Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
srokaty

srokaty

Dołączył 12 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2327
  • Znaleziska 1123
  • Mikroblog 1204
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 17
scriptum_nox
scriptum_nox
22.06.2026, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 239
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srokaty
srokaty przedwczoraj, 04:32:36 via Android
  • 0
Zepsuły fakt ale wyjście w na szlak bez awaryjnej mapy trochę słabo, przynajmniej dla mnie. Licho nie śpi, a telefon krucha rzecz. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
crystalmethh
crystalmethh
22.06.2026, 12:07:41
  • 1
Marnuje duzo czasu na rolkach ale nie o tym
Youtube shorts sie nie da ostatnio oglądać. 70%tego co mi sie wyswietla juz widzialem. Algorytm nie raz podlapie jakies gowno (u mnie dzieciaki na mtb) i nie da sie tego pozbyc, moge dawac nie polecaj, minusowac, ciagle mi to wyskakuje. W---------a muzyka jakis brazylijski funk w kazdym filmiku no i pelno p---------a o celebrytach. Juz wole fejsbuka i ruską propagande #youtube
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srokaty
srokaty 22.06.2026, 12:12:15 via Android
  • 4
@crystalmethh rezygnacja z tego sposobu konsumpcji internetu jest jedna z najlepszych rzeczy jakie możesz dla siebie zrobić. Niepotrzebny, podstępny złodziej czasu.
  • Odpowiedz

485

Podatek katastralny wprowadzą od 2027 r.

Podatek katastralny wprowadzą od 2027 r.

Artykuł z 18 czerwca. Będziecie płacić podatki już od pierwszego mieszkania ale za to odwrócono waszą uwagę sprawą zarobków i nagonką na lekarzy.

Anomalocaracid
z
infor.pl
dodany: 20.06.2026, 08:10:55
  • 210
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    medycyna
  • #
    nieruchomosci
  • #
    konowalposting
  • #
    polityka
srokaty
srokaty 20.06.2026, 10:43:11 via Android
  • 0
Fajne to takie nie prospołeczne. Ciekawe ile mieszkań się zwolni w dużych miastach gdzie emerytów nie będzie stać utrzymać nieruchomości z uwagi na teoretyczną wysoka wartość. Lewica w formie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

493

Facebook okradł miliony twórców i nie poniesie za to konsekwencji

Facebook okradł miliony twórców i nie poniesie za to konsekwencji

W połowie czerwca 2026 roku Facebook (Meta) przeprowadził jedną z największych, czystek w historii monetyzacji twórców. W ciągu zaledwie 24-48 godzin tysiące, a według relacji z grup i forów nawet miliony stron i profili na całym świecie straciło możliwość zarabiania. Wszystko dzięki decyzji AI.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 19.06.2026, 10:32:30
  • 47
  • #
    facebook
  • #
    socialmedia
  • #
    media
  • #
    meta
  • #
    instagram
  • #
    informacje
srokaty
srokaty 20.06.2026, 06:29:06 via Android
  • 12
@tobeornottobe technika dość powszechna, nawet na studiach uczyli do jakiego poziomu kar np. za emisję do atmosfery opłaca się płacić grzywny zanim podejmie się kosztowną modernizację. Wszedzie gdzie są wykształceni ludzie, żądni zysku prowadzi się rachunek kosztów i pewne rzeczy w imię pieniądza wpisuje się w straty. Byle finalnie było na plus ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mega_Smieszek
Mega_Smieszek
15.06.2026, 14:13:03
  • 0
Jak z piciem alko przy braniu #ozempic ?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srokaty
srokaty 15.06.2026, 14:24:39 via Android
  • 0
@Mega_Smieszek trzeba było pytać lekarza ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
kolicuch
kolicuch
06.06.2026, 05:54:32
  • 483
Coraz więcej Polaków rezygnuje z oglądania telewizji. Internet całkowicie przejął ich uwagę
Jeszcze kilkanaście lat temu telewizor był centrum domowej rozrywki. Dziś dla wielu osób wystarczy smartfon, YouTube, Netflix czy TikTok.
Młodsze pokolenia często nie potrafią nawet wymienić ramówki największych stacji telewizyjnych, ale bez problemu śledzą twórców internetowych i podcasty.
Czy za 10 lat tradycyjna telewizja będzie jeszcze miała znaczenie, czy zostanie głównie dla starszych odbiorców?

#internet #telewizja
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srokaty
srokaty 06.06.2026, 12:30:03 via Android
  • 11
@kolicuch najgorsze w tym wszystkim jest to że w tv generalnie nie ma co oglądać. Programy które jeszcze 10-15 lat temu były szerzyły wiedzę, teraz są nie dnem. Jak nie jakieś amerykańskie lombardy, to polskie kalki tych karykatur albo jakieś g---o dokumenty o kosmitach, nazistach, psich bechawiorystach. W naziemnej to samo dno. Sam się łapie na tym że włączam tv, przeklikuje program i wyłączam bo nie ma żywcem nic wartego uwagi.
  • Odpowiedz

509

Zwolnili ich z pracy, więc na pożegnanie wykasowali 96 baz danych

Zwolnili ich z pracy, więc na pożegnanie wykasowali 96 baz danych

Dwaj bracia po utracie pracy postanowili się zemścić i w ciągu kilku godzin usunęli dziesiątki baz danych z wrażliwymi informacjami.

mkk10
z
portaltechnologiczny.pl
dodany: 14.05.2026, 13:46:16
  • 169
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    informatyka
  • #
    zwolnienia
srokaty
srokaty 15.05.2026, 16:59:41 via Android
  • 3
@werfogd: w jednej z firm człowiek dowiadywał się że idzie do zwolnienia jak informatyk odmawiał odblokowania kompa, a kierownik zapraszał do kadr.
Każdy problem z logowaniem, był tam stresujący ( ͡° ͜ʖ ͡°)

491

Koniec z samowolką w lasach? Obywatelski projekt uderza w przywileje myśliwych

Koniec z samowolką w lasach? Obywatelski projekt uderza w przywileje myśliwych

Szykuje się potężna zmiana w prawie łowieckim, która ma ukrócić przywileje Polskiego Związku Łowieckiego, takie jak stawianie ambon bez pozwoleń czy sztuczne dokarmianie zwierząt pod odstrzał. Nowa inicjatywa daje gminom możliwość blokowania polowań w weekendy i święta

Kruk_
z
warszawa.tvp.pl
dodany: 10.05.2026, 08:15:22
  • 199
  • #
    polska
  • #
    mysliwi
  • #
    prawo
  • #
    lasy
  • #
    przyroda
  • #
    zwierzeta
srokaty
srokaty 11.05.2026, 08:33:31 via Android
  • 4
@benyowsky: nie dość że są w ewidencji, stawiane za zgodą właściciela/zarządcy terenu to dodatkowo wszystkie obiekty doglądane przez koło muszą byc zgłoszone do lasów państwowych ze zdjęciem i współrzędnymi. Wszystkie tzn ambony, wysiadki, paśniki, lizawki, podsypy itp.
Temat urządzeń łowieckich jest trudny, często niezrozumiały szczególnie przez osoby, które nic w temacie nie wiedzą traktując dziką zwierzynę na równi z domowym kotkiem, czy pieskiem.

1497

Psiarski psychiatryk w TVN xDDDDDDDDDDDDDDDD

Wożenie w wózku, imię psa na obrączkach, lizanie się z psem, najważniejszy członek rodziny, którego potrzeby traktowane są priorytetowo, psia mama, psi tata. Zapraszam do oglądania :)

nowszyja
z
x.com
dodany: 05.05.2026, 11:35:23
  • 316
  • #
    psiarze
  • #
    psy
  • #
    polska
  • #
    heheszki
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    patologiazmiasta
srokaty
srokaty 05.05.2026, 15:16:48 via Android
  • 2
@Twoja_tata: o hu huuuuuuuj
srokaty - @Twoja_tata: o hu huuuuuuuj

źródło: 1000017936

Pobierz

363

Poczta Polska chwali się zyskiem po dotacjach i zwolnieniu 8,5 tys. osób

Poczta Polska chwali się zyskiem po dotacjach i zwolnieniu 8,5 tys. osób

Poczta Polska zakończyła 2025 rok z wynikiem netto na poziomie 469 mln zł. Rok wcześniej spółka notowała 213 mln zł straty. Problem w tym, że ten wynik to w znacznej mierze zasługa dwóch państwowych dotacji. W samym tylko 2025 roku zatrudnienie w Poczcie Polskiej spadło o około 8,5 tys. etatów.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 02.04.2026, 12:22:03
  • 74
  • #
    polska
  • #
    poczta
  • #
    pocztapolska
  • #
    praca
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
srokaty
srokaty 03.04.2026, 10:59:12 via Android
  • 0
@Chlebek_Pyszny: u mnie dla odmiany awizo jest albo go nie ma w zależności czy komuś się chce je napisać. Numer przesyłki na awizo? Jak są 4 ostatnie cyfry jest już dobrze.
Ostatnio miałem podwójne awizowane w systemie, list wrócił do nadawcy, gdzie ten jeszcze musiał za zwrot zapłacić, a w wypadku mandatu, nakazu zapłaty, jakiejś sprawy sądowej wymagającej odwołania, przepadłeś.
Poczta aktualnie to kpina w moim odczuciu, a przez swoją

311

Zmarnowany potencjał. Wielu młodych Polaków uczy się nie tego, co trzeba [ANALIZ

Zmarnowany potencjał. Wielu młodych Polaków uczy się nie tego, co trzeba [ANALIZ

Tylko dwa kraje w UE mogły pochwalić się w 2025 r. niższą stopą bezrobocia niż Polska. Ale pod względem bezrobocia wśród

starnak
z
money.pl
dodany: 25.02.2026, 06:16:54
  • 96
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    wiadomosci
srokaty
srokaty 25.02.2026, 17:33:18 via Android
  • 0
@KingaM: zawsze szybciej niż pozornie prostą elektrodą, czy TIG ( ͡° ͜ʖ ͡°)
srokaty
srokaty 25.02.2026, 17:36:06 via Android
  • 0
@megal-figger: jak ktoś potrafi spawać to uprawnienia 500zł i masz na koniec dnia na e-mail a na drugi w ręce. Z tego co słyszałem oczywiście ( ͡º ͜ʖ͡º)
srokaty
srokaty 27.03.2026, 12:02:45 via Android
  • 0
@Michal_Szczecin: "pozornie prostą elektrodą" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Niski koszt, a wymaga wysokich umiejętności.
srokaty
srokaty 28.03.2026, 05:58:58 via Android
  • 0
@Michal_Szczecin: chodziło mi o próg wejścia na tle innych procesów.
Jak pracodawca pozwala topić tak drogi materiał, to już musisz wiedzieć co i jak robisz, masz wiedzę szerszą niż większość starych spawaczy, że różowa to królowa ( ͡º ͜ʖ͡º)

W dawnych czasach rutylowa miała czerwona/różowa kropkę na rdzeniu i to wg wielu była najlepsza, najpewniejsza do wszystkiego.
srokaty
srokaty 28.03.2026, 21:00:30 via Android
  • 0
@Michal_Szczecin: co nieco się orientuję. Niklem da się sporo ożenić ze sobą ale jeśli chodzi o prawdziwe spawanie to wyższa szkoła jazdy. Nie bez powodu do niedawna drukowane katalogi materiałów spawalniczych ESABa wyglądały jak książki telefoniczne ( ͡º ͜ʖ͡º)

303

Dentyści bez granic

Dentyści bez granic

Portal Forsal.pl zwrócił uwagę na zjawisko, o którym wielu pacjentów w Polsce nie ma pojęcia: część zabiegów stomatologicznych, za które w prywatnych gabinetach płaci się setki złotych, może być wykonana bezpłatnie w ramach ubezpieczenia zdrowotnego.

marbar4241
z
gazetatrybunalska.info
dodany: 05.03.2026, 18:40:50
  • 69
  • #
    gazetatrybunalska
  • #
    dentysta
  • #
    stomatolog
  • #
    ochronazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    biznes
srokaty
srokaty 06.03.2026, 07:37:20 via Android
  • 4
@Czesterek: czytając tą listę mam ciarki żenady z dzieckiem jeszcze coś się da zrobić ale dorosły to właściwie nie jest w stanie zadbać o zęby na NFZ, tym bardziej że większość tych usług robi się prywatnie, z znacząco krótszą kolejka, może nie tanio ale osiąganie, z dużo nowocześniejszych trwalszych materiałów.
Po co place składki nie wiem skoro większość usług, które powinien zapewniać NFZ jestem zmuszony robić prywatnie, bo z problemem

634

UM woj. Podkarpackie i zamówienie na MEBLE z gałkami z marmuru rosa levanto itp.

W zapytaniu mamy więcej perełek jak: - Blaty do stołów/biurek o grubość 4 cm dąb klejony z wyselekcjonowanych elementów z jednej kłody drewna, szczotkowanie powierzchni w celu wyeksponowania słojów w drewnie - Gałki do mebli z gałką z marmuru rosa levanto

airnut
z
ezamowienia.gov.pl
dodany: 12.02.2026, 14:34:11
  • 103
  • #
    przetarg
  • #
    zamowieniapubliczne
  • #
    urzednicy
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
srokaty
srokaty 13.02.2026, 08:37:49 via Android
  • 2
@milo77: albo zarzuci ceratę, a po amortyzacji protokół kasacji i można go dalej wykorzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
yolantarutowicz
yolantarutowicz
11.02.2026, 09:13:58
  • 199
Nowa europejska rakieta nośna Ariane 6 o wysokości 20-pietrowego wieżowca startuje po raz pierwszy w swojej najpotężniejszej wersji z 4 boosterami. Wyniesie kolejną partię satelitów globalnego systemu internetu satelitarnego Amazon Leo, konkurenta Starlinka.

Start będzie transmitowany na żywo. Nie przegap. Więcej o misji:
==> Pierwszy start Ariane 6 z 4 boosterami do misji LE-01 | Kosmonautyka.pl <==

#kosmos #amazon #europa #francja #gujanafrancuska
yolantarutowicz - Nowa europejska rakieta nośna Ariane 6 o wysokości 20-pietrowego wi...

źródło: rakieta-ariane-6-montaz-do-misji-le-01

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srokaty
srokaty 11.02.2026, 18:14:57 via Android
  • 3
Amazon Leo, Stralink za chwilę coś Chiny skopiują i obserwacja nieba będzie w miarę komfortowa jedynie z orbity. Niby fajnie że technologia się rozwija i coś co kiedyś było niedoścignione staje się rzeczywistością ale szkoda, że kosztem obserwacji.
  • Odpowiedz

954

Policjanci we współpracy z gangsterami podrzucali narkotyki i fabrykowali dowody

Pokaż treści 18+

Policjanci we współpracy z gangsterami podrzucali narkotyki i fabrykowali dowody

Trzęsienie ziemi w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie.

JWP1
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 09.02.2026, 22:10:46
  • 70
  • #
    policja
  • #
    narkotyki
  • #
    przestepstwo
srokaty
srokaty 10.02.2026, 05:49:31 via Android
  • 30
@Lomar15: są znani, tolerowani przez policję. Przykład z mojego podwórka po mieście jeździł kradziony, drogi samochód o czym właściwie, każdy wiedział do kogo należy, zabawna rzecz stała się po sprzedaży tego pojazdu. Otóż kilka dni po sprzedaży policja odzyskała kradziony pojazd i ogłosiła sukces w lokalnych mediach ( ͡º ͜ʖ͡º)
srokaty
srokaty 21.01.2026, 08:30:14
  • 0
Pojawiła się opcja na subkonta, zaopiekował bym się jednym, porównał z tele.
#plusx
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rafalsul
rafalsul
21.01.2026, 12:15:27 via Android
  • 2
@srokaty: nie dasz rady się zaopiekować, do subkonta się nie da zalogować, wszystkim zarządza właściciel konta
  • Odpowiedz
rafalsul
rafalsul
21.01.2026, 22:51:24 via Wykop
  • 1
@kamil-kulis: do plusx nie ma xtreme codes do listy z live tv
  • Odpowiedz

300

Jak wygląda recykling opakowań wielowarstwowych np. po mleku?

Jak wygląda recykling opakowań wielowarstwowych np. po mleku?

Kartony po mleku i sokach naprawdę dostają tu drugie życie od sortowni, przez odzysk celulozy, aż po produkcję granulek PolyAl i dachówek w czeskim Fortemixie. Z filmu dowiesz się, dlaczego te opakowania wrzucamy do żółtego pojemnika, jak przebiega cały proces recyklingu

FabrykiwPolsce
z
youtube.com
dodany: 13.01.2026, 07:50:40
  • 88
  • #
    fabrykiwpolsce
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekologia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
srokaty
srokaty 14.01.2026, 06:01:02 via Android
  • 12
@LM317K: dla mine szczytem są wędliny i sery pakowane po ~100g w plastikowe tacki, które dla zmylenia klienta są dodatkowo objętościowo powiększane, nie wspominając o eko owocach/warzywach sprzedawanych w folii. Tak samo reszta opakowań sztucznie powiększonych. Produkujemy masę niepotrzebnego plastiku.
tereska-kaczmek
tereska-kaczmek
07.01.2026, 08:49:06
  • 1
Polecacie jakaś baterie prysznicowa ? #lazienka #remontujzwykopem
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srokaty
srokaty 07.01.2026, 12:08:42 via Android
  • 0
@tereska-kaczmek: bateria z termostatem
  • Odpowiedz

639

Masowe kontrole na wjeździe do SCT w Krakowie. Pierwsze mandaty po 500 zł

Masowe kontrole na wjeździe do SCT w Krakowie. Pierwsze mandaty po 500 zł

Wraz z rozpoczęciem funkcjonowania strefy czystego transportu w Krakowie, Straż Miejska zaczęła masowe kontrole kierowców

gheost1410
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 06.01.2026, 10:09:34
  • 292
  • #
    krakow
  • #
    stc
  • #
    strefaczystegotransportu
  • #
    ekologia
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
srokaty
srokaty 07.01.2026, 07:35:08 via Android
  • 16
@marinus: autobusy mają zacne elektryczne z ogrzewaniem na ropę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Jessica Hyde

  • Utopia

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 05.11.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 26.11.2013

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking