Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
scriptum_nox

scriptum_nox

Dołączył 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 104
  • Znaleziska 15
  • Mikroblog 89
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 7
scriptum_nox
scriptum_nox 2 godz. i 13 min temu
  • 5
Czytał ktoś? Dla mnie diagnoza z tej książki jest przerażająco prawdziwa. Nie dlatego że sama tak żyję, bo robię wszystko żeby tak nie było, ale dlatego, że ludzie z którymi się stykam siłą rzeczy ciążą ku takiemu modelowi "nowoczesnych" relacji.

Jak się od tego uwolnić? Gdzie szukać alternatyw?

Myślę, że ludzie nie są dziś samotni dlatego, że nie mogą znaleźć odpowiedniej osoby.
Są samotni, bo znalezienie odpowiedniej osoby oznaczałoby, że trzeba wpuścić kogoś
scriptum_nox - Czytał ktoś? Dla mnie diagnoza z tej książki jest przerażająco prawdzi...

źródło: 1000022920

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Famine
Famine
2 godz. i 3 min temu via Android
  • 4
@scriptum_nox

Niestety za wiele razy się przejechałem, dopuszczając innych zbyt blisko. W głębi serca jestem wrażliwy i potrafię wiele dla kogoś poświęcić, ale życie zrobiło swoje. Nauczyłem się stawiać twarde granice i zwyczajnie to ja zawsze będę na pierwszym miejscu w każdej relacji.
  • Odpowiedz
Oo-oO
Oo-oO
25 min temu via Wykop
  • 0
Dla mnie diagnoza z tej książki jest przerażająco prawdziwa. Nie dlatego że sama tak żyję, bo robię wszystko żeby tak nie było


@scriptum_nox: no fajnie, ale nie napisałaś jaka to diagnoza ;)

Może jak kiedyś przeczytam to się dowiem
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 2 godz. i 46 min temu
  • 4
Hmm... Chciałabym kiedyś dostać list. Taki w kopercie, wysłany pocztą, najlepiej miłosny.

Nigdy nie dostałam prawdziwego listu. Dziś najwięcej na co można liczyć, to trzy zdania na WhatsApp z zachowaniem interpunkcji i wielkich liter. A i to nieczęsto.

#nostalgia
scriptum_nox - Hmm... Chciałabym kiedyś dostać list. Taki w kopercie, wysłany pocztą,...

źródło: 1000022919

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
2 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 0
@Marek_Tempe: mogłabym też pisać listy, tylko do kogo?
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 3 godz. i 16 min temu
  • 12
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
3 godz. i 10 min temu via Wykop
  • 2
@robert_przylbica: w góry - zawsze. Mój tata to stary harcerz i wszystkiego mnie nauczył
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 7 godz. i 56 min temu
  • 1
AI - oceans wersja @scriptum_nox z #czatgpt :)
Trzeba przyznać że robi to dobrze. Jak chcecie komuś zrobić przyjemną niespodziankę to polecam.
#gory #muzyka no i nieomal #pokazmorde bo jest pewne podobienstwo
scriptumnox - AI - oceans wersja @scriptumnox  z #czatgpt :)
Trzeba przyznać że robi ...

źródło: 1000022891

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
6 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
@Ziemniak43212: fantastyczne!
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
4 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 0
@Ziemniak43212: widziałam, ale z Wro mam za daleko...
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 18.06.2026, 22:50:15
  • 3
Dobranoc wszystkim :* #dobranoc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

andrzejpodloga
andrzejpodloga
18.06.2026, 22:52:22 via Android
  • 0
@scriptum_nox: dobranooooc
  • Odpowiedz
krolowa_lodu
krolowa_lodu
18.06.2026, 22:15:33
  • 3
Beka z tej Chinki xD „dlaczego nie mogę znaleźć nikogo na tym samym poziomie?” xD przecież tam jest facetów jak psów i dalej żaden nie spełnia standardów?
https://x.com/HisteriaDystans/status/2067663443432198629/video/1?s=46

#hipergamia
krolowa_lodu - Beka z tej Chinki xD „dlaczego nie mogę znaleźć nikogo na tym samym po...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox 18.06.2026, 22:44:22 via Wykop
  • 2
@krolowa_lodu: jako (jeszcze) młoda kobieta cieszę się że urodziłam się na tyle późno, że skutki tej ideologii i tego kłamstwa wciskanego kobietom są tak jaskrawo widoczne i latwiej nie dać się oszukać.

Nie chce pójść ta drogą, ale wymaga to pewnej odwagi przeciwstawienia się nowoczesnemu środowisku. No i jeszcze potrzeba drugiej osoby która myśli tak samo.
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 18.06.2026, 22:02:29
  • 1
Samotnie I melancholijnie mi jakoś...
scriptum_nox - Samotnie I melancholijnie mi jakoś...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

onepnch
onepnch
18.06.2026, 22:03:15 via Wykop
  • 0

Komentarz usunięty przez autora Wpisu

scriptum_nox
scriptum_nox 31.05.2026, 06:17:30
  • 7
Jade w tym roku w #bieszczady z rodziną, ale będę miała mam nadzieję kilka pojedynczych dni na samotne powłóczenie się po szlakach. Obowiązkowe punkty mam już zaliczone (Tarnica , Rawki, Wetlinska, Bukowe, Halicz, Smerek) i szukam jakichś mniej oczywistych i dzikszych tras po 20-30km. Miśków się nie boję.

Polecicie coś? #gory
scriptum_nox - Jade w tym roku w #bieszczady z rodziną, ale będę miała mam nadzieję k...

źródło: 1000020862

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

JednaRenkaJedenKaleka
JednaRenkaJedenKaleka
31.05.2026, 06:35:47 via Wykop
  • 3
@scriptum_nox: Małe i Duże Jasło
Z Wetliny zielonym szlakiem na Rawki i potem wzdłuż granicy do Rabiej Skały i powrót do Wetliny
  • Odpowiedz
JednaRenkaJedenKaleka
JednaRenkaJedenKaleka
31.05.2026, 14:49:11 via Wykop
  • 2
@SaintWykopek: Przecież Wołkowyja, Bereżnica i Bukowiec to nie są Bieszczady xD

Można nazwać pograniczem Bieszczad ale tu ewidentnie mowa o typowych Bieszczadach na samym końcu Polski
  • Odpowiedz
rozowy_dzban
rozowy_dzban
29.05.2026, 17:56:52
  • 15
:3
#gory
rozowy_dzban - :3
#gory

źródło: 1000074112

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox 30.05.2026, 09:16:10 via Wykop
  • 1
@rozowy_dzban: zazdroszczę (ง✿﹏✿)ง
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 25.05.2026, 14:18:04
  • 1
Ale fajne znalazłam.


#muzyka #jazz #saksofon #sluchajzwykopem
scriptum_nox - Ale fajne znalazłam.

SPOILER

#muzyka #jazz #saksofon #sluchajzwykope...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3

Kultowe książki z serii "S.T.A.L.K.E.R." Michała Gołkowskiego w pięknym wydaniu

Kultowe książki z serii "S.T.A.L.K.E.R." Michała Gołkowskiego w pięknym wydaniu

Fabryka Słów wznowiła "Ołowiany Świt", "Drugi Brzeg", "Droga Donikąd" w eleganckim wydaniu zbiorczym "ZONA. Trylogia". Fani postapo wiedzą, że warto. Z kolei Ci co nie czytali - przed Wami niepowtarzalna okazja, by wejść w znakomite uniwersum. W środku miniporadnik i kilka słów o serii.

bukins
z
ksiazki-fantasy.pl
dodany: 08.05.2026, 17:16:41
  • 1
  • #
    fantastyka
  • #
    scifi
  • #
    sciencefiction
  • #
    postapokalipsa
  • #
    ksiazki
  • #
    stalker
scriptum_nox
scriptum_nox 09.05.2026, 09:44:49 via Wykop
  • 1
Taktyk:)
Nie znam, muszę obczaić
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scriptum_nox
scriptum_nox 08.05.2026, 08:50:40
  • 35
#gory #beskidy

Dzień wolny od #pracbaza i cały, samotny dzień tuptania po #gorce. Tego mi było trzeba...
scriptum_nox - #gory #beskidy

Dzień wolny od #pracbaza i cały, samotny dzień tuptani...

źródło: 1000019209

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
08.05.2026, 08:53:47 via Wykop
  • 12
@scriptum_nox: może kogoś spotkam na śniadanko? Paprykarz palce lizać
scriptumnox - @scriptumnox: może kogoś spotkam na śniadanko? Paprykarz palce lizać

źródło: 1000019210

Pobierz
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
08.05.2026, 12:07:18 via Wykop
  • 0
@Zartos_Larpiarz: na niedźwiedzie mam gaz, na górali sakiewkę z dutkami - rozsypujesz w trawie i masz czas na ucieczkę :)
  • Odpowiedz

11

Jak Atakuje Szczupak 5 Najlepszych Ataków

Jak Atakuje Szczupak 5 Najlepszych Ataków

#Toppikeattacks #szczupak #underwaterfishing Jak Atakuje Szczupak 5 Najlepszych Ataków-ujęcie podwodne

piotr540
z
youtube.com
dodany: 04.05.2026, 18:21:22
  • 1
  • #
    wedkarstwo
  • #
    ryby
  • #
    hobby
  • #
    przyroda
  • #
    ciekawostki
  • #
    akwarystyka
scriptum_nox
scriptum_nox 05.05.2026, 05:12:05 via Wykop
  • 1
Ale bestia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scriptum_nox
scriptum_nox 03.05.2026, 20:34:10
  • 24
Urodziłam się chyba ze sto lat za późno.

Mogłabym być tą damą w czarnej sukni i takich dlugaśnych rękawiczkach, na eleganckim balu w otoczeniu młodych oficerów. W czasach gdy podróż do innego miasta to było przedsięwzięcie na tydzień, a nie popołudnie za kierownicą.

Dzisiaj już za późno na dym papierosowy w kawiarniach, za późno na troszkę przesadną elegancję bez ironii, za późno na ludzi, którzy czytają wiersze i chodzą do teatru, słuchają muzyki inaczej
scriptum_nox - Urodziłam się chyba ze sto lat za późno.

Mogłabym być tą damą w czarn...

źródło: 1000015750

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
03.05.2026, 20:45:54 via Wykop
  • 1
@SamiecCzlowiekaNierozumnego: @costamtenteges

Why so serious?

Wiadomo, każda epoka wygląda dobrze, kiedy patrzy się na nią jak na scenografię. Ale można sobie chyba trochę pofantazjować?
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
03.05.2026, 20:53:12 via Wykop
  • 4
@SamiecCzlowiekaNierozumnego: ja jednak mam trochę dystansu do ludzi którzy chyba za dużo naczytali się "ludowej historii Polski" i uwierzyli w to, że wszystko co przed naszą złota epoką wolności i demokracji to było właściwie piekło na ziemi.

Poza tym - to przecież tylko scena, nie raport historyczny.
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
04.05.2026, 04:00:03 via Wykop
  • 0
@tamlinek: no cóż, albo ktoś podejmie Vibe albo będzie mędrkować. Nie znam - chodzi o muzykę?
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 03.05.2026, 20:18:00
  • 22
Postanowione.
W tym tygodniu biorę dzień wolnego, olewam wszystko i jadę sama poszwędać się w #gory #beskidy

Niech się dzieje co chce...
scriptum_nox - Postanowione.
W tym tygodniu biorę dzień wolnego, olewam wszystko i ja...

źródło: 1000019157

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
03.05.2026, 20:48:44 via Wykop
  • 0
@DalaCiLama: że niby ja będę czwarta? Niee, na zdrowie by temu misiu to nie wyszło...
  • Odpowiedz

305

Jacek Dukaj i jego książki | Fantastyka, która nie bierze jeńców

Jacek Dukaj i jego książki | Fantastyka, która nie bierze jeńców

Głośno jest o występie Jacka Dukaja w Kanale Zero. Warto jednak po prostu zapoznać się z jego książkami, bo to ekstraklasa światowa, jeśli chodzi o fantastykę.

bukins
z
ksiazki-fantasy.pl
dodany: 03.05.2026, 19:26:29
  • 114
  • #
    fantastyka
  • #
    scifi
  • #
    sciencefiction
  • #
    ksiazki
  • #
    dukaj
  • #
    nauka
scriptum_nox
scriptum_nox 03.05.2026, 20:02:42 via Wykop
  • 8
Słuchałam kiedyś rozmowy Dukaja z bodaj Bartosiakiem i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Niestety do dziś nic nie przeczytałam. Od czego warto zacząć?
  • 24
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scriptum_nox
scriptum_nox 26.04.2026, 20:20:01
  • 6
Takie niebo u mnie na wsi nade mną wisi ...

#fotografia
scriptum_nox - Takie niebo u mnie na wsi nade mną wisi ...

#fotografia

źródło: 1000018967

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox
Autor
26.04.2026, 20:26:13 via Wykop
  • 0
@KwiatyZla: wszyscy pod jednym niebem musimy się zmieścić:)

A zdjęcie z wczoraj, tylko mi to do treści wpisu nie pasowało.
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 26.04.2026, 20:16:36
  • 3
Dokładnie tak się czuję... Trochę depresyjnie przed kolejnym tygodniem zmagań.
#niedzielawieczur #zalesie #gorzkiezale
scriptum_nox - Dokładnie tak się czuję... Trochę depresyjnie przed kolejnym tygodniem...

źródło: 1000019000

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

came_a_lot
came_a_lot
26.04.2026, 20:46:39 via Wykop
  • 1
@scriptum_nox: https://www.youtube.com/watch?v=dGtxs9UCeiQ
Ból niedzielnego wieczoru :(
camealot - @scriptum_nox: https://www.youtube.com/watch?v=dGtxs9UCeiQ
Ból niedzielneg...
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox 13.04.2026, 16:14:47
  • 3
Kiedyś to wszystko było na swoim miejscu :)
scriptum_nox - Kiedyś to wszystko było na swoim miejscu :)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Boss86
Boss86
13.04.2026, 16:28:01 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: no właśnie :)
  • Odpowiedz
MarcelMcOne
MarcelMcOne
12.04.2026, 12:40:53
  • 11
Kolejnym rysunkiem jest królewski Wawel. Miłego oglądania yt #tworczoscwlasna #rysujzwykopem #sztuka #krakow
MarcelMcOne - Kolejnym rysunkiem jest królewski Wawel. Miłego oglądania yt #tworczosc...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scriptum_nox
scriptum_nox 13.04.2026, 13:14:38 via Wykop
  • 0
@MarcelMcOne: tyleś się namachał a można było zdjęcie zrobić :)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Helena

  • Podobno mam ‘artystyczną duszę’. Ale jeszcze nie znalazłam jej instrukcji obsługi

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking