Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko188
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
rezoner

rezoner

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9060
  • Znaleziska 5487
  • Mikroblog 3573
  • Obserwujący 331
  • Obserwowane 25

508

Czechy eksportują więcej piwa do Rosji niż przed inwazją na Ukrainę

Pokaż treści 18+

Czechy eksportują więcej piwa do Rosji niż przed inwazją na Ukrainę

Czechy eksportują więcej piwa do Rosji niż przed inwazją na Ukrainę, napisała agencja CTK, przytaczając dane Urzędu Statystycznego. Główny ekonomista Trinity Bank Lukasz Kovanda ocenił, że w porównaniu z 2023 rokiem czeski eksport wzrósł o 27 proc.

murarz13
z
bankier.pl
dodany: 07.01.2025, 08:56:05
  • 82
  • #
    czechy
  • #
    piwo
  • #
    rosja
rezoner
rezoner 07.01.2025, 11:46:21 via Wykop
  • 60
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

489

Kolejny znany historyk uderza w Nawrockiego. "Wiem, co wyprawiał"

Pokaż treści 18+

Kolejny znany historyk uderza w Nawrockiego. "Wiem, co wyprawiał"

Wiem, co wyprawiał w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Został użyty jako narzędzie przez pana Glińskiego [...] wyznał profesor.

adi0
z
fakt.pl
dodany: 03.01.2025, 12:09:44
  • 158
  • #
    ipn
  • #
    polska
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    wybory
  • #
    polityka
rezoner
rezoner 04.01.2025, 12:16:30 via Wykop
  • 50
@PepikPL: A kopałeś się kiedyś z ludźmi z zapleczem politycznym, że tak łatwo Ci przychodzi ocena? Ja tak i samo rzucenie cienia podejrzeń już jest igraniem z losem. Myślę, że większość nie zdaje sobie sprawy z tego w jakim przesiąkniętym złem i małością kraju żyjemy. Dziennikarstwo śledcze praktycznie nie istnieje z tego powodu.

446

Tylko 6% polskich dzieci jest sprawne ruchowo. Trzeci najgorszy wynik w UE

Tylko 6% polskich dzieci jest sprawne ruchowo. Trzeci najgorszy wynik w UE

Przeprowadzone przez AWF badania wskazują, że 88% dzieci z klas I-III nie potrafi wykonać przewrotu w przód. W klasach VI-VI 74% uczniów ma kłopoty z kozłowaniem piłki, a 57% nie umie skakać przez skakankę.

Banami
z
youtube.com
dodany: 12.12.2024, 19:30:49
  • 273
  • #
    sport
  • #
    zdrowie
  • #
    szkola
  • #
    dzieci
  • #
    edukacja
rezoner
rezoner 12.12.2024, 19:44:44 via Wykop
  • 54
Bez WF-u nie ma medali - a bez medali nie ma stołków dla opitych mord zajmujących się nic nie wnoszącą koordynacją sportu dla wybranych i przechowalni pociotków.

A może to nie wina dzieci tylko DOROSŁYCH? A może Lewandowski zarabiający 100000000000000000000 za kopnięcie balona nie jest żadną zachętą do uprawiania sportu. A może WFiści z przykurczem fiutka wylewający swoje frustracje na młodzież powodują, że dzieci proszą o zwolnienia z WFu? A może patusy,
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rezoner
rezoner 13.12.2024, 07:57:02 via Wykop
  • 13
@slawek887: Czasy Ci się pomyliły, dzisiejsze dzieci nie oglądają telewizji, a po drugie mają w dupsku sportowych dziadersów - nie zbierają naklejek z piłkarzami. Jeśli już coś się liczy to gwiazdy, ale z mediów społecznościowych - niestety trudno tam o dobre wzorce. Ja też nigdy nie interesowałem się sportem od strony telewizyjnej, a haratałem w gałę co drugi dzień - bo wystarczyło wyjść przed blok i można było kopać z
rezoner
rezoner 13.12.2024, 08:19:38 via Wykop
  • 3
Ostatnio widziałem na własne oczy jak nastolatki grały w kosza na WFie. Dwóch sobie podawało i rzucało do kosza a cała reszta stała nieruchomo na boisku z rękoma w pozycji a'la tyranozaur - a kiedy piłka niechcący docierała w ich zasięg to nie wiedzieli jak się z nią obejść i wykonywali jakieś dziwne ruchy jak małe dzieci. To nie są żarty, trudno w to uwierzyć dopóki się nie zobaczy. Patrzałem na tego
rezoner
rezoner 13.12.2024, 08:25:19 via Wykop
  • 1
@slawek887: Mówię co widzę i sam mam dzieci. Jestem jeszcze parę lat przed 40stką więc nie wiem czy taki Janusz. Może taki obraz prowincji.

1711

Wiedźmin 4 - Oficjalny trailer z The Games Award

Wiedźmin 4 - Oficjalny trailer z The Games Award

Niespodziewany Trailer nowego Wiedźmina z The Games Award.

Futsalista_cisowianka
z
youtube.com
dodany: 13.12.2024, 01:28:54
  • 983
  • #
    wiedzmin
  • #
    cdprojektred
  • #
    wiedzmin3
  • #
    gry
rezoner
rezoner 13.12.2024, 07:23:36 via Wykop
  • 12
Może zainspirował ich "sukces" trzeciego sezonu wersji Netflixa.

702

Pół roku z refundacją in vitro w Polsce. "Blisko 7 tysięcy ciąż, 20 tys. par w p

Pół roku z refundacją in vitro w Polsce. "Blisko 7 tysięcy ciąż, 20 tys. par w p

Dzięki programowi refundacji in vitro w ciąży jest obecnie 6752 kobiet, a 20 tys. par zakwalifikowało się do leczenia niepłodności.

StaryPierdziel
z
bankier.pl
dodany: 11.12.2024, 18:02:02
  • 337
  • #
    invitro
  • #
    dzieci
rezoner
rezoner 11.12.2024, 20:18:06 via Wykop
  • -9
@Programista500plus: Nawet jakby to był 1.000.000 (a szacunki mówią raczej o 75.000) to nadal się opłaca biorąc pod uwagę ile obrotu w gospodarce generuje jeden człowiek przez swoje życie.
rezoner
rezoner 11.12.2024, 21:19:33 via Wykop
  • -3
@trzynastka: Nie. 800+ się nie opłaca, a in-vitro się opłaca. Ludzie, którzy decydują się na in vitro to też raczej nie jest margines społeczny więc duża szansa, że nie przekazują oni "genu bezrobocia".
rezoner
rezoner 12.12.2024, 12:42:41 via Wykop
  • 0
@C8H10NAO2: Ludzi dziś nie stać na mieszkanie - nawet zaradnych singli - więc nic dziwnego, że dla kogoś wydanie kilkudziesięciu tysięcy bez gwarancji powodzenia może być materialnym i mentalnym blokerem do posiadania dzieci. Nie ma to w obecnych warunkach ekonomicznych nic wspólnego z biedą i nieróbstwem.
rezoner
rezoner 12.12.2024, 14:23:14 via Wykop
  • 0
@C8H10NAO2:

Ten program jedyne czemu służy to napychanie kieszeni bardzo bogatym właścicielom klinik


Nie nie tylko, statystyki pokazują znaczący wzrost klientów w trakcie trwania dopłat - więc faktycznie zgodnie z założeniem programu produkuje on dzieci - i to tanim kosztem - 20.000 do 70.000 za dziecko. Programy mogą być podobne w podstawach działania, ale różnią się przede wszystkim efektem społeczno gospodarczym. Jeden jest szkodliwy, a drugi nie. Co do kredytów

609

Za niski na randki. Fragment książki Najgorsze randki świata Agaty Romaniuk

Pokaż treści 18+

Za niski na randki. Fragment książki Najgorsze randki świata Agaty Romaniuk

Poniżanie, wyśmiewanie i kończenie randek jeszcze zanim się zaczęły - rzeczowy reportaż (i książka) ukazujący beznadziejną sytuację współczesnych nieidealnych facetów na polskim rynku matrymonialnym

pra_bart
z
magazynpismo.pl
dodany: 08.12.2024, 16:46:17
  • 369
  • #
    przegryw
  • #
    rozowepaski
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
rezoner
rezoner 09.12.2024, 09:03:07 via Wykop
  • 23
@Don_Kamizi: A z kiedy to dane, bo obecnie średni wzrost to zdaje się już 1,80m

594

100 000 USD na Bitcoinie stało się rzeczywistością!

100 000 USD na Bitcoinie stało się rzeczywistością!

To, co kiedyś wydawało się snem, dziś jest faktem! Bitcoin właśnie przebił barierę 100 000 USD, zapisując się na nowo w historii finansów. Czy to dopiero początek globalnej rewolucji? Co sądzicie o przyszłości BTC?

Kone1963
z
binance.com
dodany: 05.12.2024, 02:47:20
  • 392
  • #
    kryptowaluty
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
  • #
    bitcoin
  • #
    inwestycje
rezoner
rezoner 05.12.2024, 07:43:47 via Wykop
  • 3
Zejdzie do zera kiedy spadnie zaufanie społeczne. Wartość tej waluty opiera się wyłącznie na tym ile chcą za nią dać inwestorzy. Nie ma żadnej sieci czynników, która trzymałaby jej wartość w ryzach na wypadek krachu jednej gałęzi jak to jest z walutą opartą o gospodarkę kraju. Jedyną gałęzią kontrolującą BTC nie licząc transakcji w darknecie i sprzedaży trefnych kluczy do gier jest popyt inwestycyjny. Przyciąga to jak totolotek, jeden zarobi a widząc
  • 24
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rezoner
rezoner 05.12.2024, 08:25:40 via Wykop
  • 6
@copendot: @scriptkitty Drodzy rozmówcy - powtarzam jak na końcu mojej wypowiedzi, której może nie doczytaliście - nie twierdzę, że na tym nie można zarobić - twierdzę tylko, że Ci którzy w porę nie sprzedadzą zostaną z niczym - przyjdzie moment sprzężenia zwrotnego polegającego na tym, że przyrost wartości zwolni na tyle, że roczny zwrot inwestycji będzie na poziomie powiedzmy obligacji skarbu państwa, czy tam lokaty bankowej - wobec czego
rezoner
rezoner 05.12.2024, 08:38:32 via Wykop
  • 4
@scriptkitty:

Dlatego czynnikiem obrazującym kondycję BTC jest obserowanie zwrotu inwestycji jaką daje i reagować kiedy krzywa tego zwrotu zacznie się wypłaszczać.


Jeszcze raz - w związku z tym, że bitcoin nie służy do niczego - to w momencie jak będziesz mógł zarobić 3% rocznie na Bitcoinie, albo 10% na funduszach inwestycyjnych - to gdzie włożysz pieniądze? Przyjdzie moment, w którym BTC mógłby stać się stabilną walutą - ale się nie
rezoner - @scriptkitty: 
  Dlatego czynnikiem obrazującym kondycję BTC jest obserowan...

źródło: image

Pobierz
rezoner
rezoner 07.12.2024, 23:49:16 via Wykop
  • 0
@krecik000:

zaufanie społeczne.


Przez zaufanie społeczne nie mam na myśli bezpieczeństwa, czy aspektu technologicznego - ale zaufanie jako do środka inwestycyjnego - spadek zwrotu z inwestycji spowoduje spadek zaufania. Zobacz na krzywą - czas, żeby kapitał się podwoił wydłuża
rezoner - @krecik000: 
 zaufanie społeczne.

Przez zaufanie społeczne nie mam na myśl...

źródło: image

Pobierz
rezoner
rezoner 08.12.2024, 17:26:57 via Wykop
  • 1
Pamiętaj że jest to wykres w skali logarytmicznej


@krecik000: O ja głupi, biję się w pierś, nie spojrzałem na oś a wiele wniosków wyciągnąłem właśnie z tego wykresu.

74

Skończono drugi sezonu "1670"

Skończono drugi sezonu "1670"

NETFLIX ogłosił koniec prac nad 2 sezonem 1670. Premiera w przyszłym roku!

Kyms
z
serialomaniak.com
dodany: 07.12.2024, 12:00:58
  • 23
  • #
    seriale
  • #
    polskieseriale
  • #
    netflix
  • #
    1670
rezoner
rezoner 07.12.2024, 22:38:16 via Wykop
  • -2
Świat przedstawiony i postacie na plus, ale żarty są tragiczne. Nawet nie same w sobie, ale to, że każdy jest tłuczony i tłumaczony na biężąco tak, aby wiadomo było, że to żart i o co w nim chodzi - żeby odbiorcy Ani Mru Mru nie poczuli się zostawieni sami sobie na pastwę myślenia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

816

Uwaga! Glifosat zagraża zdrowiu mózgu!

Uwaga! Glifosat zagraża zdrowiu mózgu!

Kontakt z glifosatem popularnym pestycydem może prowadzić do trwałych uszkodzeń mózgu, nawet po przerwaniu ekspozycji - ostrzegają naukowcy z Arizona State University.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
dlahandlu.pl
dodany: 05.12.2024, 07:55:03
  • 183
  • #
    rolnictwo
rezoner
rezoner 05.12.2024, 12:17:40 via Wykop
  • 41
Czytałem rano na Reddicie wnikliwy komentarz na ten temat - cały wątek tutaj

rezoner - Czytałem rano na Reddicie wnikliwy komentarz na ten temat - cały wątek tuta...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

85

Polski geniusz gitary - Macin Patrzałek

Polski geniusz gitary - Macin Patrzałek

Najlepszy technicznie gitarzysta na świecie, występ w programie "Late Show with Stephen Colbert"

RedTopNature
z
youtube.com
dodany: 02.12.2024, 05:14:39
  • 36
  • #
    muzyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    gitara
  • #
    nauka
  • #
    zainteresowania
rezoner
rezoner 02.12.2024, 18:35:36 via Wykop
  • 5
Nie można mu odmówić umiejętności. Lata po tej gitarze jak helikopter na paliwie rakietowym. Denerwuje owszem - jak to młody człowiek z nieutemperowanym ego i pyszałkowatym stylem bycia - pewnie mu przejdzie. Natomiast widać też, że się wczuwa i płynie myślami z tą muzyką jak pianista na konkursie Chopinowskim. Pytanie teraz brzmi, czy będzie to popularny, ale jednak cyrkowiec bazujący na tych zagrywkach i sztuczkach - czy też znajdzie jakiś przekaz i
rezoner - Nie można mu odmówić umiejętności. Lata po tej gitarze jak helikopter na pa...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

503

84% koreańskich kobiet sądzi, że posiadanie dziecka utrudni im życie

84% koreańskich kobiet sądzi, że posiadanie dziecka utrudni im życie

W Korei Południowej kobiety, w porównaniu do mężczyzn, są mniej skłonne do zawierania małżeństw i posiadania dzieci. 73% ankietowanych kobiet uważało, że małżeństwo jest niekorzystne dla kobiet, podczas gdy tylko 35% mężczyzn podzielało to zdanie.

konto usunięte
z
english.hani.co.kr
dodany: 30.11.2024, 08:31:15
  • 287
  • #
    korea
  • #
    koreapoludniowa
  • #
    koreanka
  • #
    swiat
  • #
    lewackalogika
  • #
    rodzicielstwo
rezoner
rezoner 30.11.2024, 18:43:17 via Wykop
  • 5
@picasssss1:

nic nie trzeba,

szanuje wolność wyborów i samostanowienia o swoim życiu


Otóż nie żyjesz samostanowiąc o sobie jak Ci się to wydaje tylko korzystasz z dobrodziejstwa życia w społeczeństwie. Nie mieszkasz w lesie walcząc o przetrwanie tylko codziennie czerpiesz z wygód, na które pracuje miliony powiązanych ze sobą ludzi. Ludzi, od których jesteś absolutnie do cna uzależniony, gdyż nie jesteś w stanie wytworzyć tego wszystkiego czego na codzień potrzebujesz
rezoner
rezoner 30.11.2024, 21:36:35 via Wykop
  • 5
@picasssss1:

zamknij dupę parchaty gnoju. Dwa lata temu zapłaciłem 22000 podatku do tego państwa z którego tak nie korzystam a które łupie mnie na każdym kroku. Jesteś debilem z orzeczeniem czy debilem z tik toka od dohtura mamcana? Jak nie odpowiesz na te pytania to się nie odzywaj nawet młody szczochu.


Co ja Ci mogę na to odpowiedzieć? Podatek jak podatek, my z żoną też płacimy a jeszcze musimy utrzymać
rezoner
rezoner 30.11.2024, 22:01:21 via Wykop
  • 5
@picasssss1: I żeby była jasność - nie uważam, że jesteś bezużyteczny, bo nie masz dzieci. Różnie się losy toczą. Nie zgadzam się tylko z różnymi tezami, które przedstawiasz przy okazji całego tego tematu.

526

Reklamodawcy wracają na X: Nowa era pod rządami Muska i Trumpa

Reklamodawcy wracają na X: Nowa era pod rządami Muska i Trumpa

Po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA oraz wyraźnym wsparciu, jakie Elon Musk okazał jego kampanii, firmy, które wcześniej zrezygnowały z reklamowania się na X, zamierzają teraz sypnąć groszem, by przypodobać się Muskowi i nowemu rządowi.

mar-zey
z
pcelite.pl
dodany: 15.11.2024, 12:26:04
  • 118
  • #
    elonmusk
  • #
    trump
  • #
    usa
  • #
    twitter
  • #
    internet
  • #
    socialmedia
rezoner
rezoner 16.11.2024, 07:39:19 via Wykop
  • 3
Musk robi z Twitterem to co PIS zrobił z TVP. Wartość ustabilizuje się jak zostanie tam ta połowa, która ma zostać. Mi nie przeszkadza zrównoważona i dobrowolna interakcja z prawicą, czy lewicą, ale codziennie pierwsze trzy posty na mojej tablicy to wątpliwe mądrości Muska, którego nawet nie obserwuję. Narcystyczny megaloman ustawia tak algorytmy, żeby premiowały jego osobę i treści typowe dla prawicowych inceli. To obraża moją inteligencję i mój czas. Na Twitterze
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

619

Zamiast dzika, zastrzelili żołnierza. Jest akt oskarżenia

Pokaż treści 18+

Zamiast dzika, zastrzelili żołnierza. Jest akt oskarżenia

5 lat więzienia grozi dwóm myśliwym, którzy na poligonie na obrzeżach Szczecina zastrzelili młodego żołnierza. W rok od tragicznego w skutkach polowania na dziki, Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Szczecin-Niebuszewo skierował do sądu akt oskarżenia.

o__0
z
rmf24.pl
dodany: 15.11.2024, 15:33:23
  • 101
  • #
    myslistwo
  • #
    mysliwi
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    wypadek
  • #
    smierc
rezoner
rezoner 15.11.2024, 16:17:06 via Wykop
  • 335
Do 5 lat za odebranie komuś ~60 lat życia, sprawiedliwie jak nic.

To nic jak zachęta dla jakiegoś psychopaty, który chciałby spróbować jak to jest odebrać komuś życie - a nuż dostanie 3, albo zawiasy - co to za cena.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

65

Gdy powiedziała prawdę o ojcu, wylał się na nią hejt

Gdy powiedziała prawdę o ojcu, wylał się na nią hejt

Córka Jacka Kaczmarskiego wydaje autobiografię

Gazetapl_news
z
kultura.gazeta.pl
dodany: 12.11.2024, 15:47:17
  • 40
  • #
    ksiazki
  • #
    kaczmarski
  • #
    polska
  • #
    muzyka
  • #
    literatura
rezoner
rezoner 12.11.2024, 20:43:17 via Wykop
  • 13
Kaczmarski był najgenialniejszym tekściarzem jakiego zrodził ten naród.
Był też złym ojcem i złym mężem.
Jedno nie wyklucza drugiego, ani drugie nie przekreśla pierwszego.

Miał niebywały talent ubierania wydarzeń historycznych w piosenki.
Można śledzić tekst i szukać odniesień do obrazu - Ambasadorowie
rezoner - Kaczmarski był najgenialniejszym tekściarzem jakiego zrodził ten naród.
Był...
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rezoner
rezoner 13.11.2024, 05:39:33 via Wykop
  • 13
@LatarnikTV: Zamiast próby zdeprecjonowania mnie infantylnym komentarzem zrób to podając swoich pretendentów do tego tytułu i wygraj ten spór merytorycznie.

62

Masz w kuchni czarną plastikową łopatkę? Natychmiast ją wyrzuć

Masz w kuchni czarną plastikową łopatkę? Natychmiast ją wyrzuć

Popularne łopatki, szpatułki i inne kuchenne przybory zrobione z czarnego plastiku okazują się bardzo niebezpieczne. Często wytwarzane z przetworzonych odpadów elektronicznych, wypłukują chemikalia prosto do oleju.

miteue
z
forsal.pl
dodany: 06.11.2024, 13:56:54
  • 21
  • #
    zdrowie
  • #
    kuchnia
  • #
    ciekawostki
  • #
    gotowanie
rezoner
rezoner 07.11.2024, 11:27:10 via Wykop
  • 1
@ukradlem_ksiezyc: Jak chcesz coś w miarę nieprzywierającego do smażenia na tłuszczu w niskich temperaturach (np jajko sadzone) to rozważ coś z powłoką ceramiczną - ja używam patelni pokrytych powłoką ILAG Xeradur, która nie zawiera PTFE, PFOA ani ołowiu. Trzeba czyścić ręcznie, ale brud tak łatwo odchodzi, że nawet sama woda wystarcza.

Oczywiście masz rację, dobrze nagrzana patelnia stalowa też nie przywiera, ale to już decyzja czy chcesz wszystko smażyć na

478

Piers Morgan walczący z ideologią woke culture

Piers Morgan walczący z ideologią woke culture

Głos zdrowego rozsądku ukazujący absurdy całej ideologi, bo dlaczego nie może np. identyfikować się jako czarna lesbijka?

leehy
z
youtube.com
dodany: 03.11.2024, 15:22:55
  • 325
  • #
    wokeculture
  • #
    lgbt
rezoner
rezoner 04.11.2024, 10:26:27 via Wykop
  • 4
Tak jak ożenek kościoła z ekstremistyczną partią polityczną przyspieszył erozję wiary i laicyzację kraju,
tak jak zawłaszczenie patriotyzmu przez prawicę uczyniło go odpychającym i zaściankowym
tak jak postawienie przez lewicę tematów płciowości i aborcji ponad modele tradycyjne wyobcowało z kręgu jej wyborców klasyczne rodziny
tak kultura woke nie przysłuży się zwiększeniu tolerancji a wręcz odwrotnie doprowadzi do antagonizmu wobec zjawisk, które cywilizowanemu, inteligentnemu społeczeństwu są co najwyżej obojętne, ale tylko do czasu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1365

Dlaczego "potrzebujemy" kredytu 0%?

Dlaczego "potrzebujemy" kredytu 0%?

Krótkie wyjaśnienie od pana flippera

jfrost
z
streamable.com
dodany: 14.10.2024, 09:30:30
  • 187
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    koalicjadeweloperska
rezoner
rezoner 14.10.2024, 11:40:13 via Wykop
  • 45
Ja już mentalnie szykuje się, żeby wytłumaczyć swoim dzieciom za parę lat jak ten świat działa w rzeczywistości. Chcę, żeby w przeciwieństwie do mnie karmione były prawdą i znały zasady gry. Zrobią z tymi zasadami co chcą - mogą walczyć z zastanym porządkiem, mogą się w nim urządzić bez rozczarowań, lub mogą wyznawać inny system wartości niż dorobek materialny i wymiksować się z systemu najbardziej jak się da.

Kapitalizm i wolny rynek
  • 20
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rezoner
rezoner 14.10.2024, 12:25:07 via Wykop
  • 4
@Kibishi: @L2_Blood_Rule:

wzrost cen związany z dopłatami

*regulowany rynek - tu Ci się pomyliło


Nawet bez dopłat rządowych możliwość kupienia nielimitowanej liczby mieszkań pod wynajem sprawia, że zmniejsza się ich podaż - a kupowanie nielimitowanej liczby mieszkań jest zgodne z duchem kapitalizmu i wolnego rynku. Uważam, że są złe i dobre regulacje. W prosty sposób można to sobie wyobrazić, że w mieście jest tylko jedno źródło wody (powiedzmy
rezoner
rezoner 14.10.2024, 12:30:45 via Wykop
  • 4
@Tytanowy:

A kto się urodził piękny, ten nie jest brzydki.


Dla Ciebie to truizm, ale człowiekowi, który jest brzydki i całe życie powtarza mu się, że jest taki jak inni, piękny, pełen równych szans trudno będzie zrozumieć co się wokół niego dzieje, jak się poruszać, jak wyjść na swoje. Przecież jestem piękny - dlaczego nikt mnie nie chce. Przecież wszyscy mają równe szanse - dlaczego pracuję i nadal nie mam
rezoner
rezoner 14.10.2024, 13:02:05 via Wykop
  • 5
@L2_Blood_Rule: Po pierwsze to albo chcesz rozmawiać, albo kucować - pociski, że każdy kto się z Tobą nie zgadza jest komunistą powoduje, że normalnemu człowiekowi nie chce się z Tobą toczyć dyskusji.

Natomiast odpowiadając na treść właściwą - gdyby tak było nie istniałoby pojęcie monopolu. Jeśli położysz łapę na wszystkich zasobach, lub klientach to praktycznie niemożliwe jest dogonienie Ciebie w racjonalnym czasie. Przekręcasz przykład na swoje potrzeby dodając jakieś studnie
rezoner
rezoner 14.10.2024, 13:17:31 via Wykop
  • 1
@kelebglin: Film pochodzi z oficjalnego profilu przemawiającego.
rezoner - @kelebglin: Film pochodzi z oficjalnego profilu przemawiającego.

źródło: image

Pobierz

764

Bosakowie pobierają jeden dodatek na wynajem.

Bosakowie pobierają jeden dodatek na wynajem.

W przeciwieństwie do Kingi Gajewskiej i Arkadiusza Myrchy, ktorzy pobierają dwa takie dodatki. Zauważyła ten fakt prorządowa Gazeta Wyborcza.

konto usunięte
z
x.com
dodany: 11.10.2024, 20:21:22
  • 152
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
rezoner
rezoner 12.10.2024, 11:04:10 via Wykop
  • 1
Ja nie pobieram żadnego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

681

Rząd bierze na cel Paczkomaty. Wiele może zniknąć

Rząd bierze na cel Paczkomaty. Wiele może zniknąć

Rząd przyjrzy się dokładniej automatom paczkowym, w tym również Paczkomatom firmy InPost. Nowe regulacje mogą oznaczać dla firm konieczność usunięcia niektórych maszyn.

Tetsuya
z
telepolis.pl
dodany: 07.10.2024, 07:28:57
  • 332
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    rzad
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
rezoner
rezoner 07.10.2024, 11:28:39 via Wykop
  • 97
Paczkomaty InPost to przeżytek. Chcielibyśmy przedstawić Państwu rozwiązanie, które zajmuje mniej niż 10% powierzchni przypadającej na paczkomat a przy tym wymaga pracy tylko jednego kuriera na 100km2. Projekt był konsultowany u zagranicznych firm oraz z opinią publiczną w godzinach kiedy dostępni są jedynie seniorzy.

Proszę państwa - przed państwem - AWIZOMAT by Poczta Polska SA.
rezoner - Paczkomaty InPost to przeżytek. Chcielibyśmy przedstawić Państwu rozwiązani...

źródło: DSC_0499

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

445

Ponad 400 ton złota w rezerwach NBP. Tylko 10 krajów na świecie ma więcej

Ponad 400 ton złota w rezerwach NBP. Tylko 10 krajów na świecie ma więcej

"NBP zgromadził 420 ton złota (...). Dążymy do tego, aby 20 proc. rezerw walutowych było w złocie" - poinformował w czwartek Adam Glapiński. Prezes NBP podał także najnowsze dane o inflacji. "Do końca tego roku inflacja konsumencka może być w przedziale 4,5-5 proc." - powiedział.

KapitanTorpedal
z
rmf24.pl
dodany: 04.10.2024, 03:10:53
  • 199
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    zloto
  • #
    pieniadze
rezoner
rezoner 04.10.2024, 06:37:14 via Wykop
  • 53
Ktoś tam napisał, że pójdzie na zachodni sprzęt w razie wojny co skłoniło mnie, żeby sobie to policzyć.
Wyszło mi, że przy cenie 340 tysięcy zł za kilogram wartość tego złota to 140 miliardów zł
Pomoc militarna przekazana przez USA na Ukrainę to ok. 300 miliardów zł.
Także tego, nie jest to jakaś zawrotna suma - ale rząd na uchodźctwie będzie miał dość, żeby się wygodnie rozkokosić i przygotować za granicą firmy
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rezoner
rezoner 04.10.2024, 08:06:36 via Wykop
  • -2
@topikPajak: Nie wiem jak to liczysz - tego złota wystarczy ledwie na jedną elektrownię.
W KPO jest 256 mld zł - nie wiem więc czy to takie game changery.
rezoner
rezoner 04.10.2024, 10:23:53 via Wykop
  • -1
@topikPajak: Ty chyba właśnie dokonujesz mechanizmu projekcji - sam mieszasz dolary ze złotówkami i stąd te przedziwne kwoty i komentarze. Jak chcesz się w dolarach wyrażać to mamy tego raptem 25 mld - czyli na jedną elektrownię. Ja się od początku wyrażam w złotówkach a Ty sobie podzieliłeś 140 mld złotych przez 20 mld dolarów i Ci wyszło 7 elektrowni.

Chłopie to jest p------a ilość pieniedzy,


Starczy tego złota na
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 25
  • Strona 5 z 25
  • >

Rezoner

  • Rolnik programista
  • Ludum Dare
  • http://rezoner.net
  • X (dawny Twitter)

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 27.10.2013

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 14.06.2013

    Komentator
  • VIP
    od 03.01.2015

    VIP
  • Kałasznikow
    od 05.12.2012

    Kałasznikow
  • Ekshibicjonista
    od 30.05.2011

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 21.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.04.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 27.11.2017

    Mikroblogger
  • Muzyk
    od 21.02.2014

    Muzyk
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Autorskie tagi

  • #rezogry

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking