Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
juniorowski

juniorowski

Dołączył 15 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1243
  • Znaleziska 1208
  • Mikroblog 35
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

9

Podatek katastralny jako element polityki mieszkaniowej

Podatek katastralny jako element polityki mieszkaniowej

Celem dobrze zaprojektowanego podatku katastralnego powinno być rozparcelowanie błędnie alokowanego kapitału oraz obniżenie opodatkowania pracy.

LaurenceFass
z
wykop.pl
dodany: 21 godz. i 54 min temu
  • 69
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    polska
juniorowski
juniorowski 21 godz. i 33 min temu via Wykop
  • -1
@LaurenceFass: patologią to jest polska lewica, ze swoimi durnymi pomysłami. podatek katastralny byłby tylko po to by wydoić kasę na kolejne socjalne rozdawnictwo.
juniorowski
juniorowski 21 godz. i 30 min temu via Wykop
  • 0
@LaurenceFass: można, obciąć marnotrawienie pieniędzy na nieefektywny social, ukręcić przypadki w których ludzie latami nie płacą za nieruchomości bo chronią ich różne sposoby "ochronny najbiedniejszych" - nawet jak mają pieniądze.
juniorowski
juniorowski 21 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 0
@LaurenceFass: co ty bredzisz?
juniorowski
juniorowski 21 godz. i 12 min temu via Wykop
  • -4
był durny pomysł bo nie zabezpieczał przed skupowaniem mieszkań przez osoby prawne (spółki, fundusze itp.).

Natomiast to nie jest żadna lewicowa propozycja. To po prostu przeniesienie utrzymania części państwa z pracowników, którzy faktycznie tworzą dobrobyt na spekulacyjny kapitał. To po prostu prospołeczna propozycja, może być prawicowa - w końcu skutkiem będzie też le


@LaurenceFass: bla bla bla, pieprzenie. Ktoś po prostu wykłada swoją kasę, dba o remont by ktoś którego
juniorowski
juniorowski 21 godz. i 4 min temu via Wykop
  • -2
@LaurenceFass: w teorii, w praktyce za doprowadzenie tej infrastruktury płacisz. Czyli jak zwykle argument z d--y. A swoją drogą to nie wiem czy wiesz w tej chwili również płacisz podatek od nieruchomości, uzależniony od jej przeznaczenia i powierzchni. Podatek katastralny to wyłącznie skok na kasę i nie da się go niczym obronić, w stanach masz kataster, za doprowadzenie infrastruktury odpowiada miasto - jakoś ich nie stać na remonty infrastruktury. Dalej
juniorowski
juniorowski 20 godz. i 43 min temu via Wykop
  • -1
@LaurenceFass: kurde chłopie o jakich ty lokatach pieprzysz, jak ktoś kupuje działkę czy mieszkanie to towar jak każdy inny. mając mieszkanie czy działkę płacisz jeszcze od tego za media i podatki. Na siłę próbujesz udowodnić, że coś co służy tylko i wyłącznie poprawieniu budżetu da komuś jakąś korzyść - nie nie da, wszyscy zapłacą więcej i tyle.
juniorowski
juniorowski 20 godz. i 39 min temu via Wykop
  • -3
@LaurenceFass: dodatkowy podatek nie sprawi, że ceny będą niższe - ten ktoś w takiej czy innej formie ten podatek pokryje. W cenie nowej nieruchomości, kawki, nowego iphone i wszystkiego innego - nie zyska a straci. Podatki nie sprawiają, że coś tanieje - zawsze podnoszą cenę, ZAWSZE. Trzeba być naiwnym by uważać, że to nie Ty zapłacisz podatek.
juniorowski
juniorowski 20 godz. i 31 min temu via Wykop
  • -1
@LaurenceFass: Ilość chleba też jest ograniczona i jest to dobro podstawowe - czy chleb też należy opodatkować bym nie kupił 2 bochenków a nie jednego?
Mieszkań na rynku jest do kupienia dużo - tylko jakoś brakuje chętnych by oszczędzać i je kupić, wolą przejeść tę kasę na drobne luksusy.

Ale ty chłopie chcesz zmienić jeden podatek który uderza w ludzi na drugi podatek który w nich uderzy jeszcze bardziej.
Trzeba
juniorowski
juniorowski 20 godz. i 25 min temu via Wykop
  • -3
@LaurenceFass: Ale na rynku nie brakuje nieruchomości! Jest ich w cholerę, w każdej inwestycji stoją dziesiątki pustych mieszkań. Brakuje tych którzy chcą na nie wyłożyć swoją kasę., a podaż nie wzrośnie - po prostu ten podatek zostanie doliczony do ceny wynajmu, czy sprzedaży - i zrobią to wszyscy nawet ci których to nie obejmie. To podniesie ceny wszystkiego, bo podatek zapłaci handlarz kawą, żabka, kawiarnia, sklepik, kwiaciarnia - i
juniorowski
juniorowski 20 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 0
@LaurenceFass: Ty chyba nie rozumiesz jak działa rynek - wszyscy podniosą ceny tak jak by to oni płacili te 5%, każdy chce zarobić - będzie miał uzasadnienie.
juniorowski
juniorowski 19 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 0
@del855: Mieszkań też można dobudować, cały czas to robimy, jednak wszelki podatki i koszty sprawiają, że są one drogie... To właśnie podatki sprawiają, że ceny są wysokie - dołożenie podatków nie pomoże. Mieszkania i dentyści mają wspólną cechę - ludzie wolą wydawać pieniądze na inne rzeczy i szukają wymówek, co to nie pozwala im na mieszkanie czy dentystę.
juniorowski
juniorowski 19 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 1
@LaurenceFass: to co powiesz na to, że fundusze kupują mieszkania na etapie dziury w ziemi i w ten sposób finansują budowę lokali i zwiększając podaż, wyłożenie kasy z góry zmniejsza konieczne kredyty co wpływa na cenę dla innych.
juniorowski
juniorowski 19 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 0
@gerwant123: nie jest, nigdzie to tak nie działa. Ceny równają w górę na tym rynku, skoro ktoś oferuje za tyle, za chwilę wszyscy będą za tyle oferować. Podniesiesz tylko koszty wszystkim.
juniorowski
juniorowski 19 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 0
@gerwant123: jedyną opcją na więcej dostępnych lokali w sensownych cenach, jest pozbycie się pasożytów których latami chroni prawo i nie płacą za wykorzystywane lokale, wtedy na rynku pojawią się mieszkania które np czekają na dorosłość dzieci, a ludzie boją się je wynajmować by nie trafić na złodzieja. w efekcie za paru złodziei, płacą wszyscy którzy od kogoś wynajmują nieruchomości. A złodzieja chroni chore prawo.
juniorowski
juniorowski 18 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 1
@LaurenceFass: nie, tu chodzi o coś innego obecnie państwo narzuca ci utrzymanie złodzieja który nie płaci za używanie twojej nieruchomości - powinieneś móc się takiego pozbyć, albo jeśli państwo chce go chronić - niech za to płaci.
juniorowski
juniorowski 18 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 0
wo zaczniemy od opodatkowania tylko 10 mieszkania w kwocie 100% to mamy kilkaset tysięcy podatku do przerzucenia na wynajmujących. Żaden najemca tyle nie zapłaci. Puste mieszkania nie będą generować zysku tylko same straty w


@gerwant123: świat pokazuje, że każda - jeśli z danego dobra nie można przestać korzystać. Rynek ci powie - potrzymaj mi p--o.
juniorowski
juniorowski 18 godz. i 28 min temu via Wykop
  • 0
@del855: tylko on jest po pierwsze jest on liczony od wartości historycznej np sprzed 20 lat (i bywa niższy niż nasz podatek od nieruchomości liczony od powierzchni który jest, po drugie tylko 10% krajów z katastrem uzależnia jego koszt od liczby nieruchomości i zazwyczaj jest to ulga na pierwszą nieruchomość albo dopłata jeśli nieruchomość stoi pusta (Hiszpania), Grecja (dopłata jeśli lokal znacznej wartości). dopłaty do drugich i kolejnych domów masz
juniorowski
juniorowski 16 godz. i 54 min temu via Wykop
  • 0
@del855: jak chcesz tego by emeryci byli pozbawiani majątku bo nie stać ich na podatek od majątku jak w stanach... No cóż żal mi Ciebie. Zamiast robić nowe podatki, trzeba przestać rozdawać i marnotrawić.
juniorowski
juniorowski 16 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 0
@del855: tak ludzie wydają kasę na bzdury zamiast oszczedzać na czarną godzinę, czy na wydatki jak zęby. Z czego składa się koszt mieszkań? Z podatków, kosztów robocizny, kosztów materiałów, kosztów wynagrodzeń i w ostatniej kolejności zysku inwestora. Co to Smitha to mówił o innej formie podatku katastralnego, (nie do sterowania popytem, a jako najsprawiedliwszy względem istniejących podatków), wynikał z tego że ludzie naprawdę zamożni, posiadacze ziemscy tak naprawdę niepłaciło podatków
juniorowski
juniorowski 16 godz. i 36 min temu via Wykop
  • 0
@juniorowski: taką rolę spełnia podatek gruntowy, od nieruchomości oraz podatek belki - masz podatki od majątku i korzystania z niego.
juniorowski
juniorowski 16 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
@del855: Co uważał Smith?
Smith patrzył przede wszystkim na rentę gruntową – dochód, jaki właściciel uzyskuje z posiadania ziemi. Argumentował, że wzrost wartości ziemi często wynika z rozwoju całego społeczeństwa (budowy dróg, wzrostu miast, handlu), a nie wyłącznie z pracy właściciela. Dlatego opodatkowanie tego rodzaju dochodu uważał za stosunkowo sprawiedliwe.
W praktyce bliżej mu było do:
podatku od wartości gruntu,
podatku od dochodów z ziemi,
opodatkowania
juniorowski
juniorowski 13 godz. i 56 min temu via Wykop
  • -1
@qajajaj: ale to jest pieprzenie na poziomie botów, by społeczeństwo samo dało się wydoić, myśląc że to przyniesie im korzyść. To jak powiedzieć rozmówcy spier*****, w taki sposób by poczuł ekstytację na nadchodzącą podróż.
juniorowski
juniorowski 1 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 0
@del855: wiem tyle, że polityka którą się u nas proponuje by zmniejszyć ceny nieruchomości spowoduje że te wzrosną - tego typu podatek jest w Hiszpanii i UK i jakoś tam dalej kwiczą że miejscowych nie stać na mieszkania, że wykupują im 👽 obcy, aktualnie próbują się pozbyć turystów z których żyje gospodarka wielu regionów, zwłaszcza w Hiszpanii. Kataster to po prostu forma podatku od nieruchomości i nie sprawi, że ceny
juniorowski
juniorowski 1 godz. i 36 min temu via Wykop
  • -1
@del855: ale ty niczego nie prostujesz, tylko jeszcze bardziej mieszasz, masz przykłady Hiszpanii, USA i UK gdzie podatki katastralne biją w ludzi a ty mówisz, że to nieprawda i u nas cudownie będzie lepiej - nie nie będzie.
juniorowski
juniorowski 1 godz. i 34 min temu via Wykop
  • 0
@del855: zdziwiłbyś się, ale u mnie w mieście za mieszkania w starych kamienicach w centrum (8-10 tys z metra) chcą więcej niż za nowe.
juniorowski
juniorowski 1 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 0
@del855: ale co ty chcesz mi udowonić raportem NBP? Ty chociaż do niego zajżałeś? Co niby twoim zdaniem składa się na koszt nieruchomości? Zysk inwestora max 20% mniej niż na ETF - a z ludźmi trzeba się pieprzyć. Reszta to własnie podatki, materiały robocizna

816

Rekordowy dyżur lekarza: 176 godzin ! Inny natomiast uzbierał 1200 nadgodzin

Rekordowy dyżur lekarza: 176 godzin ! Inny natomiast uzbierał 1200 nadgodzin

Rekord zanotowała Państwowa Inspekcja Pracy na południu Polski. 176 i pół godziny oznacza prawie tydzień pracy bez przerwy. Inny lekarz uzbierał ponad 1200 nadgodzin. Liczby z pewnością robią wrażenie, ale takie wyczyny nie są zgodne z prawem. Dyrektywa unijna określa, że dopuszczalny czas to 18 g

airaG
z
dentonet.pl
dodany: 20 godz. i 39 min temu
  • 95
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    szpital
juniorowski
juniorowski 19 godz. i 59 min temu via Wykop
  • 8
Ale z excela wychodzi, że tak jest taniej - normalnych etatowych pracowników musiało by być trzech, dostali by trzy razy więcej urlopu, trzeba by zapłacić więcej składek, już nie mówiąc skąd brać chętnych.
  • 13
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

juniorowski
juniorowski 14 godz. i 3 min temu via Wykop
  • 0
@Uuroboros: pewnie, że tak - tyle, że wie pan księgowi... Nie opłaca się
juniorowski
juniorowski 14 godz. i 1 min temu via Wykop
  • 0
@Mirkowyprzegryw: no fajnie, tylko jeszcze trzeba znaleźć miejsce na specjalizację, za granicą płacą lepiej oto, jak ktoś ma wyniki pozwalające się dostać na medycynę - ma też ambicje by zarabiać dużo
juniorowski
juniorowski 13 godz. i 54 min temu via Wykop
  • 1
@Mirkowyprzegryw: tylko szkolenie lekarza jest jednym z najdroższych, dlatego są limity, by nie szkolić innym państwom kadry.
juniorowski
juniorowski 13 godz. i 36 min temu via Wykop
  • 0
@Mirkowyprzegryw: tylko do tego musisz doliczyć specjalizacje czyli studia + specjalizacja to łącznie 10-12 lat, kadencja sejmu 4 kto będzie ryzykował że profity spadną na kogoś kto będzie rządził 2 kadencje później? Liczy się tu i teraz.
juniorowski
juniorowski 13 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 0
@Mirkowyprzegryw: tak, ale to nadal 8 lat... Czyli minimum 1 kadencja do przodu... W Polsce max do tej pory to dwie kadencje pod rząd a i tego dokonały dwie koalicje.
juniorowski
juniorowski 1 godz. i 28 min temu via Wykop
  • 0
@jamajskikanion: też nie chce wiedzieć jak czuje się ktoś kto nawet tylko czuwa tyle godzin. Mnie zdarzało się pracować po 16 godzin na kompie i było źle, dwa razy też pracowałem 16 godzin na produkcji na studiach i to było bardzo złe - wracając do domu zrobiłem 3 kółka autobusem po mieście bo zasnąłem. Ale obok mnie był na linii gość który stał tam 3 dzień nonstop - pokłócili się

115

Totalny zwrot w unijnej polityce migracyjnej

Totalny zwrot w unijnej polityce migracyjnej

Cicha rewolucja w UE. Sprowadza się on do zastąpienia postawy "chętnie was ugościmy" postawą "chętnie was deportujemy".

zwora
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20 godz. i 46 min temu
  • 26
  • #
    europa
  • #
    swiat
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    uchodzcy
  • #
    granica
  • #
    islam
juniorowski
juniorowski 4 godz. temu via Wykop
  • -8
@blessed_by_swiezonka: no, np takich jak ty na wykop.

30

Microsoft nie pyta o zgodę. Automatycznie zaktualizuje Windowsa 11 u wszystkich

Microsoft nie pyta o zgodę. Automatycznie zaktualizuje Windowsa 11 u wszystkich

Microsoft rozpoczął automatyczne wdrażanie kolejnej wersji Windowsa 11, a użytkownicy nie będą mieli możliwości odłożeni

PiotrPiter
z
instalki.pl
dodany: wczoraj, 09:52:41
  • 22
  • #
    windows11
juniorowski
juniorowski 4 godz. i 14 min temu via Wykop
  • 2
Eh, u mnie ostatnia automatyczna aktualizacja windowsa skończyła się tym, że przestał się uruchamiać Memory_managment 0x1A, przeinstalowanie windowsa nic nie daje, aktualizacja zmieniła mikro kod któregoś układu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

509

Żymianie mieli 12 letnie żony. U Arabów tro norma ale u żymian?

Pokaż treści 18+

Żymianie mieli 12 letnie żony. U Arabów tro norma ale u żymian?

Izraelskie służby wtargnęły do kilku miejsc w Yavneel, które były powiązane z chasydzka sektą. Jej członkowie wydawali za mąż nieletnie dziewczynki. Część z nich miała już nawet dzieci. Odkryto co najmniej 20 takich przypadków.

hopex
z
kryminalne.o2.pl
dodany: 23 godz. i 52 min temu
  • 65
  • #
    zydkrecikorba
  • #
    zwiazki
juniorowski
juniorowski 18 godz. i 6 min temu via Wykop
  • 6
Tradycja Panie, zresztą mama "Króla Polski" z Nazaretu miała 12-14 lat gdy został poczęty.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1468

Kacprzyk nie był rekordzistą. W szpitalach mazowieckich można zarobić nawet 316

Kacprzyk nie był rekordzistą. W szpitalach mazowieckich można zarobić nawet 316

Pensja lekarza Dawida Kacprzyka w Warszawie wywołała falę oburzenia, tymczasem to nie jedyne tak wysokie wynagrodzenia w

Octarine
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 19.06.2026, 23:07:56
  • 104
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    afera
juniorowski
juniorowski 20.06.2026, 08:12:43 via Wykop
  • -75
@Turboincel: bo przez koszty pracy, bardziej opłaca się zatrudnić jednego lekarza który pracuje kilka dni z rzędu na kontraktach, niż kilku po 8 godzin - taki co ma jeden etat i kontrakty i pracuje kilka razy więcej ma np dokładnie tyle samo urlopu jak za jeden etat cześć wszelkiej maści składek wychodzi taniej i masz efekty.
juniorowski
juniorowski 20.06.2026, 09:44:01 via Wykop
  • -9
@TubkaNoBaka: ale taka prawda, najpierw siedzą na etacie - odsiedzą 8 godzin a potem siedzą na kontrakcie jako działalność gospodarczą - od pracy na jdg urlopu i benefitów nie muszą wypłacać - gdyby kolejne godziny pracował by inny lekarz któremu przysługiwałby urlop, składki ZUS od pensji itp. Mało jest zawodów w których etatowy pracownik po zrobieniu swoich 8 godzin - zrobi drugie tyle jeszcze z jdg, większość woli mieć coś
juniorowski
juniorowski 20.06.2026, 09:46:42 via Wykop
  • -9
@LaurenceFass: pewnie by się opłacalo, ale po pierwsze jest niedobór specjalistów, a po drugie taki najpierw jedzie 8 godzin na etacie a potem na kontrakcie.
juniorowski
juniorowski 20.06.2026, 09:52:57 via Wykop
  • -3
@matigala: jak by miał kto stanąć na takie stanowisko za mniejsze pieniądze to by było taniej. Ale bez pewnych specjalności szpitale nie mogą funkcjonować, przedstawicieli tych specjalności jest mało to cena rośnie.
juniorowski
juniorowski 20.06.2026, 17:47:10 via Wykop
  • -10
@Eladraan: z jakiegoś powodu bardziej opłaca się jeden pracownik robiący etat plus kontrakty niż kilka etatów, mimo wysokich faktur. Kolejna sprawa specjalistów mało - szpitale o nich walczą płacąc więcej. Czasem jest też tak, że potrzeba na danego specjalistę nie uzasadnia etatu lepiej "współdzielić" go z innymi na zasadach kontraktu. Jak czytam "mityczne koszty pracy sprawiają, że nigdy nic się w Polsce nie opłaca" to się zastanawiam czemu krzywią się
juniorowski
juniorowski 21.06.2026, 07:46:21 via Wykop
  • -1
@Rwa_mac: nie no ty nie czaisz, że tu liczy się to co wychodzi w excelu... A w excelu tak jest taniej... Światem rządzą księgowi.
juniorowski
juniorowski 21.06.2026, 08:06:28 via Wykop
  • 0
@szybkijakpoybany: bo to ma się opłacać, ręczne sterowanie... Ktoś skalkulował ilu jakim specjalistom da rade zapłacić, tak by nie wyjechali za granice. Excel panie Excel tak pokazał
juniorowski
juniorowski 21.06.2026, 08:09:21 via Wykop
  • 0
Excel panie Excel, ktoś by musiał zapłacić za ich szkolenie, a potem znaleźć im pensyjkę która przebije oferty za granicą

81

KOPYR NIE WYTRZYMAŁ CIŚNIENIA

KOPYR NIE WYTRZYMAŁ CIŚNIENIA

Całość - https://www.youtube.com/watch?v=-dSfiAzOsTQ&t=6143s

Muchozor
z
youtube.com
dodany: 30.05.2026, 20:34:43
  • 58
  • #
    kopyra
  • #
    nawrocki
  • #
    walesa
  • #
    komorowski
  • #
    polityka
juniorowski
juniorowski 31.05.2026, 08:26:09 via Wykop
  • -3
Technicznie ma rację, Nawrocki poza szczuciem dla Polski nic nie zrobił, w dodatku jest śliskim typem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

73

Kupiłem drukarkę w x-komie za 2199 zł. Dostawa FedEx.

Kupiłem drukarkę w x-komie za 2199 zł. Dostawa FedEx.

I teraz zaczyna się kabaret. Najpierw dostaję od FedEx maila, że przesyłka została doręczona. Problem w tym, że nikt jej u mnie nie widział. Żadnego kuriera, żadnej paczki, nic. Po kontakcie z x-komem okazuje się, że przesyłkę rzekomo odebrała jakaś konkretna osoba.

sebka2026
z
wykop.pl
dodany: 28.05.2026, 10:57:51
  • 83
  • #
    xkom
  • #
    fedex
  • #
    kurier
  • #
    kurierzy
  • #
    zakupy
  • #
    logistyka
juniorowski
juniorowski 28.05.2026, 12:48:13 via Wykop
  • -2
no niestety musisz poczekać na koniec procedury reklamacyjnej w fedex (w jedną albo w drugą stronę) - wtedy sklep może na siebie wziąć, że paczka nie doręczona
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

55

OSP Sobibór młodszy i sprawny wóz bojowy Wspieraj na Zrzutka.pl

OSP Sobibór młodszy i sprawny wóz bojowy Wspieraj na Zrzutka.pl

Serio na jednego drona na Ukrainę potraficie kilka milionów zebrać a na jeden wóz bojowy dla polskiej OSP nawet 50tys się nie da? Jaja sobie ze mnie robicie? Mi się nie przelewa ale te 100zł przelałem.

roman-swoboda
z
zrzutka.pl
dodany: 22.05.2026, 08:12:52
  • 18
  • #
    osp
  • #
    strazpozarna
  • #
    polska
  • #
    sobibor
  • #
    zrzutka
juniorowski
juniorowski 23.05.2026, 07:16:50 via Wykop
  • 0
Taki druch to skarb - uwalić zbiurkę w kilku słowach, Mistrz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

856

Dlaczego czarnoskóra Helena Trojańska w nowej "Odysei" to DURNY POMYSŁ

Dlaczego czarnoskóra Helena Trojańska w nowej "Odysei" to DURNY POMYSŁ

Jak już potwierdzono, w nowej adaptacji "Odysei" w reżyserii Christophera Nolana w bladolicą, złotowłosą greczynkę Helenę, wcieli się czarnoskóra aktorka Lupita Nyongo. Warto przypomnieć, czemu jest to durny pomysł.

DebowyMocny
z
wykop.pl
dodany: 14.05.2026, 06:32:50
  • 290
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    historia
  • #
    swiat
  • #
    film
  • #
    wydarzenia
juniorowski
juniorowski 14.05.2026, 06:47:02 via Wykop
  • -26
A czemu do przedstawień Jezusa w filmach i przedstawieniach biorą europejczyków, albo amerykanów a nie ludzi z bliskiego wschodu?
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

819

Koniec z ignorowaniem kandydatów! Petycja przeciwko ghostingowi na rynku pracy

Koniec z ignorowaniem kandydatów! Petycja przeciwko ghostingowi na rynku pracy

Mamy dość braku odpowiedzi od rekruterów. Podpisz petycję, aby zmusić firmy do szacunku wobec osób szukających pracy.

Lion324
z
petycjeonline.com
dodany: 04.05.2026, 13:31:59
  • 250
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    hr
  • #
    gospodarka
  • #
    januszebiznesu
  • #
    pieniadze
juniorowski
juniorowski 05.05.2026, 04:27:48 via Wykop
  • 0
@JerryTheSailor: nie no, tak się nie robi.
juniorowski
juniorowski 05.05.2026, 18:30:54 via Wykop
  • 0
Ciekawe kiedy prawo, że chcesz kogoś zatrudnić - wysyłasz mu list, nie odpowie, że nie chce - 2 tygodnie i jest twoim pracownikiem.

928

Tajemnice wypadku posła Litewki.

Tajemnice wypadku posła Litewki.

W nawiązaniu do wszechobecnych wątpliwości jakie towarzyszą wypadkowi posła Litewki, przedstawiam potencjalną wersję nieszczęśliwych wydarzeń, które mogły mieć częściowy bądź kluczowy wpływ na to co stało się tego dnia. Nie ukrywam, że zdarzenie miało miejsce w moim regionie, a sam zaś niejednokrotn

Parad0x-90
z
wykop.pl
dodany: 30.04.2026, 13:36:56
  • 270
  • #
    litewka
  • #
    wypadek
  • #
    polska
  • #
    lukaszlitewka
  • #
    teoriespiskowe
  • #
    polityka
juniorowski
juniorowski 30.04.2026, 14:19:17 via Wykop
  • 90
Takie omijanie dziur czy wyprzedzanie z wyjściem na czołówkę rowerzyście to norma, jeżdżąc do pracy rowerem (24 km/h w jedną stronę) mam ze dwie takie sytuacje tygodniowo, a jeżdżę mało uczęszczanymi bocznymi drogami - samochody wracają na 20 - 30 metrów przed rowerem na swój pas, nie zwolnią, czasem dokładają do pieca by się zmieścić. A rowerzysta no cóż ma wybór zjechać przy prędkości 30-40 km/h na miękkie pobocze co skończy się
  • 31
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

juniorowski
juniorowski 30.04.2026, 16:03:47 via Wykop
  • 27
@Krupier: dopóki ta odległość na gazetę nie zamieni się w 0 cm
juniorowski
juniorowski 30.04.2026, 17:00:49 via Wykop
  • 6
@wasabi88: można rejestrować trasę na strava z telefonu.
juniorowski
juniorowski 30.04.2026, 22:13:14 via Wykop
  • -1
@Instrybutor_z_Orlenu: dziś w drodze do pracy miałem max 42 km/h, średnia 27... A to tak oszczędnie było by się nie zmęczyć. Jest to raczej płaska trasa z sumą przewyższeń 120 m. Spadek całkowity 123 metry. Temperatura -1.5 stopnia. Roweżyści poza miastem poruszają się z reguły z prędkościami około 27 - 30 km, ale bywa że jadą pod 50. Czego tacy wyprzedzający nie biorą pod uwagę i potem dystans maleje bardzo

576

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

Chwaliły ją media, prezydent i minister. Zero.pl o Kornelii Wieczorek

17-latkę z gdyńskiego liceum uhonorowali prezydent, minister edukacji i urzędnicy resortu nauki. Trafiła do rankingów tygodnika TIME i magazynu Forbes, a inne media pisały, że rewolucjonizuje naukę. Sęk w tym, że część opowieści o niezwykłej karierze to efekt nadinterpretacji i pomyłek.

Nigarun
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 04:27:34
  • 76
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    afera
juniorowski
juniorowski 29.04.2026, 17:25:51 via Wykop
  • 28
@Kismeth: nastolatce wybaczą...

694

Kolejna inicjatywa dewloperucha - projekt ustawy na githubie

Kolejna inicjatywa dewloperucha - projekt ustawy na githubie

Tym razem nie chodzi o dostęp do danych, a o projekt ustawy zniechęcającej do traktowania mieszkań jako tokenów inwestycyjnych, w szczególności do spekulacji na rynku i trzymania pustostanów.

rzzz
z
x.com
dodany: 27.03.2026, 13:01:06
  • 100
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 14:17:26 via Wykop
  • 2
kiedy w końcu pozbędziemy się szkodników z lewicy? pierwsze co trzeba zrobić, to ustawę która uwolni mieszkania blokowane przez ludzi którzy miesiącami nie płacą czynszów - zwyczajnie zajmują cudze mienie - kradną i oszukują. Żadna inna ustawa nie będzie potrzebna.
  • 16
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 16:57:29 via Wykop
  • 2
@Morf: pustostanów inwestycyjnych nie będzie, jak będziesz miał gwarancję, że nie stracisz mieszkania przez nieroba który w świetle prawa będzie cię okradał nie płacąc czynszu. Fundusze przynajmniej mają kasę by je kupić i wyremontować - jak cię nie stać na kupno domu to nie będzie cie stać na jego remont i wyposażenie (przykład - sama robocizna w remoncie 20 metrowego mieszkania do 48 tys zł, meble około 50 tysięcy (szafy,
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 16:58:05 via Wykop
  • -6
@JanTadeusz: A czemu ty ich nie kupiłeś pierwszy?
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 18:46:28 via Wykop
  • 0
@neo78: ale jestem ciekaw kto takiemu sfinansuje remont i wyposażenie jak mu lewica da taki pustostan?
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 18:56:51 via Wykop
  • -1
@D4Ru73K: ale 100 k to trzeba minimum na malutkie mieszkanie, w to jest remont bez płytek, paneli, kleju, tylko robocizna i ciężkie meble? gdzie telewizor do netflixa, pralka, kuchenka. jakaś kanapa? i mieszkanie nigdy nie będzie za 0.
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 19:09:42 via Wykop
  • -2
@Morf: ale wiesz że ta kasa idzie na odtworzenie wartości mieszkania? jak kogoś nie stać na wynajem, nie bedzie go stać na remonty i utrzymanie mieszkania
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 19:13:32 via Wykop
  • 0
@D4Ru73K: to prawda, tym bardziej należy olać postulaty lewicy.
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 19:37:22 via Wykop
  • 0
@neo78: pomalować pomalujesz, ale czy wymienisz kable, zmienisz instalacje wodociągową?
juniorowski
juniorowski 27.03.2026, 20:33:51 via Wykop
  • 0
@neo78: no ok, ale ludzi co zrobią wszystko sami jest garstka, a jak ktoś potrafi zrobić wszystko w remoncie, raczej nie będzie narzekał że go nie stać na mieszkanie.
juniorowski
juniorowski 28.03.2026, 19:00:33 via Wykop
  • 0
A to mają jeszcze jakieś, które można wyciąć bez ryzyka, że monsuny spłuczą wszystko do morza?

516

Coraz więcej nawróceń we Francji. W tym roku padnie kolejny rekord chrztów

Coraz więcej nawróceń we Francji. W tym roku padnie kolejny rekord chrztów

W Wielką Sobotę we Francji kolejny rok z rzędu rekordowo dużo osób dorosłych przyjmie chrzest

etepetete
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 28.03.2026, 08:00:51
  • 199
  • #
    francja
  • #
    chrzescijanstwo
  • #
    wiara
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
juniorowski
juniorowski 28.03.2026, 15:46:39 via Wykop
  • 3
Aż ciśnie się na usta- za jakie grzechy?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

35

Sukces Ukraińców na Bliskim Wschodzie. Zestrzelili irańskie Shahedy

Pokaż treści 18+

Sukces Ukraińców na Bliskim Wschodzie. Zestrzelili irańskie Shahedy

Specjaliści z Ukrainy, wysłani na Bliski Wschód, skutecznie strącili pierwsze drony typu Shahed wystrzelone przez Iran

reaction_c
z
rmf24.pl
dodany: 22.03.2026, 10:36:59
  • 10
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    ukraina
  • #
    usa
  • #
    izrael
juniorowski
juniorowski 22.03.2026, 21:25:33 via Wykop
  • -7
@the_qwert: pomagają krajom zatoki perskiej, które są ostrzeliwane bo Iran nie da rady b---------ć tak skutecznie amerykanów jak by chciał.

775

Koniec z betonowym złotem. Lewica chce opodatkować trzecie i kolejne mieszkania

Koniec z betonowym złotem. Lewica chce opodatkować trzecie i kolejne mieszkania

Politycy Nowej Lewicy przedstawili w piątek projekt ustawy wprowadzający podatek od biznesu mieszkaniowego. Podatek ma obowiązywać począwszy od 3 mieszkania.

amadeus86
z
bankier.pl
dodany: 21.03.2026, 10:02:34
  • 293
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
  • #
    koalicjadeweloperska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
juniorowski
juniorowski 21.03.2026, 14:41:08 via Wykop
  • 4
Lewicę i socjalistyczne pomysły należy opodatkować - w końcu była by kasa i żyło się lepiej
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

juniorowski
juniorowski 21.03.2026, 14:56:27 via Wykop
  • 15
Ciekawe tylko czemu w krajach gdzie wprowadzono takie podatki albo podatki katastralne, ceny wzrosły. Kto by się spodziewał
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

juniorowski
juniorowski 21.03.2026, 16:38:02 via Wykop
  • 4
@jegertilbake: tylko idiota głosuje na lewicę i popiera ich pomysły
juniorowski
juniorowski 21.03.2026, 17:00:26 via Wykop
  • 5
@jegertilbake: gdyby poświęcali tyle zapału i czasu na zarabianie pieniędzy - co marnują na patrzenie do cudzego portfela każdy by miał pieniądze na wszystko. A tak czyste złodziejstwo. Jak ludzie nie mają pieniędzy i tak nie kupią mieszkań, ktoś musi wyłożyć gruby hajs na zakup a potem remont. A ceny nie spadną bo zaraz lewica podniosła by zasiłek, dotacje, pensje minimalną i cholera wie co jeszcze i remont mieszkania zamiast
juniorowski
juniorowski 22.03.2026, 06:49:09 via Wykop
  • 2
ale tylko wprowadzenie podatku, podniesie cene jeszcze bardziej a nie obniży!
juniorowski
juniorowski 22.03.2026, 07:02:38 via Wykop
  • 2
w całym tym podatku chodzi wyłącznie o to by politycy mieli kolejną kasę, którą będą mogli rozdać w wyborach.

27

Iran zaatakował i uszkodził myśliwiec F-35

Pokaż treści 18+

Iran zaatakował i uszkodził myśliwiec F-35

F-35 który miał być niewidzialny, został wykryty przez Irańczyków zwykłym sensorem cieplnym, bo nikt nie pomyślał, że silniki odrzutowe się grzeją

kastrator2
z
geekweek.interia.pl
dodany: 20.03.2026, 07:57:21
  • 23
  • #
    wojna
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    trump
  • #
    bliskiwschod
juniorowski
juniorowski 20.03.2026, 09:32:21 via Wykop
  • 4
@Aleale2: mieli w telefonie:)
juniorowski
juniorowski 20.03.2026, 09:46:13 via Wykop
  • -2
@zaq22: mówi się, że trafili dwa, ale jeden zdołał wrócić do bazy, a głównym powodem było to, że amerykanie latali tymi samymi trasami, serbowie wiedzieli z obserwacji kiedy mogą się pojawić, mieli też nagrane zaburzenia echa jakie pojawiają się w pobliżu trudno wykrywalnych samolotów - wystarczyło strzelać gdy takie zaburzenia pojawiły się ponownie. Pewnie tym razem też amerykanów zgubiła ignorancja.

39

Matka rzekomo zamordowanego informatora OpenAI wzywa do ścigania Sama Altmana

Pokaż treści 18+

Matka rzekomo zamordowanego informatora OpenAI wzywa do ścigania Sama Altmana

Matka Suchira Balaji, byłego inżyniera OpenAI, który oskarżył Sama Altmana o przestępstwa, ujawnia wstrząsającą historię. Po śmierci syna w jego mieszkaniu, władze twierdzą, że to samobójstwo, mimo dowodów na morderstwo.

Zapaczony
z
youtube.com
dodany: 17.01.2025, 20:38:18
  • 8
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    kryminalne
  • #
    usa
  • #
    openai
  • #
    chatgpt
juniorowski
juniorowski 14.03.2026, 12:43:44 via Wykop
  • 0
@osetnik: co ty będziesz?

3

Kryzys, zwolnienia i cyfryzacja. Poczta Polska znowu przechodzi rewolucję

Kryzys, zwolnienia i cyfryzacja. Poczta Polska znowu przechodzi rewolucję

Poczta Polska była na skraju bankructwa, a mimo to przez lata pompowano w nią miliardy z publicznych pieniędzy, podczas gdy prywatne firmy kurierskie rozwijały się bez takich przywilejów. Teraz ratunkiem ma być masowa restrukturyzacja i 8,5 tys. zwolnionych pracowników.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 10.03.2026, 06:41:39
  • 7
  • #
    pocztapolska
juniorowski
juniorowski 10.03.2026, 07:01:38 via Wykop
  • 4
To da się tam kogoś jeszcze zwolnić? pracują w jakiś dziwnych godzinach, przez cały dzień siedzi jedna osoba, paczek nie doręczają - wyłącznie awiza - kogo oni jeszcze chcą zwolnić?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • Strona 1 z 6
  • >

Tomasz Węgrewicz

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.01.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 22.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking