Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kill15you
kill15you

kill15you

Dołączył 4 lata i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6449
  • Znaleziska 2236
  • Mikroblog 4213
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 2

260

Dania wprowadzi zakaz pobytu dla ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym

Dania wprowadzi zakaz pobytu dla ukraińskich mężczyzn w wieku poborowym

Kobiety w wieku poborowym dalej będą mogły przebywać w Danii legalnie, nawet jeśli nie mają pod opieką dziecka i nawet jeśli posiadają zawód istotny dla wojska np. medyczny.

sildenafil
z
gazetaprawna.pl
dodany: wczoraj, 07:41:44
  • 74
  • #
    ukraina
  • #
    dania
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    pobor
kill15you
kill15you
kill15you 21 godz. i 46 min temu via Wykop
  • 4
Gdzie jest równość? klasyczne j-----e po mężczyznach. Dla kobiety staże i w miejsca w zarządach, dla mężczyzn front
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kill15you
kill15you
kill15you 21 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 13
@Mister: zawsze robią niewolnika z faceta. Co ciekawe zdarzały się przypadki typów co sami unikali wojska jak byl pobór a dziś coś p------ą że trzeba facetów do wojska xD
kankes
kankes
kankes
wczoraj, 05:21:32
  • 1315
tl;dr Mężczyzna którego zdradziła kobieta jest szykanowany przez znajomych i rodzinę (swoją rodzinę). Co jest nie tak z polską rzeczywistością? A później zdziwienie ilu mężczyzn się wylogowuje...

#p0lka #blackpill #pieklomezczyzn #logikarozowychpaskow
kankes - tl;dr Mężczyzna którego zdradziła kobieta jest szykanowany przez znajomych i...

źródło: blackpill

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kill15you
kill15you
kill15you wczoraj, 06:45:46 via Wykop
  • 35
zdziwiłbyś się w ilu domach tak jest. Jak byłem na etapie obracania talerzami przed poznaniem różowej 5,6 lat temu i chwaliłem się harpiom w rodzinie, że nie mam czasu bo nadrabiam lata samotności, to katoliczki z mojej rodziny kręcił mi korbą takimi samymi rzeczami.


@PowiatowyBanan: bo to jest proste, jak one są młode to muszą się wyszaleć, a jak Ty sobie jakąs pozycje zbudujesz po latach wyrzeczeń i osiągniesz sukces
  • Odpowiedz
delulusional
delulusional
wczoraj, 03:05:35
  • 926
prawacki szur grozi odcięciem głowy ekspedientce Żabki

batyr zadowolony?
brauniarze, konfiarze, pisiory szczęśliwi?

Was trzeba do Choroszczy, a nie do polityki
delulusional - prawacki szur grozi odcięciem głowy ekspedientce Żabki

batyr zadowolo...
  • 105
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kill15you
kill15you
kill15you wczoraj, 06:21:28 via Wykop
  • 17
@delulusional: tak jakiś losowy patus się przywala bo go nie obslugują, rzuca obelgami to na pewno musi być prawak, a nie zwykły pijak z losowymi poglądami(jeśli jakimikolwiek) motywowany promilami we krwi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz

556

Lekarka o kolejkach i milionowych zarobkach. "Szpitali jest za dużo"

Lekarka o kolejkach i milionowych zarobkach. "Szpitali jest za dużo"

Gdyby wszyscy lekarze pracowali wyłącznie na jednym etacie, połowa szpitali nie miałaby obsady przekonuje Pani anestezjolog.

grajkoo
z
money.pl
dodany: przedwczoraj, 13:38:37
  • 154
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    milionerzynfz
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 20:37:27 via Wykop
  • 1
Przecież rozbijając te kwoty na większą liczbę lekarzy(gdzie magicznie są na 2 dużyruach) pewnie dałoby się więcej lekarzy zatrudnić. Więcej lekarzy przy obecnej liczbie szpitali to mniejsze zmęcznie i lepsza jakość. Poza tym więcej czasu na pojedynczego pacjenta.
Do tego większa liczba lekarzy to mniejsza presja na zarobki. Czyli dając więcej kasy na kształcenie lekarzy finalnie zmniejszyłoby się presję na pensje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 20:39:11 via Wykop
  • 12
@kobrys13: więcej lekarzy to lepsza jakość(bo mniej przęczonych) i mniejsza presja płacowa. Przy obecnych zarobkach koszt wykształcenia lekarzy szybko by się zwrócił pewnie rozwalając presje płącową.

1237

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

Zarobiła 1,7 mln zł. Lekarka reaguje emocjonalnie. "Największa przykrość"

72-letnia pediatra i neonatolożka od 11 lat kieruje szpitalem powiatowym w 7-tysięcznym miasteczku na Mazowszu. Jej wzburzenie wynika z wzięcia na tapet przez media jej oświadczenia majątkowego. Wynika z niego, że w 2025 r. zarobiła na etacie dyrektorskim 437 tys. zł brutto. Ale oprócz pełnienia fun

airaG
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.06.2026, 17:03:37
  • 202
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    polska
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 06:42:08 via Wykop
  • -1
Tylko przypomnę, że to jednostkowy przypadek( ͡º ͜ʖ͡º)
Przynajmniej wg. nielicznych broniących lekarzy xD

Założmy, że to 205 zł to brutto czyli 400k/rok brutto. Założmy, że 1.7mln brutto rocznie miała.(przynajmniej tak mowi artykuł) No to, żeby 400k/rok zamieniło się w 1.7mln to przy tej stawce trzeba by 4 razy dłużej pracować, tak?
Doba ma 24 godziny jeśli dobrze pamiętam, prawda? 24/8 = 3 ? To gdyby pracowała 24h w każdym dniu w
kill15you - Tylko przypomnę, że to jednostkowy przypadek( ͡º ͜ʖ͡º)
Przynajmniej wg. n...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:01:13 via Wykop
  • 0
@Seserese: Najprościej rzecz ujmując. Mówi ze zarabia 205zł/h. rocznie to daje ok 400k przy pracy 8h/dzien. Doba ma 24 godziny czyli 3 razy więcej niż 8h standardowej pracy. 400k*3 = 1.2mln. Czyli pracując w każdy z tych dni w którym pracowała(przy założeniu normalnej pracy) po 24 godziny na dobe to i tak brakuje kilkaset tysięcy zł.
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:04:47 via Wykop
  • 2
@zarobkilekarzy: ja jestem pod wrażeniem, że oni tak kłamią i to po złapaniu za ręke, gdzie kazdy sobie moze policzyc ze to sie nie dodaje niezaleznie jak by ktos liczyl
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:08:46 via Wykop
  • 0
@g500: ale wszyscy się dowiedzieli, że z tą stawką to kłamie. Bo musiałaby każdego dnia w wieku 70 lat po 22 godziny pracować żeby przy stawce 205zł/h wyciagnąc ok 1.6mln xD
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:10:31 via Wykop
  • 0
@misiozaur: mordo, ona ma stawke 205zł/h co zeby dac 1.6mln rocznie to musisz kazdego dnia w roku pracować 22 godziny. Nie byłoby Ci przykro gdybyś pracowal w wieku 70 lat, 22 godziny dziennie i Cię by ludzie szkalowali?! ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie rozumiesz jakie to poświęcenie?! Ona śpi 2h dziennie tylko w wieku 70 lat!
Miejcie litość wykopki!
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:12:06 via Wykop
  • 0
@mkkm-chopy: typie, ona ma stawke 205zł/h brutto czyli, żeby rocznie zarobić 1.6mln musiała pracować każdego dnia 22 godziny, czyli spać tylko 2h w wieku 70lat. Trochę szacunku do pani lekarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:13:43 via Wykop
  • 0
@yannikto: więcej Ci powiem. Przekroczyła tę barierę i ma stawke 205zł/h czyli pracuje 22 godziny kazdego dnia(aby mieć 1.6mln rok) w roku w wieku 70 lat. Najwidoczniej trzeba uznać wyższość kobiet na rynku pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:15:48 via Wykop
  • 0
@paveua: a idziesz potem do lekarza i bujasz sie od jednego do drugiego, żeby trafić na jednego co ogarnie twój problem bo reszta to jest w stanie pare podstawowych problemow rozpoznac co najwyzej
kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 20:28:21 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: i jak to liczą, ze wychodzi 1.6mln? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2599

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Cisowianka pozywa Skarb Państwa. Woda: 23% VAT, a COLA: 5%

Producent wody Cisowianka (Nałęczów Zdrój) złożył pozew przeciwko Skarbowi Państwa i zawiadomił Komisję Europejską w sprawie absurdów w polskim systemie podatkowym. Podczas gdy państwo promuje zdrowy tryb życia, czysta woda butelkowana jest obłożona najwyższą stawką 23% VAT, a niektóre napoje z so

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 13:21:24
  • 235
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 16:09:38 via Wykop
  • 0
Dokładnie, tak samo jak podatek TV. To że nie używa do oglądania TV nie znaczy że nie może. Tak samo tu to że nie dodają cukru nie oznacza że by nie mogli. I JEB +2zł do butelki.


Podatek na elektronikę, smartfony? Może nie korzystasz z wierszy Jasia, ALE MÓGŁBYŚ!


@ZarazSieRozkreci: hm, czyli można wprowadzić podatek cukrowy od smartfonów bo moga miec cukier w środku teoretycznie ( ͡~ ͜ʖ
mirko_anonim
mirko_anonim
przedwczoraj, 06:37:02
  • 82
✨️ Dlaczego Polacy wybierają mieszkania? Ⓘ
Ktoś mi powie co kieruje ludźmi że wybierają kupno mieszkania? Czy Polacy na prawdę uwielbiają żyć jak niewolnicy? Mamy okolice 30 stopni, co można robić w takim bloku? Ani nie wyjdziesz do ogrodu, ani nie zrobisz grilla, nawet głośniej muzyki nie puścisz. Zastanawiam się gdzie takie osoby suszą pranie? Gdzie trzymają butelki z kaucją? Gdzie mają przestrzeń do ćwiczeń? Gdzie trzymają rower? Przecież nawet żeby auto mieć
mirkoanonim - ✨️ Dlaczego Polacy wybierają mieszkania? Ⓘ
Ktoś mi powie co kieruje lud...

źródło: 817cdf4722038e60ab9d1b53d96ae4904546927581ef1048613305b284dbd3f6

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 10:43:53 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: spora w tym wina rządu, któy powinien cisnąć na dywersyfikacje pracy. Powinni promować prace zdalną(stałą), a podatkować prace z biura. Gdyby prawne rozwiązania premiowały prace zdalną to może szereg konsekwencji społecznych byłby do uniknięcia.
Mam na myśli ceny mieszkań w duzych miastach, korki, wymieranie powiatów itp ale rząd ma w------e xD
  • Odpowiedz
cornel9192
cornel9192
przedwczoraj, 06:34:30
  • 2106
#humorobrazkowy #heheszki @Janusz_Rekina
Poprawiłem
cornel9192 - #humorobrazkowy #heheszki @Janusz_Rekina
Poprawiłem

źródło: meme_familia

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 10:39:08 via Wykop
  • 5
akurat prezydent jest OK. Na pewno lepszy od ostatnich (w tym 1 godzinnego).


@Korda: z prezydentem to akurat najwieksza beka bo jak do tej pory byli sami co podpisywali wszystko to było że strażnicy żyrandola.
Jak jeden używa veta (ale też bez przesady bo raczej wiekszosc prawa wchodzi) to nagle mówią że paraliż państwa XD
  • Odpowiedz

531

Lekarze niekiedy zarabiają za 2 dyżury jednocześnie (tylko B2B i nie zawsze)

Lekarze niekiedy zarabiają za 2 dyżury jednocześnie (tylko B2B i nie zawsze)

"Dyrektorzy, żeby oszczędzić to robią tak, że jeden lekarz jest na dwóch oddziałach. [...] Na UOP jest płacone raz, na B2B zależy od umowy" - Jakub Kosikowski na X oraz w Kanale Zero

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 17:57:31
  • 43
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    zarobki
kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 08:06:20 via Wykop
  • 1
Załóżmy, że pacjenci potrzebują pomocy lekarza w tym samym czasie, jak on obsługuje na raz obu? Bo jeśli nie dochodzi do bilokacji to chyba znaczy, że wykonuje dalej jeden etat... i jakiś magiczny wpis czy przypisanie nie daje dalej możliwości wykonywania rzeczy w 2 różnych miejscach xd

Rozumiem, że to jest jak przenoszenie paczek w 2 różnych skrzydłach budynku. I za każde skrzydło miałbyś dostawać osobne wynagrodzenie licząc, za to że przenosisz to
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 08:08:59 via Wykop
  • -4
@Z_d--y_strzelec: brakuje czy nie brakuje to nie wiem. Skoro gość jest w stanie obsłużyć 2 oddziały to chyba znaczy, że nie wykonuje w tym samym czasie pracy na jednym i na drugim równolegle. Jak robisz w zwykłej firmie to nie ma znaczenia, czy robisz w miejscu A czy B. Po prostu wykonujesz prace przez 8h i tyle. Tutaj wynaleziono magie do rozmnażania wypłat XD

PS: rozumiem, że w skrajnym przypadku
kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 08:53:05 via Wykop
  • 1
@zzapal: w korpo jak robisz w 2 projektach to masz po 0.5 FTE w jednym i drugim. Jak chłop ma pomagać pacjentowi X i pacjentowi Y w tym samym czasie? Np. o 8:30 pomaga jednemu na jednym oddziale a 15 minut pozniej moze na drugim. Jak byś tego nie liczył to po prostu rozmnożyli magicznie etaty.
Analogicznie jak jest krytyczna sytuacja w 2 miejscach na raz to zarówno programista jak
kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 09:01:02 via Wykop
  • 0
@3Xpro: @Anomalocaracid znajac życie to nie oberwie sie tym co robili wały tylko tym co normalnie pracowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ogromnie przy tym ryzykując, bo przemęczenie prędzej może doprowadzić do poważnych błędów

@romek898: Spokojnie, koszty błędów lekarza poniesie pacjent a nie lekarz. Nie wiem co by się musiało odwalić, żeby jakiekolwiek konsekwencje lekarz poniósł. Zawsze sie
kill15you
kill15you
kill15you przedwczoraj, 09:47:21 via Wykop
  • -1
@zzapal: jeżeli za bycie w gotowości mają płacone jakieś p------e stawki a szpitale są zadłużone i jakość jest poniżej krytki to nic tu nie jest w porządku. Poza tym dalej nie rozumiem jak to pozwala na rozmnażanie czasu?
Jeśli jesteś w gotowości na oddziale X i w oddziale Y to jak na obu jest problem to oba naraz magicznie rozwiązujesz?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy być może

384

Wejście Ukrainy do UE opóźnione. Jest twarde weto Węgier

Wejście Ukrainy do UE opóźnione. Jest twarde weto Węgier

Budapeszt wstrzymał ważny krok proceduralny, który miał przyspieszyć wejście Ukrainy i Mołdawii do Unii Europejskiej. Decyzja rządu Petera Magyara może znacząco opóźnić postępy obu państw. Węgierski premier ocenił szybkie negocjacje z Kijowem jako "zły sygnał" dla Bałkanów Zachodnich.

Drzepetto
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 24.06.2026, 11:54:34
  • 92
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
  • #
    wegry
  • #
    informacje
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 16:01:34 via Wykop
  • 6
Nie rozumiem, a dlaczego Polska tego nie blokuje? Plują nam w twarz to po co mamy im w tej kwestii pomagac?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

17

Wyciekł kompromitujący filmik z Miszalskim! Nie wiedział, że ktoś nagrywa

Wyciekł kompromitujący filmik z Miszalskim! Nie wiedział, że ktoś nagrywa

Na filmiku widać Aleksandra Miszalskiego, kiedy siedzi na murku przed lokalem przy ulicy Szczepańskiej, w centrum Krakowa. Były prezydent wykonywał niezborne ruchy ręką, sprawiając wrażenie, jakby próbował przybić "piątkę" z mężczyzną stojącym przed nim. Tym mężczyzną okazał się radny.

Szoszonszyl
z
polityka.se.pl
dodany: 24.06.2026, 11:11:43
  • 4
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    polityka
  • #
    wideo
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 14:56:23 via Wykop
  • 1
@piotreeek87: zgadzam się. Sam nie mam sympati do typa ale afera z d--y.

372

Ile zarabia lekarz w Polsce. Porównanie z Niemcami i Szwecją

Ile zarabia lekarz w Polsce. Porównanie z Niemcami i Szwecją

Młody lekarz rozpoczynający specjalizację w Niemczech zarabia 5 722 euro brutto (ok. 3 492 euro netto, czyli ok. 15,4 tys. zł), a na koniec szkolenia dochodzi do około 7 300 euro brutto (4 334 euro netto 19,1 tys. zł). Świeżo upieczony specjalista zaczyna od 7 552 euro brutto (4 463 euro netto, tj

airaG
z
pro.medonet.pl
dodany: 24.06.2026, 09:20:58
  • 71
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz100k
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 14:53:19 via Wykop
  • 35
Gdyby lekarzom ze specjalizacją wychodziło 500k brutto rocznie to nie byłoby żadnej afery. A tutaj pit za pitem po 3x tyle
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

983

Mamy to! Lekarz może wyciągnąć ponad 10 milionów rocznie

Mamy to! Lekarz może wyciągnąć ponad 10 milionów rocznie

Gdyby Pan Jędrzejewski skupił się tylko na pieniądzach i robił 5 operacji jelita grubego dziennie, chociaż z jego wypowiedzi wynika że mógłby i 6 spokojnie, to wyciągałby 40 tys. dziennie, 200 tys. tygodniowo, ponad 800 tys. miesięcznie, czyli 10 milionów rocznie

PIAN--A_A--KTYWNA
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 06:34:17
  • 72
  • #
    zarobki
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    zdrowie
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 11:36:31 via Wykop
  • 105
Wiecie co jest najlepsze? Że te dzieciaki stoją jak głupie co roku na WOŚP-ie z puszkami bo w szpitalach brakuje pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ta... k---a... brakuje xD
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 14:42:07 via Wykop
  • 2
@MalaBala: czyli co? teraz krzyczą: K---a Owsiak, przestań mi spokojne dyżury prześladować?

2817

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

Lekarz przeciwny zwiększeniu liczby lekarzy: "To zalewanie pożaru benzyną"

"My zapłacimy za te etaty. Nie będzie płacy 200 tys., tylko 10 osób dostanie 20 tys. Koszt dla państwa będzie ten sam, a pacjent dostanie paradoksalnie mniej" - stwierdził prof. Tadeusz Zielonka. "Będzie tym gorzej, że więcej lekarzy będzie wystawiało więcej badań" - podsumował prof. Zielonka

tomasztomasz1234
z
tokfm.pl
dodany: 23.06.2026, 16:53:49
  • 198
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    heheszki
  • #
    medycyna
kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:21:45 via Wykop
  • 5
A na żądanie podwyżki z 9 na 12 zł na godzinę padło stanowcze "nie". To spowodowało, że dziesiątki tysięcy lekarzy opuściło wtedy kraj. I nic się nie stało


Pielęgniarki zarabiały mało 20 lat temu więc pouciekali lekarze? I co to ma do oszustw lekarzy którzy pracują obecnie? Dosłownie chwile temu czytałem, że jakaś typiara mówi ze ma stawke 205 zl/h, a w rok zarobiła 1.6mln czyli musiałby kazdego dnia pracowac 22h.(jeszcze zeby
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kill15you
kill15you
kill15you 24.06.2026, 07:24:02 via Wykop
  • 5
@Parmenides69: ale teraz to i tak dostajemy mało, bo obecnie lekarze robią byle szybciej, byle pacjent poszedl w p---u bo kolejka jest a jeszcze trzeba isc do prywatnego gabinetu ¯\(ツ)/¯
centerario
centerario
23.06.2026, 17:12:51
  • 67
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 22:57:23 via Wykop
  • 5
@centerario: ale pamiętaj to twoja wina, że demografia leży. To wcale nie tak, że kobiety są w ch.. wybredne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz

960

Polska powinna postawić na medyczną AI, zanim zabraknie lekarzy

Polska powinna postawić na medyczną AI, zanim zabraknie lekarzy

Pacjenci coraz częściej oceniają empatię sztucznej inteligencji wyżej niż realnych lekarzy, a poziom błędów wyspecjalizowanych modeli medycznych spada do pojedynczych cyfr. Autor przekonuje, że to państwo, a nie korporacje, powinno odpowiadać za wdrożenie AI w polskiej medycynie.

real_scoria
z
innpoland.pl
dodany: 23.06.2026, 12:09:18
  • 143
  • #
    medycyna
  • #
    ai
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarze
kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 16:46:30 via Wykop
  • 12
@joasiaasia: myślę, że w jakiejś przyszłości(nie wiem czy dożyjemy). Będzie to działać tak, że pójdziesz do punktu. Pobierzesz krew i jakieś inne standardowe rzeczy a potem AI będzie analizować wyniki. Coś będzie nie tak to zalecenia + kolejne badania za 2 tygodnie(czy tam w zaleznosci od schorzenia/ryzyka)

I wyobrażam sobie to tak, że będziesz za jedną wizytą dostarczać tyle danych ile się a potem będzie to analizowane automatycznie. Być może
kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 20:18:09 via Wykop
  • 3
@oddalenie: myślę, że kiedyś to może nawet pójść w badanie genów. Być może analize ich ekspozycji, a może w jakiejś odległej przyszłości w budowanie modelu danego człowieka i analize schorzenia komputerową.
Pewnie urodziliśmy się trochę za wcześnie, zeby zobaczyć te technologie.

427

Salowy zarabia więcej niż nauczyciel. Kolejne podwyżki mogą pogrążyć szpitale.

Salowy zarabia więcej niż nauczyciel. Kolejne podwyżki mogą pogrążyć szpitale.

To w końcu za dużo czy za mało tych lekarz?

cooltang
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 23.06.2026, 08:12:17
  • 77
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 16:34:07 via Wykop
  • -6
Ile zarabia początkujący nauczyciel w zwykłej szkole?


@ukradlem_ksiezyc: ale to mówisz pewnie przy standardowej liczbie godzin w zawodzie która jest o ponad polowe nizsza niz normalny etat. Nauczyciela wpadają w drugi próg na co się żalili niedawno(i słusznie bo jest bardzo niski ten drugi próg a podatek jest bardzo wysoki).
Realnie to tam mają jeszcz jakieś godziny dla jakich specjalnych uczniów, jakieś dodatk itp.
Problem z podawaniem pensji w wielu zawodach, szczególnie
kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 18:32:51 via Wykop
  • -4
@ukradlem_ksiezyc: w porównaniu do innych zawodów nie jest ażtak ciężki. Może jak porównujesz do scrum masterki albo ochroniarza emeryta.
Użeranie się z rodzicami? Bardzo straszne... Typie, przedsiębiorcy użerają się z klientami i kontrahentami którzy nie chcą zapłacić faktury i wymyślają przeróżne rzeczy byle tylko utrudnić. W innych zawodach ludzie są na śmieciówkach, caly czas na nogach pracują.
Nie ma lekko.
Ktoś inny nie dostaje pieniędzy na czas...
W szkole to raczej nie ma problemu
BezDobry
BezDobry
23.06.2026, 10:27:29
  • 339
#heheszki #humorobrazkowy
BezDobry - #heheszki #humorobrazkowy

źródło: IMG_2198

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 15:45:30 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

395

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński zwraca Ukrainie dwa odznaczenia państwowe

Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński zwraca Ukrainie dwa odznaczenia państwowe

"Jeżeli bohaterami narodowymi czynione są osoby odpowiedzialne za masowe zbrodnie na ludności cywilnej, Polska ma [...] obowiązek reagować" tak wyjaśnił swoją decyzję.

Drzepetto
z
onet.pl
dodany: 22.06.2026, 20:46:14
  • 100
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 15:23:49 via Wykop
  • 9
@printf: prawda, troche wstyd mieć odznaczenie państwa które buduje swoją tożsamośc na j------h zwyrodnialcach

720

Lekarz-emeryt 1,7 mln zł przychodu, 0,7 mln zł dochodu w rok

Lekarz-emeryt 1,7 mln zł przychodu, 0,7 mln zł dochodu w rok

Jarema Paprocki - lekarz, radny powiatu Lubartowskiego, emeryt. Przychod z działalności lekarskiej: 1,728,406.99 Dochod z działalności lekarskiej: 718,902.46

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 06:53:37
  • 38
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    lubartow
  • #
    zdrowie
kill15you
kill15you
kill15you 23.06.2026, 12:07:38 via Wykop
  • 0
Znów jednostkowe przypadki?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 19.12.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.05.2026

    Rocznica
  • Złotousty
    od 01.10.2025

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking