Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
cotozazycie
cotozazycie

cotozazycie

Dołączył 4 lata i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5682
  • Znaleziska 493
  • Mikroblog 5189
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 6
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 18 godz. i 49 min temu
  • 0
Mam problem z trybem D w wyłączniku Y/D ŁK-15. Na zaciskach odłączonego silnika rezystancje uzwojeń to 1,4om, natomiast pomiary pomiędzy fazami od strony zasilania:
- w trybie 0 przerwa
- w trybie Y 2,8om
- w trybie D pomiędzy dwiema różnymi fazami jest 1,4om, pomiędzy ostatnią parą 2,8om

Co może być tego przyczyną? W D powinno to być 2/3 x 1,4om = 0,93om ? Gdzie znaleźć zdjęcie takiego łącznika aby upewnić się, że te zworki są
cotozazycie - Mam problem z trybem D w wyłączniku Y/D ŁK-15. Na zaciskach odłączonego...

źródło: 1000022426

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
18 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 0
@cotozazycie:
cotozazycie - @cotozazycie:

źródło: 1000022425

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
18 godz. i 48 min temu via Wykop
  • 0
@cotozazycie:
cotozazycie - @cotozazycie:

źródło: 1000022424

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
18 godz. i 34 min temu via Wykop
  • 0
@Strigiformesman: Opisane nie są, ale są dobrze podłączone do zacisków. Mierząc "po skosie" jest 1,4om. Łącząc 3 zworkami dla D od strony zasilania miernik widzi ok 1om więc silnik jest ok. W Y jak pisałem przez ten łącznik działa prawidłowo.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
18 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 0
I pamiętaj że uzwojeniami nie są naprzeciwko siebie, czyli u2 nie jest na przeciwko u1, tylko jest przesunięte


@Strigiformesman: Tak wiem. Pisałem "po skosie" to sprawdzałem miernikiem też i jest OK.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
18 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 0
wyjm zworki. To ten przełącznik zwiera odpowiednie uzwojenia w zależności czy złączysz na gwiazdę czy na trojkat. Teraz działa na gwieździe bo zworki masz założone na gwiazdę, a jak przełączasz na trójkąt to robisz zwarcie


@Strigiformesman: Czyli ma być w ogóle bez zworek? W internecie widzę zdjęcia podobnych i są tam zworki. Ten wyłącznik ma trzy położenia: "zero", "gwiazda", "trójkąt" i tak ma działać.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
16 godz. temu via Wykop
  • 0
@Strigiformesman: założę nowy a ten sprawdzę miernikiem, rozbiorę, wyczyszczę.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
15 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 0
@yareae: pewnie tak jest, na odłączonym silniku ze zworkami na D jest 0,95om więc silnik jest sprawny.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 07.06.2026, 20:34:27
  • 0
Z doswiadczenia. Jaką jasnosc powinien miec projektor aby dosyc komfortowo ogladac film w ciagu slonecznego dnia przy zaslonietych roletach? Same rolety blokuja 100proc swiatka ale po boka troche wpada, wiec nie jest ciemno w 100proc.

#aliexpress #cokupic #pytaniedoeksperta #mieszkanie #filmy
#pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cinivo237
cinivo237
07.06.2026, 20:47:40 via Wypiek
  • 1
@cotozazycie Ze swojego doświadczenia to miałem:
1) projektor do bajek "Ania"
2) projektor na taśmy 8 mm RevueLux
3) projektor Optoma z drugiej ręki jakiś stary, który wyciągał z trudem jakieś 1280x800 i zaraz się zepsuł (koło barw, naprawa nieopłacalna)
Więc jako że się nie znam, to się wypowiem: bierz jak najjaśniejszy ( ͡º ͜ʖ͡º) bo każdy z tych sprzętów był taki, że dopiero w kompletnej
  • Odpowiedz
Cozwykopem
Cozwykopem
Cozwykopem
08.06.2026, 23:51:32 via Wykop
  • 1
@cotozazycie: mam projektor najtańszy. Generalnie chujnia. Bierz ze średniej półki
  • Odpowiedz
MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
07.06.2026, 13:37:55
  • 11
Kraków wydaje na transport publiczny 1,8 mld zł rocznie ale aut wciąż przybywa

https://krknews.pl/krakow-wydaje-na-transport-publiczny-18-mld-zl-rocznie-ale-aut-wciaz-przybywa/

Proponuję kolejną podwyżkę cen biletów tym razem na pewno się uda przekonać ludzi do komunikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#krakow
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 07.06.2026, 18:44:17 via Wykop
  • 0
@michalxd21: Nie chcę się wymądrzać ale w Krakowie powinno się chyba zamiast metra myśleć o zejściu gdzieś w podziemie bliżej centrum aby puścić dodatkowe tramwaje z pętli do pętli. Dalej od centrum jest przecież miejsce na torach na dodatkowe kursy i one powinny omijać centrum gdzie jest tłoczno.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 07.06.2026, 20:19:05 via Wykop
  • 0
@michalxd21: metro powoduje tylko dalsze patologiczne zageszczanie zabudowy w poblizu stacji i wzrost cen w tym rejonie. Dlatego powinno sie rozbudowywac siec tramwajowa, udrazniac centrum przez zejscie w tunele i utrzymywac istniejaca infrastrukture w dobrym stanie. Metro jest w zalozeniu aby dowiezc ludzi do "downtown" ale w krk takiego nie ma. Tutaj biurowce sa raczej rozlokowane w roznych lokalizacjach dlatego ruch tez jest bardziej rownomiernie rozlozony.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 06.06.2026, 16:38:26
  • 0
Jaki kraj do życia mając pasywnych dochód pozwalający na wynajem mieszkania za ok 1500EUR + bardzo skromne życie w polskich cenach. Najważniejsze to:
- minimum 7 ciepłych miesięcy w roku pozwalających na pływanie w morzu albo gdzieś w rzekach, jeziorach
- brak realnego ryzyka zejścia z tego świata przez choroby tropikalne, zwierzęta kąsające, wojny, zamachy itp
- służba zdrowia która uratuje życie w razie 'w'

#emigracja #emigrujzwykopem #
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 16:49:54 via Wykop
  • 1
Siedem miesięcy pływania to chyba nie w Europie kontynentalnej.


@lunaexoriens: Na Malcie jest blisko ku temu? Jak widzę tam od Maja jest już ponad 26stC i pełne słońce w każdy dzień. Kraj anglojęzyczny, dobrze rozwinięty tylko drożej niż w PL ale są mieszkania od 1500EUR. Tak czy inaczej w Azji Oceanicznej wszystko tańsze i pływanko przez cały rok jednak.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 16:55:31 via Wykop
  • 0
Teneryfa


@teraz_z_kontem: ale tutaj patrząc na Kanarach obecnie woda w ma temp 20stC, w Śródziemnym 24stC
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 16:56:48 via Wykop
  • 2
gdybys byl zydem.....


@Vatykanczyk: to bym nie siedział na gojowym portalu
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 17:36:41 via Wykop
  • 0
@laterrr: a jakiś konkretny rejon Hiszpanii polecałbyś? Z tego co słyszałem, to w tanich mieszkaniach przodują okolice Alicante.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 17:47:20 via Wykop
  • 0
TANIE nie znaczy dobre


@laterrr: No nie mam dziesiątek tys / mc. Muszę się liczyć z kosztami i nastawiam się na taką wegetację w znośnych warunkach i klimacie. Nie wiem nawet czy utrzymam samochód, najchętniej wynająłbym coś gdzieś do 10km od morza/jeziora i poruszałbym się rowerem elektrycznym. Deszczowa pogoda pomijalna więc pewnie udałoby się w ten sposób.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 17:57:19 via Wykop
  • 0
Samochód mozesz z PL przytargac zawsze.


@laterrr: Zbyt stare na taką podróż. Chyba, że Assistance no limit w EU i "usterka" o ile można wskazać warsztat w HIszpanii w ogóle. Miałem plan aby wynająć mieszkanie w jednym miejscu na rok, zwiedzić okolicę tym rowerem, potem w innym i tak dalej. Wystarczyłby mi rower chyba. Teraz żyję w Krakowie i tak naprawdę samochodu używam tylko do wyjazdu za miasto w naturę
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 18:05:36 via Wykop
  • 0
@laterrr: OK a jakbym chciał tam żyć cały rok i zimą coś dorobić dorywczo? Są jakieś opcje?
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
06.06.2026, 18:14:37 via Wykop
  • 0
@laterrr:

znajdz sobie lepiej zdalna z PL.


@laterrr
cotozazycie - @laterrr: 
znajdz sobie lepiej zdalna z PL.

@laterrr: 
kiepskie wykszt...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-06 201423

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 31.05.2026, 10:38:35
  • 0
Jeśli paczkę DPD miałem dostarczoną do punktu(Żabka) 28.05(czwartek) i mam termin odbioru do 1.06(poniedziałek) to mogę ją na pewno jeszcze odebrać przez cały poniedziałek?

#pytaniedoeksperta #pytanie #aliexpress #zakupyzchin #ecommerce
#dpd
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
31.05.2026, 11:04:15 via Wykop
  • 0
@Miecz12: DPD nie podaje godziny jak Inpost.
cotozazycie - @Miecz12: DPD nie podaje godziny jak Inpost.

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-31 130344

Pobierz
  • Odpowiedz
Curtsy9561
Curtsy9561
20.05.2026, 19:13:14
  • 12
#przegryw Przygnębiająca samotność na wsi potrafi być bardzo ciężka, zwłaszcza kiedy dni zaczynają wyglądać identycznie, kontakt z ludźmi jest rzadki, a wszystko wokół wydaje się daleko — znajomi, wydarzenia, możliwości, nawet zwykła spontaniczna rozmowa. #wies #wiescel #wiespill #depresja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 28.05.2026, 13:11:50 via Wykop
  • 0
@Curtsy9561: a ja bym chcial zamieszkac gdzies na odludziu ale we wspolczesnych warunkach majac jakies pieniadze na godne zycie i samochod, kilka km do biedronki, zabki, paczkomatu. Wynajmuje w Krakowie, co z tego, ze wszedzie masa ludzi ale to wszystko wykrzywione, smutne polackie obce mordy, tak czy inaczej z nikim nie rozmawiam a wszedzie tlok, hałas, betonoza, pierdzące oskarki nocą na ulicach. Tak czy inaczej wszystko wydaje na klitke w
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 27.05.2026, 18:41:43
  • 0
Co może być przyczyną nie ryglowania się drzwi przednich kierowcy i tylnych za kierowcą z pilota? Ręcznie działa ale tylko przód, tył muszę od środka ręcznie zamykać/otwierać. To pewnie usterki nie powiązane ze sobą bo tył nie działał już wcześniej, przód od pewnego czasu losowo, teraz w ogóle ale słychać stuk gdy ma wydawany sygnał. Bagażnik i pozostałe drzwi otwierają się bez problemu tak przez pilota jak i kluczykiem z przednich. Samochód
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
27.05.2026, 19:00:47 via Wykop
  • 0
@Qullion: Czyli to? Widzę, że różne ceny od 100 do nawet 400zł.

Jest jakaś szansa, że potraktowanie tego smarem do zamków da jakiś efekt? Zapobiegawcza na pozostałe jeszcze działające zamki jest sens rozbierać drzwi i nasmarować?

W tylnym w ogóle nie słychać stuków gdy naciskam pilotem. Czy można stwierdzić multimetrem czy kable w drzwiach nie są uszkodzone i sygnał jest przekazywany? Jakie to jest napięcie? 12V Czy jakiś krótki impuls,
cotozazycie - @Qullion: Czyli to? Widzę, że różne ceny od 100 do nawet 400zł.

Jest j...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-27 205754

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
27.05.2026, 19:39:53 via Wykop
  • 0
@Qullion: to czarne to nie zasilanie, to są chyba linki od wajchy otwierania drzwi?
cotozazycie - @Qullion: to czarne to nie zasilanie, to są chyba linki od wajchy otwie...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-27 213842

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
27.05.2026, 19:48:38 via Wykop
  • 0
@Qullion: A możesz wysłać mi poglądowo zdjęcie z google jak to wygląda? Może w moim też można dostać sam siłownik a nie wiem czego szukać?
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
27.05.2026, 20:16:37 via Wykop
  • 0
@Qullion: No nie widzę podobnego jedynie taki komplet.

https://www.olx.pl/d/oferta/suzuki-sx4-06-13-zamek-tyl-tylni-lewy-prawy-sedici-CID5-ID19rdYE.html?isPreviewActive=0&reason=ip%7Ccool%3Abase&sliderIndex=0

No nic, na początek nasmaruję, może coś zaskoczy? Bok dosyć łatwo się zdejmuje, tylko nie wiem jak jest z tą folią?

https://youtu.be/ykvAsfOn_U4?t=18
cotozazycie - @Qullion: No nie widzę podobnego jedynie taki komplet.

https://www.olx...
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
28.05.2026, 09:24:03 via Wykop
  • 0
@wujek_srednia_rada: moze tak byc, ale w przednich slychac poruszenie sie silownika w zamku wiec dostaje jakis sygnal ale nie rygluje.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
28.05.2026, 12:16:17 via Wykop
  • 0
@Qullion: @Argonzz @wujek_srednia_rada

Dzis otworzyl i zmaknął przod normalnie. Tyl juz od dluzszego czasu zadnych oznak zycia. Mozliwe, ze tam nie przechodzi zasilanie.
  • Odpowiedz

519

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Ministerstwo chce, żeby operatorzy mogli m.in. odłączać produkcję. Nowe przepisy mają zapewnić operatorom sieci przejmowanie kontroli nad falownikami instalacji fotowoltaicznych i magazynami energii.

kotas_przesmiewca
z
gramwzielone.pl
dodany: 27.05.2026, 11:48:17
  • 245
  • #
    pv
  • #
    fotowoltaika
  • #
    oze
  • #
    energia
  • #
    magazynenergii
  • #
    prad
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 27.05.2026, 19:47:30 via Wykop
  • -1
A czy możliwe jest obecnie zrobienie takiego układu off grid: Panele do podgrzewania ciepłej wody pompą ciepła latem natomiast z nadwyżki ładowanie magazynu energii. Dwu taryfowe rozliczanie energii i ładowanie w czasie tańszej taryfy magazynu tak aby w ogóle nie korzystać z droższej. Pompa ciepła też ogrzewałaby jedynie w tańszej taryfie, choć w czasie mrozów nie grzać od 15:00 do 22:00 to za długo raczej więc tutaj byłby problem, może dogrzać się
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adamsowaanon
adamsowaanon
26.05.2026, 18:53:43
  • 4
No wiec mija prawie 2 lata, odkad nie kupilem internetu domowego do swojego domu za minimum £25 miesiecznie,
Zamiast tego uzywam pakietu danych z sieci ID mobile, 160gb miesiecznie, za £10, oraz nielimitowane rozmowy i text.

Przez ponad 2 lata mam ten sam telefon Sony Experia 10 V, bateria 5000mAh,
Codziennie w nocy go laduje do 80-90% i starcza na caly dzien w domu, lub w pracy na hotspot do telefonu do nawigacji.

Nie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 26.05.2026, 22:07:36 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon:

Robię dokładnie tak samo, to znaczy w Polsce. Mam Samsunga i można w nim ustawić różne procedury, np:
Jeśli podłączono do ładowarki to włącz udostępnianie internetu
Jeśli nie ma żadnych podłączonych urządzeń do hotspotu to wyłącz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 24.05.2026, 07:21:32
  • 2
Zastanawiam się nad dwiema sytuacjami w ruchu drogowym, których zawsze się obawiam.

Załóżmy jest sytuacja, że wyjeżdżam z parkingu prostopadłego do drogi cofając na drogę. Wiadomo, że manewr w pierwszej fazie kiedy nie widać ruchu na drodze przez zaparkowane sąsiednie samochody trzeba wykonywać minimalnymi ruchami ale tak naprawdę na ślepo. Pytanie czyja byłaby wina gdyby w tym czasie mojego wyjeżdżania ktoś jadący swoim pasem uderzył w mój bok? Wiadomo, że większość w takiej
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
24.05.2026, 07:39:09 via Wykop
  • 1
@c00kier: @liz_mi_piety

Pytam pod kątem czy w takich sytuacja kiedy poszkodowany ewidentnie sprowokował kolizję mogę się jakoś bronić? Przecież nie można inaczej wyjechać z takiego parkingu. Albo taki wjazd na lewy pas to praktycznie jak nagłe hamowanie poprzedniego samochodu a nawet gorzej bo w takiej sytuacji nie dotyczy zasada zachowania bezpiecznej odległości.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
24.05.2026, 07:59:59 via Wykop
  • 0
@NuklearnySzpadel:

Tutaj sytuacja 2. Polica starała się przypisać winę jadącemu lewym pasem za niezachowanie odległości finalnie sprawę skierowano do sądu gdzie uniewinniono jadącego lewym pasem ale nie przypisano winy drugiemu. I w tej sytuacji za naprawę płacą obydwaj z własnej kieszeni albo AC?

https://www.facebook.com/reel/953575904163598
cotozazycie - @NuklearnySzpadel: 

Tutaj sytuacja 2. Polica starała się przypisać win...
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
24.05.2026, 09:14:05 via Wykop
  • 0
Zastanawiam się nad dwiema sytuacjami w ruchu drogowym


@cotozazycie: Obie zwykle są omawiane na kursie na prawo jazdy. Wystarczy przyłożyć się do zdobycia wiedzy, która jest potrzebna, żeby nikogo NIE ZABIĆ.

Uniknięcie problemów prawnych jest przy okazji.


Wyjeżdżam na ślepo, nie widzę gdzie jadę, wjeżdżam jakiemuś dziecku na głowę kołem i
  • Odpowiedz
Rurururkowiec
Rurururkowiec
24.05.2026, 07:04:23
  • 0
Jak rozliczać pracowników korzystających z ładowarek do telefonów firmie? Nie chcę na nich zarabiać, ale też nie jestem darmowym powerbankiem.

#pytanie #biznes #firma #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 24.05.2026, 08:05:35 via Wykop
  • 1
@Rurururkowiec: To Polacy? Może rozpytaj agencji czy nie mają możliwości sprowadzenia w ich miejsce jakiegoś ludu pierwotnego z Amazonii, który nie wie co to prąd?
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
22.05.2026, 06:02:42
  • 3
✨️ Najlepsze kraje do emigracji w 2023 roku Ⓘ
Jaki kraj będzie najlepszy do #emigracja? Znam angielski i myślę że nie byłoby problemu nauczyć się przynajmniej komunikatywnie lokalnego języka. Moje doświadczenie to głównie korpo w Polsce typu SSC, czyli wiecie jakieś GL, raporting i te sprawy. Celowałbym raczej w zachód lub północ bo wydają mi się najlepsze do życia i relatywnie blisko do Polski w razie czego.

#praca

Jaki kraj?

  • Niemcy 13.2% (20)
  • Holandia 10.6% (16)
  • Szwecja 7.3% (11)
  • Norwegia 21.9% (33)
  • Dania 35.1% (53)
  • UK 11.9% (18)

Oddanych głosów: 151

  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 18:38:24 via Wykop
  • 0
AUSTRALIA, szczególnie wybrzeże pomiędzy Sydney a Brisbane,

TOP TOP TOP świata


@adamsowaanon: Napisz tak ogólnie jakie tam są wizy, możliwości legalnego pobytu do czasu obywatelstwa czyli 4 lata jeśli mam 34 lata? Sposoby, tok postępowania? Z tego co na szybko szukam to wizy studenckie są dostępne po 35 roku życia. Czy łatwo o wizę pracowniczą przy jakichś pracach niespecjalistycznych?
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 19:10:20 via Wykop
  • 0
@adamsowaanon: No tak patrząc na street view to bardzo pozytywne miejsce się wydaje. Chcę wyjechać do Danii. Chyba najlepsze miejsce do życia w Europie. Islandia też świetna do spędzania wolnego czasu na gorących basenach czy wycieczkach w dzicz ale większa konkurencja jeśli chodzi o pracę i mieszkania bo wielu tam chce mieszkać,
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 19:23:29 via Wykop
  • 1
@adamsowaanon: Nie no racja. Piszę o Dani jako kraju w Europie. Chodzi też o to, że nie żyłem za granicą nigdy i chciałbym wyjechać w pierwszej kolejności gdzieś obok. Kolejna sprawa. W Danii po roku pracy przysługuje 2 lata zasiłku dla bezrobotnych więc przez jakiś czas można byłoby go pobierać żyjąc w AU. Pewnie trzeba się stawiać tam w urzędzie to muszę rozeznać więc być może nie będzie opcji przez
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 19:54:21 via Wykop
  • 1
@adamsowaanon: zachęcające to wszystko, oj bardzo. Mam tam, ale to w Melbourne dalszą ciotkę, w sumie to tylko dwa razy w życiu ją widziałem z mężem na żywo. Bardzo pozytywni ludzie. Wyemigrowali za młodu więc typowa dorosła polskość ich nie miała okazji zepsuć. Lajcik, kulturka, brak zainteresowania ludźmi a raczej zabytkami, naturą, ciągłe pochwały i komplementy. Ale to już inna historia.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 20:14:20 via Wykop
  • 1
@adamsowaanon: no nie ma się czemu dziwić, bardziej tropikalny klimat to i zielono. W UK, IE też przecież macie łagodniejszy klimat więc jest bardziej zielono. Bardziej odporne gatunki palm też uprawiacie w ogródkach.

Ja osobiście uwielbiam takie ukształtowanie terenu jak w Irlandii, UK jest w wielu miejscach i z tego co widzę okolice Brisbane podobnie. Jedziesz sobie uliczką osiedlową i widzisz rozległe tereny, wyżyny na bardzo duże odległości. Coś niesamowitego.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 20:39:55 via Wykop
  • 1
To jedno, Ale w australii masz MNOSTWO kangurow, emu, walabi, wezy,pajakow,wombakow, ptaszyskow, i wiele innych zwierzat


@adamsowaanon: No cóż znów odpowiedź... tropiki. To znaczy, heh, węży i jadowitych pająków mi w Europie nie brakuje. Akurat węży za%^&sie się boję.

No piękne te okolice Brisbane. Taka Floryda ale na dużą skalę i ze wzniesieniami i przestrzenią. Raj na ziemi patrząc na street view.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 20:55:27 via Wykop
  • 1
@adamsowaanon: patrz, mieć dom w takim miejscu...

https://www.google.com/maps/place/Rockhampton+Queensland+4700,+Australia/@-23.3171921,150.5330533,3a,89.7y,310.1h,91.87t/data=!3m7!1e1!3m5!1sZ-e6GoWQrOxjc-4UjBvsfw!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fcb_client%3Dmaps_sv.tactile%26w%3D900%26h%3D600%26pitch%3D-1.8702870088763888%26panoid%3DZ-e6GoWQrOxjc-4UjBvsfw%26yaw%3D310.0988333231227!7i16384!8i8192!4m6!3m5!1s0x6bc300a2467c061d:0x500eef17f210030!8m2!3d-23.3823464!4d150.514763!16zL20vMDFsNTNm!5m1!1e4?entry=ttu&g_ep=EgoyMDI2MDUyMC4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D
  • Odpowiedz

689

Koniec betonowego złota. Fala pustostanów zakończy dyktat deweloperów

Koniec betonowego złota. Fala pustostanów zakończy dyktat deweloperów

Dogmat o braku dwóch milionów mieszkań w Polsce właśnie upada. Zamiast nieskończonego popytu na horyzoncie widać gigantyczną falę pustostanów wywołaną wymieraniem powojennego wyżu demograficznego. Kurczący się deficyt lokalowy wywróci rynkowe zasady, kończąc erę mieszkań jako lokaty kapitału.

VoxClamantisInDeserto
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 22.05.2026, 05:25:22
  • 253
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    demografia
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 11:58:20 via Wykop
  • 1
będzie wywłaszczanie z wielkiej płyty i wyburzanie, żeby zamiast 50-70 m2 mieszkań wcisnąć tam apartamenty 15 m2


@FLAC: taaa, i dlatego 2 lata temu zrobili elewacje, w tym roku instalacje cieplej wody, a teraz przerabiaja chodniki, parkingi i sam nie wiem co to bedzie w parku? Ktos wie?
cotozazycie - >będzie wywłaszczanie z wielkiej płyty i wyburzanie, żeby zamiast 50-70...

źródło: 1000021499

Pobierz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 12:09:14 via Wykop
  • 0
@tumiwisizm: moze bedzie dps? Albo osrodek dla przybyszow?
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 12:24:20 via Wykop
  • 0
@wywu: tak, ciagle patrzac na ten kawalek zieleni mysle ze kiedy przyjdzie dzien, ze obudza mnie pily lancuchowe. To Krakow wiec tym bardziej dziwne a tam za tym parkiem gdzie widac tramwaj planowane jest metro. Nie sadze aby to sie ostało na przestrzeni kilkunastu lat.
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 22.05.2026, 12:30:45 via Wykop
  • 0
@wywu: to tereny zieleni towarzyszacej zabudowie a w czesci tereny zieleni izolacyjnej.
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 19.05.2026, 12:30:01
  • 0
Wpadła mi w ręce taka uszkodzona stacja parowa, nawet nie wiem dokładnie jak to działa. Uszkodzony jest ten oznaczony element. Po włączeniu zapala się dioda ale woda nie jest podgrzewana. Nie ma przejścia przez ten element, przez bezpiecznik termiczny jest, opór grzałki 36ohm. To jest czujnik temperatury? Wymienialne to? W ogóle tam był chyba wyciek bo nie dobrze to wygląda.

#pytaniedoeksperta #elektryka #elektronika #diy
cotozazycie - Wpadła mi w ręce taka uszkodzona stacja parowa, nawet nie wiem dokładni...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-19 141740

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
19.05.2026, 12:30:16 via Wykop
  • 0
@cotozazycie:
cotozazycie - @cotozazycie:

źródło: 20260519_140441qq

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
19.05.2026, 12:53:32 via Wykop
  • 0
@bialy100k: No tak, grzałka to te dwa złącza pomiędzy krzyżykiem a przewodem ochronnym. Sprawdziłem, jest 36omów więc idealnie 1500W jak na tabliczce. Nie ma przebicia żadnego z tych czterech zacisków do ochronnego więc nie wyzwala zabezpieczeń. Po prostu nie działa. Czyli na 100proc ten wyłącznik termiczny. Można nim obracać kombinerkami ale się nie wykręca. Nienaprawialny szrot.

A jakie jest jego zadanie? Zabezpieczyć aby nie było za dużej produkcji pary? Teoretycznie
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
19.05.2026, 13:14:49 via Wykop
  • 0
ale jak woda się zagotuje - to rozerwie zbiornik


@bialy100k:
Tak nie jestem fanem omijania zabezpieczeń ale tu nie ma elektrozaworu jak w stacji parowej z żelazkiem więc jak może rozerwać? Para ujdzie przez rurę. Czy źle myślę? Problem jedynie będzie gdy woda się skończy a nie wyłączę na czas. Chociaż tam w tej białej osłonie jest bezpiecznik termiczny i w takim przypadku on się przepali odcinając zasilanie grzałki.

Kup termik
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
19.05.2026, 14:28:03 via Wykop
  • 0
@MickM: @Jarek_P

Nie zauważyłem tych śrubek, wszystko zardzewiałe, zakamienione, przecieka, racja nie ma sensu już tego reanimować.
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
20.05.2026, 05:37:25 via Wykop
  • 0
@MickM: @Jarek_P


@hrumque:

Jednak udało się odkręcić te śrubki termostatu, wymienię go, postaram się odkamienić wlewając ocet czy kwasek cytrynowy z wodą do środka. Tylko nie mogę znaleźć żadnej informacji jakie są parametry tego elementu? Normalnie zamknięty, 105stC?
cotozazycie - >@MickM: @Jarek_P

@hrumque: 

Jednak udało się odkręcić te śrubki term...

źródło: 20260519_215804

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
20.05.2026, 05:37:32 via Wykop
  • 0
@cotozazycie:
cotozazycie - @cotozazycie:

źródło: 20260519_215813

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
20.05.2026, 05:37:40 via Wykop
  • 0
@cotozazycie:
cotozazycie - @cotozazycie:

źródło: aaaa

Pobierz
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
20.05.2026, 07:54:18 via Wykop
  • 0
@hrumque: Tak myślę, że 105stC wystarczy bo tutaj nie ma elektrozaworu jak w stacji parowej z żelazkiem gdzie strumień pary ma jakieś ciśnienie. Tutaj para na bieżąco, ciągle wydostaje się rurą. Tak przynajmniej sobie to wyobrażam bo nigdy tego nie używałem ale mogę się mylić. No nic, wezmę 105 i 110
  • Odpowiedz
cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie
Autor
20.05.2026, 08:09:49 via Wykop
  • 0
@Jarek_P: może trzeba zostawić na kilka dni i co jakiś czas podgrzewać i poruszać urządzeniem? Albo jakimś odkamieniaczem do pralki, ekspresów do kawy?
  • Odpowiedz
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
maciejos-donbakos
19.05.2026, 16:35:48
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 19.05.2026, 18:18:05 via Wykop
  • 1
Ta sama baba mówiła, że telefony komórkowe to wieża Babel bo próbujemy udawać Boga bo tylko on potrafi mówić na odległość lol


@maciejos-donbakos:

Nie dziw się katechetce. Amisze to sekta.

https://www.youtube.com/watch?v=lOfZLb33uCg&list=RDlOfZLb33uCg&start_radio=1
cotozazycie - >Ta sama baba mówiła, że telefony komórkowe to wieża Babel bo próbujemy...
  • Odpowiedz
turbine
turbine
turbine
19.05.2026, 09:12:28
  • 0
Polecicie jakas duza myszke ale nie za droga, do pracy w #korpo , zalezy na mi na tym zeby byla duza (bo mam troche wieksza reke) i zeby byla w miare precyzyjna. Obojetne czy bezprzewodowa czy przewodowa.

#komputery
#informatyka
#pcmasterrace
#laptopy
#pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 19.05.2026, 17:05:39 via Wykop
  • 0
@turbine: Ja tłukę codziennie SteelSeries Rival 100 od 2018r. To jest niesamowite, że do dziś nie ma śladów zużycia praktycznie. Minimalnie bok pod kciukiem się wytarł. Reszta od góry jest w całości z takiego połyskliwego plastiku - jak nowy. A co najlepsze kupiłem ją za 50zł w gorącym strzale w xkomie. Mogłem wówczas jeszcze kilka kupić. Choć głupio oddawać 40letnie przewodowy myszki w spadku xD.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
19.05.2026, 12:06:59
  • 1
✨️ Perspektywy zawodowe dla prawników w Poznaniu vs Warszawie Ⓘ
Witam Mirki,
studiuję obecnie #prawo na UW w #warszawa. W przyszłym roku magisterka, w związku z tym pojawiają się pytania co dalej, naturalnym kierunkiem jest aplikacja (od początku zakładałem aplikację radcowską lub ewentualnie aplikacje). Przy wybieraniu studiów kierowałem się tym żeby praca mnie interesowała oraz patrzyłem na potencjalne #zarobki. Ostatnio jednak rozglądałem się za pracą
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 19.05.2026, 16:43:22 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: Koleżanka, ale to już z 10 lat temu skończyła prawo na UJ w Krk i wyjechała do Norwegii, tam dalej studiowała, nauczyła się języka. Była asystentką teraz z tego co widzę na stronie firmy prawnej w której pracuje jest prawnikiem. Nie wiem nic więcej bo już nie utrzymujemy kontaktu. Chyba właśnie obsługuje sprawy Polaków. Nie miała znajomości w branży bo wiem kim byli jej rodzice więc pewnie też miała
  • Odpowiedz
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
19.05.2026, 13:11:47
  • 0
O co chodzi z ludźmi ktorzy wchodzą do tramwaju i autobusu i pierwsze co otwierają okna albo sie z nimi szarpią xd

#komunikacja #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 19.05.2026, 16:36:26 via Wykop
  • 0
@DoktorMorela: no czasem jest taki zaduch albo smród, że nie dziwię się im. Wentylacja powinna być na tyle wydajna aby swobodnie móc oddychać i nie było nic czuć ale jak jest? Jest jak jest.
  • Odpowiedz
Zartos_Larpiarz
Zartos_Larpiarz
18.05.2026, 20:47:09
  • 4
Nie walę już konia z dwa tygodnie

nie rozumiem jak niektórzy potrafią walić konia po kilka razy dziennie

#przegryw
Zartos_Larpiarz - Nie walę już konia z dwa tygodnie

nie rozumiem jak niektórzy potra...

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

cotozazycie
cotozazycie
cotozazycie 18.05.2026, 20:49:26 via Wykop
  • 0
@Zartos_Larpiarz: może mają niewiasty, które odwalają za nich tą nikczemność...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 07.02.2022

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 08.01.2024

    Mikroblogger
  • Rocznica
    od 07.02.2026

    Rocznica
  • Komentator
    od 12.01.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking