Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawiało co robią w korpo ludzie przed komputerami, pomijając HRowców, księgowych, programistów, administratorów sieci czy inne osoby których praca daje jakieś wymierne korzyści i tak dalej i tak dalej, tylko taki zwykły korposzczur. Co ta armia robi przez całe dnie? Przecież chyba nie polega ich praca na robieniu wykresów w excelu cały dzień? Ile taka firma może mieć danych, że musi je przetwarzać tyle ludzi? I to jeszcze tak, żeby te wszystkie dane dawały jakieś wymierne korzyści poza jednorazowym zaprezentowaniem w jakiejś ładnej prezentacji? Może i gadam jak niewykształcony robol (którym w zasadzie jestem ¯_(ツ)_/¯ ) ale to jedna z nierozwiązanych zagadek mojego życia.
#praca #korposwiat #pracbaza #pytaniedoeksperta #korpo
  • 53
  • Odpowiedz
@staryalkus to zalezy, czym zajmuje sie korpo samo w sobie. Taki szeregowy obsluguje klientow, koordynuje kontakty, zamowienia, obsluguje wnioski, skargi, weryfikuje poprawnosc tych danych, ppszukuje nowych klientow i kontrahentow, negocjuje ceny, porozumienia, moze tez tworzyc nowe produkty, zajmowac sie promocja, przygotowywac szkolenia...
  • Odpowiedz
@staryalkus: są osoby, które dbają o to żeby biuro funkcjonowało (zamówienia, awarie, meble, sprzęt, recepcja), osoby które dbają o branding firmy, żeby firma się udzielała na konferencjach/targach/inne, osoby od CSR, asystentki dyrekcji... No i oczywiście Project Managerowie, koordynatorzy projektów co robią różne tabelki i wykresy żeby sprawdzać czy projekt działa, inne osoby są od jakości projektów... dużo tego
  • Odpowiedz
@staryalkus: Większość korpo robi księgowość: GL, AP, AR, Pricing, Order Managment, a jak robią Fundusze inwestycyjne albo Banki to do tego dochodzi Custody, TA, AML, KYC itd... Poszukaj sobie.
  • Odpowiedz
@staryalkus: ja siedzę w banku na kasie, weryfikuje dokumenty, dzwonię po klientach, rozwiązuje różne problemy, archiwizuje dokumenty, robię E-learningi, ale ostatnio mam tak #!$%@?, że maluję trawę na zielono, czyli rysuje w paint, bo nie ma co robić. Spora część pracy to rzeczywiście udawanie, że się coś robi, gdy nie ma klientów.
  • Odpowiedz
@krpablo: to miałeś zajebista fuche ja dwa razy próbowałem korpo i dwa razy miałem wrażenie że mam #!$%@? stanowisko w korpo bo wszyscy śmiechy chichy a ja #!$%@? logistyka/planowanie może po prostu jestem słaby xd
  • Odpowiedz