Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko138
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Pink_Floyd

Pink_Floyd

Dołączył 5 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7175
  • Znaleziska 2578
  • Mikroblog 4597
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 81

1123

Kobiety przejdą na emeryturę 2 lata później, a mężczyźni 3 lata wcześniej.

Kobiety przejdą na emeryturę 2 lata później, a mężczyźni 3 lata wcześniej.

Do Sejmu trafiła petycja mająca na celu wprowadzenie zmian w systemie emerytalnym w Polsce. Chodzi o ujednolicenie wieku

martty
z
forsal.pl
dodany: 01.01.2026, 10:29:27
  • 227
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    pieniadze
Pink_Floyd
Pink_Floyd 01.01.2026, 14:32:26 via Wykop
  • 89
. Nie rodzą dzieci,


@malkontent: rodzić to może i by chciały i to jak najwięcej, ale ci obleśni polscy mizogini wciąż krzyczą, że nie będą wychowywać i płacić za nieswoich murzynków. Więc nie rodzą.
Pink_Floyd
Pink_Floyd 01.01.2026, 13:04:15
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd
Autor
01.01.2026, 14:29:50 via Wykop
  • 0
@Pink_Floyd: @WrzeCiOna @daeun Tu nie chodzi o blizny tylko o fryz i ogólnie image.

Seksowna mamuśka ścieła włosy i zaczęła ubierać się jak stara baba.

Ja wiem, że wiek degraduje (i kobiety i mężczyzn), ale u mężćzyzn, to idzie łagodnie, stopniowo, u kobiet też do pewnego momentu idzie stopniowo i wtedy nagle ścina włosy i po prostu z dnia na dzień z już nie najmłodszej, ale wciąż jeszcze
  • Odpowiedz

665

Wybrać psychiatrę dziecięcego za 580zł czy 700zł?

Wybrać psychiatrę dziecięcego za 580zł czy 700zł?

Mirki mam dylemat którego wybrać...Ale chyba nie opłaca się do tych 700zł dopłacać bo chłop jest w trakcie specjalizacji dopiero..co nie?

NiezlyJestes
z
wykop.pl
dodany: 31.12.2025, 11:30:41
  • 252
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    warszawa
  • #
    pytaniedoeksperta
  • #
    pracbaza
Pink_Floyd
Pink_Floyd 01.01.2026, 14:26:42 via Wykop
  • 0
@kristoflampart: bo to mamy na prywatnym teraz to powinien być standard na NFZ. Prywatna powinna być dużo lepsza, NFZ w obecnym kształcie to może by się sprawdziło w jakiejś Ugandzie.

224

Odeszli w tym roku. Wykopowa edycja

Odeszli w tym roku. Wykopowa edycja

10 znalezisk o śmierci w 2025 r. Ułożonych wg ilości wykopów.

kleopatrixx
z
wykop.pl
dodany: 31.12.2025, 14:35:51
  • 66
  • #
    wykop
  • #
    polska
  • #
    swiat
Pink_Floyd
Pink_Floyd 01.01.2026, 13:14:54 via Wykop
  • 1
Można takie listy na przyszłość bez anonów, który zdarzył się przykry wypadek?

Tylko postacie /zasłużone/znaczące/albo chociaż nieznaczące, ale chociaż powszechnie znane?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 01.01.2026, 11:30:42
  • 4
#strangerthings

Nie rozumiem hejtu na finałowy odcinek.

To znaczy był głupi. Jak cały serial. (Bardzo) fajnie się oglądało, ale w kategorii gulity pleaure i bez wielkich oczekiwań w sferze intelektualnej. I emocjonujący finał, nawet jeżeli kilka rozwiązań sprawiało wrażenie naiwnych, spełnił moje oczekiwania. Bo nie oczekiwałem od tego seriau dużo.

Cały
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SkrajnieZdegustowany
SkrajnieZdegustowany
01.01.2026, 11:49:35 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
tubkas12
tubkas12
01.01.2026, 12:46:48 via Wykop
  • 0
CZEGO WIĘCEJ SIĘ SPODZIEWALIŚCIE? Co wskazywało na to, że finał będzie wybitny, że nagle przyjdzie logika?


@Pink_Floyd: Ja osobiście myślałem, że walka potrwa z godzinę, będziesz miał fale demagorgonów, vecne który będzie siał r--------l a na końcu jeszcze MF. Myślałem, że część bohaterów poginie i wygrają ale z dużym trudem. Dałem się zbaitować na te historie że vol 3 miał być pierwotnie w kinach, spodziewałem się dużo wyższego budżetu.

Trochę
  • Odpowiedz
Gorylwemgle26
Gorylwemgle26
Gorylwemgle26
01.01.2026, 04:09:54
  • 0
#strangerthings
Mimo wszystko wydaje mi się że 11 zginęła. Co sądzicie? A Mike sobie po prostu zracjonalizował rzeczywistość żeby zrobić krok na przód.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 01.01.2026, 07:23:30 via Wykop
  • 4
@Gorylwemgle26: oczywiście że tak. Dał iskierkę nadziei, otarł kilka łezek, ale to tylko jego wyobraźnia aby osłodzić rzeczywistość.
  • Odpowiedz

1134

Bezdzietne kobiety później przejdą na emeryturę?

Bezdzietne kobiety później przejdą na emeryturę?

Sytuacja demograficzna w Polsce jest coraz trudniejsza. Przyrost naturalny jest ujemny.

theOstry
z
infor.pl
dodany: 31.12.2025, 12:58:41
  • 255
  • #
    starebezdzietnebaby
  • #
    zwiazki
  • #
    antynatalizm
  • #
    rozowepaski
  • #
    emerytura
  • #
    polska
Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 20:40:07 via Wykop
  • 1
Tutaj rozwiązaniem będzie wprowadzenie niemieckich zmian płci na oświadczenie


@Cyb_pl: tyle, że w DE bycie kobietą (lub "kobietą") nie daje praktycznie żadnych korzyści, więc możesz sobie zmieniać ile chcesz.

Jedyna korzyść, która mogłaby mieć znaczenie (ochrona przez poborem do wojska i obrona ojczyzny) jest ograniczona - owszem, chroni przed tym, ale tylko wtedy jeżeli zmiana płci nastąpiła odpowiednio wcześnie przed poborem, a nie w ostatniej chwili
jozinzbazin_bozy
jozinzbazin_bozy
31.12.2025, 19:37:34
  • 1
#strangerthings odpaliłem pierwsze 4 odcinki 1 sezonu, serio na filmwebie uważacie że to jest taki super serial że zasługuje na 8,2 opinie? XD 2x zasnąłem podczas oglądania tego sci fi dla dzieci
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 19:40:09 via Wykop
  • 1
@jozinzbazin_bozy: ST ma kompleks Harry'ego Pottera - niby horror, straszne motywy, ale tak naprawdę ubrane w straszne szaty kino familijne. Równie straszne jak dzieciaki podczas Haloween.

Do tego nie do końca konsekwentne w fabule.

Ale nie potępiałbym tego w czambuł, mimo wszystko ogląda się fajnie, jest dość dynamiczne, wciąga, leci na nostalgii - ale nic wybitnego, a hype przesadzony.
  • Odpowiedz
thorgoth
thorgoth
31.12.2025, 13:06:14
  • 1311
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 19:34:18 via Wykop
  • 1
@thorgoth: Galicja (pochodzenie od Halicza, słuszny trop) to po prostu zabór austriacki. W II RP w całości nasza.

A Tobie dzięki za "alternację głosek", właśnie zgłębiam ten trop :)
Pink_Floyd - @thorgoth: Galicja (pochodzenie od Halicza, słuszny trop) to po prostu z...

źródło: KOLOR_KRESY_mapa_nr_5_-_II_RP_-_wojewodztwa_w_1939_r.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
SkrajnieZdegustowany
SkrajnieZdegustowany
31.12.2025, 15:43:47
  • 1
Najlepszy odc. Stranger w Historii to S4E07 - masakra w laboratorium. Jezu jakie to potrafiło być dobre.

Wszystko by się udało, gdyby nie Dufferowie i ten zapchlony Netflix.

#strangerthings #netflix #seriale
SkrajnieZdegustowany - Najlepszy odc. Stranger w Historii to S4E07 - masakra w labora...

źródło: j9gwrA75Io1WnmhtYjqC6XAwltQ

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 18:56:39 via Wykop
  • 0
@SkrajnieZdegustowany: ja się pogubiłem - to znaczy ogólny wątek wyłapałem, ale do teraz nie wiem czy to była wizja czy wspomnienie.
  • Odpowiedz
Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 19:08:46 via Wykop
  • 0
@SkrajnieZdegustowany: to znaczy inaczej - bo że to się wszystko zdarzyło to wiem, tylko czy to była czysta retrospekcja czy jakaś wizja z prawdziwymi elementami przeszłości (obstawiam to drugie, bo jednak było dość chaotycznie).

Ale że miażdżyło,


to prawda
  • Odpowiedz

309

W Katowicach odmówiono nadania dziecku imienia Blik

W Katowicach odmówiono nadania dziecku imienia Blik

Zgodnie z przepisami kierownik Urzędu Stanu Cywilnego ma obowiązek odmówić przyjęcia oświadczenia, jeśli imię ma formę zdrobniałą, jest ośmieszające, nieprzyzwoite lub nie funkcjonuje jako imię osobowe. W 2025 roku w Katowicach taka sytuacja zdarzyła się dwukrotnie.

ZobaczLink
z
portal.katowice.pl
dodany: 29.12.2025, 16:22:34
  • 151
  • #
    heheszki
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    blik
  • #
    polska
  • #
    katowice
Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 09:12:30 via Wykop
  • 0
nasz jakiegoś? Są, ale nie jest ich jakoś wiele :)


@DRESIARZZ: znam jednego Brajana - rodzina może nie typowa patola (nie ma alkoholizmu ani przemocy), ale bieda i niezaradność, i ojciec i matka po specjalnej i naprodukowane bodajże osiem dzieci (o dziwo reszta normalne imiona), z których połowa też w specjalnej.

Dżesiki nie znam.
Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 09:16:52 via Wykop
  • 0
Aż w końcu urzędniczka mówi: Panie, a jak pan będzie zdrobniale nazywał swojego syna - Pedzio?


@ApageZ: i co, chodzi Pedzio po polskich ulicach czy jednak jest Piotrem?
Jarek_P
Jarek_P
30.12.2025, 09:38:44
  • 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 08:43:57 via Wykop
  • 0
Netflix nie uśmierca osób lgbt xD


@gangsteris: no nie wiem. Niekoniecznie rozszarpie go demogorgon w randomowej scenie, ale może będą próbowali zrobić z niego jakąś ikonę, męczennika lgbt, bohatera który umarł za miłość or something.

Poza tym - przez 5 sezonów nie zginął nikt z paczki naszych bohaterów (Bob i Munson to byli "jednosezonowcy" wprowadzeni do serialu tylko po to, aby miał kto zginąć), więc nie sądzę, aby mieli jaja ukatrupić
  • Odpowiedz

278

Amazonia przechodzi w stan "hipertropikalny". Koniec największego lasu świata?

Amazonia przechodzi w stan "hipertropikalny". Koniec największego lasu świata?

Najnowsze badania międzynarodowego zespołu naukowców ujawniają, że Amazonia wkracza w nowy, nieznany dotąd stan określany jako hipertropikalny. To zjawisko, które nie miało swojego odpowiednika na Ziemi od milionów lat, niesie ze sobą poważne konsekwencje nie tylko dla samej Amazonii, ale i dla

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 30.12.2025, 20:29:18
  • 105
  • #
    amazonia
  • #
    klimat
  • #
    kryzysklimatyczny
Pink_Floyd
Pink_Floyd 31.12.2025, 08:25:02 via Wykop
  • -4
Poważni ludzie zainwestowali poważne pieniądze, kogo obchodzą jakieś krzaki. DLACZEGO NIKT NIGDY NIE MYŚLI O MILIONERACH??? ONI TEŻ MAJĄ SWOJE MARZENA I INWESTYCJE!!!


@papiez_akrobata: zgasiłeś diodę gotowości w telewizorze? Wyjąłeś ładowarkę z gniazdka? Zgłosiłeś już Biedronce, że wolisz e-paragony zamiast normalnych?

TO DO ROBOTY, GDAŃSK TONIE A TY PIERDOŁACH ROZMAWIASZ!
Pink_Floyd
Pink_Floyd 30.12.2025, 17:04:36
  • 0
#strangerthings

W którym dokładnie miejscu Rambogirl rzuciła Jonatana? Bo ja oglądałem jakoś nieuważnie, dla mnie ich relacja zatrzymała się w miejscu, kiedy on się jej oświadczył w pokoju wypełniającym się glutem, a ona powiedziała coś, co można zinterpretować jako "tak".
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd
Autor
30.12.2025, 17:27:25 via Wykop
  • 0
@Myszo: to chyba jakieś spoilera walnęli odnośnie ostatniego odcinka, bo z tej sceny absolutnie nic takiego nie wynikało
  • Odpowiedz
Marcepanowy_Detektyw
Marcepanowy_Detektyw
30.12.2025, 09:13:40
  • 100
Mirki, dzięki za ogromną aktywność pod ostatnią ankietą o demografii! Padło tam mnóstwo wartościowych uwag - od kwestii braku mieszkań po problemy z budowaniem relacji w dzisiejszych czasach. Wiele osób w komentarzach wspominało też o poczuciu braku bezpieczeństwa, co płynnie prowadzi nas do kolejnego tematu rzeki: polskiej służby zdrowia.

Mówi się, że zdrowie jest bezcenne, ale w 2025 roku ma ono bardzo konkretną cenę. Jak to u Was wygląda? Czekacie pokornie w

Jak najczęściej korzystasz z opieki medycznej w Polsce?

  • Tylko NFZ (cierpliwie czekam w kolejkach) 5.6% (551)
  • Głównie NFZ (pojedyncze badania robię prywatnie) 16.5% (1616)
  • Mieszany (POZ na NFZ, specjaliści prywatnie) 21.3% (2089)
  • Prywatny abonament z pracy (Luxmed, Enel-Med itp.) 27.0% (2639)
  • Indywidualny abonament prywatny (płacę sam) 2.3% (226)
  • Prywatnie za każdą wizytę (bez abonamentu) 9.1% (887)
  • Korzystam z NFZ tylko w stanach nagłych (np: SOR) 6.3% (620)
  • Nie korzystam w ogóle (unikam lekarzy jak ognia) 7.4% (721)
  • Mieszkam za granicą (korzystam z innego systemu) 3.4% (335)
  • Nie mam zdania 1.0% (102)

Oddanych głosów: 9786

  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 30.12.2025, 17:13:18 via Wykop
  • 3
Prywatnie też nie jest idealnie. Kolejki po dwa tygodnie, 15 minut na wizytę (teoretycznie bo jak umówisz się na wskazaną godzinę to i tak czekasz 45-60 minut bo jest obsuwa), jak już trafisz do środka to lekarz niby miły, ale i tak czujesz presję czasu...

W zasadzie ten standard, który jest w Polsce prywatnie to właśnie tak powinno wyglądać NFZ w idealnym świecie. Prywatnie to od ręki (2-3 dni czekania), w pełni
  • Odpowiedz
I.....a
I.....a
konto usunięte 30.12.2025, 16:41:06
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd 30.12.2025, 17:02:21 via Wykop
  • 0
@Itslilianka: bo tu są dwie rzeczy - po drugie żenująca scena w której Will przez 10 minut tłumaczy wszystkim drżącym głosem że jest gejem, a potem wszyscy wpadają sobie w ramiona (a kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać). Po drugie - przydałoby się aby bohater reprezentował coś więcej niż "jestem gejem", bo Will, Mike i Lucas przez cztery sezony nic nie robili tylko w-------i ludzi (OK: will wziął się do
  • Odpowiedz
Pink_Floyd
Pink_Floyd 30.12.2025, 11:01:53
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pink_Floyd
Pink_Floyd
Autor
30.12.2025, 13:17:39 via Wykop
  • 0
ślę że większość ludzi wcale nie zna realiów tego świata bo nie oglądało/nie wie nic o sztuce, pytanie czy w vol 3 zrobią twist czy nie.


@tubkas12: doczytałem, faktycznie, sztuka sporo wnosi jeżeli ktoś chce odpowiednio głęboko w to wejść, robić jakieś analizy itp.

Ale z poziomu powierzchownej fabuły to już niemal wszystko co powinniśmy wiedzieć (z drobnymi szczegółami) w zasadzie wiemy, pozostaje jedynie ewentualność potężnego plot twista w końcówce,
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 27
  • Strona 5 z 27
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 01.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 06.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 10.05.2021

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 09.12.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking