Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko150
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

654

Katastrofa demograficzna przyspiesza. Populacja spadnie poniżej 34 mln do 2050 r

Katastrofa demograficzna przyspiesza. Populacja spadnie poniżej 34 mln do 2050 r

Dane Ministerstwa Finansów wskazują, że do 2050 r. populacja w Polsce spadnie do 33,7 mln z obenych 37,4 mln. Największy spadek będzie dotyczył osób w wieku produkcyjnym, poziom spadku będzie wynosił 4,75 mln osób.

Piekarz123
Piekarz123
z
bankier.pl
dodany: 24.04.2026, 14:18:07
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    dzieci
  • 468
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (4)

Wójcikowski miał rację
Krzewiciel_prawdy
z youtu.be
  • 50
Jak Japonia sprawiła, że nie jest możliwe posiadanie dzieci
tom_tom_w
z wykop.pl
  • 1

Komentarze (468)

najlepsze

jazdaniebieski2023
jazdaniebieski2023
jazdaniebieski2023
24.04.2026, 22:53:59 via iOS
  • 461
Za 24 lata to jak dożyje to będę mieć 64, będzie mi to latało i powiewało ile będzie ludzi w Polsce. Jestem ze straconego pokolenia. Dorastałem podczas zmian ustrojowych. Reform szkolnictwa, wyżu demograficznego i generalnej huyni. Emerytury też nie dostanę chociaż wpłacam dużo co miesiąc. Ten kraj to nieśmieszny mem
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzewiciel_prawdy
Krzewiciel_prawdy
25.04.2026, 03:46:54 via Wykop
  • 71
@Berkel_88: Izrael?
  • Odpowiedz
dafto
dafto
dafto
25.04.2026, 07:43:47 via Wykop
  • 196
Emerytury też nie dostanę chociaż wpłacam dużo co miesiąc


@jazdaniebieski2023: Miras, ale za to 15 lat pozniej, jak bedziesz juz na emeryturze, to bedziecie znaczaca sila w wyborach i wybierzecie sobie partie, ktora zabierze mlodym, a da wam xD
  • Odpowiedz
galonim
galonim
24.04.2026, 14:55:31 via Wykop
  • 231
Te wyliczenia są uja warte. Jak byłem mały to straszyli nas przeludnieniem planety xD
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

januszjanusz666
januszjanusz666
24.04.2026, 15:35:42 via Wykop
  • 205
@galonim: wszystko się zgadza, tyle że mieli na myśli maupy
  • Odpowiedz
Piekarz123
Piekarz123
Autor
24.04.2026, 17:15:57 via Wykop
  • 77
@galonim: W 2025 roku w Polsce urodzilo się 238 tys. dzieci. Załóżmy, że połową to kobiety, czy urodziło się 119 tys. kobiet. Średni wiek kobiety w momencie urodzenia pierwszego dziecka wynosi obecnie w Polsce około 28 lat. Współczynnik dzietności wynosi 1,16.

Jeśli w ciągu najbliższych kilkunastu lat nie zajdą zmiany społeczno-kulturowe (odwrót kobiet od feminizmu w kierunku tradycyjnych wartości rodzinnych), to można przyjąć, że w 2053 roku w Polsce urodzi
  • Odpowiedz
Niewidzialny_fetyszysta_na_rowerze
Niewidzialny_fetyszysta_na_rowerze
24.04.2026, 17:44:39 via Wykop
  • 156
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

superfist
superfist
superfist
25.04.2026, 05:41:57 via Wykop
  • 107
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
statystyczny_yt
statystyczny_yt
25.04.2026, 06:15:26 via Wykop
  • 149
@Niewidzialny_fetyszysta_na_rowerze: najpierw musiałoby istnieć coś takiego jak parytety migracyjne dopóki nie będzie w danej gminie migracji 50/50 chłop nie powinien dostać żadnej wizy u nas, obecnie 85% imigrantów z poza UE to chłopy w Polsce
  • Odpowiedz
ukradlem_ksiezyc
ukradlem_ksiezyc
24.04.2026, 22:55:21 via Android
  • 140
Ja tylko przypomnę, że nawet najczarniejsze scenariusze GUS które się miały spełniać obecnie, są dużo lepsze od rzeczywistości.

Ale kupujcie przepłacone mieszkania. Na pewno nie stracicie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Piekarz123
Piekarz123
Autor
25.04.2026, 07:35:59 via Wykop
  • 85
@ukradlem_ksiezyc: Wyludnianiać się będzie prowincja i pewnie skończy się jak we Włoszech, gdzie można kupić domy za 1 euro. Ceny nieruchomości w dużych miastach będą rosły.
  • Odpowiedz
ifritti
ifritti
ifritti
25.04.2026, 10:09:10 via Wykop
  • 18
@ukradlem_ksiezyc: w dużych miastach mieszkania zawsze będą w cenie. Jeśli chodzi o wynajem to jak nie Polakom to imigrantom się wynajmie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Breda
Breda
Breda
24.04.2026, 14:30:33 via Wykop
  • 138
Czyli liczba posłów i senatorów i reszty darmozjadów też się zmniejszy?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

moll
moll
24.04.2026, 14:36:35 via Wykop
  • 160
@Breda: w żadnym wypadku. Za to powstaną 3 nowe ministerstwa, kilka podatków, danin i opłat na ratowanie sytuacji
  • Odpowiedz
Piekarz123
Piekarz123
Autor
24.04.2026, 18:15:16 via Wykop
  • 59
@Breda: Już teraz mogliby zmniejszyć liczbę posłów.

Polska ma 38 mln mieszkańców. W Sejmie mamy 460 posłów, a w Senacie 100 senatorów.

Stany Zjednoczone mają 350 mln mieszkańców. W Izbie Reprezentantów mają 435 reprezentantów, a w Senacie 100 senatorów.

USA są ludnościowo 9-krotnie większe od Polski, a mają mniej parlamentarzystów.
  • Odpowiedz
dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
25.04.2026, 08:48:01 via Wykop
  • 114
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tereska-kaczmek
tereska-kaczmek
25.04.2026, 09:37:13 via Wykop
  • 70
@dwaplusdwatocztery: brzmi jak przepis na sukces
  • Odpowiedz
Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
25.04.2026, 10:13:21 via Wykop
  • 72
@dwaplusdwatocztery: przy okazji najdroższe kredyty i mieszkania w Europie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
dwaplusdwatocztery
25.04.2026, 08:46:10 via Wykop
  • 105
Może i mamy za chwilę najniższą dzietność na świecie i ubywa co roku 200.000 polaków, ale za to przynajmniej państwo skutecznie gardzi jeszcze tymi co tutaj żyją. Witamy w PL gdzie dla każdej instytucji jesteś wrzodem zwłaszcza jak jesteś uczciwy, myślący i skromny i chciałbyś miec normalną rodzine i zyć w poszanowaniu do innych i otoczenia, a nie cwaniak z bogatymi patusami rodzicami.
2+2=4
Tyle w temacie i nawet nie ma co
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chmiels
chmiels
25.04.2026, 10:26:56 via Wykop
  • -3
@dwaplusdwatocztery: jeśli jesteś uczciwy i pracowity to wykrzeszesz z siebie jeszcze trochę pracowitości. U patusa nie ma na to szans więc jego się nie motywuje.
  • Odpowiedz
pawloka1
pawloka1
pawloka1
24.04.2026, 16:24:25 via Wykop
  • 53
Dawno nie było znaleziska o katastrofie demograficznej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

uciuuu
uciuuu
uciuuu
25.04.2026, 13:26:19 via Wykop
  • 3
@pawloka1: a jakie jest większy problem w tym kraju? Nie ma ma nawet porownywalnego problemu. O tym trzeba mowic 3 razy dziennie, a nie ze ukrainiec miał 0.5 promila.
  • Odpowiedz
Gavilar
Gavilar
25.04.2026, 23:10:04 via Wykop
  • 3
a jakie jest większy problem w tym kraju? Nie ma ma nawet porownywalnego problemu. O tym trzeba mowic 3 razy dziennie, a nie ze ukrainiec miał 0.5 promila.


@uciuuu: Na pewno zawodzeniem jak emeryci na roratach zachęcicie młodych ludzi do zakładania rodzin xDD
Moglibyście chociaż zacząć od jakichś plusów rodzicielstwa, a nie tylko ciągle tylko kasa, praca i emerytury. Coś nie potracicie połączyć kropek że nikt nie będzie robił dzieci
  • Odpowiedz
rezoner
rezoner
24.04.2026, 21:54:16 via Wykop
  • 52
O to może wreszcie kupię wtedy mieszkanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sylwke3100
sylwke3100
24.04.2026, 22:13:59 via Android
  • 18
@rezoner Myślisz że deweloperzy w końcu odpuszczą? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
FLAC
FLAC
25.04.2026, 10:20:44 via Wykop
  • 22
@rezoner: w 2050 kupisz mieszkanie z wielkiej płyty wybudowane w 1950 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
basketm
basketm
25.04.2026, 08:37:52 via Wykop
  • 39
Mysle, ze za malo etatowcy sa dojezdzani progiem 32%, mysle ze moglby byc od 100k i to 40% podatku, wtedy jdg na ryczaltach i liniowkach beda mogly spac spokojnie i moze sie cos ruszy XD
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3089
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2455
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2035
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1793
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1798
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking