Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.
Jest źle, automotive ze zwolnieniami leci jak głupi, inne gałęzie jak obserwuje też lecą na łeb na szyję. Z kim nie rozmawiam, to jakieś zwolnienia, ale to nie tylko dotyczy Polski, bo za granicą podobnie.
@sylwek2k: przy zwolnieniu grupowym wchodzą odszkodowania i inne takie, łatwiej pojedyńczo wypowiadać. A zwolnić pracownika na UoP, szczególnie bezterminowym to wcale nie też tak łatwo.
@Tekicik: Zawsze w pierwszej kolejności idą ludzie 50. Szczególnie ci, którzy mają w perspektywie 3-4 lat wejścia na "ochronkę". Niestety brutalne i przykre.
@sylwek2k: chyba dyskusja nie ma sensu, bo nie czytasz nawet ze zrozumieniem i wybierasz sobie tylko fragmenty pasujące pod tezę... :) miłego wieczoru.
@Fecarbon: bosch, mahle, ate, valeo pierwsze z brzegu. Mniejszych specjalistycznych firm nie mogę podać, bo część informacji jest inside i wyjdzie kim jestem i skąd wiem.
@Fecarbon: r&d, ops. biura i produkcja. Na drugą część nie odpowiem, na tym lvlu już branża się kojarzy. kontraktorzy, stali, b2b bez wyjątku. nawet kontrakty menadżerskie są zrywane.
Grecki kryzys nie był tylko historią długu publicznego. Euro obniżyło koszt finansowania, napędziło boom kredytowy, a później zmusiło Grecję do bolesnej dewaluacji wewnętrznej
@Zbiersk: tylko, że kwestia jest taka, że z lubuskiego większość ludzi wyjechała do niemiec albo Wrocławia/ Poznania/ Szczecina. Poza Gorzowem i Zieloną Górą tam prawie, że nie ma ludzi, a na pewno młodych. Służbowo trochę tam pojeździłem i krajobraz jest wypadkową po prostu bliskości granicy. Na dolnym śląsku/ opolskim zresztą masz to samo, wszystkie wiochy przy granicy z Niemcami też zaniedbane i emeryci w nich, albo odwalone chaty, bo każdy
Rok temu sporo osób mówiło mi, że VeloPlanner nie ma sensu. Jest Strava, jest Komoot, po co to robisz? Dzisiaj mamy 58 tysięcy zarejestrowanych rowerzystów aktywnie planujących trasy.
Nie wiedziałem, że to wykopki za to odpowiedzialne. Ja was znalazłem przez google szukając tras i na grupach same polecajki apki były - potwierdzam, jest super.
4,6 miliona ludzi powiedziało głośno: dość tego przestawiania zegarków. Europosłowie zareagowali błyskawicznie w tempie godnym unijnej legislacji. Minęło prawie 8 lat, a my nadal co pół roku zmieniamy czas. Ehhhh
@niebiesko-niebieski: co to zmienia w temacie, że nie można ich zawinąć za mocowanie blachy jak stoją? Panie bagieta czytamy ze zrozumieniem, bo stać mogą sobie nawet bez blach, świateł etc ;)
Będąc w Brazylii dotarłem do miasta Virmond (5 tysięcy mieszkańców), w którym większość mieszkańców ma polskie pochodzenie. Niektórzy do dzisiaj mówią tam po polsku! Jest tam również młyn, który produkuje mąkę, nazywa się "Varsovia" - odwiedzam go, żeby zobaczyć, jak produkowana jest mąka. W życiu bym nie powiedział, że to tak skomplikowany proces, zawsze myślałem, że wystarczy zmielić ziarno i pora na CSa ;)
Skąd tam w ogóle Polacy? Zabory, bieda, wynalezienie parowców,
-45kg od marca. Od marca zrobiłem ponad 6 tys km rowerem, zachowuje reżim 2000kcal, okno żywieniowe 16/8, regularny sen. Ostatnio rekomponuje swoje makroskładniki, obecnie 200g/40% białka, 55% tłuszczu i 5% węgli. Po wysiłku używam metody węgli celowanych TTD i to dla mnie okazało się strzałem w dziesiątkę.
Będąc w Brazylii pojechałem do miasteczka Virmond (5 tysięcy mieszkańców), które prawie w całości składa się z osób polskiego pochodzenia. Jak to możliwe? Historia Virmond jest unikatowa w skali całej polskiej emigracji do Brazylii. Po rozbiorach Polski setki tysięcy osób wyjechało z terenów dawnej ojczyzny. Kilkadziesiąt tysięcy Polaków wypłynęło do Brazylii, która potrzebowała rolników do pracy i otworzyła się na imigrantów.
Polacy, nie mając wsparcia własnego aparatu państwowego, byli pozostawieni sami sobie.
Co w sytuacji, kiedy kobieta zarabia więcej w związku? Jak się z tym czujecie? W ankiecie uwzględniamy tylko sytuację, w której #rozowepaski zarabiają więcej od #niebieskiepaski #ankieta #pracbaza #zwiazki
Jaka różnica zarobków między kobietą a mężczyzną może doprowadzić do rozpadu związku:
@Dama_z_Kurczakiem: miedzy mną, a moją różową jest jakieś 7k różnicy na jej stronę. oboje mamy w to wbite, razem mamy dobry hajs i to sie liczy ( ͡°͜ʖ͡°)ノ⌐■-■
Miliony młodych Polaków wyjechały z rodzinnych miast i układają sobie życie w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Nie biorą powrotu pod uwagę. W szczególności kobiety, a to - zdaniem eksperta - prowadzi do poważnych konsekwencji. - "Rolnik szuka żony" nie bierze się z powietrza, to są realne problemy
I tak się zaczęło dziać aż do czasu gdy firmy zaczęły kombinować jak ściągnąć z powrotem swoich pracowników do biur.
@rav2: * do czasu, aż l0lscy czempioni HRu zaczęli ślepo odgapiać to co robią amerykańskie korpo bez przemyślenia dlaczego to robią (ciche zwolnienia). Ale powrót do biur jest trendy, a Anetka już kaszle.
W badaniu 14 procent pracowników stwierdziło, że doświadczyło zmęczenia psychicznego wynikającego z nadmiernego wykorzystywania narzędzi AI, interakcji z nimi i/lub nadzorowania ich w zakresie przekraczającym możliwości poznawcze. Odsetek ten był najwyższy wśród osób zajmujących się marketingiem,
Łatwe użycie, skanujesz kod podczas zakupów i masz szybką informacje tak/nie odnośnie pochodzenia produktu. Zachęcam do korzystania i dokonywania świadomych zakupów.
@HitcH_: o, a długo masz już to dafi? Soda Stream niby może mieć tę szklaną. No ale odkąd się dowiedziałem już jakiś czas temu, że SS jest izraelski to przeciągam zakup i przeciągam, bo użytkowników tego żymiańskiego wynalazku znam wielu, a Dafi nikogo :( czytalem negatywne opinie na pepperze, ale odkąd pepper zaczął dziwne ruchy z moderacją biore je przez sito i mam wrażenie, że to oczernianie konkurencji...
System kaucyjny może pogorszyć sytuację finansową gmin w Polsce? Zdaniem niektórych samorządowców tak. Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że pierwsze gminy zdecydowały się na podniesienie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
Cześć. Dawno mnie tu nie było ale tym razem przychodzę z prośbą o wykopanie materiału. Może to pomoże w naprawie niektórych węzłów drogowych po których się poruszacie. W filmie przedstawimy Wam które węzły drogowe w Polsce najbardziej wymagają przebudowy. Jak doskonale wiecie nasza sieć autostrad i dróg ekspresowych w ciągu ostatnich 20 lat przeszła prawdziwą przemianę. W roku 2000 mieliśmy niecałe 500 km autostrad i dróg ekspresowych. Obecnie mamy w Polsce
Przypadkowy post menedżerki na LinkedIn pokazał interfejs Graphite Paragon Solutions, izraelskiego tajnego narzędzia wykorzystywanego do cyfrowej inwigilacji na całym świecie.
@ZjazdDoBazy: Mao jak najbardziej się zgodzę. Ale polityka Xi jest zgoła odmienna od Mao i wystarczy spojrzeć na Afrykę jak Chiny walczą z firmami żymian.
@Cozwykopem: Pod względem skali krzywdę im wyrządzają jak nigdy, z drugiej strony jako jedyni przestali im dawać rybę tylko w końcu dostali wędkę w postaci pracy.
Niemniej uważam za nowoczesny kolonializm Chin równie etycznie zły jak ten od czasów kompanii wschodnio indyjskiej.
(u30fbu3078u30fb)
Zapraszam na profil @MirkoLigaMotoGPi tagi #mirkoligamotogp #ligamotogp