Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko146
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Commodore_64

Commodore_64

Dołączył 6 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3843
  • Znaleziska 1565
  • Mikroblog 2278
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 25

360

Czystka w krakowskim HSBC. Hindusi są tańsi

Czystka w krakowskim HSBC. Hindusi są tańsi

Krakowski rynek usług biznesowych właśnie otrzymał bolesne uderzenie od jednego z największych graczy na globalnej szachownicy finansowej. HSBC, brytyjski gigant bankowy, bez skrupułów tnie etaty pod Wawelem. Sentymentów na giełdzie nie ma - kiedy koszty w Europie Środkowej rosną, kapitał natychmias

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: wczoraj, 12:13:58
  • 122
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
  • #
    afera
Commodore_64
Commodore_64 22 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 5
@masshacker: nie będzie powrotów. Indie, a za kilkanaście lat "AI" na serwerze gdzieś w US albo Wietnam, Birma do klepania danych dla "AI" itp. Automatyzacja i innowacje z głupich pojęć z białych tablic wyewoluowały do poważnych rozwiązań wymyślonych i wdrażanych przez naprawdę mądrych ludzi, a nie klakierów poklepujących się po plecach na spotkaniach.
Z Indiami jest ten problem, że są w innej strefie czasowej (naprawione - przychodzą później swojego czasu

625

Na ratowanie banków poszło ponad 10 bilionów dolarów xD

Na ratowanie banków poszło ponad 10 bilionów dolarów xD

Pewnie tylko niektórzy pamiętają taki mały kryzys finansowy z 2007/8 r, który został załatany z kieszeni podatników, by spłacić zobowiązania Banków - za ich machlojki;). Wtedy byliśmy tak zacofani, że zostaliśmy "Zieloną Wyspą" xD. Najgorsze w tym, że USA i cała UE to spłaca z kieszeni obywateli;)

WladcaPiachu
z
parkiet.com
dodany: 24.06.2026, 13:09:39
  • 40
  • #
    wykop
  • #
    ciekawostka
  • #
    ekonomia
  • #
    historia
Commodore_64
Commodore_64 24.06.2026, 20:20:09 via Wykop
  • 14
@okzegaroski: jak zawsze: zyski ich, wszelkie koszty podatników. Na końcu te k---y odchodzą z wielkimi odprawami.
Commodore_64
Commodore_64 23.06.2026, 10:54:01
  • 2
IMO #linkedin powinien mieć opcję automatycznego ukrywania postów ludzi z HR i marketingu w nazwie stanowiska. J----e raczysko. Niektóre aż skręcają z zażenowania.

#oswiadczeniezdupy #korposwiat
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64
Autor
23.06.2026, 12:25:51 via Wykop
  • 0
@elberet: bo pojawia mi się na feedzie, gdy szukam interesujących mnie treści.
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
23.06.2026, 10:21:41
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 23.06.2026, 12:12:29 via Wykop
  • 1
@Matuuusuuu: prychłem jak oczyma wyobraźni widzę Marysię wskakującą okrakiem na szpitalne łóżko. XD
  • Odpowiedz
murison
murison
murison
23.06.2026, 05:58:37
  • 294
Myślałem że im bliżej tym te prognozy będą się robić bardziej umiarkowane, a tu odwrotnie. 41 stopni to jakiś ponury żart

#pogoda #l-------------j #l-------------j
murison - Myślałem że im bliżej tym te prognozy będą się robić bardziej umiarkowane, ...

źródło: 17821941779914679056808007968274

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 23.06.2026, 12:05:46 via Wykop
  • 0
@murison: w weekend kumulacja: początek sezonu i upały. I znów wszystkie drogi w każdym kierunku z------e autami, bo "HEHE JEDZIEMY NAD MORZE!". ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Pawcio_cukierek
Pawcio_cukierek
12.06.2026, 15:30:03
  • 2
Ostatnio na Linuxa wypływa coraz więcej podatności, i nasuwa mi się takie pytanie - jaki jest najbezpieczniejszy model pozyskiwania nowego softu tak aby być bezpiecznym? Flatpak, snap czy appimage? Wiadomo że najlepiej instalować tylko z zaufanych źródeł, oficjalnych sprawdzonych repo itd. Ale nikt nie jest nieomylny a przy tak wielu dystrybucjach, nie na każdej są oficjalne pakiety każdego programu.

https://wykop.pl/link/7961103/w-repozytorium-aur-systemu-arch-linux-wykryto-ponad-400-zainfekowanych-pakietow

#linux #kiciochpyta #pytanie #archlinux
@Pawcio_cukierek 261

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

więcej
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 12.06.2026, 16:44:57 via Wykop
  • 1
@Moonlight20: odnośnie bezpieczeństwa w archu: https://discourse.ifin.network/t/400-aur-packages-compromised-with-infostealer-and-rootkit/577

A na poważnie: to nie tak, że Linux jest super bezpieczny, a Windows nie. IMO trudno to jednoznacznie określić co lepsze pod kątem bezpieczeństwa, bo Linux to głównie serwery i IoT, a Windows desktopy. Mimo tego, przyjęło się, że Linux jest bezpieczniejszy.

- Windows jest popularniejszy więc przyciąga uwagę (Linux powoli zyskuje na desktopach więc powoli zaczną pojawiać się zagrożenia),
- bardzo dużo i tak zależy
  • Odpowiedz
Commodore_64
Commodore_64 23.06.2026, 04:09:37 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
vfr__
vfr__
vfr__
22.06.2026, 19:47:05
  • 11
mimo że od samego początku kibicowałem Ukrainie, zdarzyło mi się nawet przelać jakieś kilkadziesiąt złotych na zbiórki, to patrząc na obecne zachowanie polityków ukraińskich czuję teraz do nich jakieś obrzydzenie i niechęć
#wojna #ukraina #rosja #polskieonuce
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 22.06.2026, 19:49:45 via Wykop
  • 13
@vfr__: W 2015 było "nie jestem konserwą ani za pisem, ALE w najbliższych wyborach zagłosuję na Dudę." XD
  • Odpowiedz
michal-skrzypik
michal-skrzypik
21.06.2026, 05:49:38
  • 480
Mój przyjaciel, mój kompan. Przez p--------ą głupotę ludzką zabrany z tego świata...Na pewno jest mu już lepiej za tęczowym mostem..
#pies
michal-skrzypik - Mój przyjaciel, mój kompan. Przez p--------ą głupotę ludzką zabrany...

źródło: IMG_20260621_073922

Pobierz
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 21.06.2026, 15:50:40 via Wykop
  • 1
Nie, psom NIE daje sie kosci najlepiej w ogole.


@Coopshtyl: Dobrze, że Reksio, Pucek, Maks, Barry i Kiełbasa - psy mojej babci tego nie słyszały w latach 90, bo na bank zdechłyby w męczarniach zamiast dożyć sędziwej, psiej starości. XDDDDDDDD

Pies kiedyś: stróżował, alarmował i odpędzał inne drapieżniki żyjąc w budzie albo i nie.
Pies dzisiaj: " nie możesz mi dać kości innej niż plastikowa, bo zdechnę!".
  • Odpowiedz

24

Sex lalki z AI są bliżej niż myślisz...

Sex lalki z AI są bliżej niż myślisz...

Za kilka lat część ludzi może już nie szukać partnera wśród innych ludzi. Powstają pierwsze humanoidalne lalki wyposażone w AI, które potrafią prowadzić rozmowę, zapamiętywać użytkownika i symulować emocje. Brzmi jak science fiction, ale takie produkty są już dostępne. Myślicie, że to przyszłość

erodoll
z
youtube.com
dodany: 19.06.2026, 19:54:00
  • 30
  • #
    stucznainteligencja
  • #
    robotyka
  • #
    technologia
  • #
    przyszlosc
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
Commodore_64
Commodore_64 20.06.2026, 09:13:48 via Wykop
  • 1
@Hole_to_another_universe: nie wściekną się. Mężczyzn zawsze będzie ciągnęło do kobiet.
Commodore_64
Commodore_64 20.06.2026, 09:23:58 via Wykop
  • 0
@Hole_to_another_universe: wyjątek potwierdzający regułę.

25

Pokój przyspiesza w Wersalu. Iran dostaje prawie wszystko, czego chciał

Pokój przyspiesza w Wersalu. Iran dostaje prawie wszystko, czego chciał

W Wersalu doszło do przełomu: Iran ma otrzymać szerokie ustępstwa w zamian za zgodę na zakończenie konfliktu. USA i Europa chcą szybkiego pokoju, a Teheran wykorzystuje moment, by wynegocjować maksimum korzyści. Haszczyński pisze, że Zachód oddaje więcej, niż planował.

Nick7C5
z
rp.pl
dodany: 18.06.2026, 18:51:20
  • 7
  • #
    iran
  • #
    wersal
  • #
    dyplomacja
  • #
    bliskiwschod
  • #
    usa
  • #
    geopolityka
Commodore_64
Commodore_64 19.06.2026, 12:45:42 via Wykop
  • 4
Epickie zwycięstwo Pomarańczowej Małpy odcinek 2137.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

yosemitesam
yosemitesam
19.06.2026, 05:17:19
  • 52
#rosja #ukraina #wojna
Dzień dobry, kacapy. Jak mija poranek? Próbujecie ugasić czy zatankować?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 19.06.2026, 05:26:42 via Android
  • 5
@yosemitesam: znowu im cos Ukraincy r-------i? XD
  • Odpowiedz

612

Zmasowany atak na Moskwę. Ogień i dym nad miastem.

Zmasowany atak na Moskwę. Ogień i dym nad miastem.

Moskwa znalazła się w nocy pod kolejnym atakiem dronów. W sieci zaroiło się od nagrań pokazujących skutki uderzeń. Rosja wstaje z kolan, blyat ( º ʖº)

Pepperami
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 18.06.2026, 05:23:45
  • 169
  • #
    rosja
  • #
    rosjaplonie
  • #
    wiadomosci
  • #
    rosjawstajezkolan
  • #
    ruskimir
  • #
    wojna
Commodore_64
Commodore_64 18.06.2026, 05:25:10 via Android
  • 275
N---------ć ich ile wlezie. Trzeba było nie zaczynać wojny i ludobójstwa.
  • 24
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Commodore_64
Commodore_64 18.06.2026, 05:40:21 via Android
  • 92
@hzanna: wam Sasza trzeba p-----------ć dronem w serwerownię żebyscie przwstali szczekać, czy sam brak paliwa wystarczy?
Commodore_64
Commodore_64 18.06.2026, 08:10:48 via Android
  • 8
@ACM04: drogi kacapie. Zapraszam gasić rafinerie, bo jak Ukraincy z nimi skoncza to zaczna wam n---------c w elektrownie, wodociagi i tlocznie gazu. W rym tempie zadusza was do jesieni.
Mikuuuus
Mikuuuus
18.06.2026, 05:15:48
  • 131
Obwód moskiewski (Rosja)

🔥
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko #swiat #rosjaplonie
Mikuuuus - > Obwód moskiewski (Rosja)
🔥
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko ...

źródło: 1000018757

Pobierz
Mikuuuus - > Obwód moskiewski (Rosja)
🔥
#ukraina #wojna #rosja #wideozwojny #wojsko ...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 18.06.2026, 05:20:47 via Android
  • 86
@Mikuuuus: dziś w Moskwie będzie BANG! XD
  • Odpowiedz
Commodore_64
Commodore_64 17.06.2026, 17:50:30
  • 2
Co robi ruska rafineria? Strąca drony, płonie i nie produkuje paliw. XD

#rosja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

548

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

3M przenosi 750 osób do zewnętrznej firmy w celu wyszkolenia hinduskich zastępców i uniknięcia odprawy, a potem mogą oni zostać zwolnieni, co pokazują wcześniejsze praktyki z Genpaktem. Pracownicy dowiedzieli się o tym z nagranego wczesnego wideo xD

rail_man
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 15.06.2026, 13:52:45
  • 149
  • #
    wroclaw
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    korpo
Commodore_64
Commodore_64 15.06.2026, 14:37:51 via Wykop
  • 31
Zamiast tego znaczna część pracowników jest przenoszona do firmy Genpact, gdzie dochodzi do przekazywania wiedzy i obowiązków do Indii.


Obowiązki tak, wiedza nigdy. Tym bardziej do Indii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Commodore_64
Commodore_64 15.06.2026, 15:15:32 via Android
  • 45
@DziendobryMireczku: przecież to można opóźniać i wręcz sabotować na wiele sposobów. Zaczynając nawet od komunikacji, przez omijanie niektórych szczególów po celowe wprowadzanie w błąd. Można spokojnie siedzieć na callach i skupiać się tylko na tym jak nie nauczyć, lub nauczyć źle skoro i tak mnie za chwilę tam nie będzie.
Commodore_64
Commodore_64 15.06.2026, 15:26:25 via Wykop
  • 6
@DziendobryMireczku: i jak zweryfikuje to co mi zrobi? I tak planują mnie zwolnić.
Commodore_64
Commodore_64 15.06.2026, 15:31:38 via Wykop
  • 0
@DziendobryMireczku: więc niech wezmą. Stracą trochę czasu. :)
Commodore_64
Commodore_64 15.06.2026, 15:58:24 via Wykop
  • -4
@Shamson: z mojego doświadczenia to jednak wyrabiają się i dostosowują mentalnie. Przez te 3 lata jak z nimi pracuję zmienili się z bezmyślnych botów na ludzi, którzy potrafią rozwiązywać problemy (moja praca to nic skomplikowanego), ale czasami po swojemu czyli c-----o lub w pokrętny sposób. Oczywiście, są leniwi, czasami udają, ale widzę pewne zmiany.
Nadal też trafiają się jednostki, którym zdecydowanie, nigdy i pod żadnym pozorem nie oddałbym nawet zakupów

1044

Rosyjski bombowiec strategiczny rozbił się w trakcie ćwiczeń xD

Rosyjski bombowiec strategiczny rozbił się w trakcie ćwiczeń xD

W okolicach Irkucka rozbił się rosyjski bombowiec strategiczny Tupolew Tu-22M3 - poinformowała agencja Reuters, powołując się na ministerstwo obrony Rosji. Rosyjskie ministerstwo obrony przekazało, że bombowiec odbywał lot ćwiczebny niedaleko miasta Irkuck na Syberii. Według informacji podanych

zawisza
z
tvn24.pl
dodany: 15.06.2026, 13:58:06
  • 120
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
Commodore_64
Commodore_64 15.06.2026, 14:10:53 via Wykop
  • 68
Według informacji podanych przez resort obrony, załoga maszyny zdążyła się katapultować i przeżyła wypadek.


Niestety.
  • 18
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1210

Dziennikarka TVP i Polskiego Radia pozywa Bandytów Drogowych.

Dziennikarka TVP i Polskiego Radia pozywa Bandytów Drogowych.

"Co za brednie ! Nie masz pojęcia o czym piszesz i niszczysz komuś życie na podstawie domysłów? Gratuluję . Sprawę zgłaszam na policję i do prokuratury. Do zobaczenia w sądzie" !

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 06:25:53
  • 178
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    patologia
Commodore_64
Commodore_64 14.06.2026, 09:26:54 via Wykop
  • 121
Pani jest "dziennikarom", kimś "lepszym" i ona "może". Za to Seba upalający tak samo swoje BMW jest już (słusznie) bandytą drogowym. Ale pani nie, bo jeździ lepszymi autami. XD

  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Plotyn
Plotyn
13.06.2026, 20:04:51
  • 8
To był ciekawy mecz, okupacyjne Luftwaffe kontra Dynamo Kijów

#mecz
Plotyn - To był ciekawy mecz, okupacyjne Luftwaffe kontra Dynamo Kijów

#mecz

źródło: Bild_2026-06-13_220413066

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 13.06.2026, 20:13:24 via Wykop
  • 0
@tyrytyty:

Mecze z drużyną Flakelf (niemiecka drużyna przeciwlotnicza) były fatalne dla kijowskich piłkarzy. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 sierpnia 1942 roku i zakończyło się przekonującym zwycięstwem Ukraińców – 5:1. Trzy dni później Niemcy zebrali wzmocniony skład na rewanż. Po pierwszej połowie Start prowadził 3:1. W przerwie do szatni zawodników Startu wszedł niemiecki dowódca wojskowy (pułkownik) i pod groźbą obozów zagłady i rozstrzelania zażądał od radzieckich piłkarzy poddania meczu. Druga połowa
  • Odpowiedz
jmuhha
jmuhha
13.06.2026, 05:29:13
  • 970
Wakacje 2005 jedziesz z rodzicami nad morze. Polska już w Unii, Małysz nadal zwycięża a Kubica zdobywa pole position w Kanadzie. Masz 10 lat i całe życie przed sobą 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
jmuhha - Wakacje 2005 jedziesz z rodzicami nad morze. Polska już w Unii, Małysz nadal...

źródło: 1000028528

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Commodore_64
Commodore_64 13.06.2026, 17:25:34 via Wykop
  • 2
@jmuhha: lato 2005 pamiętam aż za dobrze, bo żyłem w zawieszeniu: bez domu, bez perspektyw, ale za to z dachem nad głową (skup złomu i pomieszczenie socjalne zaadoptowane na kanciapę). Co weekend zapijałem smutki i szukałem pocieszenia w ramionach dziewczyny, która uciekała z domu (patologia). Trudny czas: małe miasteczko i znikąd pomocy żeby wyjść na prostą. Właściciel skupu doskonale o tym wiedział i płacił mi kiedy chciał więc kombinowało się
  • Odpowiedz

261

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W repozytorium AUR systemu Arch Linux wykryto ponad 400 zainfekowanych pakietów

W tym tygodniu repozytorium użytkowników Arch Linuxa AUR padło ofiarą zakrojonej na szeroką skalę kampanii złośliwego oprogramowania, w wyniku której zainfekowano ponad 400 pakietów dostarczonych przez użytkowników.

Pawcio_cukierek
z
phoronix.com
dodany: 12.06.2026, 15:24:19
  • 90
  • #
    linux
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    security
  • #
    prywatnosc
  • #
    archlinux
  • #
    ciekawostki
Commodore_64
Commodore_64 12.06.2026, 16:46:08 via Wykop
  • 3
Czekam na Debiana po ostatnich zmianach kadrowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Commodore_64
Commodore_64 13.06.2026, 09:33:31 via Wykop
  • 1
@dict: nawet gdyby tak było, to co za różnica? Wszystko można sobie dograć lub skompilować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Commodore_64
Commodore_64 13.06.2026, 13:45:29 via Wykop
  • 1
@dict: w jakim sensie "napierdzielać"? Flatpak, AppImage, w ostateczności kompilacja i problem rozwiązany. Nierzadko (ale i nieczęsto XD), widzę też paczki *.deb na Github. :) A to, że jest mało to IMO zaleta na początkowym i nieprofesjonalnym stopniu wtajemniczenia. Trochę trudniej zapchać system. Bardziej skupiałbym się na wersjach pakietów jakie są. :)

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >
  • Commodore 64, C64, CBM64 – komputer domowy z lat 80. XX wieku firmy Commodore Business Machines (CBM). C64 był dotychczas najlepiej sprzedającym się komputerem w historii informatyki – 17 mln sprzedanych egzemplarzy.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.02.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.05.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 27.03.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking