Zobaczyłem wpis @Larsberg i tak się zastanawiam w sumie. Czy ci wszyscy wielcy obrońcy płyt chodzą z takim urządzeniem jak discman w kieszeni i mają zmieniarkę do płyt w samochodzie czy jednak używają Spotfity, Apple Music, Tidal? Filmy i seriale też pewnie kupują na płytach zamiast oglądać Netlixa, HBO Max, Disney + ( ͡°͜ʖ͡°) #gry #gta #gtavi
@Cztero0404: płyte mam gdzieś tam za dużo danych nie ma nawet, ale płyta ma jedną gigantyczną przewagę możesz ją odsprzedać i nagle granie staje się sporo tańsze. Dlatego podoba mi się podejście nintendo gdzie sprzedają karty jedynie z kluczem do gry ale możesz tą kartę odsprzedać od plastikowa wydmuszka ale sprawia że masz produkt nie licencje.
@Cztero0404: i tak i nie bo zostaje jeszcze jeden argument z którego sam korzystam tj pożyczanie gier. Mam kumpla co zbiera gry i ja tez zbieram możemy się zawsze wymienić, pożyczyć, możesz pożyczyć grę kuzynowi, bratankowi bez kombinowania z przepinaniem kont etc. Dlatego gdyby ten kod był przenośny ok na co mi płytka ale świat wygląda tak że płyta to jedyny gwarant że cokolwiek masz.
Na wstępie - tak, nie znam się w ogóle. Niemniej z nudów chciałem sobie coś posłuchać, cokolwiek. Zaopatrzyłem się zatem w najbardziej budżetowy i amatorski towar, czyli SDR dwójka, antenka teleskopowa 48cm i do tego około 3m byle jakiego drutu miedzianego. Mocuję to wszystko na ramie okna dachowego, antenka lekko przechylona, drut leży na dachu spadzistym (spad lekki). Do tego 3m kabla usb i to leci do kompa. Całość mnie kosztowała z
@RaciczkaEntertainment: też zaczynałem od sdr więc może opowiem co u mnie się sprawdzało. BDKD masz już za sobą i ta antena sprawdza się na kf. Na UKF czyli właśnie 100-200mhz i UKF 400-600mhz bardzo fajnie składa się składany dipol często dołączany w zestawie do RTL SDR. Dzieje się tak dlatego że możesz dostosować długość ramion a ta obliczasz kalkulatorem długości dipola których pełno w sieci tak by antena stroiła mniej
Ktoś z #malopolska i okolice #krakow ma w domu #internet przez #starlink ? Mam obecnie mobilny z T-Mobile ale średnio jestem zadowolony, bo w godzinach szczytu spada do 0,5-2 mb a to 5g.. 135 zł abonament i 40 zł za sprzęt miesięcznie za starlink jest akceptowane dla mnie. Tylko nie mam nikogo, kto by tego używał więc szukam opinii
@Irranus: a może zewnętrzna antena kierunkowa wycelowana w bts? wyjdzie 1/4 kosztów starlinka i w razie zmian w cennikach wycelujesz w maszt innego operatora
: Od 1 lipca 2026 roku wchodzi w życie nowa opłata celna, która zdemoluje sens zamawiania drobiazgów z Chin. Bruksela likwiduje zwolnienie dla paczek do 150 euro i nakłada sztywne 3 euro (ok. 13 zł) cła na każdy... pojedynczy przedmiot w przesyłce. Jeśli zamówisz 4 tanie rzeczy, dopłacisz ponad 51 z
Problem taki że to nie fakt że w chinach jest taniej skłania wiele osób jak mnie do zakupu tam a raczej fakt że masa produktów jest dostępna tylko w chinach ewentualnie tylko w chinach jest w sensownych pieniądzach. Przykładowo potrzebuje przedłużacz usb do projektu z możliwością przykręcenia do obudowy. Na ali 5-10pln na amazonie i polskich sklepach 50PLN ten sam produkt zakładam, że z tej samej chińskiej fabryki. Gdybym za 15 pln
W---------i wam system kaucyjny, który jest zwykłym okradaniem. Teraz likwidują możliwość taniego kupowania produktów spoza UE, bo tak i już. No o co? I nic. Dalej dawajcie się dynać i okradać niewolnicy. #uniaeuropejska #polaka #swiat #chiny #aliexpress #temu
@TomMen: nie to efekt durnej polityki ekologicznej unii wszelkich certyfikatów i biurokracji przez którą nie mamy niemal żadnej produkcji lokalnie i wszystko musimy sprowadzać
Na krakowskich Klinach dzik zaatakował dzisiaj roczne dziecko. Czy to dobry moment by powiedzieć stop i zrobić z nimi porządek w miastach, czy dalej będziemy tolerować ekoterrorystów litujących się nad losem biednych dziczków?
@Einstein_z_wypoku: a dziki mają to do siebie że ciężko je odpędzić i jak taki stwierdzi że p----------i w wózek to rodzic nie zdąży zareagować nawet jak trzyma wózek i dlatego dzików w mieście nigdy się nie chodowało do XXI wieku kiedy to mamusia broniąca bambiego do której nie wolno strzelać.
Polska zajmuje 5 miejsce w UE pod względem długości tygodnia pracy, czyli średnio 38 godzin, a dla samozatrudnionych jeszcze dłużej. Czyli co tracimy tracimy przez fikcyjne samozatrudnienie, niskie płace wymuszające dłuższą pracę i słabość PIP
Tymczasem jadę dziś do pracy słucham RadiaZET, a tam przy każdym wejści na antenę żarciki z tego że skoro tak dużo pracujemy to musimy dużo wypoczywać. I tak oto poważny problem spłyca się do poziomu dennego żarciku prowadzącej.
Jak mi barkuje starego internetu z lat 2005-2010. Człowiek wchodził na forum. Tam siedzieli prawdziwi zapalency, by przemoPHP. Łatwo było znaleźć tematy nawet sprzed 10 lat. Jasno czytelnie i przejrzyście. Mnóstwo stron, społeczności.
Obecnie internet to fabryka troli i fejkow. Wszystko przeszło na FB. Tam kompletnie nieczytelne strony, grupy na których panuje bałagan...
Ludzie udający, że potrafią jeździć samochodami, mający wymówkę dla każdego swojego czynu, nieumiejący odróżnić chodnika od jezdni. Zdecydowana interwencja funkcjonariuszy policji w reakcji na potrącenie pieszego.
W lutym donioslem i przyczynilem sie do zatrzymania pijaka za kolkiem. Pozniej musialem isc na komende skladac zeznania.
Nastepnie na kwiecien dostalem wezwanie do sadu z oczywiscie obowiazkowym stawiennictwem. Przyszedlem ale pijak przyznal sie i wyrazil chec dobrowolnego poddania sie karze dlatego sad zwolnil mnie i policjanta od skladania zeznan.
Teraz urwa dostaje pismo, ze znowu musze sie stawic do sadu w tej samej sprawie czyli menel jednak sie osral bo mu
@PanKapibara: Akurat rozumie op'a. Zgłosił temat typa zatrzymali i wydmuchał przy policji procenty. Czyli policja może zeznać że prowadził i był pijany. Ba jak tylko mieli włączone kamerki to powinni mieć całą interwencję nagraną. Po co w takim układzie wzywać obywatela który niby ma zwrot za dzień w sądzie ale patrząc ile z tym zabawy to łatwiej poświęcić dzień wolnego i to wszystko ciągnie się latami. Możliwość odwołania spoko ale
#internet zarejestrowalem karte simorange z pakietem internetowym i dostaje takie sms ( patrz foto ) olać temat? czy zglosic do polsat? Wydzwaniaja do mnie rowniez. #polsat #orange #telekomunikacja SMSy z numeru: CP699008888
@24GHzWireless: ale przynajmniej tv jest ładne modne. Od dawna twierdzę że najbardziej antyekologoczna jest moda. Kreowanie mody na cokolwiek ma na celu napędzenie popytu na towar zazwyczaj zbędny.
źródło: Opera Zrzut ekranu_2026-06-25_110655_wykop.pl
Pobierz