Kupiłem rower Arkus Classic 1200 :)) Nie jeździłem na rowerze od dłuższego czasu, bo nie było sensu go kupować. Wynajmowałem pokój i nie miałem gdzie go trzymać. Teraz wynajmuję mieszkanie, gdzie w budynku jest rowerownia. Cieszę się bardzo, już na nim pojeździłem i jest mega wygodny. Dobre rzeczy się dzieją w moim życiu. Praca która mnie nie stresuje, zmiana pokoju na mieszkanie, teraz rower. Okazuje się, że nawet z diagnozą schizofrenii można
Izraelscy żołnierze zniszczyli cmentarz w dzielnicy Tuffah w Gazie, gdzie spoczywają kanadyjscy żołnierze, którzy zginęli podczas służby w siłach pokojowych ONZ po kryzysie sueskim w 1956 roku. Informację tę podał w środę kanadyjski nadawca publiczny CBC, opierając się na analizie zdjęć satelitarnyc
@oink_oink: ja tak myślę bo pół życia mieszkałem na wsi ( ͡°͜ʖ͡°) Akurat póki co obko mojego bloku jest pusty placyk i jest dużo przestrzeni, mam super widok na zachody słońca, ale w 2029 będę miał kolejny blok jakieś 20 metrów od mojego balkonu i serio gdyby ktoś dał mi wybór pole żyta albo blok to biorę pole. Nawet pomogę przy tych żniwach.
#klimatyzacja #nieruchomosci Czy na prawdę nie mogę zamontować sobie klimy w boku od dewelopera oddanym w 2023r bez zgody wspólnoty? Posiadam balkon więc jednostka stałaby na balkonie a nie wisiała na elewacji. Ale na grupie ktoś miał ból d--y o przewiercenie ściany ze elewacja straci gwarancję. Przerabiał już ktoś ten temat?
@tomek_27 @MoonlightSh założyłem bez problemu bez łyżki ( gdzieś mi wypadła wczoraj w lesie ) tylko z tyłu musiałem zdjąć przerzutki bo koło nie schodziło i oczywiście teraz mi hałasują, glosno się zmieniają i cos ociera (╯︵╰,)
@MoonlightSh: jakiś lewy chyba jestem,ze nie chciało wyjść bez tego. Teraz jak patrzę na zdjęciu poglądowym to powinno zejść ładnie. w każdym razie odkręciłem ten cały kołowrotek
Co jakiś czas wraca dyskusja "ile realnie kosztuje wynajem w Warszawie", i zwykle kończy się na pojedynczych anegdotach albo średniej dla całego miasta, która nikomu nic nie mówi. Postanowiłem policzyć to porządnie. Zagregowałem aktywne ogłoszenia najmu w Warszawie, zawęziłem do mieszkań 2-pokojowyc
Aż ciężko uwierzyć,że Ursus i Ursynów dzieli tylko 100 zł. Pewnie wynika to z tego,że na Ursusie jest mniej mieszkań i jest dużo nowych ale i tak spodziewałem się ,że Ursynów będzie sporo droższy.
@gaz_wieprzowy: kończą mi się stałe niestety w październiku i też już zaczynam się zastanawiać. Z perspektywy czasu stałem są wygodne i chyba znowu wybiorę stałe, zwłaszcza,że kwota jest już mniejsza więc i też % mniej będzie bolał.
✨️ Jak osiągnąć doskonałą formę: Moja historiaⒾ Nie bardzo mam gdzie pochwalić się losowymi numerami z telefonu to zrobię to tutaj, bo dla mnie pułap tlenowy 54, i wskoczenie w kategorię "Doskonały", to jednak jest pewne osiągnięcie ( ͡°͜ʖ͡°)
Startowałem 4 lata temu, z poziomu 47, z kanapy i blisko połowę grubszy. Moja pierwsza wycieczka rowerowa 20km skończyła się jego prowadzeniem pod górkę. Dziś, dobijając powoli do 40stki, mogę zrobić
@mirko_anonim: a no to gratulacje ! zasugerowałem się tytułem i myślałem,ze będzie opis jak to osiągałeś albo plany treningowe. Akurat też ostatnie 2 miesiące wziąłem się za siebie i lubię takie porady i inspirujące historię innych
Marius Borg Hoeiby, pasierb norweskiego księcia Haakona, został skazany na cztery lata więzienia. Sąd w Oslo uznał go za winnego m.in. znęcania się nad swoją byłą partnerką. Hoeiby jest najstarszym synem księżnej koronnej Mette-Marit z jednego z jej poprzednich związków. Marius Borg Hoeiby nie przyz
Czy Shimano Claris faktycznie jest tak beznadziejne jak ludzie mówią, czy dla goscia co po prostu chce sobie rowerem śmignać do pracy 16km w jedną strone wystarczy i będzie spoko?
@zaklinacz_smieciuchuw: Bardzo często to zależy od tego jaki rower, gdzie go zostawiasz i gdzie można przypiąć. Strona gdzie ja znalazłem dużo informacji to https://thebestbikelock.com/ ogólnie na szycie listy z testowanych obecnie ( ogólnie przy wielu czynnikach, nie samej odporności na złamanie ) jest Litelok X1 ale znowu on waży 1.7 kg. Jak chcesz ubezpieczyć to czytałem,że niektóre firmy akceptują zapięcia z certyfikatem ART powyżej 2 gwiazdek wtedy można kupić np
@zaklinacz_smieciuchuw: Kup taki przede wszystkim,żebyś mógł go też do ramy przyczepić i będzie pod ręką. Te U-lock nie zawsze jest jak zaczepić a 2kg w plecaku to nic wygodnego. Ja jak zostawiam pod centrum handlowym rower to go zapinam na takie solidne składane, jak jadę w sobotę sobie pośmigać i wiem,że co najwyżej na 2 minuty rower pod żabka czy lokalnym sklepem zostawię to biorę lekkie takie. Nie mam też
@Anonim5: Spokojnie się jeździ z taką wagą. Jak kiedyś miałem szosowy rower i > 100 kg to musiałem po prostu bić dużo powietrza bo inaczej zawszę gumę łapałem. Śmiganie rowerem to frajda, ale też ćwiczenie ogólnorozwojowe.
Tu kradnę z internetu:
Jazda na rowerze to ogólnorozwojowy trening, który efektywnie spala kalorie i buduje mięśnie nóg oraz pośladków. Zwiększa wydolność krążeniowo-oddechową i dotlenia organizm, jednocześnie odciążając stawy, co czyni ją bezpieczną formą
@GoldenJanusz: wystawiłem rower na Olx. Chłop do mnie pisze a na końcu zdań wstawia "mhm ... " , oczywiście żadnego znaku zapytania czy przecinka.Oczywiście przyjechał chłop po 50
Napisałem sobie posta że zarabiam 13 500 netto, czyli 22 000 brutto a pracodawca daje 26 500 + benefity pozapłacowe powiedzmy łącznie 27 000 i ciężko z zakupem mieszkania w Warszawie (w której pomimo mojej niechęci do tego miasta dla bezpieczeństwa zostać muszę, bo zdalna to 5% obecnego rynku). Ile się wylało boomerstwa że wcale nie jestem w top 10% zarobków, że co ze mnie za IT skoro dostaje takie grosze, że
Ostatnia aktualizacja: Luty 2026. Źródła: Dane z warszawskich firm rekrutacyjnych, raportów płacowych Hays, Randstad, Pracuj.pl oraz liczne badania rynku.
Rodzicie próbują sprzedać większe mieszkanie bo se ogarnęli mniejsze. Z 4 pierwszych oglądających 3 to agenci nieruchomości. Bez ogródek: -hmhm to ch*jowo, -kąty nie takie, -światło nie te, -elewacja cienko cienko,
Siema #rower Mirki. Czy z waszego doświadczenia warto w ogóle obniżać wagę roweru jeżeli się jeździ rekreacyjnie ? Kupiłem gravela, który standardowo ma bagażnik, błotniki i nóżkę. Dodatkowo wożę przyczepione do ramy zapięcie o wadze 1,1 kg. Śmigam raczej rekreacyjnie jakieś 30-40 km w koło komina a w weekendy chciałbym zrobić ok 100 od czasu do czasu. Głównie asfalt, kostka, leśne ścieżki itd. Zastanawiam się czy w ogóle jest sens
@Vimes: teraz śmigam po Lubelszczyźnie więc co chwila jest górka czy z górki. @MoonlightSh: Opony były założone Bontrager 700x35 GR1 Team Issue, a że jak kupiłem rower to były w dobrym stanie to na takich śmigam.
@4x80: Poprawiać nie mam zamiaru, nic też nie chcę dokupować. Zastanawiam się po prostu czy te ~ 2 kg, jeżeli zdejmę dodatki dla komfortu w ogóle ma znaczenie w codziennej jeździe dla przyjemności i np pod górkę jest sporo lżej.
@Errad: Jeździłem sobie na zmianę dołożonymi 2 kg ( zapięcie + bidon ) vs bez i rzeczywiście nie widzę za bardzo różnicy. W takim razie zastanawiam czemu wszyscy tak bardzo się starają obniżyć jak najbardziej wagę i większości osób na ścieżkach właśnie nie ma błotników, stopki czy bagażnika. Na pewno taki goły gravel wygląda bardziej agresywnie / fajniej.