Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko152
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
SeverianPL
SeverianPL

SeverianPL

Dołączył 8 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2650
  • Znaleziska 2424
  • Mikroblog 226
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2

789

TUTENCHAMON TEŻ MIAŁ ROBIONĄ TOMOGRAFIĘ PO ŚMIERCI

TUTENCHAMON TEŻ MIAŁ ROBIONĄ TOMOGRAFIĘ PO ŚMIERCI

Arłukowicz u Prusinowskiego

TomTom7770
z
youtube.com
dodany: 25.06.2026, 10:30:50
  • 151
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    egipt
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 08:22:43 via Wykop
  • -1
@mvmxks: kuźwa chłopie - rozmowa o patologii w szpitalu, pada pytanie "czy to normalne że robi się tomograf zwłokom" a Ałukowicz wyjeżdża z mumiami. Gdzie tu masz manipulację? Nikt nie pytał, czy to jest technicznie wykonalne, czy historia zna takie przypadki, tylko czy w normalnych procedurach medycznych takie badanie przeprowadza się po śmierci pacjenta. Kontekst wpływa na wszystko (a to nie był National Geografic czy inny Discovery o rozwoju medycyny
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 08:24:09 via Wykop
  • 1
@olga_to_kurczak: zawsze jest jakaś nadzieja, że część społeczeństwa się ocknie i zauważy, że to nie deszcz leci z nieba...
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 08:50:51 via Wykop
  • 1
no i dokładnie wychodzi, ze ten fragment jest zmanipulowany, bo prowadzący się pyta czy gość słyszał o robieniu tomografii zmarłym, a gość odpowiada, ze Tutenchamon (który ewidentnie był zmarły) miał zrobioną tomografię.


@mvmxks: już nie potrafisz obiektywnie słuchać nawet i głuchotę selektwyną masz?

Rozmowa o patologiach w szpitalach. Redaktor o Południowym, Arłukowicz kontruje o szpitalu w Lublinie.
Redaktor: no tak, ale tam nie słyszałem żeby dochodziło do fałszowania dokumentacji
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 09:28:01 via Wykop
  • 0
NFZ twierdzi, że nie ma takiej procedruy?


Arłukowicz: nie wiem czy Pan lubi historię, ale Tutenchamon i Ramzes, ich mumie, tomografia i postęp


@SeverianPL: to dlaczego nie ma całego kontekstu w
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 10:18:28 via Wykop
  • 0
widzisz, celowo pytam Ciebie o link do nagrania, ale wolales zamiast tego zrobić transkrypcję.


@mvmxks: Proszę - oto całe nagranie, to teraz ja pytam Ciebie: co to zmienia?? Gdzie (pokaż palcem) jest zmiana kontekstu rozmowy, która nadaje sens mumiom Arłukowicza?
SeverianPL - >widzisz, celowo pytam Ciebie o link do nagrania, ale wolales zamiast te...
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 11:07:52 via Wykop
  • 0
pada pytanie: czy gość słyszał, ze taką tomografię można zrobić osobie zmarłej


@mvmxks: właśnie nie pada takie pytanie, to Arłukowicz miał odpowiedź na takie pytanie i koniecznie chciał jej udzielić. Pytanie brzmiało: Słyszał Pan, że nowy ordynator mówił, że taką tomografię po śmierci można zrobić a NFZ twierdzi, że nie ma takiej procedruy? (potem jeszcze raz Arłukowicz wmawia, że takie pytanie padło - a nie padło, bo było połową zdania)

1273

Polska na czele krajów z największą ceną za "wypożyczenie" sobie GTA VI.

Polska na czele krajów z największą ceną za "wypożyczenie" sobie GTA VI.

My jak zawsze w czołówce światowej.

Pierdyliard
z
wykop.pl
dodany: 25.06.2026, 12:05:51
  • 223
  • #
    gta
  • #
    gry
  • #
    polska
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    steam
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 05:25:56 via Wykop
  • 0
Jakby euro wprowadzili to i zarobki by byly lepsze


@Matagombao69: rozwiniesz myśl?

847

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Czy woda butelkowana powinna być opodatkowana wyżej niż część napojów słodzonych? Zagadnienie to od lat budzi kontrowers

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 25.06.2026, 13:26:53
  • 92
  • #
    handel
  • #
    ceny
  • #
    podatek
  • #
    vat
  • #
    woda
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL przedwczoraj, 05:12:37 via Wykop
  • 1
raz widziałem jak żul się mył o 6 rano w takim ujęciu wody pitnej w Krakowie xD Innym razem pan gołąb też się tam mył.


@puretech: to nie nabieraj wody z kałuży pod kranem, tylko prosto z kranu ;)

794

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Z naszych podatków. Takie pieniądze za możliwość zobaczenia jak trzy skąpo ubrane kobiety kręcą tyłkami oraz usłyszenia jak wydają dźwięki do autotune

dickkick
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 17:43:28
  • 342
  • #
    modelki
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 25.06.2026, 10:12:22 via Wykop
  • 0
Ale jestem nie na czasie :D Czytam i czytam nagłowek, zastanawiam się po kiego grzyba na miejski koncert ktoś wynajmuje dodatkowo jakieś dziewczyny na scenę? Po co jeszcze wyją?

  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2119

Jan R. jeździ jak Majtczak, próbował staranować kursantkę na autostradzie A4.

Jan R. jeździ jak Majtczak, próbował staranować kursantkę na autostradzie A4.

Matka przerażonej dziewczyny obiecała zgłosić zdarzenie na policję.

dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 22.06.2026, 18:05:22
  • 422
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
  • #
    bandycidrogowi
  • #
    motoryzcja
  • #
    kierowcy
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 23.06.2026, 12:52:30 via Wykop
  • 4
to nie wina Janka tylko kursantki


@dashcambandit: nikt nie neguje odklejenia Janka, tylko wyjaśnij dlaczego kierująca nie zjeżdża na prawy pas (zwłaszcza, że jedzie z instruktorem). Większość (jeśli nie wszystkie; nie chce mi się jeszcze raz oglądać) mogła zjechać na prawy pas po zakończeniu manewru wyprzedzania ale z jakiegoś dzikiego powodu ciśnie lewym jeszcze ładne kilka sekund.
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 24.06.2026, 05:37:28 via Wykop
  • 0
uczy się , ty na pewno urodziłeś się z kierownicą w ręku, ona nie


@dashcambandit: idąc tym tokiem rozumowania instruktor powinien również patrzeć spokojnie jak rozjeżdża ludzi na pasach ("bo uczy się"). Droga ekspresowa/autostrada to nie jest miejsce na scenariusz "a poczekam, może się kursantka domyśli"
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 24.06.2026, 08:24:01 via Wykop
  • 0
@dashcambandit: kręcimy się w kółko
ja: facet wariat, ale dlaczego ona nie zjechała na prawy
ty: uczy się
ja: dlaczego instruktor nie reaguje, ludzi też pozwoli rozjechać?
ty: nie, bo ludzi
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 24.06.2026, 12:55:22 via Wykop
  • 0
@dashcambandit: też, ale on częściowo odpowiada za tą sytuację.
O Audi nie dyskutujemy (bo zgadzamy się, że to wariat), przyjmijmy że o kursantce też (jak wspomniałeś: uczy się), ale instruktor powinien zadbać o to, aby zaraz po zakończeniu manewru wyprzedzania zjechać na prawy pas. Tymczasem nie reaguje przez ponad 30m i w ostatniej chwili odbija. Fajnie, że zareagował, ale szkoda że nie przypilnował kursantki wcześniej (nie byłoby całej sytuacji). Prędkości
SeverianPL - @dashcambandit: też, ale on częściowo odpowiada za tą sytuację. 
O Audi ...

źródło: PrawyPas

Pobierz
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 25.06.2026, 05:18:27 via Wykop
  • 0
minimalny odstęp to połowa prędkości czyli MINIMUM 70 metrów.


@dashcambandit: zabawne zdanie z konta/profilu zajmującego się +/- bezpieczeństwem na drodze.

Prawo o ruchu drogowym (Art. 19 ust. 3a): Kierujący pojazdem na autostradzie i drodze ekspresowej jest obowiązany zachować minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na
SeverianPL - >minimalny odstęp to połowa prędkości czyli MINIMUM 70 metrów.

@dashcam...

źródło: PWN

Pobierz

1241

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

72-letnia pediatra i neonatolożka od 11 lat kieruje szpitalem powiatowym w 7-tysięcznym miasteczku na Mazowszu. Jej wzburzenie wynika z wzięcia na tapet przez media jej oświadczenia majątkowego. Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia fun

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.06.2026, 17:03:37
  • 202
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    polska
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 23.06.2026, 08:40:21 via Wykop
  • 0
@Shackowany: mówisz i masz! (częściowo ;) )
OECD ma dane pokazujące relację wynagrodzeń do średniej wynagrodzeń w kraju. Problem w tym, że każdy kraj ma pewnie własne definicje i metody pomiaru, ale może być trudno znaleźć coś lepszego na Twoje pytanie.

Węgry mają największą dysproporcję (lekarze vs średnia), ale również Holandia czy Niemcy płacą lekarzom "nader". Wszystko oczywiście teoretycznie, bo

SeverianPL - @Shackowany: mówisz i masz! (częściowo ;) )
OECD ma dane pokazujące rela...

źródło: specjaliści

Pobierz
szejas
szejas
20.06.2026, 07:25:46
  • 412
Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii ludzkości, wstrzymując oddech pod wodą przez 29 minut i 3 sekundy – co stanowi nowy rekord Guinnessa.

Eksperci od dawna uważali, że tak długi czas trwania jest niemożliwy do osiągnięcia. O ile wytresowany delfin potrafi zazwyczaj wstrzymać oddech na 8–10 minut, a większość ludzi z trudem wytrzymuje minutę lub dwie, Maričić pozostawał pod wodą w całkowitym bezruchu przez blisko pół
szejas - Chorwacki nurek swobodny Vitomir Maričić dokonał jednego z najbardziej niezw...

źródło: u1sl2j8yg68h1

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 23.06.2026, 05:14:36 via Wykop
  • 0
+ za informacje o samym rekordzie (wow!), ale ta anonimowość i brak splendoru....
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
22.06.2026, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 241
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 23.06.2026, 05:07:12 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: papierowa zawsze jest w plecaku (nawet jeśli idę "oklepaną" trasą), ale w fazie planowania niestety apki typu mapa turystyczna są dużo wygodniejsze (zwłaszcza, gdy musisz przekazać innej osobie warianty przejść).
Generalnie zgadzam się w kwestii gór (telefon jest w plecaku do sprawdzenia trendów pogodowych i kontakt awaryjny), ale podróże w miastach lub autem... tu nie tęsknię za analogiem i smart-era ułatwia życie.
  • Odpowiedz
miejscownikpl
miejscownikpl
miejscownikpl
21.06.2026, 19:33:49
  • 393
Temat opłat serwisowych w restauracjach robi się coraz gorętszy, więc postanowiłem pochwalić się swoim projektem, który działa już od kilku miesięcy

Przykład z dziś: Książulo w filmiku pokazał warszawski Flaming, gdzie 12,5% serwisu leci od KAŻDEGO stolika, nawet jednoosobowego. Z rachunku ~1950 zł sam "serwis" wyszedł ok 200zł.

Dlatego przedstawiam wam "Miejscownik": mapa restauracji w Polsce doliczających obowiązkową opłatę serwisową. Od ostatniego razu urosła - jest już 285 lokali z 46 miast, wszystko ze
miejscownikpl - Temat opłat serwisowych w restauracjach robi się coraz gorętszy, więc...

źródło: miejscownik.pl_oplata_serwisowa

Pobierz
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 22.06.2026, 10:07:28 via Wykop
  • 4
Serwis powinien się nazywać Coperto.pl
Janusze biznesu byli w Rzymie za 50zł i stwierdzili, że będą "europejskie standardy" montować u siebie. Skoro klient dźwignie...
  • Odpowiedz

2854

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.

miejscownikpl
z
wykop.pl
dodany: 22.06.2026, 06:29:26
  • 298
  • #
    napiwki
  • #
    oplata
  • #
    restauracja
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 22.06.2026, 08:25:50 via Wykop
  • -1
zrobienie pizzy to w tym kraju koszy max 5 zl. Ona teraz kosztuje z 45 zl w knajpach. To jest zwykła pazerność i tyle


@WOWMichal: też (ale nie tylko)
SeverianPL - >zrobienie pizzy to w tym kraju koszy max 5 zl. Ona teraz kosztuje z 45 ...

źródło: pizza

Pobierz

932

Kto utrzymuje polskie państwo? Podatki spadają na biednych [ANALIZA]

Kto utrzymuje polskie państwo? Podatki spadają na biednych [ANALIZA]

Afera dotycząca zarobków części lekarzy ilustruje znacznie głębszy problem: obciążenia podatkowe są w Polsce luźno związ

starnak
z
money.pl
dodany: 21.06.2026, 05:17:47
  • 168
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    samozatrudnienie
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 22.06.2026, 05:30:21 via Wykop
  • 0
zlikwidujcie JDG to wogle nie będzie dało się go zbudować


@puto:
SeverianPL - >zlikwidujcie JDG to wogle nie będzie dało się go zbudować

@puto:

źródło: NieDoKońca

Pobierz

1606

Śledztwo w sprawie urzędniczki przeglądającej dane Mentzena umorzone

Kobieta stwierdziła że nie przeglądała danych, karty dostępowej nie usuwa z czytnika jak wychodzi, a hasło trzyma pod klawiaturą. Trzymajmy kapelusze w dobie KSEF

kampro
z
facebook.com
dodany: 14.06.2026, 17:49:25
  • 136
  • #
    firma
  • #
    podatki
  • #
    dzialalnoscgospodarcza
  • #
    biznes
  • #
    polityka
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 15.06.2026, 05:22:25 via Wykop
  • 1
KSeF już zaorał prawie wszystkie firmy


@JackCorvinMikkimauz: że co?

518

"Utopijne ceny" w Hotelu Gołębiewski. Niemcy pukają się w głowę

"Utopijne ceny" w Hotelu Gołębiewski. Niemcy pukają się w głowę

Na szczęście Polaków stać! Co prawda na Gran Canaria hotel 4* all inclusive z basenami jest dużo taniej ale za to pogoda lepsza.

login-znaki-alfanumeryczne
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 11.06.2026, 17:14:14
  • 219
  • #
    polska
  • #
    wakacje
  • #
    urlop
  • #
    turystyka
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 12.06.2026, 08:44:16 via Wykop
  • 0
@zatyczkos: też nie rozumiem "afery cenowej". Ani nikt z nas nie ma tam udziałów, ani to jakiś państwowy ośrodek gdzie każdy z nas miałby dostać przydział wakacyjny, więc o co chodzi? Ich inwestycja, ich model biznesowy, ich decyzje. Jak obłożenie będzie słabe, to będą redukować, jak popyt będzie za wysoki to sobie jeszcze podwyższą.

3296

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Ostatnio sprowadzono do Polski 24-letnią Klaudię, która utknęła w szpitalu w Pekinie. To nie jedyny taki przypadek. Piotr Moczulski przebywa w ciężkim stanie w jednym z filipińskich szpitali od dwóch lat. Rodzinie, pomimo intensywnych starań, nie udało się go sprowadzić do Polski.

MagicznyMariusz
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 09.06.2026, 07:10:51
  • 428
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    pieklokobiet
  • #
    pieklomezczyzn
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 10.06.2026, 05:16:23 via Wykop
  • 1
@sylwek2k: taki wywód a wystarczyło logicznie (a nie dosłownie) odczytać wyraz "akcja" w zdaniu

kupiliśmy ubezpieczenie na dwa dni w razie jakby akcja się przedłużyła


Nie chodzi o akcję ratowniczą, a o akcję pt. "wypad w góry" (OP kupił dłuższe ubezpieczenie na wypadek gdyby wypad jednodniowy zamienił się w wypad dwudniowy). Nie dziękuj ;)
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 10.06.2026, 08:38:10 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: chłopie, masz naprawdę problem z rozumieniem tekstu czytanego (ale to już nie mój problem). Pozdro!

660

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 234
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 10.06.2026, 08:35:42 via Wykop
  • 4
Inni nauczyciele muszą m.in. przygotować program nauczania na każdą lekcję dla każdej klasy


@janusz-pazdzioch: tak, bo każdego dnia, każda klasa wymaga pisania programu od zera bo wszystko (WSZYSTKO!) się zmienia. Mało tego - 5a, ma inny program niż 5b! Więc na każdą lekcję od zera trzeba tyrać!

PS
Kowalski nie ogarnie 1,5etatu, bo pracowałby 12h/dobę, co na dłuższą metę jest absurdem. Tymczasem jest grupa zawodowa, która ogarnia 1,5 a nawet 2 etaty

717

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Koniec z łatką taniej montowni Europy. Miliardowe inwestycje Toyoty na Dolnym Śląsku właśnie spinają w całość zaawansowany hub IT we Wrocławiu, potężną produkcję napędów hybrydowych i nowoczesny recykling samochodów.

MaranX
z
auto.dziennik.pl
dodany: 07.06.2026, 18:20:13
  • 135
  • #
    toyota
  • #
    biznes
  • #
    motoryzacja
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    japonia
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 08.06.2026, 08:28:14 via Wykop
  • 0
@subyello: a widziałeś resztę zdania do którego sie odnosisz? Ewidentnie chodzi o Chińczyka-auto, a nie władzę Chin (czy co tam Cię zagotowało). @Funky__Koval to już się całkiem odpalił, a chodziło tylko o to że chińska motoryzacja nas wyzwoli bo ceny europejskich aut są oderwane od rzeczywistości.
Spokojnie, jeszcze nikt Wam ryżu nie karze uprawiać ;)
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 10.06.2026, 05:17:26 via Wykop
  • 1
@Elargat: nie. Dzięki, zachowam większą czujność.
Lolenson1888
Lolenson1888
08.06.2026, 04:59:19
  • 1086
Poza Warszawą i okolicami prawie nikt nie wie co to znaczy. Świat i ludzie xD
#mapy #mapporn #warszawa
Lolenson1888 - Poza Warszawą i okolicami prawie nikt nie wie co to znaczy. Świat i lu...

źródło: image_picker_E9D1C6CA-73D5-4DD8-BF54-F59306CCF50D-13209-000003AE9D9EB0CE

Pobierz
  • 349
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 08.06.2026, 12:25:32 via Wykop
  • 0
Poza Warszawą i okolicami prawie nikt nie wie co to znaczy.


@Lolenson1888: jest odwrotnie - prawie wszyscy wiedzą co to znaczy, tylko sobie Warszawiacy używają w innych okolicznościach przyrody.
  • Odpowiedz

606

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

- Na studia nie idę. Matka jest zła i twierdzi, że to duży błąd. Tylko ten papier jest dziś tak naprawdę bez znaczenia. Nie chcę marnować pięciu lat na coś, co potem schowam do szuflady - zaznacza Edyta, tegoroczna maturzystka. Czy to nowy trend? Czy faktem jest dziś to, że młodzi ludzie coraz...

robert-kuzba
z
edziecko.pl
dodany: 01.06.2026, 17:52:24
  • 424
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polska
  • #
    edukacja
  • #
    studia
  • #
    szkola
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 03.06.2026, 05:17:20 via Wykop
  • 3
min. poziom Advance


@MichuXXX69: a jak zrobisz advanced - ło Panie, kasa sama płynie!

440

Giżycko: kolejny kierowca zawodowy zawiódł na przejeździe

Giżycko: kolejny kierowca zawodowy zawiódł na przejeździe

Kierujący ciężarówką wjechał z podniesionym HDSem w sieć trakcyjną i zerwał ją, paraliżując ruch kolejowy na całą dobę. Po zerwaniu kabli wszedł na pojazd i dłubał przy wysięgniku, mimo że znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie uszkodzonej sieci trakcyjnej.

Zeswirowany_Michal
z
youtube.com
dodany: 01.06.2026, 12:10:56
  • 114
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    kierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    polska
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 02.06.2026, 05:22:44 via Wykop
  • 1
@majk3l: mało tego: jak nie będzie informacji o odszkodowaniu i procesie wytoczonemu przez "PKP trakcja" i wszystkie inne PKP, które miały wtedy opóźnienia, to należy złożyć wniosek do prokuratury o niegospodarność (przestępstwo niegospodarności - art. 296 kk), członków zarządu tych PKP ganiać za zaniechania i napuścić na nich NIK.
#niechktoscos

2101

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Zrzutka na ZUS dla artystów? Nowy pomysł rządu rozpalił opinię publiczną

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów budzi ogromne emocje. Przeciwnicy punktują faworyzowanie jednej grupy zawodowej, wysokie koszty oraz tworzenie rozbudowanej administracji (Rada i Komisja na 160 osób) dla "partyjnych kolegów".

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2026, 05:14:55
  • 215
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    polityka
SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL 29.05.2026, 08:23:13 via Wykop
  • 29
Zapominacie o jednym (lub nawet nie jesteście świadomi):

"Obok obywateli polskich, do uzyskania statusu artysty zawodowego (i tym samym do dopłat do składek ZUS) uprawnione będą następujące grupy cudzoziemców:
- Obywatele wszystkich państw Unii Europejskiej (oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii) przebywający na terytorium Polski.
- Cudzoziemcy spoza UE, którzy posiadają zezwolenie na pobyt stały lub rezydenta długoterminowego UE.
- Osoby z zezwoleniem na pobyt czasowy – np. ze względu na pracę lub prowadzenie działalności gospodarczej
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.11.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking