Katastrofa demograficzna przyspiesza. Populacja spadnie poniżej 34 mln do 2050 r

Dane Ministerstwa Finansów wskazują, że do 2050 r. populacja w Polsce spadnie do 33,7 mln z obenych 37,4 mln. Największy spadek będzie dotyczył osób w wieku produkcyjnym, poziom spadku będzie wynosił 4,75 mln osób.

- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 468
- Odpowiedz







Komentarze (468)
najlepsze
@jazdaniebieski2023: Miras, ale za to 15 lat pozniej, jak bedziesz juz na emeryturze, to bedziecie znaczaca sila w wyborach i wybierzecie sobie partie, ktora zabierze mlodym, a da wam xD
Jeśli w ciągu najbliższych kilkunastu lat nie zajdą zmiany społeczno-kulturowe (odwrót kobiet od feminizmu w kierunku tradycyjnych wartości rodzinnych), to można przyjąć, że w 2053 roku w Polsce urodzi
Ale kupujcie przepłacone mieszkania. Na pewno nie stracicie.
Polska ma 38 mln mieszkańców. W Sejmie mamy 460 posłów, a w Senacie 100 senatorów.
Stany Zjednoczone mają 350 mln mieszkańców. W Izbie Reprezentantów mają 435 reprezentantów, a w Senacie 100 senatorów.
USA są ludnościowo 9-krotnie większe od Polski, a mają mniej parlamentarzystów.
2+2=4
Tyle w temacie i nawet nie ma co
@uciuuu: Na pewno zawodzeniem jak emeryci na roratach zachęcicie młodych ludzi do zakładania rodzin xDD
Moglibyście chociaż zacząć od jakichś plusów rodzicielstwa, a nie tylko ciągle tylko kasa, praca i emerytury. Coś nie potracicie połączyć kropek że nikt nie będzie robił dzieci