Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kpv15
kpv15

kpv15

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5027
  • Znaleziska 2561
  • Mikroblog 2466
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 46
Cztero0404
Cztero0404
2 godz. i 39 min temu
  • 1
Zobaczyłem wpis @Larsberg i tak się zastanawiam w sumie. Czy ci wszyscy wielcy obrońcy płyt chodzą z takim urządzeniem jak discman w kieszeni i mają zmieniarkę do płyt w samochodzie czy jednak używają Spotfity, Apple Music, Tidal? Filmy i seriale też pewnie kupują na płytach zamiast oglądać Netlixa, HBO Max, Disney + ( ͡° ͜ʖ ͡°) #gry #gta #gtavi
Cztero0404 - Zobaczyłem wpis @Larsberg i tak się zastanawiam w sumie. Czy ci wszyscy ...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2026-06-25_110655_wykop.pl

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 1 godz. i 21 min temu via Wykop
  • 4
@Cztero0404: płyte mam gdzieś tam za dużo danych nie ma nawet, ale płyta ma jedną gigantyczną przewagę możesz ją odsprzedać i nagle granie staje się sporo tańsze. Dlatego podoba mi się podejście nintendo gdzie sprzedają karty jedynie z kluczem do gry ale możesz tą kartę odsprzedać od plastikowa wydmuszka ale sprawia że masz produkt nie licencje.
  • Odpowiedz
kpv15
kpv15
kpv15 1 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 2
@Cztero0404: i tak i nie bo zostaje jeszcze jeden argument z którego sam korzystam tj pożyczanie gier. Mam kumpla co zbiera gry i ja tez zbieram możemy się zawsze wymienić, pożyczyć, możesz pożyczyć grę kuzynowi, bratankowi bez kombinowania z przepinaniem kont etc. Dlatego gdyby ten kod był przenośny ok na co mi płytka ale świat wygląda tak że płyta to jedyny gwarant że cokolwiek masz.
  • Odpowiedz
josedra52
josedra52
2 godz. i 18 min temu
  • 1
Dobrze, że dla biedaków z Niemiec poszli na rękę i standard wycenili na 343 złote.

#gta #gry #mediamarkt
josedra52 - Dobrze, że dla biedaków z Niemiec poszli na rękę i standard wycenili na 3...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 1 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 0
@josedra52: a po co niby kupować w sklepie jak na e-shopie to samo?
  • Odpowiedz
RaciczkaEntertainment
RaciczkaEntertainment
18 godz. i 9 min temu
  • 1
Na wstępie - tak, nie znam się w ogóle. Niemniej z nudów chciałem sobie coś posłuchać, cokolwiek. Zaopatrzyłem się zatem w najbardziej budżetowy i amatorski towar, czyli SDR dwójka, antenka teleskopowa 48cm i do tego około 3m byle jakiego drutu miedzianego. Mocuję to wszystko na ramie okna dachowego, antenka lekko przechylona, drut leży na dachu spadzistym (spad lekki). Do tego 3m kabla usb i to leci do kompa. Całość mnie kosztowała z
RaciczkaEntertainment - Na wstępie - tak, nie znam się w ogóle. Niemniej z nudów chci...

źródło: 1000007004

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 15 godz. i 41 min temu via Android
  • 0
@RaciczkaEntertainment: też zaczynałem od sdr więc może opowiem co u mnie się sprawdzało. BDKD masz już za sobą i ta antena sprawdza się na kf. Na UKF czyli właśnie 100-200mhz i UKF 400-600mhz bardzo fajnie składa się składany dipol często dołączany w zestawie do RTL SDR. Dzieje się tak dlatego że możesz dostosować długość ramion a ta obliczasz kalkulatorem długości dipola których pełno w sieci tak by antena stroiła mniej
  • Odpowiedz
Irranus
Irranus
wczoraj, 07:17:39
  • 2
Ktoś z #malopolska i okolice #krakow ma w domu #internet przez #starlink ? Mam obecnie mobilny z T-Mobile ale średnio jestem zadowolony, bo w godzinach szczytu spada do 0,5-2 mb a to 5g.. 135 zł abonament i 40 zł za sprzęt miesięcznie za starlink jest akceptowane dla mnie. Tylko nie mam nikogo, kto by tego używał więc szukam opinii
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 wczoraj, 08:18:16 via Wykop
  • 0
@Irranus: a może zewnętrzna antena kierunkowa wycelowana w bts? wyjdzie 1/4 kosztów starlinka i w razie zmian w cennikach wycelujesz w maszt innego operatora
  • Odpowiedz

320

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

Koniec tanich zakupów na Temu i Shein. UE wprowadza 3 euro dopłaty do KAŻDEJ r

: Od 1 lipca 2026 roku wchodzi w życie nowa opłata celna, która zdemoluje sens zamawiania drobiazgów z Chin. Bruksela likwiduje zwolnienie dla paczek do 150 euro i nakłada sztywne 3 euro (ok. 13 zł) cła na każdy... pojedynczy przedmiot w przesyłce. Jeśli zamówisz 4 tanie rzeczy, dopłacisz ponad 51 z

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 07:56:58
  • 242
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
kpv15
kpv15
kpv15 przedwczoraj, 10:20:39 via Wykop
  • 17
Problem taki że to nie fakt że w chinach jest taniej skłania wiele osób jak mnie do zakupu tam a raczej fakt że masa produktów jest dostępna tylko w chinach ewentualnie tylko w chinach jest w sensownych pieniądzach. Przykładowo potrzebuje przedłużacz usb do projektu z możliwością przykręcenia do obudowy. Na ali 5-10pln na amazonie i polskich sklepach 50PLN ten sam produkt zakładam, że z tej samej chińskiej fabryki. Gdybym za 15 pln
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ekspert_z_NASA
Ekspert_z_NASA
21.06.2026, 17:00:37
  • 14
W---------i wam system kaucyjny, który jest zwykłym okradaniem.
Teraz likwidują możliwość taniego kupowania produktów spoza UE, bo tak i już.
No o co? I nic. Dalej dawajcie się dynać i okradać niewolnicy.
#uniaeuropejska #polaka #swiat #chiny #aliexpress #temu
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 22.06.2026, 11:47:02 via Wykop
  • 3
@TomMen: nie to efekt durnej polityki ekologicznej unii wszelkich certyfikatów i biurokracji przez którą nie mamy niemal żadnej produkcji lokalnie i wszystko musimy sprowadzać
  • Odpowiedz

83

Kraków: roczne dziecko trafiło do szpitala po ataku dzika

Kraków: roczne dziecko trafiło do szpitala po ataku dzika

Na krakowskich Klinach dzik zaatakował dzisiaj roczne dziecko. Czy to dobry moment by powiedzieć stop i zrobić z nimi porządek w miastach, czy dalej będziemy tolerować ekoterrorystów litujących się nad losem biednych dziczków?

michalxd21
z
lovekrakow.pl
dodany: 18.06.2026, 18:47:36
  • 30
  • #
    krakow
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    dzik
  • #
    zwierzeta
  • #
    myslistwo
kpv15
kpv15
kpv15 19.06.2026, 10:04:32 via Wykop
  • 1
@Einstein_z_wypoku: a dziki mają to do siebie że ciężko je odpędzić i jak taki stwierdzi że p----------i w wózek to rodzic nie zdąży zareagować nawet jak trzyma wózek i dlatego dzików w mieście nigdy się nie chodowało do XXI wieku kiedy to mamusia broniąca bambiego do której nie wolno strzelać.
RowerowySwiat
RowerowySwiat
12.06.2026, 14:13:12
  • 0
Jestem tego ciekaw bardzo. #systemyoperacyjne #windows #linux #macos #marian

Jakiego systemu operacyjnego używasz i czemu

  • Windows 42.4% (140)
  • MacOS 13.9% (46)
  • Linux 30.6% (101)
  • *BSD 0.6% (2)
  • Własnego 2.1% (7)
  • Android 2.7% (9)
  • iOS 2.1% (7)
  • Kalkulator 5.5% (18)

Oddanych głosów: 330

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 12.06.2026, 14:20:36 via Wykop
  • 7
@RowerowySwiat: Manjaro i Kubuntu kilka lat temu windows wywalił mi system aktualizacją i przekonał do linuxa, obecnie nie widze powrotu
  • Odpowiedz
Zopyross
Zopyross
10.06.2026, 09:06:40
  • 0
16 gb starczy mi na miesięczne przeglądanie twittera i robienie przelewów? w sumie z internetu to korzystam dziennie może 1 godzinę
#internet #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 10.06.2026, 13:10:54 via Wykop
  • 0
@Zopyross: bez problemu na linxie lajtowo 8gb da radę a jak byś się uparł to może i 4gb
  • Odpowiedz

971

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

Polska wymiera najszybciej od dekad. Dane są alarmujące

W 2025 roku Polska zanotowała najmniej urodzeń od zakończenia II wojny światowej. Dane GUS niepokoją.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 07.06.2026, 12:37:04
  • 736
  • #
    demografia
  • #
    finanse
  • #
    polska
kpv15
kpv15
kpv15 08.06.2026, 11:46:12 via Wykop
  • 0
@maciej-kozien: racja ale metody równania których coraz więcej pięknie równają niemal wszystkich w dół tak że niebawem połowa z nas zdechnie z głodu.

420

Polacy pracują jedni z najdłużej w Europie. To nie powód do dumy

Polacy pracują jedni z najdłużej w Europie. To nie powód do dumy

Polska zajmuje 5 miejsce w UE pod względem długości tygodnia pracy, czyli średnio 38 godzin, a dla samozatrudnionych jeszcze dłużej. Czyli co tracimy tracimy przez fikcyjne samozatrudnienie, niskie płace wymuszające dłuższą pracę i słabość PIP

minister-danych-z-d
z
relacje.news
dodany: 07.06.2026, 13:01:22
  • 113
  • #
    rynekpracy
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
kpv15
kpv15
kpv15 08.06.2026, 09:38:34 via Wykop
  • 0
Tymczasem jadę dziś do pracy słucham RadiaZET, a tam przy każdym wejści na antenę żarciki z tego że skoro tak dużo pracujemy to musimy dużo wypoczywać. I tak oto poważny problem spłyca się do poziomu dennego żarciku prowadzącej.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
03.06.2026, 13:12:56
  • 6
Jak mi barkuje starego internetu z lat 2005-2010.
Człowiek wchodził na forum. Tam siedzieli prawdziwi zapalency, by przemoPHP. Łatwo było znaleźć tematy nawet sprzed 10 lat. Jasno czytelnie i przejrzyście.
Mnóstwo stron, społeczności.

Obecnie internet to fabryka troli i fejkow. Wszystko przeszło na FB. Tam kompletnie nieczytelne strony, grupy na których panuje bałagan...

Szkoda
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 03.06.2026, 21:25:50 via Android
  • 3
@ssas78487: stary internet budowali ludzie którzy mieli tyle ambicji by nauczyć się obsługi komputera w czasach gdy ten zdawał się zabawka dla nerdów
  • Odpowiedz

1455

Najdroższe święta w życiu (Wileński - Odc. 3)

Najdroższe święta w życiu (Wileński - Odc. 3)

Ludzie udający, że potrafią jeździć samochodami, mający wymówkę dla każdego swojego czynu, nieumiejący odróżnić chodnika od jezdni. Zdecydowana interwencja funkcjonariuszy policji w reakcji na potrącenie pieszego.

o__0
z
youtube.com
dodany: 31.05.2026, 07:01:32
  • 187
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
  • #
    prawojazdy
  • #
    policja
kpv15
kpv15
kpv15 31.05.2026, 14:49:30 via Android
  • 15
@Wykopaliskasz: złoto
JulianGangol
JulianGangol
28.05.2026, 12:55:46
  • 11
W lutym donioslem i przyczynilem sie do zatrzymania pijaka za kolkiem. Pozniej musialem isc na komende skladac zeznania.

Nastepnie na kwiecien dostalem wezwanie do sadu z oczywiscie obowiazkowym stawiennictwem. Przyszedlem ale pijak przyznal sie i wyrazil chec dobrowolnego poddania sie karze dlatego sad zwolnil mnie i policjanta od skladania zeznan.

Teraz urwa dostaje pismo, ze znowu musze sie stawic do sadu w tej samej sprawie czyli menel jednak sie osral bo mu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 28.05.2026, 13:40:00 via Wykop
  • 17
@PanKapibara: Akurat rozumie op'a. Zgłosił temat typa zatrzymali i wydmuchał przy policji procenty. Czyli policja może zeznać że prowadził i był pijany. Ba jak tylko mieli włączone kamerki to powinni mieć całą interwencję nagraną. Po co w takim układzie wzywać obywatela który niby ma zwrot za dzień w sądzie ale patrząc ile z tym zabawy to łatwiej poświęcić dzień wolnego i to wszystko ciągnie się latami. Możliwość odwołania spoko ale
  • Odpowiedz
Morwi
Morwi
28.05.2026, 12:57:05
  • 0
#finanse #krakow zna ktos jakiegos dobrego niezaleznego od banku radce kredytowego zeby po prostu porownal mi oferty w bankach w Krakowie?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 28.05.2026, 13:18:25 via Wykop
  • 0
@Morwi: https://bartlomiejszubryt.pl/
  • Odpowiedz

2476

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

Nie wiem ile to Porsche kosztowało, ale przeciętna pensja w latach 70-tych wynosiła ok. 25$. Hipokryzja level max....

Maudiun
z
finanse.wp.pl
dodany: 28.05.2026, 09:11:59
  • 365
  • #
    emerytura
  • #
    artysci
  • #
    marylarodowicz
  • #
    finanse
  • #
    hipokryzja
kpv15
kpv15
kpv15 28.05.2026, 12:51:27 via Wykop
  • 16
@g-c-m: po jakiej śmierci. Natychmiast. Skoro za te zyski nie jest w stanie przeżyć to jaki problem?
makrofag74
makrofag74
28.05.2026, 11:29:51
  • 4
#smok #krakow #nowahuta #smoki
Smok nowohucki
https://krakow.tvp.pl/91210557/smok-nowohucki-stanal-przy-placu-centralnym-odsloniecie-podczas-wosp
***
Więcej krakowskich smoków:

Smoczy
makrofag74 - #smok #krakow #nowahuta #smoki
Smok nowohucki 
https://krakow.tvp.pl/912...

źródło: smok NH

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 28.05.2026, 11:55:09 via Wykop
  • 0
@makrofag74: to z cyklu smoki za miliony z brązu którym po kopnięciu odpada głowa?
  • Odpowiedz
BeKa_MaX
BeKa_MaX
26.05.2026, 11:02:32
  • 1
#internet zarejestrowalem karte simorange z pakietem internetowym i dostaje takie sms ( patrz foto ) olać temat? czy zglosic do polsat? Wydzwaniaja do mnie rowniez. #polsat #orange #telekomunikacja SMSy z numeru: CP699008888
BeKa_MaX - #internet  zarejestrowalem karte simorange z pakietem internetowym i dosta...

źródło: 896

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 26.05.2026, 11:44:59 via Android
  • 1
@BeKa_MaX: gucio Ci zrobią nie Twoja umowa. Jak Ci się nudzi to możesz przedzwonić na infolinię ale w dobie botów pewnie stracisz tylko czas
  • Odpowiedz

536

Zakaz samodzielnej naprawy

Zakaz samodzielnej naprawy

Dlaczego utrudnia się klientom naprawę tego, co kupili?

Victor_Manzon
z
theconversation.com
dodany: 24.05.2026, 12:37:20
  • 128
  • #
    swiat
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    ciekawostki
  • #
    komputery
kpv15
kpv15
kpv15 25.05.2026, 07:10:38 via Android
  • 7
@24GHzWireless: ale przynajmniej tv jest ładne modne. Od dawna twierdzę że najbardziej antyekologoczna jest moda. Kreowanie mody na cokolwiek ma na celu napędzenie popytu na towar zazwyczaj zbędny.
SPLASHY
SPLASHY
24.05.2026, 21:53:37
  • 1
#kanalzero #krakow xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kpv15
kpv15
kpv15 24.05.2026, 21:59:01 via Android
  • 0
@SPLASHY: są różne święta
  • Odpowiedz
kpv15
kpv15
kpv15 24.05.2026, 22:01:03 via Android
  • 1
@SPLASHY: jak by dziś chcieli łapać każdego typa z browcem na rynku to by im kartek na mandaty zabrakło
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 01.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 31.12.2018

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 16.11.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking