza osoba do wywalenia przy cięciu kosztów.
  • Odpowiedz
@p0melo: Wymagania jak na programistę to małe.
Coraz trudniej znaleźć po prostu takie ogłoszenie jak tutaj, gdzie nie ma nic więcej poza backendem.
Najczęściej jest front (React, Angular, Vue + jakieś narzędzia), mocny backend (to wszystko co tutaj wymienione) + devOps/administrator (Kubernetes, jakieś narzędzia, znajomość linuxa).
Tutaj chociaż wszystko orbituje wokół jednego tematu.

Scrum master to bardziej scum master. Korpo chwyciły temat jak głupie i zatrudniają ludzi, którzy w praktyce
  • Odpowiedz
Niedlugo jade do Polski na dwa tygodnie. Pomyslalem, ze zrobie zakupy w Lidlu albo Aldiku albo i w Lidlu i w Aldiku i po powrocie zrobie to samo u siebie.

Mam mozliwosc zrobienia porownania Francja - Niemcy - Polska.

Jesli bedzie wystarczajaco zainteresowanych to wrzuce takie porownanie po powrocie.

Mozecie
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Porównanie zarobków w Katowicach: 2008 vs 2025
Porównywarka zarobków 2008 vs 2025 Wszystkie ceny są z Katowic!

BigMac w 2008: 8,90 zł
Cola za 1L w 2008: 2,25 zł (4,49 zł za 2L butelkę)
Mieszkanie za 1m^2 w 2008: 4632 zł
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pora poranna, zwłaszcza poranna, w soboty i niedziele (dni, kiedy mam wolne), to jest jedyny okres, w którym przez chwilę czuję jakąkolwiek ulgę. Praktycznie tylko wtedy odczuwam jakąś swobodę, komfort, brak presji. Dla mnie jest to taka mała namiastka wolności.

Jest błoga cisza, zero hałasu ludzi, samochodów. Wizja, że przede mną jeszcze cały wolny dzień. Jest to przyjemne, zwłaszcza w takie dni jak teraz, gdy budzę się o 5 rano i jest
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach