Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@Lukardio:

- 3
mogło by ubywać już te 350-400tys rocznie jak to ma być po 2040
będzie dużo mieszkań skapywało i wiele osiedli będzie pustych, ciekawe po ile będzie cena za 2 pokojowe mieszkanie
Przy takim spadku rocznym to nawet #warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk się nie obroni i tam tez dojdzie do przewietrzenia
i ciekawe jak wpłynie to na #szukampracy ta sytuacja
będzie dużo mieszkań skapywało i wiele osiedli będzie pustych, ciekawe po ile będzie cena za 2 pokojowe mieszkanie
Przy takim spadku rocznym to nawet #warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk się nie obroni i tam tez dojdzie do przewietrzenia
i ciekawe jak wpłynie to na #szukampracy ta sytuacja
źródło: obraz
Pobierz
@Lukardio: dlatego sciaga sie imigrantów, co Ty myslisz, ze kupisz tanio? nigdy, prędzej kraj do ruiny niz tanio sprzedać :)
Liczę na silne załamanie gospodarcze np. na skutek cen ropy bo o ile gospodarkę da się odbudować to podmiana etniczna będzie skutkować nie tylko tym, ale rzeczami znacznie gorszymi.
Natomiast wygląda na to, że idziemy na wymazanie tysiacletnich narodów w imię utrzymywania stopy życiowej wąskich grup interesów, systemu emerytalnego i reszty tego schematu Ponziego.
@PfefferWerfer:
Natomiast wygląda na to, że idziemy na wymazanie tysiacletnich narodów w imię utrzymywania stopy życiowej wąskich grup interesów, systemu emerytalnego i reszty tego schematu Ponziego.
@PfefferWerfer:
- 5
No bardzo ładnie
to akurat bardzo dobra wiadomość dla świata
zamordyzm we wszelkich sferach i system 996 jak widać skutecznie zniechęca do posiadania dzieci
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_China
to akurat bardzo dobra wiadomość dla świata
zamordyzm we wszelkich sferach i system 996 jak widać skutecznie zniechęca do posiadania dzieci
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_China
źródło: 1
Pobierz@Towarzysz_Moskvin: Jaka polityka jednego dziecka? Tej polityki nie ma już od wielu lat, a dzietność ciągle spada. Powód jest ten sam co na zachodzie, dostęp do antykoncepcji i wzrost świadomości.
@CzaryMarek: Polityka jednego dziecka była zebraniem w kupę i usystematyzowaniem rozwiązań wprowadzanych przez całe lata 70te pod hasłem Wan Xi Shao. Chińskie władze stwierdziły że sterylizację, aborcje i akcje propagandowe nie są wystarczające więc jeszcze mocniej dokręciły w 79 śrubę a OCP była ukoronowaniem tych wysiłków
Łap może się czegoś nauczysz
https://ngmiller.people.stanford.edu/publications/fertility/limits-and-consequences-population-policy-evidence-chinas-wan-xi-shao
Łap może się czegoś nauczysz
https://ngmiller.people.stanford.edu/publications/fertility/limits-and-consequences-population-policy-evidence-chinas-wan-xi-shao
820
Mercosur ma ratować gospodarkę Niemiec. Przy okazji rozsadzi Unię
Umowa szkodliwa dla Wspólnoty, korzystna dla niemieckich firm..
z- 144
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Nie reklamuję, zapraszam do dyskusji bo mnie kusi ten #pstryk
#gielda #energetyka #gospdoarka #pieniadze #fotowoltaika
#gielda #energetyka #gospdoarka #pieniadze #fotowoltaika

- 0
@mar-kar-583: kłopot w trakcie rozwiazywania? a skad pewnosc, ze już nie został dawno termu uregulowany?
@widmo82: patrz nie sprawdzałem, widzę że mają wpisaną Bankilo jako sprzedawce, może już wszystko przenieśli, jeśli tak to największe ryzyko zażegnane
- 36
Dzięki #demografia ubywa z rynku #pracbaza 180tys rocznie
jest to na razie dość dobre zjawisko, bo to obniża bezrobocie i zmniejsza konkurencje na trudnym rynku pracy
mam nadzieje że to samo czeka rynek #nieruchomosci w niedalekiej przyszłości
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-bezrobotni-bierni-zawodowo-wg-bael/pracujacy-bezrobotni-i-bierni-zawodowo-wyniki-wstepne-bael-1-kwartal-2025-r-,12,64.html
#
jest to na razie dość dobre zjawisko, bo to obniża bezrobocie i zmniejsza konkurencje na trudnym rynku pracy
mam nadzieje że to samo czeka rynek #nieruchomosci w niedalekiej przyszłości
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-bezrobotni-bierni-zawodowo-wg-bael/pracujacy-bezrobotni-i-bierni-zawodowo-wyniki-wstepne-bael-1-kwartal-2025-r-,12,64.html
#
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio: Nie ma co marzyć o konkurencji na rynku pracy, zrobią wszystko by sprowadzić ze wschodu lub południa byle by zapłacić mniejszą pensję
@Lukardio: A na to miejsce ściągają pajetow i innych kolorowych żeby robili za miskę ryżu. Widzę nawet po mojej okolicy. Ja już się nie łudzę, że się coś zmieni na rynku pracy.
- 5
źródło: Bez tytułu
PobierzCzy taki lobbing ściąganiu kogo leci powinien być zabroniony?
- tak 47.8% (55)
- jeszcze jak 34.8% (40)
- no chyba nie 4.3% (5)
- nie 2.6% (3)
- zdecydowanie nie 3.5% (4)
- nie wiem / nie mam zdania 7.0% (8)
- 5
@wwkbt: źródło z Ukrainy się wyczerpało i będzie coraz ich mniej dlatego pracodawcy szukają już dalej
z dwójka złego wolę Ukrainców
ale nie jestem za przyjmowaniem ludzi do takich właśnie prac, gdzie są z góry złe warunki pracy
z dwójka złego wolę Ukrainców
ale nie jestem za przyjmowaniem ludzi do takich właśnie prac, gdzie są z góry złe warunki pracy
@Lukardio: Oni powinni dostawać TYLKO UOP, żeby Janusze ściągali faktycznie wyspecjalizowaną kadrę, której serio potrzebują, a nie gościa, który dzisiaj jest potrzebny i zrobi 300h przez 30 dni a za 2 miesiące na ulicę i niech państwo się o niego martwi
- 13
i w sumie dobrze, dopiero jak zacznie ubywać siły roboczej kolo 200tys rocznie, to wtedy będzie prawdziwa walka o to by poprawić stan, tak się mści olanie kwestii mieszkaniowej dla młodych
https://x.com/RafalMundry/status/1849153793843474766
#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia
#
https://x.com/RafalMundry/status/1849153793843474766
#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia
#
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio: olanie to nie jest odpowiednie słowo, bo jakby to olali to są szanse ze Polacy by sobie poradzili, a oni wręcz pompowali pato developerke
@Lukardio: Stan sam zacznie się poprawiać, o ile migranci będą wyjeżdżać z Polski na zachód. Dużo pustych nieruchomości w dobrych cenach i konkurencja o pracownika. W takich warunkach dzietność powinna zacząć się poprawiać. Mit o braku rąk do pracy i zawijającej się gospodarce z tego powodu to tylko mit. Jest dużo rąk do pracy, a 5% bezrobocie realnie wynosi pewnie koło 8-10%. Jak będzie w dalszej przyszłości? Zależy jak szybko
- 5
@Lukardio: większy problem jest w tym, że z tamtego regionu wyprowadza się masa ludzi. Te wszystkie Kotliny, Głuchołazy itp. wyludniają się bardziej z powodu migracji niż demografii.
- 21
Ale trwa zmiękczanie opinii publicznej
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,31243951,demograficzne-tsunami-zaleje-polske-lada-dzien-zabraknie.html#sondaz
#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia
#polska #pracbaza #pytanie #ankieta #januszebiznesu #korposwiat #praca #bezrobocie #polak #zarobki #gospodarka #kolchoz #neuropa #4konserwy #uchodzcyzukrainy #demografia #nieruchomosci
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,31243951,demograficzne-tsunami-zaleje-polske-lada-dzien-zabraknie.html#sondaz
#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia
#polska #pracbaza #pytanie #ankieta #januszebiznesu #korposwiat #praca #bezrobocie #polak #zarobki #gospodarka #kolchoz #neuropa #4konserwy #uchodzcyzukrainy #demografia #nieruchomosci
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio: Zmiękczanie, nie zmiękczanie, dobrze że ktoś podejmuje dyskusje i daje jakieś propozycje. Albo coś zrobimy, albo Polski nie będzie, mi to rybka, bo w 2070 będę już w piachu, ale jak ktoś bierze odpowiedzialność za kraj to powinien mieć jakiś plan
@sezonowiec1 plan to max na 4 lata w przód. Po co sięgać dalej?
- 12
Poprawa warunkow pracy, sytuacji mieszkaniowej i automatyzacji firm to za coś nieosiągalnego dla naszego janusowego kraju
https://www.money.pl/gospodarka/potrzebujemy-2-6-mln-cudzoziemcow-w-ciagu-10-lat-to-nierealne-7054703352244736a.html
#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia
#polska #pracbaza #pytanie #ankieta #januszebiznesu #korposwiat #praca #bezrobocie #polak #zarobki #gospodarka #kolchoz #neuropa
https://www.money.pl/gospodarka/potrzebujemy-2-6-mln-cudzoziemcow-w-ciagu-10-lat-to-nierealne-7054703352244736a.html
#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia
#polska #pracbaza #pytanie #ankieta #januszebiznesu #korposwiat #praca #bezrobocie #polak #zarobki #gospodarka #kolchoz #neuropa
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio:
no przy takiej dynamice plac i energii - zeby dla samych Polakow niedlugo nie zabraklo roboty....
no przy takiej dynamice plac i energii - zeby dla samych Polakow niedlugo nie zabraklo roboty....
@Lukardio: Wszyscy mówią, że dla obecnych, 20 - 30 latków nie będzie emerytur, więc w jaki sposób ma pomóc dorzucenie 2.6 mln dodatkowych mężczyzn w wieku 20- 30 którym również będzie trzeba wypłacić emeryturę ? Ja nie widzę w tym kompletnie logiki, jedynie tworzenie kolejnej piramidy finansowej tym razem opartej o migrantów, że będzie trzeba coraz więcej i więcej ich ściągać xD
- 19
#demografia jedyny gwarant rozwiązania problemu drogich i przeludnionych mieszkań jak i januszowego rynku pracy pełnego wyzysku.
Jak Polska się skurczy o kolejne 3mln ludzi a rynek pracy o 2mln znacznie się poprawią warunki życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego trzeba kibicować obecnemu trendowi
lepiej mniej niż więcej
Jak Polska się skurczy o kolejne 3mln ludzi a rynek pracy o 2mln znacznie się poprawią warunki życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlatego trzeba kibicować obecnemu trendowi
lepiej mniej niż więcej
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio: POPISowe ludobójstwo w białych rękawiczkach
Jak Polska się skurczy o kolejne 3mln ludzi a rynek pracy o 2mln znacznie się poprawią warunki życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Lukardio: myślenie życzeniowe. Jedyne co nas czeka, to wywalona inflacja, spadek jakości życia, więcej podatków i niszczenie praktycznie wszystkiego. Obecnie (pomimo braku odzwierciedlenia w danych) promuje się narracje o ucieczce firm, a przy starzejącej się populacji będzie się to dziać na prawdę.
- 13
#demografia ratuje nas przed wysokim #bezrobocie
mam nadzieje że zacznie mieć większy wpływ nad #nieruchomosci bo to w zasadzie jedyna szansa na stabilizacje i spadki
spadek liczby populacjk musi dosięgalność osoby w wieku 30-45, którzy są główna grupa kupujące nieruchy
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/kryzys-demograficzny-popsuje-nam-rynek-pracy-mamy-wielkie-rezerwy-ale-tylko-w-teorii/7ls8ep7
#
mam nadzieje że zacznie mieć większy wpływ nad #nieruchomosci bo to w zasadzie jedyna szansa na stabilizacje i spadki
spadek liczby populacjk musi dosięgalność osoby w wieku 30-45, którzy są główna grupa kupujące nieruchy
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/kryzys-demograficzny-popsuje-nam-rynek-pracy-mamy-wielkie-rezerwy-ale-tylko-w-teorii/7ls8ep7
#
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio: spokojnie, w nieskończoność 40 latkowie nie będą kupować mieszkań, zresztą przed BK2% po cenach 20% niższych praktycznie sprzedaż stała więc nie wyobrażam sobie tragedii jaka nastąpi na wykresach za 2-3mieś
Na stronach deweloperów praktycznie nic już nie schodzi
Na stronach deweloperów praktycznie nic już nie schodzi
@Lukardio: Wcale nie jedyna. Na razie "szansą" jest zdolność kredytowa i oprocentowanie kredytów - problem w tym, że zarówno poprzedni jak i obecny rząd bardzo ciężko pracuje by ta szansa się zmaterializowała w postaci spadków sztucznie zawyżają zdolność programami preferencyjnych kredytów / bądź ich zapowiedziami.
Ja wiem, że wam słowo złe na PO przez gardło nie przejdzie - a bardzo by się przydało bo to PO obok PSLu jest obecnie
Ja wiem, że wam słowo złe na PO przez gardło nie przejdzie - a bardzo by się przydało bo to PO obok PSLu jest obecnie
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 3
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio ... Ciekawostka bez sensu... Bo bez żadnego opisu.
... W ten sposób to sobie można hieroglify czytać...
... W ten sposób to sobie można hieroglify czytać...
- 4
źródło: Bez tytułu
PobierzCzy zarobki w krajach europy środkowowschodniej muszą wzrosąć jeszcze szybciej?
- tak 27.8% (25)
- jeszcze jak (tylko to zmniejszy emigracje na zach) 27.8% (25)
- raczej tak 5.6% (5)
- raczej nie 7.8% (7)
- nie 7.8% (7)
- Nje (bo inflacja i korporacje bedą smutne) 17.8% (16)
- nie wiem / nie mam zdania 5.6% (5)
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...


















będzie mniejsza konkurencja na rynku pracy i mieszkań, co wyjdzie dobrze dla polaków
#pracodawcy i #imigranci #statystyka #gospdoarka #ekonomia #nieruchomosci #mieszkanie
#polska #pracbaza #pytanie #ankieta #januszebiznesu #korposwiat #praca #bezrobocie #polak #zarobki
źródło: obraz
Pobierz@Lukardio: I konsumpcji. Zostaną sami starzy, którzy już tak dużo nie konsumują I potrzebują głównie jedzenia i leków. Z pewnością będzie to korzystne dla rynku pracy i nie zmieni zapotrzebowania na pracowników...