Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko200
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MidasPL
MidasPL

MidasPL

Dołączył 6 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 10279
  • Znaleziska 9684
  • Mikroblog 595
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 1

874

Słoneczniki poruszają się tak, by rzucać na sąsiada jak najmniej cienia

Słoneczniki poruszają się tak, by rzucać na sąsiada jak najmniej cienia

Jedna rośilna jest wychylona do przodu, sąsiednia do tyłu. W ten sposób cała społeczność maksymalizuje dostęp do światła słonecznego. Co więcej, potrafią odróżnić cień rzucany na przykład przez budynek, od cienia innych roślin. Jeśli wyczują cień budynku, nie zmieniają kierunku wzrostu, bo wiedzą...

szyna352
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 28.08.2024, 09:31:12
  • 102
  • #
    natura
  • #
    przyroda
  • #
    ciekawostki
MidasPL
MidasPL
MidasPL 28.08.2024, 20:14:28 via Wykop
  • 3
@Vena_cava1995: Dobre pytanie. Szybkie google mówi, że są to ruchy turgorowe, czyli zmiany wysycenia komórek w wodę. Po prostu jedna strona pęcznieje, podczas gdy druga się kurczy.

642

Londyn: "Znaleziono 3 noże, jedna osoba dźgnięta, ale to był spokojny dzień"

Londyn: "Znaleziono 3 noże, jedna osoba dźgnięta, ale to był spokojny dzień"

Karnawał w Nothing Hill i relacja Pani reporterki:

Mateusz_Jakub_Andruszkiewicz
z
twitter.com
dodany: 26.08.2024, 04:00:22
  • 63
  • #
    londyn
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    kolorskorynieprzypadkowy
  • #
    woke
  • #
    marksizm
MidasPL
MidasPL
MidasPL 27.08.2024, 07:55:24 via Wykop
  • 2
@8kiwi: Miecz,, czy szabla są dość niewygodne w noszeniu. Dużo lepsza jest polska tradycja nadziaków w tym wypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MidasPL
MidasPL
MidasPL 27.08.2024, 09:41:58 via Wykop
  • 0
@8kiwi: Zależy jak długi. Nadziak jest prostszy do zrobienia, więc tak na prawdę gdziekolwiek gdzie możesz go dostać będzie ok (kowal, olx itp.). Co do obsługi to raczej nie nauczysz się bezpiecznie obsługi nadziaka, ale możesz generalnie nauczyć się szermierki tak samo jak przy szabli. Co do szabli to najlepiej znaleźć pobliski klub DESW i Ci już wszystko wytłumaczą. Są w każdym większym mieście.

Co do noża to i tak

281

Sztokholm okręt Vasa i inne atrakcje stolicy Szwecji

Sztokholm okręt Vasa i inne atrakcje stolicy Szwecji

Najcenniejszą atrakcją Sztokholmu jest potężny, w 98% oryginalny wrak okrętu Vasa z 1628 roku, który miał podbić ówczesną Polskę, ale... zatonął zanim ruszył w drogę. To jedno z wielu ciekawych miejsc w Sztokholmie.

rudeiczarne
z
rudeiczarne.pl
dodany: 26.08.2024, 06:33:41
  • 57
  • #
    sztokholm
  • #
    szwecja
  • #
    podrozujzwykopem
  • #
    podroze
  • #
    rudeiczarne
MidasPL
MidasPL
MidasPL 27.08.2024, 08:45:35 via Wykop
  • 0
opowiadał że to Polacy stali za sabotażem i zbudowano maszt w taki sposób aby statek zatonął


@kiedys_bylem_zielonka: xD ciekawe. Fajnie by było gdyby Polacy byli tacy zdolni i takie plotki czasami chodziły w tamtym czasie. Prawda jest jednak taka, że król musiał sobie coś zrekompensować i dołożył dodatkową linię ciężkich dział na górze. Główny architekt tego projektu zmarł wcześniej, więc nikt nie wpadł na pomysł dołożenia dodatkowego balastu i przez

372

Marek Kotański o narkomanach

Pokaż treści 18+

Marek Kotański o narkomanach

I jego motywujące przemówienie, miał chłop charyzmę. Archiwalne nagranie.

Xvenowski
z
youtube.com
dodany: 24.08.2024, 15:12:16
  • 151
  • #
    monar
  • #
    narkotyki
  • #
    narkotykizawszespoko
  • #
    marihuana
  • #
    polska
  • #
    motywacja
MidasPL
MidasPL
MidasPL 26.08.2024, 08:05:16 via Wykop
  • 0
@Icouldbeyourmom: Nie można porównywać uzależnienia psychicznego od fizycznego. W takim sensie każdy jest od czegoś uzależniony.

1624

Birmingham: ojciec z dzieckiem w wózku ugodzony nożem

Pokaż treści 18+

Birmingham: ojciec z dzieckiem w wózku ugodzony nożem

W artykule oczywiście nie doszukacie się kim był sprawca... Film można odnaleźć na x.com ale nie publikuję (bardzo drastyczny). Dobrze, że UK to wyspa.

atpl77
z
bbc.com
dodany: 24.08.2024, 20:04:06
  • 227
  • #
    4konserwy
  • #
    lewactwotochoroba
  • #
    bekazlewactwa
MidasPL
MidasPL
MidasPL 25.08.2024, 01:26:22 via Wykop
  • -14
@Lucyferianizm: Są jeszcze inne opcje. Na przykład posiadanie większej broni białej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

659

Unia i rząd Tuska zaorają kontrakty B2B w Polsce

Unia i rząd Tuska zaorają kontrakty B2B w Polsce

Unia chce zmusić do etatu kurierów i kierowców pracujących dla platform cyfrowych. Projektowanymi przepisami rykoszetem dostaną też specjaliści - np. programiści i lekarze. Rząd Tuska popiera dyrektywę UE. Więcej konkretów w powiązanych.

mathix
z
money.pl
dodany: 20.08.2024, 12:42:39
  • 449
  • #
    praca
  • #
    pracait
  • #
    programista15k
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
MidasPL
MidasPL
MidasPL 21.08.2024, 08:09:32 via Wykop
  • 2
@Izanagi013: Chyba jak zarabiasz do 11-12k brutto. Potem zaczyna się spadek.

Z resztą... W dupie mam hajs, mi bardziej odpowiada to, że jak mi się nie chce pracować po 4h, to wbijam 4h do zafakturowania, zamykam lapka i odpalam CSa. Na UoPie tak zrobić nie możesz.
MidasPL
MidasPL
MidasPL 21.08.2024, 08:57:26 via Wykop
  • 0
@Boska_Klaudia: Wręcz odwrotnie - żeby tak nie móc zrobić to musisz mieć to zaznaczone w umowie ;)

462

Poznajcie Airis, zanim on pozna Was

Poznajcie Airis, zanim on pozna Was

Airis to "następca Pegasusa" - system, który służby dopiero kupują za pośrednictwem znanej z zakupu Pegasusa firmy Matic, aby nas w niedalekiej przyszłości szpiegować. Artykuł jest wynikiem dziennikarskiego śledztwa Magazynu Payload.

asperger15k
z
payload.pl
dodany: 19.08.2024, 04:36:00
  • 89
  • #
    pegasus
  • #
    sluzbyspecjalne
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    security
  • #
    policja
  • #
    polska
MidasPL
MidasPL
MidasPL 21.08.2024, 08:55:26 via Wykop
  • 0
Nie żeby coś, ale ten ich hardware to wygląda jak scam. Nakładka do RPi do przetwarzania wizji? Serio? Ktokolwiek widział układy do przetwarzania wizji, to wie jak dużo ciepła potrzebują odprowadzać, a tam nawet nie ma heatsinka xD . Do tego zdjęcie też wygląda jak z firemki w garażu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

214

Największe żeglarskie święto znowu zagościło w Polsce

Największe żeglarskie święto znowu zagościło w Polsce

To już niemal tradycja! W ramach finału regat Tall Ships Races już po raz czwarty do Szczecina zawinęły jedne z najbardziej imponujących żaglowców świata. Las masztów kołyszących się na Odrze przyciągnął naprawdę wielu miłośników morskich opowieści.

aynis
z
wszedobylscy.com
dodany: 19.08.2024, 06:13:46
  • 22
  • #
    podroze
  • #
    podrozujzwykopem
  • #
    turystyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    wakacje
  • #
    szczecin
MidasPL
MidasPL
MidasPL 20.08.2024, 07:56:54 via Wykop
  • 0
@edon: Niestety poziom załóg stałych na tego typu okrętach jest bardzo różny. W szczególności jeśli chodzi o ludzi "starej daty".
RudyZibi
RudyZibi
15.06.2024, 15:38:14
  • 1073
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 16.06.2024, 14:50:38 via Wykop
  • 0
Niemcy i Szwajcaria więcej niż Włochy xD
  • Odpowiedz
j.....t
konto usunięte 08.05.2024, 10:06:14
  • 222
8 Maja 1982 roku w trakcie kwalifikacji na torze Zolder zginął Gilles Villeneuve. Jeden z najwybitniejszych kierowców w historii Formuły 1, któremu nie dane było zdobyć mistrzowskiego tytułu.

Charakteryzował się unikalnym temperamentem. Chciał walczyć do samego końca o jak najlepszą pozycję, nie zważając na stan swoich opon oraz bardzo niebezpieczny, agresywny styl jazdy. Choć ten styl jazdy nie był najbardziej optymalny pod kątem zdobywania systematycznych wyników, bez wątpienia był najatrakcyjniejszy do oglądania
j.....t - 8 Maja 1982 roku w trakcie kwalifikacji na torze Zolder zginął Gilles Ville...
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 08.05.2024, 18:14:01 via Wykop
  • 21
Wideo z wypadku. Auto rozpadło się na dwie części i go katapultowało w płot. Niedopuszczalne w dzisiejszych czasach.
MidasPL - Wideo z wypadku. Auto rozpadło się na dwie części i go katapultowało w płot...
  • Odpowiedz
n.....u
n.....u
konto usunięte 08.03.2024, 09:31:25
  • 351
Zwiedziłem pół Islandii i mam mieszane uczucia o tym kraju. Z jednej strony bardzo ciekawa, niespotykana przyroda, czyste środowisko, warto było to poznać. Z drugiej strony jest ta przyroda często dość mroczna, przygnębiająca, dziwna, jak na załączonym zdjęciu. Pogoda jest fatalna. Pewnie wielu myśli, że Islandia to kraina bardzo długiej, mroźnej i śnieżnej zimy. Nie jest to prawda. To kraina wiecznej jesieni, nawet teraz, zimą, w Rekjaviku jest 10 stopni ciepła, zimy
n.....u - Zwiedziłem pół Islandii i mam mieszane uczucia o tym kraju. Z jednej strony...

źródło: IMG_7228

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 10.03.2024, 14:54:25 via Wykop
  • 0
Byłem latem i z tym 20 stopni to przesadziłeś xD . Mam podobne odczucia co do Islandii i Norwegii. Norwegia podobała mi się bardziej, w szczególności na północy.
  • Odpowiedz
Poldek0000
Poldek0000
16.10.2023, 10:00:51
  • 634
#mapporn #historia (bo widać zabory) ( ͡º ͜ʖ͡º)
Poldek0000 - #mapporn #historia (bo widać zabory) ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: temp_file3706917982401232499

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 17.10.2023, 19:48:39 via Wykop
  • 0
Żywiec do Opolszczyzny w------o na tej mapce xD
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
12.10.2023, 05:24:30
  • 1321
Z nudów przygotowałem infografikę z osią czasu wszystkich gta (nie liczę remasterów tfu trylogii).
Bardzo ładnie widać, że od premiery GTA 5 do dzisiaj minęło tyle czasu co od GTA 1 do GTA 4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gry #gta #gtav #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #gtasa #gtaiv
SzubiDubiDu - Z nudów przygotowałem infografikę z osią czasu wszystkich gta (nie licz...

źródło: infografika-gta

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 13.10.2023, 11:19:43 via Wykop
  • 0
@jezusnarowerze: Najśmieszniejsze, że po zdjęciu można poznać które rzeczywiście coś robią, a które są trzymane dla diversity.
  • Odpowiedz
j.....t
konto usunięte 26.09.2023, 08:17:28
  • 616
Trzynaście lat temu, 26 września 2010 roku, Robert Kubica dał piękny popis wyprzedzania na ulicach Singapuru. Nostalgia wraca <3

#abcf1- zapraszam na mój tag o Formule 1 :)
#f1 #kubica #ciekawostki #sport #motoryzacja #polska #ciekawostkihistoryczne
j.....t - Trzynaście lat temu, 26 września 2010 roku, Robert Kubica dał piękny popis ...
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 26.09.2023, 09:02:30 via Wykop
  • 1
Tzn. w sumie większość z nich to wyprzedzanie przy pomocy "kanału f" aut które go nie miały...
  • Odpowiedz
Grajox3
Grajox3
Grajox3
23.03.2023, 07:51:26
  • 263
Śmieszą mnie osoby broniące #valve, mieli 10 latna stworzenie czegoś nowego dodanie nowych mechanik to oni dodali tylko kolorowe Smołki xD inne gry już dawno zostawiły csa w tyle jeżeli chodzi o mechanikę i oprawę wizualną. No nic jestem zawiedziony takim rozwojem sytuacji ktoś wie kiedy będzie można zagrać w nowego csa bo chce przetestować

#csgo #cs2
Grajox3 - Śmieszą mnie osoby broniące #valve, mieli 10 latna stworzenie czegoś nowego...

źródło: csgo-2-counter-strike-2-release-date-beta-engine

Pobierz
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 23.03.2023, 21:55:32 via Wykop
  • 0
@zackson: CS:GO powstał bo CS 1.6 był za stary, ale... Był też CS:S, który właśnie zmieniał za dużo i dlatego nigdy się nie przyjął. Do tego za każdym razem, kiedy była jakaś większa zmiana w CS:GO, była bardzo negatywnie przyjmowana przez społeczność. Dlatego Valve się nauczyło i nie robi żadnych większych zmian pod tym względem w CS2
  • Odpowiedz
Lenalee
Lenalee
19.03.2023, 11:20:30
  • 424
Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pierwszy raz od lat, nawet nie wiem ilu - od czasów szkolnych daaawno temu (w sumie i tak mało chodziłam na wf xD)


Nie mierzyłam czasu (żeby się nie zniechęcać, poza tym szczęśliwi czasu nie liczą, nie? xD) ani odległości (+/- jakieś 4km). Trochę biegłam, trochę szłam, nie dałabym rady biec cały czas, ale i tak jestem z siebie
Lenalee - Może nie ma się czym chwalić, ale się pochwalę. Byłam dziś rano biegać, pie...

źródło: comment_R0pskuVNRZ8ilXal9yIEFnoV5Aq2Wr4A

Pobierz
  • 99
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 19.03.2023, 21:24:59 via Wykop
  • 1
@Lenalee: Też kiedyś próbowałem, ale mnie osobiście ćwiczenie dla samego ćwiczenia nudzi, więc wszelka siłka i bieganie to dla mnie tragedia. Natomiast fakt, że teraz jest chyba najlepsza pora na to. Wcześniej było za zimno, a w okolicy maja zaczyna się już robić za ciepło. Gadżety za 1500zł to może nie, ale taki prosty smartband za kilkadziesiąt zł robi już sporą różnicę w śledzeniu postępów/wyników.
  • Odpowiedz
GrammarNazi
GrammarNazi
08.03.2023, 13:56:28
  • 3464
A cóż to za przystojny pan rozdaje paniom kwiatki w pewnej galerii w pewnym mieście? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki #czujedobrzeczlowiek #krosno
GrammarNazi - A cóż to za przystojny pan rozdaje paniom kwiatki w pewnej galerii w pe...

źródło: temp_file.png7000102503912874120

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 08.03.2023, 22:08:56 via Wykop
  • 0
Swoją drogą, to wygrana miała być tylko na rok, a dzięki temu jak duża to była akcja, już jakieś trzy lata Pan Witek tam "urzęduje" :D
  • Odpowiedz
YukiTsunoda
YukiTsunoda
21.01.2023, 15:17:57
  • 369
Wojskowe oznaczenie oficera najwyższego stopnia w siłach lądowych krajów NATO.
#ciekawostki #mapporn
YukiTsunoda - Wojskowe oznaczenie oficera najwyższego stopnia w siłach lądowych krajó...

źródło: fz7c5vi1zcda1 (1)

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 22.01.2023, 21:32:27 via Wykop
  • 0
Ciekawe, że w większości państw to najwyższy stopniem generał, ale w Polsce mamy ten nadzwyczajny stopień, który pozwala tymczasowo zmienić ustrój państwa w dyktaturę wojskową.
  • Odpowiedz
K.....a
K.....a
konto usunięte 17.01.2023, 07:22:45
  • 1124
Jak chcesz powrócić do poprzedniego wykopu zrób wpis na mikroblogu o treści

5P13RD4L4J-5L3D21U
I przełączysz się na stary wykop. U mnie działa. #wykop
K.....a - Jak chcesz powrócić do poprzedniego wykopu zrób wpis na mikroblogu o treści...

źródło: Swofv4a

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 17.01.2023, 16:32:16 via Wykop
  • 0
@Klopsztanga: Matko... Ten koda ma chyba z 15 lat xD
  • Odpowiedz
SKYFander
SKYFander
08.12.2022, 17:46:25
  • 289
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MidasPL
MidasPL
MidasPL 09.12.2022, 00:19:06
  • 1
@Achajos: Ja w sumie dostałem jakieś papiery których nigdy nie zaniosłem do WKU... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • Strona 10 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.08.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.07.2023

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking