W jakim kraju najłatwiej wynająć niedrogo w stosunku do zarobków mieszkanie od spółdzielni / państwa nie od prywatnego właściciela? Idealna do życia tak na pierwszy rzut oka na street view byłaby południowa Szwecja.

#emigrujzwykopem #szwecja #niemcy #norwegia #dania
#emigracja #pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #wynajem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TYPUJEMY #mecz #holandia - #szwecja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mirkomundial (zachęcam do obserwowania!) #mundial #pilkanozna
@plackojad +253
MIRKI! MIRABELKI!
Już jutro zaczyna się najważniejszy turniej czterolecia w #pilkanozna - #mundial!
Niestety zabraknie na nim naszej reprezentacji. Nie oznacza to jednak, że będzie pozbawiony emocji.
Oto bowiem wraca największa wykopowa zabawa w typowanie wyników #mecz i różnych zwariowanych zdarzeń... #mirkomundial!
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@ujdzie: hehe akurat nie w tym przypadku. Rozumiem wrażenie bo Cryo Chamber wydaje masę rzeczy, jeżeli chodziło Ci o wytwórnie, ale akurat Simon Heath (szef wytwórni) czyli ten pan tutaj jako projekt Atrium Carceri bardzo dba o jakość i tam wszystko tworzą żywi ludzie.
Zresztą na bandcampie z tego co kojarzę podchodzą rygorystycznie do AI i jest zakaz udostępniania takiej "muzyki" bo to platforma nastawiona na zarobek dla realnych artystów.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krole: być może coś w tym jest, być może ktoś na YouTube podszywa się pod nich, trzeba by było wszystko co nowe sprawdzać, hmm nie mam pojęcia, ale oficjalne profile artystów na bandcampie zwykle potwierdzają że za projektami stoją prawdziwi ludzie, jakoś nie chce mi się wierzyć że bandcamp by poszedł w AI skoro twierdził że tego tam nie będzie, i tam mają zarabiać ludzie, no ale mimo wszystko z
  • Odpowiedz
Szwecja zaostrza politykę migracyjną - brawo Szwecja!

Szwecja uchwaliła ustawę o „dobrym zachowaniu”, która zezwala na deportację migrantów z powodu zachowań niekryminalnych, takich jak długi podatkowe czy powiązania z ekstremistami.


Umożliwi to szwedzkiemu rządowi cofnięcie zezwoleń na pobyt i deportację legalnych imigrantów bez stawiania konkretnych zarzutów karnych.


Teraz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

TYPUJEMY #mecz #szwecja - #tunezja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mirkomundial (zachęcam do obserwowania!) #mundial #pilkanozna
@plackojad +253
MIRKI! MIRABELKI!
Już jutro zaczyna się najważniejszy turniej czterolecia w #pilkanozna - #mundial!
Niestety zabraknie na nim naszej reprezentacji. Nie oznacza to jednak, że będzie pozbawiony emocji.
Oto bowiem wraca największa wykopowa zabawa w typowanie wyników #mecz i różnych zwariowanych zdarzeń... #mirkomundial!
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 133
Zakład dodatkowy: jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego komentatorzy spotkania wyrażą żal z powodu braku naszej reprezentacji na mundialu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
Na stronie księgarni Krytyki Politycznej jest za darmo „Szwecja. Przewdonik nieturystyczny”. TUTAJ.To są bardzo ciekawe eseje na temat tamtejszego społeczeństwa. Przeglądałem już kiedyś na papierze. Teraz pobrałem całość. Polecam! Trzeba się zarejestrować i wypełnić okienka jak przy normalnym zakupie, ale nie podajemy żadnych danych płatniczych karta / Pay Pal etc. Nie. Tylko tam chyba imię i nazwisko, e-mail jest wymagany, ja podałem też adres naziemny i telefon. No i już
Poludnik20 - Na stronie księgarni Krytyki Politycznej jest za darmo „Szwecja. Przewdo...

źródło: Zrzut ekranu z 2026-06-08 10-30-05

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Czy warto emigrować na zachód jako korpo millenials?
Opłaca się jeszcze #emigracja na zachód? Jako #korpo millenials głównie mam na myśli pracę biurową i wiem, że zawsze było o taką ciężko ale tak patrząc na #demografia to muszą też potrzebować kogoś do biur bo coraz mniej ludzi a ci wszyscy imigranci to głównie jakieś proste prace typu magazyn, sklep. Założmy też że bym ogarnął lokalny
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Nie wiem jak w Norwegii itd ale w Niemczech zapotrzebowania na pracowników biurowych zza granicy nie ma. Chyba, że jakieś typowe januszexy.

Co innego gdy ma się fach w ręku.
  • Odpowiedz
Kiedy Szwecja zadośćuczyni Polsce i zwróci to co ukradła? Dlaczego tak niewiele mówi się o potopie Szwedzkim?


Ogólny bilans strat był jednak straszny: „kościoły wszędzie złupione, kapłani ze wszystkiego obrani, panny zakonne pogwałcone, domy szlacheckie zrabowane, siła szlachty pozabijanych, lud wszystek naderuciśniony, w czym nie pomagają żadne pacta, deditie i protectie”. Na obszarze Prus zniszczeniu uległo 60% dóbr królewskich, a straty ludnościowe wahały się między 50% a 70%.

W Wielkopolsce w porównaniu do okresu
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prostymirek: w szkole w PRLu uczyli tylko o nienawiści do Niemców więc politycy nieznaju
Swoją drogą pełno w Szwecji naszych zabytków które ukradli i do dziś nie chcą zwrócić
  • Odpowiedz