Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wopper

wopper

Dołączył 2 lata i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 311
  • Znaleziska 213
  • Mikroblog 98
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
wopper
wopper 18.08.2025, 12:25:28
  • 2
#aferakpo #kpo

Widziałem ten post dotyczący budowy sieci FTTH, napiszę więc trochę z perspektywy osoby, która wie trochę o temacie od środka.

Generalnie to dawniej było tak (perspektywa 2007-2014), że wiele małych firm dostawało dotacje na budowę sieci. W ostatniej perspektywie jednak "władza wdrażająca" doszła do wniosku, że nie chce użerać się z małymi firemkami, tylko lepiej robić projekty po 100 mln w górę. Tym samym małe firmy zostały praktycznie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

825

"Nie będziemy dopłacać do górnictwa". Jest deklaracja ministra energii

"Nie będziemy dopłacać do górnictwa". Jest deklaracja ministra energii

Minister energii Miłosz Motyka zabrał głos w sprawie dotacji dla górnictwa. Sektor górnictwa węgla kamiennego zanotował w 2024 r. 11,06 mld zł straty netto. Każda rodzina dopłaca 600 zł do wydobycia węgla w Polsce.

marianzenon
z
next.gazeta.pl
dodany: 17.08.2025, 07:50:25
  • 382
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    polityka
wopper
wopper 17.08.2025, 12:22:49 via Wykop
  • 7
1. Powinniśmy wygaszać branżę górniczą już od 10-20 lat.
2. Powinniśmy to robić w taki sposób, by w razie potrzeby w każdej chwili móc wznowić wydobycie (kiedyś czytałem, że tak robią właśnie Czesi, a Polacy na pałę zamykają kopalnie w taki sposób, że nawet jeśli nagle cena węgla skoczy o 10x to i tak nie da się już wznowić ich działalności).
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mirko_anonim
mirko_anonim
13.08.2025, 09:16:53
  • 50
✨️ Czy brak wiedzy ogólnej w związku to norma? Ⓘ
Pytanie do #niebieskiepaski w #zwiazki

Od roku jestem w związku z dziewczyną. Oboje mamy okolo 27 lat, oboje zwykla korpo praca w duzym miescie w obszarze finanse/IT. Szczerze mówiąc to jest to mój pierwszy długi związek i wcześniejsze znajomości z dziewczynami nie dochodziły do takiego etapu więc nie jestem w stanie ocenić czy to normalne wśród #rozowepaski .
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wopper
wopper 13.08.2025, 09:52:44 via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: szukaj dalej. Ja też tak miałem w kilku związkach aż trafiłem na osobę, która "ogarnia" podstawy, a w wielu aspektach ma większą wiedzę niż ja.
  • Odpowiedz

413

1200 zł za ogrzewanie? Tysiące Polaków już dostało pisma ze spółdzielni

1200 zł za ogrzewanie? Tysiące Polaków już dostało pisma ze spółdzielni

Podwyżki nawet o 100% spółdzielnie już wysyłają pisma, a rząd dopiero analizuje sytuację. Dla wielu rodzin to dodatkowe 600 zł miesięcznie tylko za ciepło. Jak Wasze spółdzielnie? Macie już nowe stawki?

herozone
z
infor.pl
dodany: 12.08.2025, 07:45:42
  • 222
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
wopper
wopper 12.08.2025, 10:59:33 via Wykop
  • 23
@ArnoldZboczek: kiedyś tu była debata jak to dom jest droższy w utrzymaniu niż mieszkanie. Otóż - już nie jest. Jeśli masz stary, docieplony dom opalany węglęm, lub nowy ogrzewany gazem / pompą ciepła to za 150 m2 zapłacisz najczęściej mniej niż za 60 m2 mieszkania z ogrzewaniem miejskim.

To co się stało z cenami miejskiego ogrzewania w ostatnim czasie to jest dramat. Ja jakieś 2-3 lata temu miałem 1300 zł
wopper
wopper 12.08.2025, 11:09:49 via Wykop
  • -14
@AlbertWesker: To wczoraj był wpis na Mirko o tym jak roczniki 85 i młodsze mają we większości przerąbane. I przy tym wysyp komentarzy, że to nieprawda, i że to lata 90 były hardcorowe. Otóż nie - nie były. Byłem wtedy młody, ale ludzie mieli co jeść i - o ile ktoś nie popadł w jakieś nałogi - mieli gdzie mieszkać. Przy zarobkach na poziomie 1000 zł dwupokojowe mieszkanie na Przymorzu
wopper
wopper 12.08.2025, 11:12:12 via Wykop
  • 2
@cyk21: a za nowy domek 130 m2, za ogrzewanie gazem (bez wody), za cały rok 1800 zł...
wopper
wopper 12.08.2025, 11:18:12 via Wykop
  • 36
@turbo7: u mnie 130 m2, gaz (bez grzania wody) wyszło mi jakoś 1800 zł za rok. A teraz jeszcze cena gazu poszła w dół jakoś o 15%. To nie spółdzielnie, tylko miejskie ciepłownie tak rypią.
wopper
wopper 12.08.2025, 11:28:20 via Wykop
  • -5
@ZenonZenonowski: A w latach 90 też głodni leżeli na ulicach? Nie przypominam sobie... Na razie jest tak, że młodzi zamiast jak kiedyś we 2 osoby wynająć małe mieszkanie to wynajmują coraz częściej na spółkę pokój.

@Arktosik Chętnie. Netflixa nie mam już teraz. Jeszcze w 2015 roku porządne zakupy spożywcze na cały tydzień to było jakieś 10% minimalnej. Dziś takie same zakupy to 15-20% minimalnej. Ja obiektywnie nie mam
wopper
wopper 12.08.2025, 17:12:17 via Wykop
  • 0
@Nolimit: 22,5 stopnia, przy podłogówce🤷‍♂️

391

Powstał anglojęzyczny dokument o zniszczeniu Warszawy The Murder of Warsaw

Powstał anglojęzyczny dokument o zniszczeniu Warszawy The Murder of Warsaw

Są napisy w jezyku niemieckim

Historia_Podcast
z
youtube.com
dodany: 08.08.2025, 14:34:07
  • 44
  • #
    warszawa
  • #
    historia
  • #
    emigracja
  • #
    film
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    polska
wopper
wopper 09.08.2025, 10:10:57 via Wykop
  • 0
@n1ksu: może nie zdrajców, ale wielce prawdopodobne, że Grot-Rowecki ogarnąłby temat powstania lepiej niż Bór-Komorowski.

431

Młodzi Polacy nie zakładają rodzin? Demograficzna zapaść w kraju!

Młodzi Polacy nie zakładają rodzin? Demograficzna zapaść w kraju!

W programie Debata Gozdyry eksperci rozmawiają o pogłębiającym się kryzysie demograficznym w Polsce. Wskazują, że problem niskiej dzietności nie wynika tylko z braku pieniędzy, ale przede wszystkim z trudności w budowaniu trwałych relacji i zakładaniu rodzin.

Tetsuya
z
youtube.com
dodany: 03.08.2025, 15:35:35
  • 430
  • #
    demografia
  • #
    zwiazki
  • #
    incel
  • #
    tfwnogf
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dzieci
wopper
wopper 04.08.2025, 10:19:00 via Wykop
  • 75
Wiele mówi się o tym, że zapaść demograficzna to "wygodnictwo", że "jesteśmy coraz bogatsi i mamy inne atrakcje w życiu niż wychowywanie dzieci." Moim zdaniem to wszystko jest nieprawdą. Kiedyś usłyszałem fajne zdanie, że "dziecko jest największym dowodem na to, że rodzice wierzą w lepsze jutro."

I to o to chodzi. Dzieci rodzą się wtedy, gdy rodzice uważają, że jutro będzie lepiej (bo mają ku temu jakieś przesłanki). I to nieważne z
  • 16
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wopper
wopper 04.08.2025, 13:05:42 via Wykop
  • 3
@Cadfael: to nie tak, że brak jest innych czynników, po prostu - o innych się mówi, o tym nie. Tak jak napisałem - to moja opinia, możesz się z nią zgadzać lub nie. Obserwuję sam siebie, swoich znajomych, bliższe i dalsze otoczenie. I to jest mój wniosek. Tyle.

@wopper: dawno nie czytałem czegoś tak trafnego o czym nie pomyślałem. Plusik


@komto_dotaguf: heh, dzięki. Moim zdaniem jesteśmy
wopper
wopper 26.07.2025, 12:18:00
  • 0
#nieruchomosci Ej, bo trochę mnie tu nie było i nie wiem co się stało się z @mickpl ???
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PanieAreczku
PanieAreczku
26.07.2025, 12:28:26 via Wykop
  • 4
@wopper: kupił mieszkanie i przestał się udzielać na tagu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
PanKapibara
PanKapibara
PanKapibara
26.07.2025, 14:02:25 via Wykop
  • 2
@wopper: dostał bana, obraził się i teraz spamuje na X, bo liczy, że dostanie miesięcznie 30 zł za wyświetlenia.
  • Odpowiedz

320

Waszyngton odkręca kurek z bronią

Pokaż treści 18+

Waszyngton odkręca kurek z bronią

Wszystko wskazuje na to, że Waszyngton wreszcie odkręci kurek z amerykańskim uzbrojeniem dla Ukrainy. Broń ofensywna, mogą to być rakiety dalekiego zasięgu, dające możliwość atakowania celów w głębi Rosji.

El_Kamilos23
z
rmf24.pl
dodany: 14.07.2025, 23:15:20
  • 70
  • #
    wojna
  • #
    usa
  • #
    ukraina
  • #
    trump
  • #
    informacje
  • #
    swiat
wopper
wopper 15.07.2025, 09:37:47 via Wykop
  • 1
@valerius-romulus: dziś giełda w Rosji cała na zielono, bo Trump dał kolejne 50 dni przyzwolenia na to co się dzieje. I tak to się kręci.
d.....a
konto usunięte 04.07.2025, 13:14:29
  • 25
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wopper
wopper 06.07.2025, 18:08:19 via Wykop
  • 0
Jak dla mnie Hołownia chce po prostu zmusić Tuska do działania. Wie doskonale, że jeśli koalicja będzie funkcjonować jak do tej pory to w wyborach za 2 lata nie będzie z PL2050 co zbierać. Musi więc potrząsnąć koalicją, innej drogi nie ma. Z PiS raczej się nie dogada, bo wie, że to też byłby jego koniec. Próbuje więc zacząć rozgrywać karty, które jeszcze mu pozostały, a że są słabe to blefuje.
  • Odpowiedz

536

Spadek płodności po szczepieniu dane z Czech

Spadek płodności po szczepieniu dane z Czech

Badanie populacyjne z Czech (2021 - 2023) obejmujące 1,5 mln kobiet wykazało istotny spadek współczynnika poczęć zakończonych porodem wśród kobiet zaszczepionych przeciw COVID-19.

ol_Io
z
journals.sagepub.com
dodany: 26.06.2025, 12:04:30
  • 147
  • #
    koronawirus
  • #
    szczepienia
  • #
    depopulacja
wopper
wopper 27.06.2025, 14:06:58 via Wykop
  • 0
Opiszę Wam sprawę ze swojego otoczenia. Zanim zacznę dodam, że jestem dużym zwolennikiem szczepień ogólnie. Szczepionki to jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Niemniej ta na COVID…

Kobieta, lat około 30. Przed szczepieniem na COVID chorowała 1-2 / rok. A to jakaś grypa, a to angina. Po szczepieniu? ROBOCOP. Nic się jej nie imało. Wszyscy dookoła chorzy, a tej nic. Z mężem starają się o dzidziusia, po roku starań decyzja o leczeniu in-vitro. Kilka
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

del855
del855
26.06.2025, 10:48:07
  • 1
Wyborcza i jej redakturek w formie...

Do miast typu top5 napływa po KILKA TYSIECY ludzi rocznie (no wiecej, nie ze naplywa tylko tak rosnie saldo) - wniosek? POLACY CHCA MIESZKAC W TOP5. Dobrze ze nie ma wniosku ze Polacy lubia drogie i male mieszkania :))))

No więc w sumie bilanse top5 rosną o ok 30-40k ludzi, co oznacza ze MILIONY w tym powszechnym "chceniu" nie uczestniczy. Setki tysięcy ukraincow wsiąkło od strzała w
del855 - Wyborcza i jej redakturek w formie...

Do miast typu top5 napływa po KILKA T...

źródło: temp_file5443499024879156634

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wopper
wopper 26.06.2025, 10:51:01 via Wykop
  • 0
@del855: Łódź jest w top 5 , a jest niby najszybciej wyludniającym się dużym miastem w Polsce. Niech się zdecydują wreszcie!
  • Odpowiedz
wopper
wopper 27.06.2025, 03:47:15 via Wykop
  • 0
@del855: niby jest
wopper - @del855: niby jest

źródło: IMG_4370

Pobierz
  • Odpowiedz
korbixon
korbixon
22.06.2025, 12:30:24
  • 1549
Pyszna rybka, jedynie za 600 złotych xD

#baltyk #gdansk #morze #januszebiznesu
korbixon - Pyszna rybka, jedynie za 600 złotych xD

#baltyk #gdansk #morze #januszebi...

źródło: temp_file2001827243584201500

Pobierz
  • 326
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wopper
wopper 23.06.2025, 09:53:34 via Wykop
  • 0
@korbixon: cena chora, ale mnie ciekawi to, że zjadłeś ponad 1 kilogram dorsza?
  • Odpowiedz

443

Ogrzewanie podrożeje nawet o kilkadziesiąt procent? Zmiany od 1 lipca

Ogrzewanie podrożeje nawet o kilkadziesiąt procent? Zmiany od 1 lipca

Od 1 lipca Polacy mogą spodziewać się znaczących podwyżek cen ciepła. Sektor ciepłowniczy alarmuje, że bez reformy taryfowej i wsparcia inwestycyjnego, koszty ogrzewania wzrosną. Brak strategii krajowej dodatkowo komplikuje sytuację. Polski sektor ciepłowniczy stoi przed wyzwaniem. Jak podaje infor.

KapitanTorpedal
z
finanse.wp.pl
dodany: 17.06.2025, 22:14:11
  • 173
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    energetyka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    technologia
wopper
wopper 18.06.2025, 15:04:55 via Wykop
  • 7
@Imagination: Pewnie zależy od roku budowy bloku itp. Niemniej - miejskie ogrzewanie jest baaardzo drogie. Znajomi sobie podłączyli do domu, gdzie wcześniej mieli normalny piec. Wspominali, że r/r wyszedł im koszt x3, gdzie siedzieli teraz w 19-20 stopniach, a przy normalnym piecu mieli 23-24. Budynek docieplony, budowany w okolicach 2000 roku, tylko okna dwuszybowe. Raczej na pewno będą zmieniać na kocioł gazowy. Są miejsca gdzie ludzie za mieszkania 40 m2

465

Rodzimy mniej dzieci. 800 plus można do kosza wsadzić!

Rodzimy mniej dzieci. 800 plus można do kosza wsadzić!

To jak ma być lepiej z naszą gospodarką? Czterodniowy tydzień pracy, tanie mieszkania dla rodziców. Co jeszcze? Ekonomista tłumaczy co musimy wprowadzić, żeby zaczęło się rodzić dużo dzieci w Polsce.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 15.06.2025, 13:36:41
  • 398
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    zwiazki
  • #
    nieruchomosci
wopper
wopper 16.06.2025, 13:34:37 via Wykop
  • 2
Pierwsze zajęcia z makroekonomii: czynniki produkcji to praca, ziemia i kapitał, a nie transfery socjalne.
Obniżenie podatków i dodatkowe ulgi dla dużych rodzin? Zdecydowanie tak! Przekazywanie ludziom pieniędzy za nic? Zdecydowanie nie!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

814

Pełczyńska odpowiada na problemy PZFD - jak ujawniać ceny mieszkań.

Pełczyńska odpowiada na problemy PZFD - jak ujawniać ceny mieszkań.

Polski Związek Firm Deweloperskich niestety ma problem ze zrozumieniem takiego zagadnienia jak "jawność cen nieruchomosci" dlatego Minister Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowała instrukcję "specjalną", prostą komunikacją aby wspomóc PZFD w zrozumieniu problemu.

janeknocny
z
streamable.com
dodany: 12.06.2025, 13:05:23
  • 106
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
wopper
wopper 12.06.2025, 15:52:48 via Wykop
  • 56
Mistrzostwo. :) Jakby PL2050 miało więcej takich ludzi na pokładzie to kto wie... może jeszcze byłaby dla nich nadzieja.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

468

Pieniądze na pacjentów, a nie na wypłaty lekarzy

Pokaż treści 18+

Pieniądze na pacjentów, a nie na wypłaty lekarzy

Wynagrodzenia w ochronie zdrowia są godne. Dobrze byłoby, aby wzrost nakładów na zdrowie dotyczył w decydującej mierze pacjentów, a nie wypłat medyków stwierdził Donald Tusk w Sejmie.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 11.06.2025, 19:18:47
  • 198
  • #
    sejm
  • #
    donaldtusk
  • #
    lekarze
wopper
wopper 12.06.2025, 12:16:46 via Wykop
  • 1
Ochrona zdrowia to trudny temat i moim zdaniem powinniśmy spoglądać w kierunku Czech. Oni sobie z tematem w miarę dobrze poradzili.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

501

Polacy coraz biedniejsi? Jest nowy sondaż

Polacy coraz biedniejsi? Jest nowy sondaż

Prawie 60 proc. Polaków twierdzi, że w ciągu ostatniego roku zmianie uległa ich sytuacja materialna i żyje im się gorzej

konto usunięte
z
i.pl
dodany: 05.06.2025, 08:33:51
  • 224
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
wopper
wopper 05.06.2025, 16:39:49 via Wykop
  • 13
@RuchaczSpychacz: ja mam inną teorię. Po COVID ludzie mieli rezerwy. Teraz te rezerwy się skończyły i koszty życia uderzają w nich ze zdwojoną siłą. Do tego kiepski rynek pracy i ogólnie słaba koniunktura w wielu branżach. To co mamy teraz, a co było 2 lata temu to jest przepaść. Wg mnie też jest dużo gorzej, choć obiektywnie przez 12-mc aż tak dużo się nie zmieniło. Ludzie naprawdę zaczynają nie wyrabiać.
wopper
wopper 05.06.2025, 16:47:19 via Wykop
  • 3
@mango2018: UE ma wiele wad, ale warto czasem zerknąć na inne kraje naszego regionu… Ukrainy nie liczę, ale weźmy taką Białoruś… Albo Mołdawię… Ludzie w Polsce patrzą na Szwajcarię albo Norwegię i wydaje im się, że bez UE w Polsce też tak będzie. Otóż nie będzie. Gdyby nie UE to byśmy byli w czarnej D.
wopper
wopper 05.06.2025, 16:59:41 via Wykop
  • 1
@Czata49: też tak sądzę. To co jest teraz to jest nic. Polecam spojrzeć na… Japonię. Kryzys, który nadchodzi będzie gorszy niż ten sprzed 100 lat. Od lat 90 cały świat jedzie na długu, państwa i społeczeństwa są zadłużone pod korek. Czeka nas zmiana tego paradygmatu. Przetrwa duże korpo i 5% najbogatszych. Zakładajcie ludziska swoje warzywniki. Ci co pamiętają stan wojenny w Polsce będą mówić, że wtedy to był pikuś. Myślę,
wopper
wopper 06.06.2025, 11:54:24 via Wykop
  • 0
@Artic: Jaka branża, tak z ciekawości?

@kbriv: nie wiem, wiem jednak, że głód to straszliwy doradca.
wopper
wopper 06.06.2025, 12:08:51 via Wykop
  • 1
@toolonge: nie mam pojęcia. Podobnie jak większość osób analizuję wstecz i wyciągam własne wnioski. W durnej Stonce na dwie osoby wydaję w tydzień 3x tyle co w okolicach pandemii. Ostatnio znalazłem rachunek. Przykład? Jogurt naturalny Zott Jogobella. W 2020 79 gr, wczoraj płaciłem za niego 2.80... Inflacja 50% w 4 lata? Taaa... Chyba na lokomotywy. Idąc tym tropem, minimalna w 2020 roku to 1920 pln netto, przy takim wzroście cen
sianowydymm
sianowydymm
sianowydymm
06.06.2025, 07:25:39
  • 0
Czy kartridże ze switch 1 będą działać na switch 2?
#nintendoswitch
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wopper
wopper 06.06.2025, 07:26:37 via Wykop
  • 0
@sianowydymm: powiedziałbym, że tak, ale znając Nintendo to nie, choć w sumie to nie wiem.
  • Odpowiedz

91

700 inżynierów z Indii udawało chatboty

700 inżynierów z Indii udawało chatboty

Builder.ai, startup z Londynu wspierany przez Microsoft i wyceniony na 1,5 miliarda dolarów, ogłosił bankructwo po ujawnieniu że jego platforma napędzana sztuczną inteligencją była w rzeczywistości obsługiwana przez około 700 inżynierów z Indii udających chatboty

spidero
z
sekurak.pl
dodany: 05.06.2025, 05:52:09
  • 19
  • #
    ai
  • #
    programowanie
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programista15k
  • #
    pracbaza
  • #
    it
wopper
wopper 05.06.2025, 10:07:31 via Wykop
  • 0
@Plemus: Z tego co kiedyś czytałem to oni zatrudniali osoby z Afryki na dużą skalę.
wopper
wopper 05.06.2025, 10:16:52 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wopper
wopper 05.06.2025, 16:55:58 via Wykop
  • 0
@Plemus: szkolili modele ludźmi z Afryki , poszukaj w necie, dość głośno o tym było
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • Strona 2 z 10
  • >

Dominik

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 06.11.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 19.01.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking