Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko174
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
acropolix

acropolix

Dołączył 7 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2502
  • Znaleziska 2374
  • Mikroblog 128
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 1

282

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 56 min temu
  • 270
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
acropolix
acropolix 7 min temu via Wykop
  • 0
@andrzejdragan: Czy nie uważa Pan, że fizyka powinna się kończyć w punkcie gdzie zaczyna się potencjalna fikcja?
acropolix
acropolix przed chwilą via Wykop
  • 0
@andrzejdragan: Programowałeś w asemblerze?

709

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Nawrocki: Polska nie będzie rozwiązywać kryzysu demograficznego migracją

Prezydent Karol Nawrocki mówił w poniedziałek, że w całej Europie nastąpiła eksplozja bezdzietności, a błędem państw zachodnich było uleganie presji migracyjnej. To nie jest i nie będzie polska droga, będzie nią postawienie na polską rodzinę i systemy prawne walczące z kryzysem demograficznym do

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: przedwczoraj, 14:26:22
  • 292
  • #
    demografia
  • #
    dzieci
  • #
    polska
  • #
    zwiazki
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
acropolix
acropolix przedwczoraj, 18:13:05 via Wykop
  • -4
@regularne_ekspresje: uprzejma przypominajka - najwięcej pozwolonek dla kolorowych zostało wydane za rządów PIS ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Nie siej demagogii. Wiadomo jest że chodzi o sprowadzanie agresywnych Arabów a nie Hindusów.
I w ogóle niech mi ktoś powie że Prezydent nie ma racji.

861

Ukraińcy organizują sobie walki Warszawie. Wszystko jest streamowane na TikToku

Ukraińcy organizują sobie walki Warszawie. Wszystko jest streamowane na TikToku

#patologia

PiersiowkaPelnaZiol
z
boop.pl
dodany: przedwczoraj, 12:43:38
  • 165
  • #
    warszawa
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    imigranci
acropolix
acropolix przedwczoraj, 16:06:41 via Wykop
  • 7
@w3r23ew2f23f23fsfdshjygfr3qg: Dlatego lepiej wrzucać od razu na czarną listę.

To nie takie proste, tych trolli pojawia się całe mnóstwo.
Ja się kiedyś naklikałem to mi się czarna lista skończyła a problem dostałem.
acropolix
acropolix przedwczoraj, 16:18:11 via Wykop
  • 2
@marcin-cw: Myślę, że po przeczytaniu tego artykuł wielu polskim osobom o biznesowym zacięciu zapaliła się zapaliła się lampka.
A w wkrótce takie streamy z Polski też się pojawią.
Można będzie rozpoznać rozwoje sytuacji po wysypie na SOR całej masy młodych, trzeźwych, upoconych i ubranych w sportowe ubrania.
acropolix
acropolix przedwczoraj, 17:11:30 via Wykop
  • 2
No u mnie to wyglądało podobne ale co z tego jak pojawiały się nowe.
Od tego czasu to ignoruję i ewentualnie minusuję.

595

Hinduski holding restauracyjny jako migracyjny koń trojański?

Hinduski holding restauracyjny jako migracyjny koń trojański?

ZAHIR KEBAB: WHILE YOU EAT THERE, YOU ARE FUNDING YOUR REPLACEMENT Many Poles see Zahir as a kebab chain. That is the su

zdrajczyciel
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 10:08:25
  • 133
  • #
    imigranci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
acropolix
acropolix przedwczoraj, 15:42:11 via Wykop
  • 0
@Rudz1elec: @123_: akurat to nie prawda. Tzn defakacja bardzo mocno spadla na przestrzeni ostatnich 7 lat. Z 25%ludzi do 5%
Wg mnie olbrzymi postęp.

Z czego o ile pamietam to 70% z tych 5% to ludzie ze wsi.

Bardzo optymistyczne dane, tylko patrzeć jak w dużych miastach przestanie cuchnąć fekaliami.
acropolix
acropolix przedwczoraj, 15:48:05 via Wykop
  • 2
@PepikPL: Nie wiem jaka jest norma, ale ja nie mam żadnych sensacji żołądkowych po żadnych kebabach ani kfc itp. Czy ja mam jakiś nadzwyczajny żołądek.
acropolix
acropolix przedwczoraj, 15:53:05 via Wykop
  • 6
@ContraventoFiero: Każdy podchodzi do tej kwestii indywidualnie.
Ja nigdy nie zamawiam nic z dostawą. Jeżeli potrzebuję coś na wynos to sam odbieram.
Nie chcę aby łańcuch higieniczny został przerwany podczas dowozu.
Przez ten czas Nieznaną osoba dowolnie dysponuje twoim jedzeniem.

325

Bójka na warszawskim Żoliborzu. Klienci restauracji odparli atak maczetą

Pokaż treści 18+

W sobotę w pawilonach przy Popiełuszki blisko szkoły pożarniczej i stacji metra Marymont. Obejrzyj wideo z telefonu komórkowego świadka zdarzenia.

Poludnik20
z
instagram.com
dodany: 15.06.2026, 13:25:53
  • 83
  • #
    warszawa
  • #
    kryminalne
  • #
    zoliborz
  • #
    maczeta
  • #
    weekend
acropolix
acropolix 20.06.2026, 16:18:01 via Wykop
  • 0
@Mareczek760: I to jest prawidłowe wyjaśnienie.
acropolix
acropolix 20.06.2026, 16:30:46 via Wykop
  • 0
@krzysztof2033: „Kominiarz” nie miał zamiaru nikogo ciąć, druga strona była pijana i zareagowała irracjonalnie. No i nie mogło się to inaczej skończyć.
No i facet po drażnił się trochę aby uratować resztki autorytetu a potem czmychnął.
acropolix
acropolix 20.06.2026, 16:44:58 via Wykop
  • 0
@sj410: Była taka sprawa kilka lat temu, nie pamiętam gdzie.
Podczas podobnego zamieszania trafił się klient z giwerą na pozwolenie sportowe. Był trzeźwy i postrzelił agresywnego bramkarza.
Natychmiast trafił do aresztu. Nie pamiętam jak się skończyło.

1550

Hanflarz samochoów oburzony pytaniem o vin i nr rej.

Hanflarz samochoów oburzony pytaniem o vin i nr rej.

Handlarz samochodów oburzony, że ktoś chce sprawdzić numer vin i tablice. Wyzywa od buraków itp. Reklamuje się jako elitarny klub miłośników aut.

Kowalm2
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 11:41:11
  • 143
  • #
    januszebiznesu
  • #
    samochody
  • #
    kupujzwykopem
  • #
    motoryzacja
  • #
    auta
acropolix
acropolix 19.06.2026, 14:18:08 via Wykop
  • 0
Każde auto "prywatne", i każde sprzedawane pod innym imieniem, ale nr telefonu zawsze ten sam XD:"


@matti82: Jaki ten numer?
acropolix
acropolix 19.06.2026, 14:24:05 via Wykop
  • 5
@new-object: Ten sprzedawca to chyba jakiś gangster jest, albo wielki fan filmu "Człowiek z blizną".
acropolix
acropolix 17.06.2026, 11:33:15
  • 0
Złoty Puchar FIFA dla Donalda Trumpa.
acropolix - Złoty Puchar FIFA dla Donalda Trumpa.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

38

Złoty Puchar FIFA dla Donalda Trumpa

Złoty Puchar FIFA dla Donalda Trumpa

Życie znowu dogoniło komedię.

acropolix
z
youtube.com
dodany: 17.06.2026, 11:26:33
  • 7
  • #
    mundial
  • #
    trump
  • #
    puchar
  • #
    polityka

1604

Czesław Mozil złapany przez @konfitura_w_akcji na wykroczeniu. (20 minuta filmu)

Czesław Mozil złapany przez @konfitura_w_akcji na wykroczeniu. (20 minuta filmu)

https://youtu.be/eyqV8GJz7_A

ZielonaOna
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 19:35:43
  • 261
  • #
    konfitura
  • #
    czeslawmozil
  • #
    celebryci
  • #
    warszawa
acropolix
acropolix 15.06.2026, 19:29:56 via Wykop
  • 0
@bscoop: A tam zesłać, wystarczy podrzucić nocą.

1599

Ukrainka chwali się, że zatrudnia w żabce w pierwszej kolejności Ukraińców

Ukrainka prowadząca w Warszawie żabkę chwali się, że zatrudnia w pierwszej kolejności Ukraińców i dyskryminuje Polaków ze względu na narodowość.

WielkiNos
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 08:46:08
  • 303
  • #
    zabka
  • #
    prawo
  • #
    afera
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    warszawa
acropolix
acropolix 15.06.2026, 19:16:07 via Wykop
  • -3
@Jonasz-Kiszke-Mikke: Była u nas taka historia?

799

Według prokuratora rozbieranie dziecka przez AI to tylko żart!

Według prokuratora rozbieranie dziecka przez AI to tylko żart!

Polska prokuratura właśnie dała oficjalne, zielone światło na rozbieranie dzieci przez sztuczną inteligencję. Śledczy uznali wygenerowanie nagich zdjęć czternastolatki za niewinny, nastoletni żart i po prostu umorzyli postępowanie. Ta decyzja to kuriozalna farsa!

viaxe
z
uodo.gov.pl
dodany: 12.06.2026, 06:50:54
  • 154
  • #
    prawo
  • #
    dzieci
  • #
    pornografia
acropolix
acropolix 12.06.2026, 17:34:21 via Wykop
  • 6
@zbanowalimniezalinkadointerii: Koszty takiego czynu byłyby niewspółmierne do ulgi.
acropolix
acropolix 12.06.2026, 17:42:16 via Wykop
  • -2
@reveil: No ciekawe czy żart byłby taki niewinny jakby dotknął osobiście Panią Prokurator?

Ciekawe co by było gdyby to dotknęło Pana „Róbta co chceta?

584

Szkoła chciała sprawę załatwić po cichu

Tą sprawą od dwóch dni żyje cała Limanowa. W małopolskim miasteczku we wtorek, 9 czerwca, jeden z uczniów groził nożem t

dartyr
z
onet.pl
dodany: 11.06.2026, 20:21:59
  • 70
  • #
    polska
  • #
    beka
  • #
    patologiazewsi
acropolix
acropolix 12.06.2026, 17:18:24 via Wykop
  • 4
@kawior2007: Zawsze gdy to widzę nie mogę uwierzyć, że to prawda.
acropolix
acropolix 12.06.2026, 17:21:51 via Wykop
  • 6
@Pytalski_malopolan: Dlaczego tak sądzisz?
acropolix
acropolix 12.06.2026, 17:23:38 via Wykop
  • 1
@17loginbylzajety: Nie, nie tak było. Ten okradziony uczeń nie chciał się ujawnić.

700

Rowerzysta, który popchnął i przewrócił seniorkę, usłyszał zarzuty

Rowerzysta, który popchnął i przewrócił seniorkę, usłyszał zarzuty

Grożą mu trzy lata pierdzenia w pasiak

mieszalniapasz
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 10.06.2026, 17:53:03
  • 205
  • #
    rower
  • #
    pedalarz
  • #
    kolarz
  • #
    cyklista
  • #
    seniorka
acropolix
acropolix 11.06.2026, 17:21:15 via Wykop
  • 0
@rolnik_wykopowy: Obcisłe gacie obnażają każdy mankament budowy ciała.
Podziwiam siłę charakteru niektórych rowerzystów.
Zlodziej_Rdestu
Zlodziej_Rdestu
10.06.2026, 06:03:51
  • 919
#bekazpodludzi #bekazprawakow oto Patryk walczący z UE. Oczywiście posiadacz niemieckiego grata którego pewnie dzięki tej złej unii ściągnął na lawecie za 200 euro.

Zlodziej_Rdestu - #bekazpodludzi #bekazprawakow oto Patryk walczący z UE. Oczywiście ...

źródło: Screenshot_2026-06-10-08-00-16-65_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

acropolix
acropolix 10.06.2026, 16:54:55 via Wykop
  • 0
@Zlodziej_Rdestu: oto Patryk walczący z UE. Oczywiście posiadacz niemieckiego grata którego pewnie dzięki tej złej unii ściągnął na lawecie za 200 euro.

Nie naśmiewaj się z ludzi, którzy mają samochód nie wpisujący się w Twoją wizję zajebistego świata.
Nie każdy zarabia 20.000 zł.
A może wszystkie pieniądze wydał na chorą mamę a Opla kupił okazyjnie i tylko na to wystarczyło.
  • Odpowiedz

406

Zamach pod Moskwą. Zginął odpowiedzialny za amunicję na wojnie z Ukrainą.

Zamach pod Moskwą. Zginął odpowiedzialny za amunicję na wojnie z Ukrainą.

Jak podało kilka kanałów w serwisie Telegram, kierowca samochodu, który zginął dziś rano w wybuchu w Bałaszysze na wschodnich przedmieściach Moskwy, to wysokiej rangi oficer z rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Hahaharry
z
onet.pl
dodany: 10.06.2026, 09:57:02
  • 45
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    russiahateclub
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
acropolix
acropolix 10.06.2026, 16:42:26 via Wykop
  • -25
@Hahaharry gałkę im jeszcze zrób.

Brutalne, ale czy aż tak oderwane od prawdy?
acropolix
acropolix 10.06.2026, 16:46:10 via Wykop
  • 0
@PokemonowyRambo: A czy podczas wypadku przeleciał (zgodnie z ruską tradycją) przez szybę?

To chyba jakaś nowa świecka tradycja. Nie słyszałem o tym.

3295

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Ostatnio sprowadzono do Polski 24-letnią Klaudię, która utknęła w szpitalu w Pekinie. To nie jedyny taki przypadek. Piotr Moczulski przebywa w ciężkim stanie w jednym z filipińskich szpitali od dwóch lat. Rodzinie, pomimo intensywnych starań, nie udało się go sprowadzić do Polski.

MagicznyMariusz
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 09.06.2026, 07:10:51
  • 428
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    pieklokobiet
  • #
    pieklomezczyzn
acropolix
acropolix 09.06.2026, 16:43:22 via Wykop
  • 0
@wizard33: Np. W Tajlandii można prowadzić skuter w oparciu o międzynarodowe prawo jazdy na samochód. Takie coś można wyrobić w w Urzędzie Komunikacji za 35 zł. Naturalnie trzeba mieć wcześniej polskie prawko. Naturalnie wszędzie ci wynajmą jednoślad a policja ma gdzieś czy masz uprawnienia. Czasami organizują tam akcję łapania kierowców bez kasku, ale płacisz mandat ok. 50 zł i odjeżdżasz sobie dalej z gołą głową.
Ale przypuszczam, że po wypadku
acropolix
acropolix 09.06.2026, 18:34:03 via Wykop
  • 0
Do 50 km jest to jak najbardziej legalne. A jak bierzesz motocykl to rzeczywiście trzeba międzynarodowe kat. A.
Na motocyklu to i tak trzeba umieć jeździć i nie polecam tego nikomu kto nie ma prawka A. Naturalnie taki motor Ci pożyczą bez żadnych papierów.
acropolix
acropolix 09.06.2026, 19:39:36 via Wykop
  • 2
Dlatego byłbym bardzo ostrożny z jazdą na silnych motorkach w krajach trzeciego świata. Musi być dobry dobre insurance i trochę oleju w głowie.

1924

Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku

Dogadali się, by nie podnosić ludziom pensji. Naloty UOKiK i policji na Śląsku

Bezprecedensowa akcja UOKiK i policji. Giganci tacy jak Toyota czy Bader mieli zawrzeć tajny pakt o nieagresji: zakaz podkradania pracowników i sztuczne mrożenie płac na lokalnym rynku. Urzędnicy zrobili szybkie naloty na biura i zabezpieczyli dyski. Firmom grożą gigantyczne kary.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 09:47:15
  • 355
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
acropolix
acropolix 09.06.2026, 19:00:00 via Wykop
  • 3
@StdPtr: Nie ma co się śmiać. U nas jest już takie rozdawnictwo plus głupkowate kredy z EU, że nasz rynek tego za kilka lat nie udźwignie. Praca za 4000 zł na rękę stanie się rarytasem.
Najbardziej zaskoczeni będą młodzi wchodzący na rynek z wymaganiami 6000 zł i bez żadnego drygu do konkretnej roboty.

41

4 czerwca 1989 - 37 lat od mitu "końca komunizmu"

4 czerwca 1989 - 37 lat od mitu "końca komunizmu"

Okrągły Stół, gruba kreska Mazowieckiego, afera FOZZ i gigantyczne uwłaszczenie nomenklatury. 37 lat temu wielka nadzieja. Dziś coraz więcej osób widzi, że to była jedna z największych iluzji III RP. Artykuł opisujący mit końca komunizmu:

dowgird
z
antykomunistyczni.pl
dodany: 04.06.2026, 07:30:33
  • 18
  • #
    4czerwca
  • #
    okraglystol
  • #
    dekomunizacja
  • #
    historia
acropolix
acropolix 06.06.2026, 16:30:18 via Wykop
  • 1
Gwarancję nietykalności dla tysięcy oprawców z SB, MO i LWP

Tym miały zająć się wolne sądy, których nie można ruszyć.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

509

Znalazłeś butelkę i oddałeś do butelkomatu? Fiskus żąda 12% podatku

Znalazłeś butelkę i oddałeś do butelkomatu? Fiskus żąda 12% podatku

Pamiętacie rekordzistę z Krakowa, który zebrał 5 tysięcy butelek i dostał 2400 zł zwrotu, a Minister Klimatu stawiała go za wzór? Według nowej interpretacji Ministerstwa Finansów, mężczyzna popełnił przestępstwo skarbowe, bo od zarobku nie odprowadził 12% PIT. MF twierdzi, że zbieranie butelek z kos

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 02.06.2026, 13:18:10
  • 110
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
acropolix
acropolix 02.06.2026, 17:19:28 via Wykop
  • 0
@kawior2007: operator.
acropolix - @kawior2007: operator.

źródło: IMG_0322

Pobierz

378

Miał dość komarów. Zbudował laser z AI, który eliminuje owady bez chemii

Miał dość komarów. Zbudował laser z AI, który eliminuje owady bez chemii

Steven Cheng, inżynier robotyki, przez cztery miesiące trenował model AI na tysiącach zdjęć komarów. Następnie złożył system z lustrzanki, lasera i precyzyjnej platformy obrotowej. Po jednej nocy działania urządzenie wyeliminowało wszystkie komary w mieszkaniu. Zero chemii, zero komarów.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 02.06.2026, 07:14:42
  • 122
  • #
    diy
  • #
    ai
  • #
    robotyka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    innowacje
acropolix
acropolix 02.06.2026, 17:14:25 via Wykop
  • 3
@ukradlem_ksiezyc: Moźna uzbrajać / rozbrajać w specjalnych okularach.
Ale bardziej stabilne rozwiązanie to moskitiera.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.07.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.06.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking