Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
CrytekPL
CrytekPL

CrytekPL

Dołączył 4 lata i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 120504
  • Znaleziska 41173
  • Mikroblog 79331
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 5
LaurenceFass
LaurenceFass
LaurenceFass
08.04.2026, 08:41:43
  • 15
Emeryci (w tym mundurówka), renciści: 9.38 mln (w 2024 r.).
Pracownicy sektora publicznego: 3.5 mln osób
Pracownicy sektora prywatnego ok. 13 mln osób.

Przecież my już jesteśmy w sytuacji kiedy to mniej niż jedna osoba musi utrzymywać jedną - i to na poziomie znacząco wyższym niż podstawowe utrzymanie. Nie dziwi sumaryczne opodatkowanie - oskładkowanie UoP na poziomie 60-80% (w zależności od struktury wydatków).
Można jeszcze odjąć od sektora publicznego np. pracowników medycznych czy nauczycieli
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 08.04.2026, 13:22:19 via Wykop
  • 7
@LaurenceFass: w dodatku jeszcze w bużetówce według GUSu zarabia się więcej niż w prywatnym sektorze XD
  • Odpowiedz

1910

W upadłym państwie Iran średnia długość życia mężczyzn jest dłuższa niż w Polsce

W upadłym państwie Iran średnia długość życia mężczyzn jest dłuższa niż w Polsce

To tak daję żeby mieć trochę dystansu do tego wyzwalania narodu irańskiego

Kolargol76
z
wykop.pl
dodany: 07.04.2026, 18:28:12
  • 310
  • #
    iran
  • #
    izrael
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 08.04.2026, 10:08:51 via Wykop
  • -2
@Pytalski_malopolan: myśle, że wystarczy, żeby ludzie przestali chlać z rana i po robocie to od razu by nam średnia długość wskoczyła do góry, ale lepiej bredzić bez sensu
Jarusek
Jarusek
08.04.2026, 06:27:33
  • 84
Czytanie komentarzy klientów Zondy to moje guilty pleasure.

#zonda #zondacrypto #bitcoin #crypto #bekazpisu #bekazkonfederacji
Jarusek - Czytanie komentarzy klientów Zondy to moje guilty pleasure.

#zonda #zondac...

źródło: Screenshot 2026-04-08 at 00-21-57 Przemysław Kral w serwisie X „Szanowni Państwo Drodzy Użytkownicy Partnerzy Biznesowi oraz Przedstawiciele Mediów. W odpowiedzi na ostatnie publikacje portali https __t.co_iez8zCmO4P oraz Wir[...]

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 08.04.2026, 08:42:46 via Wykop
  • 34
@Jarusek: to wygląda jak kacapy piszące listy do Putina z prośba o pomoc w ich problemach xD
  • Odpowiedz

397

Od czerwca ważne zmiany. "Psychologiczny wstrząs dla pracowników"

Od czerwca ważne zmiany. "Psychologiczny wstrząs dla pracowników"

Wprowadzenie jawności płac od czerwca będzie psychologicznym wstrząsem dla pracowników - uważa prof. Andrzej Falkowski. Jego zdaniem porównania zarobków mogą prowadzić do frustracji i napięć, choć w dłuższej perspektywie wymuszą większą przejrzystość systemów wynagrodzeń.

KapitanTorpedal
z
money.pl
dodany: 07.04.2026, 09:29:04
  • 162
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 10:30:45 via Wykop
  • 376
@z0mb1e: wszędzie będzie kwik, bo korpo z wynagrodzeniami i ich jawnością też sie zachowuje jak januszexy
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 15:08:08 via Wykop
  • 0
@kwaczor: nie będą, bo pokolenie które teraz jest na dorobku to Z tki, wolą mieszkać ze starymi niż pakować się w kredyty więc siłą rzeczy budowlańcy prędzej nie będą mieli roboty lub będą ciąć stawki żeby złapać jakiekolwiek zlecenie.

804

"Cała cywilizacja umrze dziś w nocy i nigdy nie zostanie przywrócona"

Bełkot pacjenta szpitala psychiatrycznego? Nie, to pisze Prezydent USA.

banzi
z
x.com
dodany: 07.04.2026, 12:25:53
  • 129
  • #
    polityka
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    wojna
  • #
    iran
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 14:24:49 via Wykop
  • 6
@john-eek: u nas jak brauniarze albo konfiarze dojdą do władzy to będzie to samo tylko na mniejsza skale, bo nie mają armii, po prostu będą kraść pieniądze tylko nie z giełdy jak trump z kumplami, a z budżetu xD
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 14:25:23 via Wykop
  • -1
@Matuusuu: plus taki, że kacapy ropy nie sprzedadzą bo ukraińcy im puszczają główne porty naftowe z dymem
Gomorakazowa
Gomorakazowa
07.04.2026, 12:54:42
  • 6
CZY TO JUŻ?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#iran #usa #wojna
Gomorakazowa - CZY TO JUŻ?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#iran #usa #wojna

źródło: nothing-ever-happens

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 12:57:37 via Wykop
  • 0
@Gomorakazowa: z atakiem na Iran w lutym też tak wszyscy mówli xD
  • Odpowiedz

2188

Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać

Poznań: lotnisko zakazuje nocnych lotów, żeby pobudowani mieszkańcy mogli spać

Ludzie pobudowali sobie domy wokół poznańskiego lotniska Ławica, ale nocne loty zaczęły im przeszkadzać podczas snu, więc... Władze Poznania zakazują nocnych lotów XD Poznańskie lotnisko od 2012 roku ma najbardziej restrykcyjne przepisy hałasowe w całej w Polsce.

klocus
z
radiopoznan.fm
dodany: 07.04.2026, 11:49:38
  • 370
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    poznan
  • #
    podroze
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 12:39:36 via Wykop
  • -4
@neorb: powinno się zakazać ludziom co narzekają na to lotnisko latania z tego lotniska i wtedy by już zamknęli pewnie mordę.
Guezeman
Guezeman
07.04.2026, 12:11:49
  • 0
#gielda

Odjechało mi pko po 85, brać jak bedzie po 90 czy czekać i zawróci jeszcze bardziej?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 12:32:47 via Wykop
  • 0
@Guezeman: biorąc pod uwagę na to co się zapowiada dzisiaj w nocy to jutro z rana kibel i sobie nawet po 80 kupisz
  • Odpowiedz

364

71-latek zmarł po policyjnej interwencji. Oświadczenie funkcjonariuszy

71-latek zmarł po policyjnej interwencji. Oświadczenie funkcjonariuszy

Żona 71-letniego mężczyzny wezwała policję po tym, gdy jej mąż odmówił przyjęcia leków, które powinien brać; zaczął demolować mieszkanie. W momencie przyjazdu policji na miejsce mężczyzna znajdował się na podwórku przed budynkiem.

ZobaczLink
z
rmf24.pl
dodany: 06.04.2026, 14:08:15
  • 166
  • #
    polska
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 07.04.2026, 05:27:52 via Wykop
  • 23
@Logytaze: no i co ?kundle nie potrafią sobie bez mordowania starego dziada poradzić? Oni mają jakiekolwiek szkolenia czy po prostu zaczynają się n---------ć jak patusy na ulicy
sprynek
sprynek
06.04.2026, 17:43:53
  • 1
Czemu ropę tak wywaliło? Co powiedzieli? #gielda
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 06.04.2026, 17:45:56 via Wykop
  • 15
@sprynek:
CrytekPL - @sprynek:

źródło: IMG_4129

Pobierz
  • Odpowiedz

49

Bezrobocie 6,2% i upadek transportu: 180 tys. nowych bezrobotnych ARMAGEDON

Bezrobocie 6,2% i upadek transportu: 180 tys. nowych bezrobotnych ARMAGEDON

To będzie Armagedon. Tak o prognozach dla gospodarki mówi prof. Mariusz Miąsko. Od dziesięciu miesięcy rośnie bezrobocie. Taka sytuacja ostatnio miała miejsce...24 lata temu. To tak jakby co dziesięć miesięcy 2/3 mieszkańców Katowic traciło pracę. A będzie jeszcze gorzej

Biznesowy
z
youtube.com
dodany: 05.04.2026, 17:58:23
  • 29
  • #
    gospodarka
  • #
    bezrobocie
  • #
    polska
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 06.04.2026, 16:33:01 via Wykop
  • -1
@arokk: przecież polska gospodarka w porównaniu z innymi gospodarkami trzyma się bardzo dobrze. P.S odstaw republikę i wpolsce24

387

32 policjantów z zarzutami, 90 narkotykowych przestępstw w jeden rok

Pokaż treści 18+

32 policjantów z zarzutami, 90 narkotykowych przestępstw w jeden rok

W tekście padają przypadki z Gniezna, Gdańska i Wołomina, gdzie funkcjonariuszy zatrzymywano z narkotykami albo mieli wykonywać obowiązki po środkach odurzających. Problem dotyczy ludzi z bronią, którzy podejmują decyzje o bezpieczeństwie innych.

Pan_od_Internetu
z
politykazdrowotna.com
dodany: 06.04.2026, 11:19:00
  • 37
  • #
    policja
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    bezpieczenstwo
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 06.04.2026, 11:46:32 via Wykop
  • 86
Wystarczy zobaczyć kto teraz siedzi w radiowozach jak się stoi w korku, albo jakieś dziurawce i szczury co mają po 19 lat albo patusy koło 30
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

24

Polska nie pociągnie już dłużej bez wzrostu produktywności

Polska nie pociągnie już dłużej bez wzrostu produktywności

Polska rozwijała się szybko przez ponad 30 lat, imitując to, co wymyślili inni, ale ten model wzrostu się definitywnie kończy. Paradygmat "imitacji" musi zostać zastąpiony przez paradygmat innowacji. Pomimo pewnych postępów, wciąż jest z tym u nas krucho - stwierdza Bank Światowy.

VoxClamantisInDeserto
z
biznes.interia.pl
dodany: 05.04.2026, 07:42:15
  • 9
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    swiat
  • #
    produktywnosc
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 06.04.2026, 05:22:47 via Wykop
  • 1
Na ten moment wszystkie korporacje od przynajmniej dwóch lat „optymalizują procesy”,głównie polega to na tym, że likwidują stanowiska i zwalniają ludzi, a Ci co zostają z----------a za siebie i tych zwolnionych xD. Na tym polega ten mityczny wzrost produktywności
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1506

Kolejni bananowi naśladowcy Majtczaka na A1

Kolejni bananowi naśladowcy Majtczaka na A1

W Polsce bez zmian - umysłowe ameby za kierownicami wciąż bezkarne. Życie postronnych ludzi? To dla nich jak splunąć.

xUnf
z
x.com
dodany: 05.04.2026, 14:38:31
  • 220
  • #
    motoryzacja
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 05.04.2026, 19:41:15 via Wykop
  • 95
@smk666: firma leasingowa windykuje gościa któremu policja zabrała auto, spokojnie taka firma ma takie działy windykacji, że by go zostawili w samych gaciach jakby udawał że nic nie jest jego i wszystko na żonę lub rodzinę

1913

Były premier Izraela Ehud Olmert powiedział w sobotę, że

Pokaż treści 18+

Żydzi na Zachodnim Brzegu dopuszczają się zabójstw, czystek etnicznych i zbrodni przeciwko ludzkości

Bolxx454
z
x.com
dodany: 05.04.2026, 13:03:32
  • 75
  • #
    wojna
  • #
    polityka
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 05.04.2026, 15:28:10 via Wykop
  • 70
Właśnie się państwo dowiedzieli i co? Przeraża mnie jak na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat wszyscy stają się bierni na cokolwiek co nie jest związane z ich interesem i czubkiem nosa. Mówię tu nie tylko o rządach Państw ale i społeczeństwie i ludziach. ONZ już nie istnieje, żadnych sankcji nie ma, biznes nadal współpracuje z mordercami
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1639

Biedni rodzice

Biedni rodzice

Ktoś wpadł na pomysł zorganizowania przedszkoli pośród zabudowy jednorodzinnej. Rodzice dobrowolnie wybrali placówki, znając lokalizację i warunki. Nie zamierzają jednak dostosowywać swojego życia do własnych wyborów i rezygnować z komfortu. Żadnego chodzenia. Wyłącznie podjeżdżanie pod same drzwi p

rybeczka
z
youtube.com
dodany: 05.04.2026, 07:01:24
  • 427
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    stopcham
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 05.04.2026, 07:10:56 via Wykop
  • 494
Oczywiście wszystkie prostaki jedyny jaki przepis znają to ten nieistniejący, czyli „masz zezwolenie na nagrywanie” lub „nie może mnie Pan nagrywać”
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 05.04.2026, 15:19:15 via Wykop
  • 13
@Setral: jedyna elitarność polega na tym, że się płaci za nie kupę kasy
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 05.04.2026, 15:24:53 via Wykop
  • 0
@Bestia_z_Jellystone: mieszkanie prawem nie towarem literalnie komunizm.
Miejsce parkingowe zapewnione przez miasto dla mienia prywatnego którym jest samochód- obowiązek państwa XD
wladca_morii
wladca_morii
04.04.2026, 20:33:23
  • 427
Właśnie zdałem sobie sprawę, że Pazurowa ma 38 lat.

Myślałem, że z dekadę więcej.

#konfitura #bekazpodludzi
wladca_morii - Właśnie zdałem sobie sprawę, że Pazurowa ma 38 lat.

Myślałem, że z de...

źródło: 1000016202

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 05.04.2026, 06:22:14 via Wykop
  • 1
@wladca_morii: przecież ona dobrze wyglada, ma mało zmarszczek bo jest naciągnięta jak sam s-------n przez botoks. Myślę że bardziej Ci chodzi o wzrok „tysiąca problemów” bo faktycznie ma obłęd w oczach
  • Odpowiedz

495

Jest wyrok ws. oblania farbą pomnika warszawskiej Syrenki. Aktywistki skazane

Jest wyrok ws. oblania farbą pomnika warszawskiej Syrenki. Aktywistki skazane

Obie aktywistki przez 6 miesięcy będą musiały odbywać prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Dodatkowo będą musiały zapłacić nawiązki na rzecz narodowego funduszu ochrony zabytków w wysokości po 3 tys. zł, a także po 30 tys. zł na rzecz m.st. Warszawy.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 03.04.2026, 08:45:21
  • 75
  • #
    warszawa
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ostatniepokolenie
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 03.04.2026, 11:31:47 via Wykop
  • 18
@januszjanusz666: podobno farba wdarła się w piaskowiec i go uszkodziła, stąd taka cena renowacji

1388

Pacjent czekał 10 godzin na SOR w Lublinie. Rodzina alarmuje o zaniedbaniach

Pacjent czekał 10 godzin na SOR w Lublinie. Rodzina alarmuje o zaniedbaniach

79 latek z niewydolnością nerek spędził ponad 10 godzin na SORze w Lublinie, mimo zaleceń pilnej hospitalizacji. Rodzina twierdzi, że w tym czasie personel oglądał mecz, a pacjent nie otrzymał posiłku ani leków. Szpital odpowiada, że działał zgodnie z procedurą triage i przypadek nie został uznany.

Nick7C5
z
fakt.pl
dodany: 03.04.2026, 07:24:42
  • 216
  • #
    lublin
  • #
    sor
  • #
    szpital
  • #
    pacjent
  • #
    zdrowie
  • #
    sluzbazdrowia
CrytekPL
CrytekPL
CrytekPL 03.04.2026, 09:30:44 via Wykop
  • 44
@Emble: już nie wyjadą bo zarabiają więcej niż komowały w Niemczech i ogólnie na zachodzie XD
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 20
  • Strona 7 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.10.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 22.11.2025

    Komentator
  • Złotousty
    od 01.10.2024

    Złotousty

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking