Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Stitch

Stitch

Dołączył 12 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 73041
  • Znaleziska 5680
  • Mikroblog 67361
  • Obserwujący 96
  • Obserwowane 73
MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
21.06.2026, 13:52:14
  • 203
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stitch
Stitch 21.06.2026, 19:52:50 via Android
  • 2
@czerwonykomuch: chyba Ci się lekko przedziały pomyliły. Millennialsi oficjalnie to do 96..Z od 97
  • Odpowiedz

1723

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 650
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:18:04 via Wykop
  • 183
Jest źle, automotive ze zwolnieniami leci jak głupi, inne gałęzie jak obserwuje też lecą na łeb na szyję. Z kim nie rozmawiam, to jakieś zwolnienia, ale to nie tylko dotyczy Polski, bo za granicą podobnie.
  • 29
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:18:42 via Wykop
  • -7
@sylwek2k: przy zwolnieniu grupowym wchodzą odszkodowania i inne takie, łatwiej pojedyńczo wypowiadać.
A zwolnić pracownika na UoP, szczególnie bezterminowym to wcale nie też tak łatwo.
Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:21:06 via Wykop
  • 110
@Tekicik: Zawsze w pierwszej kolejności idą ludzie 50. Szczególnie ci, którzy mają w perspektywie 3-4 lat wejścia na "ochronkę". Niestety brutalne i przykre.
Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:29:38 via Wykop
  • -4
przy zwolnieniu grupowym wchodzą odszkodowania i inne takie, łatwiej pojedyńczo wypowiadać.


@Stitch:


a myslisz, ze przy zwolnieniach pojedynczych nie wchodza w gre odprawy (bo o nich
Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:30:14 via Wykop
  • 1
@DziendobryMireczku: Jesli chodzi o archutektów to ten rynek leci w zasadzie tylko na B2B, takich można zwolnić z dnia na dzień.
Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:36:50 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: moja branża nawet nie zahacza o AI, także próbuj dalej ;)

Jest mnóstwo sposobów na zwolnienei kogoś, tylko w przypadku bezterminowej uop są to sposoby perfidne i zahaczające o wątpliwy kręgosłup moralny.
Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:42:03 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: To jest już Twoja interpretacja, bo ja nigdzie nie napisałem, że robie coś na granicy prawa.

Jako jeden z przykładów podam choćby pracownika pow 6 miesięcznej absencji.
Stitch
Stitch 14.06.2026, 18:50:32 via Wykop
  • -1
@sylwek2k: chyba dyskusja nie ma sensu, bo nie czytasz nawet ze zrozumieniem i wybierasz sobie tylko fragmenty pasujące pod tezę... :) miłego wieczoru.
Stitch
Stitch 14.06.2026, 19:27:24 via Android
  • 0
@snorli12: dokładnie jak mówisz Cumplu.
Stitch
Stitch 15.06.2026, 07:47:46 via Android
  • 2
@dawajzbysia: dokładnie to samo usłyszałem na spotkaniu dzisiaj.
Stitch
Stitch 15.06.2026, 15:54:32 via Android
  • 0
@Fecarbon: bosch, mahle, ate, valeo pierwsze z brzegu. Mniejszych specjalistycznych firm nie mogę podać, bo część informacji jest inside i wyjdzie kim jestem i skąd wiem.
Stitch
Stitch 15.06.2026, 17:13:00 via Android
  • 0
@Fecarbon: r&d, ops. biura i produkcja. Na drugą część nie odpowiem, na tym lvlu już branża się kojarzy. kontraktorzy, stali, b2b bez wyjątku. nawet kontrakty menadżerskie są zrywane.

309

Sejm uchwalił poprawkę i zdjął opłaty e-toll z przyczep kempingowych

Sejm uchwalił poprawkę i zdjął opłaty e-toll z przyczep kempingowych

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to już niebawem wejdzie w życie zmiana przepisów dotyczących opłat za przejazd z przyczepą kempingową.

Artkn
z
rp.pl
dodany: 30.05.2026, 17:59:01
  • 110
  • #
    camping
  • #
    podroze
  • #
    caravaning
  • #
    przyczepakempingowa
  • #
    przyczepa
  • #
    wycieczka
Stitch
Stitch 31.05.2026, 13:36:49 via Wykop
  • 2
Ale to ma dotyczyć wszystkich przewozów prywatnych i nie tylko przyczep kempingowych, bo zwykłych też.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Stitch
Stitch 31.05.2026, 13:38:44 via Wykop
  • 2
@gajowy-marucha: ta, ustawa zakłada też lawety i przyczepy łodziowe. wszystko co dotyczy przewozu prywatnego.

379

Euro miało chronić Grecję. Badania pokazują, że mogło pogłębić jej kryzys

Euro miało chronić Grecję. Badania pokazują, że mogło pogłębić jej kryzys

Grecki kryzys nie był tylko historią długu publicznego. Euro obniżyło koszt finansowania, napędziło boom kredytowy, a później zmusiło Grecję do bolesnej dewaluacji wewnętrznej

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 29.05.2026, 13:14:31
  • 125
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
Stitch
Stitch 30.05.2026, 13:00:14 via Wykop
  • -1
@Zbiersk: tylko, że kwestia jest taka, że z lubuskiego większość ludzi wyjechała do niemiec albo Wrocławia/ Poznania/ Szczecina. Poza Gorzowem i Zieloną Górą tam prawie, że nie ma ludzi, a na pewno młodych. Służbowo trochę tam pojeździłem i krajobraz jest wypadkową po prostu bliskości granicy. Na dolnym śląsku/ opolskim zresztą masz to samo, wszystkie wiochy przy granicy z Niemcami też zaniedbane i emeryci w nich, albo odwalone chaty, bo każdy

556

Henry Cavill dostał w Łodzi zestaw figurek z Warhammera 40 000.

Henry Cavill dostał w Łodzi zestaw figurek z Warhammera 40 000.

Henry Cavill dostał w Łodzi zestaw figurek z Warhammera 40 000. Aktor ucieszył się jak dziecko i zostawił po sobie wyjątkowy artefakt

Isca
z
gry-online.pl
dodany: 15.05.2026, 12:59:13
  • 66
  • #
    film
  • #
    lodz
  • #
    ciekawostki
  • #
    warhammer40k
  • #
    filmy
  • #
    kino
Stitch
Stitch 15.05.2026, 20:10:38 via Android
  • 0
@orkako: w sumie masz jeden, Gran Torino, Walt jest Polakiem 😉

497

VeloPlanner po pierwszym roku

VeloPlanner po pierwszym roku

Rok temu sporo osób mówiło mi, że VeloPlanner nie ma sensu. Jest Strava, jest Komoot, po co to robisz? Dzisiaj mamy 58 tysięcy zarejestrowanych rowerzystów aktywnie planujących trasy.

velomapa
z
veloplanner.com
dodany: 14.05.2026, 14:20:45
  • 90
  • #
    rower
  • #
    startup
  • #
    biznes
Stitch
Stitch 14.05.2026, 19:38:46 via Android
  • 0
Nie wiedziałem, że to wykopki za to odpowiedzialne. Ja was znalazłem przez google szukając tras i na grupach same polecajki apki były - potwierdzam, jest super.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3118

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku

84% Europejczyków nie chce zmieniać czasu 2 razy w roku

4,6 miliona ludzi powiedziało głośno: dość tego przestawiania zegarków. Europosłowie zareagowali błyskawicznie w tempie godnym unijnej legislacji. Minęło prawie 8 lat, a my nadal co pół roku zmieniamy czas. Ehhhh

tamagucci
z
ec.europa.eu
dodany: 30.03.2026, 07:55:56
  • 754
  • #
    zmianaczasu
  • #
    europa
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    zalesie
Stitch
Stitch 30.03.2026, 18:43:52 via Wykop
  • 1
Temat wraca co roku. Teoretycznie marzec 2027 miał być ostatnią zmianą czasu i kraje miały sobie same wybrać jaki czas chcą zostawić. Polska wybrała letni.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ponad-70-proc-Polakow-opowiada-sie-za-czasem-letnim-4215368.html
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

625

Policja Została Wyjaśniona za nieprzestrzeganie prawa.

Policja Została Wyjaśniona za nieprzestrzeganie prawa.

Policja Czepiała się niewinnie Stojących motorów i Samochodów pod Hotelem Europejskim to zostali sprowadzeni do rzeczywistości.

mieszalniapasz
z
youtube.com
dodany: 28.03.2026, 12:24:29
  • 116
  • #
    policja
  • #
    motocykle
  • #
    interwencja
  • #
    prawonadrodze
  • #
    prawo
Stitch
Stitch 29.03.2026, 11:34:07 via Wykop
  • 1
@Bajcepsor: póki stoją, a nie jadą to nie mogą ich za to ukarać tak gwoli ścisłości. Gdyby wyjęli ich z ruchu to jak najbardziej jest to do użycia
Stitch
Stitch 29.03.2026, 11:54:57 via Wykop
  • 2
@niebiesko-niebieski: co to zmienia w temacie, że nie można ich zawinąć za mocowanie blachy jak stoją?
Panie bagieta czytamy ze zrozumieniem, bo stać mogą sobie nawet bez blach, świateł etc ;)
mateoaka
mateoaka
29.03.2026, 07:06:09
  • 391
Będąc w Brazylii dotarłem do miasta Virmond (5 tysięcy mieszkańców), w którym większość mieszkańców ma polskie pochodzenie. Niektórzy do dzisiaj mówią tam po polsku! Jest tam również młyn, który produkuje mąkę, nazywa się "Varsovia" - odwiedzam go, żeby zobaczyć, jak produkowana jest mąka. W życiu bym nie powiedział, że to tak skomplikowany proces, zawsze myślałem, że wystarczy zmielić ziarno i pora na CSa ;)

Skąd tam w ogóle Polacy? Zabory, bieda, wynalezienie parowców,
mateoaka - Będąc w Brazylii dotarłem do miasta Virmond (5 tysięcy mieszkańców), w któ...

źródło: makavirmond

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Stitch
Stitch 29.03.2026, 09:20:39 via Android
  • 0
@mateoaka: jedno z powiadomień, na które zawsze czekam (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
Kick_Ass
Kick_Ass
26.03.2026, 16:37:39
  • 823
#pokazforme #pokazmorde #dieta #keto #chwalesie

-45kg od marca. Od marca zrobiłem ponad 6 tys km rowerem, zachowuje reżim 2000kcal, okno żywieniowe 16/8, regularny sen. Ostatnio rekomponuje swoje makroskładniki, obecnie 200g/40% białka, 55% tłuszczu i 5% węgli. Po wysiłku używam metody węgli celowanych TTD i to dla mnie okazało się strzałem w dziesiątkę.

Opiszę swój dzień bo pewnie będą takie pytania.

Wstaje
Kick_Ass - #pokazforme #pokazmorde #dieta #keto #chwalesie

-45kg od marca. Od marca ...

źródło: 1000008323

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stitch
Stitch 26.03.2026, 22:21:13 via Wykop
  • 0
@Kick_Ass: o stary, nie poznałbym Cię teraz :)
  • Odpowiedz
mateoaka
mateoaka
22.03.2026, 10:55:24
  • 247
Będąc w Brazylii pojechałem do miasteczka Virmond (5 tysięcy mieszkańców), które prawie w całości składa się z osób polskiego pochodzenia. Jak to możliwe? Historia Virmond jest unikatowa w skali całej polskiej emigracji do Brazylii. Po rozbiorach Polski setki tysięcy osób wyjechało z terenów dawnej ojczyzny. Kilkadziesiąt tysięcy Polaków wypłynęło do Brazylii, która potrzebowała rolników do pracy i otworzyła się na imigrantów.

Polacy, nie mając wsparcia własnego aparatu państwowego, byli pozostawieni sami sobie.
mateoaka - Będąc w Brazylii pojechałem do miasteczka Virmond (5 tysięcy mieszkańców),...

źródło: Virmond.00_24_51_19.Still001

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Stitch
Stitch 22.03.2026, 11:06:24 via Android
  • 1
@mateoaka: ojciec wrócił z mlekiem (。◕‿‿◕。)
  • Odpowiedz
D.....m
D.....m
konto usunięte 17.03.2026, 15:29:22
  • 22
Co w sytuacji, kiedy kobieta zarabia więcej w związku? Jak się z tym czujecie?
W ankiecie uwzględniamy tylko sytuację, w której #rozowepaski zarabiają więcej od #niebieskiepaski
#ankieta #pracbaza #zwiazki

Jaka różnica zarobków między kobietą a mężczyzną może doprowadzić do rozpadu związku:

  • 1-2 k 24.5% (1134)
  • 3-4 k 13.4% (621)
  • 5-7 k 13.9% (644)
  • 8-10 k 7.2% (332)
  • powyżej 10 k 41.0% (1898)

Oddanych głosów: 4629

  • 293
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stitch
Stitch 17.03.2026, 21:17:28 via Wykop
  • 0
@Dama_z_Kurczakiem: miedzy mną, a moją różową jest jakieś 7k różnicy na jej stronę. oboje mamy w to wbite, razem mamy dobry hajs i to sie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  • Odpowiedz
bArrek
bArrek
16.03.2026, 13:55:30
  • 262
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stitch
Stitch 16.03.2026, 21:22:44 via Wykop
  • 1
@Foxbat: no przecież @emes125 napisał, że u motobiedy bez zmian. postaranko na 30% i filmik gotowy.

  • Odpowiedz
gerwazy-oko
gerwazy-oko
10.03.2026, 23:34:27
  • 314
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stitch
Stitch 11.03.2026, 09:22:03 via Wykop
  • 0
a on do mnie że mam się o---------ć xD


@driveback: i o-----------ś się? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

408

"Nie wrócę". Młodzi uciekają z rodzinnych miast. Skutki będą bolesne

"Nie wrócę". Młodzi uciekają z rodzinnych miast. Skutki będą bolesne

Miliony młodych Polaków wyjechały z rodzinnych miast i układają sobie życie w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Nie biorą powrotu pod uwagę. W szczególności kobiety, a to - zdaniem eksperta - prowadzi do poważnych konsekwencji. - "Rolnik szuka żony" nie bierze się z powietrza, to są realne problemy

freedomseeker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 09.03.2026, 10:24:17
  • 277
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    wies
  • #
    praca
Stitch
Stitch 09.03.2026, 21:21:14 via Wykop
  • 4
I tak się zaczęło dziać aż do czasu gdy firmy zaczęły kombinować jak ściągnąć z powrotem swoich pracowników do biur.


@rav2: * do czasu, aż l0lscy czempioni HRu zaczęli ślepo odgapiać to co robią amerykańskie korpo bez przemyślenia dlaczego to robią (ciche zwolnienia). Ale powrót do biur jest trendy, a Anetka już kaszle.
Stitch
Stitch 10.03.2026, 06:43:28 via Android
  • 0
@grubszy_rychu: bo patrząc na fluktuacje zwolnień nie ma nadal powyżej średniej.

313

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy powoduje tzw. wypalenie mózgu

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy powoduje tzw. wypalenie mózgu

W badaniu 14 procent pracowników stwierdziło, że doświadczyło zmęczenia psychicznego wynikającego z nadmiernego wykorzystywania narzędzi AI, interakcji z nimi i/lub nadzorowania ich w zakresie przekraczającym możliwości poznawcze. Odsetek ten był najwyższy wśród osób zajmujących się marketingiem,

konto usunięte
z
futurism.com
dodany: 08.03.2026, 21:51:36
  • 140
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    biologia
Stitch
Stitch 09.03.2026, 21:28:29 via Wykop
  • 2
@pawel82: ja tam na GPS jeżdże tylko z jednego powodu (i często bez wytyczonej trasy, po prostu jako minimapa) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stitch - @pawel82: ja tam na GPS jeżdże tylko z jednego powodu (i często bez wytyczon...

źródło: image

Pobierz

2315

Aplikacja pozwalająca na omijanie produktów z Izraela

Aplikacja pozwalająca na omijanie produktów z Izraela

Łatwe użycie, skanujesz kod podczas zakupów i masz szybką informacje tak/nie odnośnie pochodzenia produktu. Zachęcam do korzystania i dokonywania świadomych zakupów.

Cozwykopem
z
play.google.com
dodany: 07.03.2026, 18:12:15
  • 268
  • #
    izrael
  • #
    antykapitalizm
  • #
    zydkrecikorba
Stitch
Stitch 07.03.2026, 23:05:48 via Wykop
  • 8
@StaryPhilaCollinsa: jesteś zadowolony? Czytałem różne opinie o Dafi, a chciałbym za wszelką cenę ominąć to żymiańską kabzę.
Stitch
Stitch 08.03.2026, 08:47:50 via Android
  • 0
@HitcH_: o, a długo masz już to dafi? Soda Stream niby może mieć tę szklaną. No ale odkąd się dowiedziałem już jakiś czas temu, że SS jest izraelski to przeciągam zakup i przeciągam, bo użytkowników tego żymiańskiego wynalazku znam wielu, a Dafi nikogo :( czytalem negatywne opinie na pepperze, ale odkąd pepper zaczął dziwne ruchy z moderacją biore je przez sito i mam wrażenie, że to oczernianie konkurencji...
Stitch
Stitch 08.03.2026, 09:40:40 via Android
  • 2
@kfpwa: właśnie już ogarniałem, że w necie sporo taniej te wymiany :D Serdeczne dzięki za opinię i rozwianie wątpliwości. Biorę Dafi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Stitch
Stitch 09.03.2026, 07:15:52 via Android
  • 1
@HitcH_: Dzięki za odpowiedź. Zostałem przez Was przekonany kochane Mireczki (。◕‿‿◕。)

717

Gminy liczą straty po wprowadzeniu systemu kaucyjnego. Ministerstwo odpowiada

Gminy liczą straty po wprowadzeniu systemu kaucyjnego. Ministerstwo odpowiada

System kaucyjny może pogorszyć sytuację finansową gmin w Polsce? Zdaniem niektórych samorządowców tak. Ostatnio pojawiły się informacje o tym, że pierwsze gminy zdecydowały się na podniesienie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Spencer12
z
portalspozywczy.pl
dodany: 07.03.2026, 13:42:11
  • 260
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    ekologia
Stitch
Stitch 07.03.2026, 23:03:23 via Wykop
  • 2
@tpop77-tpop77: pisuary widzę już totalna odklejka w zakutym łbie. to pisdzielcy przyklepali te wytyczne i ustawe.
Rusonaldo
Rusonaldo
01.03.2026, 19:39:23
  • 84
https://wykop.pl/link/7899211/ktore-wezly-drogowe-w-polsce-nalezy-przebudowac

Cześć. Dawno mnie tu nie było ale tym razem przychodzę z prośbą o wykopanie materiału. Może to pomoże w naprawie niektórych węzłów drogowych po których się poruszacie. W filmie przedstawimy Wam które węzły drogowe w Polsce najbardziej wymagają przebudowy. Jak doskonale wiecie nasza sieć autostrad i dróg ekspresowych w ciągu ostatnich 20 lat przeszła prawdziwą przemianę. W roku 2000 mieliśmy niecałe 500 km autostrad i dróg ekspresowych. Obecnie mamy w Polsce
@Rusonaldo 358

Które węzły drogowe w Polsce należy przebudować ?

więcej
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stitch
Stitch 01.03.2026, 20:01:28 via Android
  • 3
@Rusonaldo: dzięki za wołanie :)
  • Odpowiedz

2414

Szpieg sam się wystawił. Laski zrobiły selfie i ujawniły działanie spyware'u.

Szpieg sam się wystawił. Laski zrobiły selfie i ujawniły działanie spyware'u.

Przypadkowy post menedżerki na LinkedIn pokazał interfejs Graphite Paragon Solutions, izraelskiego tajnego narzędzia wykorzystywanego do cyfrowej inwigilacji na całym świecie.

kannabis
z
cyberdefence24.pl
dodany: 15.02.2026, 07:12:58
  • 263
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    logikarozowychpaskow
Stitch
Stitch 15.02.2026, 10:45:08 via Android
  • 19
@60groszyzawpis: Ping Pongi nienawidzą żydków z czym się nie kryją. Z dwojga złego chyba wolę jednak uczyć się mandaryńskiego niż obcinać napleta.
Stitch
Stitch 15.02.2026, 12:32:23 via Android
  • 6
@ZjazdDoBazy: Mao jak najbardziej się zgodzę. Ale polityka Xi jest zgoła odmienna od Mao i wystarczy spojrzeć na Afrykę jak Chiny walczą z firmami żymian.
Stitch
Stitch 15.02.2026, 15:24:15 via Android
  • 2
@Cozwykopem: Pod względem skali krzywdę im wyrządzają jak nigdy, z drugiej strony jako jedyni przestali im dawać rybę tylko w końcu dostali wędkę w postaci pracy.

Niemniej uważam za nowoczesny kolonializm Chin równie etycznie zły jak ten od czasów kompanii wschodnio indyjskiej.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

(u30fbu3078u30fb)

  • Zapraszam na profil @MirkoLigaMotoGPi tagi #mirkoligamotogp #ligamotogp
  • x x
  • publiczny@em.ail

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.04.2016

    Komentator
  • VIP
    od 17.05.2016

    VIP
  • Kałasznikow
    od 09.02.2015

    Kałasznikow
  • Ekshibicjonista
    od 18.02.2018

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 21.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 02.07.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 17.04.2016

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Autorskie tagi

  • #ligamotogp

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking