Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
BON_TON
Profil firmowy

BON_TON

Dołączył 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 119
  • Znaleziska 57
  • Mikroblog 62
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 6

1

Obejrzyj to ZANIM zmarnujesz 5 lat na studiach

Obejrzyj to ZANIM zmarnujesz 5 lat na studiach

Chcesz studiować lingwistykę stosowaną, bo wydaje ci się, że to lepszy pomysł niż standardowa filologia? W tym filmiku wytłumaczę, dlaczego na 99% się mylisz.

BON_TON
z
youtube.com
dodany: 1 godz. i 31 min temu
  • 0
  • #
    nauka
  • #
    angielskizwykopem
  • #
    jezykiobce
  • #
    naukaangielskiego
  • #
    naukajezykow
  • #
    angielski

57

Ktoś zabił kilka tysięcy pszczół. Co one komu zawiniły? Pyta pszczelarz

Ktoś zabił kilka tysięcy pszczół. Co one komu zawiniły? Pyta pszczelarz

Kilka tysięcy pszczół należących do Leszka Krzemińskiego z Baranowa Sandomierskiego zostało otrutych przez nieznanego sp

pozyczdyche
z
tyna.info.pl
dodany: 20.06.2026, 17:55:43
  • 9
  • #
    pszczelarstwo
  • #
    przyroda
  • #
    miod
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
BON_TON
BON_TON 21.06.2026, 07:45:57 via Wykop
  • 3
Nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby truć pszczoły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

60

Nastolatek z małopolski zbudował całoroczną skocznie narciarską

Nastolatek z małopolski zbudował całoroczną skocznie narciarską

To się nazywa pasja! Koleś zamiast marnować czas na bzdury wybudował z braćmi całkiem dużą i zaawansowaną skocznie narciarską. Organizuje na niej nawet zawody. Taka miła historia na rozluźnienie.

wawrzyniec-pruski
z
dziennikpolski24.pl
dodany: 20.06.2026, 08:33:54
  • 8
  • #
    polska
  • #
    skoki
  • #
    sport
  • #
    ciekawostki
  • #
    zainteresowania
  • #
    gruparatowaniapoziomu
BON_TON
BON_TON 21.06.2026, 07:39:38 via Wykop
  • -1
Świetny pomysł, widać, że chłopak ma pasję, gratulacje! W lato też trzeba trenować przecież. Pytanie tylko, czy ta konstrukcja jest aby na pewno bezpieczna.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

457

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Od 2027 roku część przedsiębiorców i wynajmujących zapłaci nowy 15-proc. podatku. To więcej niż biedni lekarze

FlyinCat
z
ksiegowosc.infor.pl
dodany: 18.06.2026, 11:00:55
  • 134
  • #
    przedsiebiorczosc
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
BON_TON
BON_TON 19.06.2026, 08:52:17 via Wykop
  • 0
@franekfm: Tak się dało na karcie podatkowej, ale od 2022 już nie ma możliwości wybrać tej formy opodatkowania, chyba że miałeś kartę podatkową wybraną przed tym rokiem, to wtedy możesz kontynuować do tej pory.

1

Największy JANUSZYZM, który zniszczy twój progres w angielskim

Największy JANUSZYZM, który zniszczy twój progres w angielskim

Masz wrażenie, że każdy rozumie angielski tylko nie Ty? W dzisiejszym filmie wyjaśnię, dlaczego to szkodliwe przekonanie jest zazwyczaj kompletnie nieuzasadnione.

BON_TON
z
youtube.com
dodany: 16.06.2026, 09:43:38
  • 3
  • #
    nauka
  • #
    angielskizwykopem
  • #
    jezykiobce
  • #
    naukajezykow
  • #
    jezykangielski
  • #
    angielski
BON_TON
BON_TON
Autor
17.06.2026, 18:45:32 via Wykop
  • -1
@Cozwykopem: Ty masz jakieś problemy ze sobą, że co chwila piszesz mi jakieś durne komentarze? Wypad na czarnolistę.

1

Rozmawiając z Brytyjczykiem, unikaj słowa SCREEN

Rozmawiając z Brytyjczykiem, unikaj słowa SCREEN

W serii poświęconej tautonimom polsko-angielskim przyjrzymy się słowu "screen". Link do profilu: https://www.e-korepetycje.net/patrykp12345/jezyk-angielski

BON_TON
z
youtube.com
dodany: 17.06.2026, 18:43:01
  • 2
  • #
    naukaangielskiego
  • #
    angielskizwykopem
  • #
    nauka
  • #
    angielski
  • #
    jezykiobce
  • #
    naukajezykow

567

Pracownicy mają dość presji. Spokojna praca cenniejsza niż podwyżka

Pracownicy mają dość presji. Spokojna praca cenniejsza niż podwyżka

Firmy coraz wyraźniej stawiają na wyniki finansowe, rozwój i innowacje, spychając dobrostan pracowników na dalszy plan. Pracownicy dostrzegają rosnącą presję i coraz częściej wskazują, że ważniejsza od wyższych zarobków jest dla nich spokojniejsza, mniej stresująca praca.

VoxClamantisInDeserto
z
pulshr.pl
dodany: 16.06.2026, 04:52:13
  • 164
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    pracbaza
  • #
    gospodarka
  • #
    stres
BON_TON
BON_TON 16.06.2026, 19:29:33 via Wykop
  • 10
@NocnyAtakPterodaktyla:

pełna pogarda w każdym słowie i spojrzeniu (a zarabiała ok. 400zł więcej od nas xd).


Chyba wiem, jak się nazywa ten fenomen psychologiczny wśród przedstawicielek pewnej płci. Podpowiem, że zaczyna się na literę "h" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PanTuNieMieszkasz
PanTuNieMieszkasz
11.06.2026, 09:28:48
  • 10
#jezykiobce co do nauki włoskiego na początek w mordę jeża
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 11.06.2026, 10:14:33 via Wykop
  • 1
Etutor włoski chyba jest dobry, aczkolwiek mam doświadczenie tylko w angielskim i francuskim, gdzie bardzo sobie chwalę.
  • Odpowiedz
wypok_wypok
wypok_wypok
wypok_wypok
31.05.2026, 11:15:56
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 02.06.2026, 09:21:25 via Wykop
  • 0
Tłumaczenie legit, potwierdzam( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
27.05.2026, 22:09:38
  • 10
Co on powiedział?
#angielskizwykopem #angielski
wfyokyga - Co on powiedział?
#angielskizwykopem #angielski
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 28.05.2026, 13:55:03 via Wykop
  • 1
@Pangia: A później profesorowie na anglistyce będą patrzeć na Ciebie z pogardą, że mówisz w gwarze podludzi, bo oni uznają tylko arystokratyczny brytyjski angielski( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
BON_TON
BON_TON 24.05.2026, 15:20:17
  • 1
#facebook
Czy tylko mnie denerwuje to automatyczne tłumaczenie komentarzy na Facebooku? Jakość tych tłumaczeń pozostawia wiele do życzenia i denerwuje mnie, że za każdym razem muszę klikać "pokaż oryginalny tekst". Powinno być odwrotnie, tak jak na #youtube, że wyświetlają się komentarze w oryginalnym języku, a dopiero po kliknięciu "pokaż tłumaczenie" mam translację od Google'a, jeśli jej potrzebuję.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON
Autor
24.05.2026, 15:41:51 via Wykop
  • 0
@ssas78487: Kurczę, jak to się robi?
  • Odpowiedz
BON_TON
BON_TON
Autor
24.05.2026, 15:48:45 via Wykop
  • 0
@ssas78487: Dzięki.
  • Odpowiedz
Mdx91
Mdx91
15.05.2026, 18:23:01
  • 0
Czy ludzie w angielskim internecie uzywaja apostrofow? Np. w komentarzach na socjalach?
#pytanie #angielski
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 16.05.2026, 11:45:24 via Wykop
  • 1
Bo w przypadku your i you're apostrof jest potrzebny, to przy np. don't, can't nie robi duzej roznicy.


Dodam, że "cant" bez apostrofa oznacza grypserę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
08.05.2026, 10:04:21
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 09.05.2026, 17:17:22 via Wykop
  • 0
Ja mając prawie 30 lat


Ten wpis na wielu poziomach pokazuje, że masz percepcję na poziomie 13 latka, który totalnie nie rozumie podstaw czegokolwiek. Jeszcze jakby to jakiś stary boomer z poprzedniej epoki pisał, a tu młody gość...
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
08.05.2026, 21:17:43
  • 1
✨️ Czy warto uczyć się języków obcych w 2026 roku? Ⓘ
Opłaca się uczyć języków obcych innych niż ang w 2026? Czy to raczej już fanaberia i dodatek żeby wiecie hehe pogadać sobie na wakacjach albo znaleźć żonę z innego kraju. Bo czasy że potrzebne były inne języki typu praca na słuchawce to już dawno minęły w dobie migracji i AI, a takie gadanie że przyda się język obcy jak już zostaniesz dyrektorem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 09.05.2026, 17:08:54 via Wykop
  • 1
Jeśli już potrzebujesz się uczyć języków obcych (nie każdy potrzebuje przecież), to powiem, że są one jak kategorie prawa jazdy; kategoria B to konieczność do godnego życia (angielski), natomiast te pozostałe mogą wnieść dużą wartość dodaną, ale nie są potrzebne większości osób (niemiecki/francuski etc.).

cytowany tekstCzy to raczej już fanaberia i dodatek żeby wiecie hehe pogadać sobie na wakacjach albo znaleźć żonę z innego kraju.


Ta fanaberia to też może być dobry
  • Odpowiedz
PROponujek
PROponujek
29.04.2026, 16:13:29
  • 2
Brytyjczyk, kiedy użyjesz czasu Future Perfect Continuous

#angielskizwykopem
PROponujek - Brytyjczyk, kiedy użyjesz czasu Future Perfect Continuous

#angielskizwy...

źródło: jinki948-cat-disappear

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 30.04.2026, 19:20:55 via Wykop
  • 1
Najśmieszniejsze i najbardziej żałosne jest to, że w podręcznikach znajdziesz tą pseudo konstrukcję często już na poziomie B1, a na przykład użycie "be about to do something", którego się bardzo dużo stosuje, dopiero na C1. To pokazuje, jak bardzo zidiociali są profesorowie doktorowie niedohabilitowani, którzy tworzą te metodologie nauczania.
  • Odpowiedz
BON_TON
BON_TON 26.04.2026, 15:49:43
  • 1
#francuski #nauka #jezykiobce #praca
Czy są tu jacyś lektorzy/nauczyciele/korepetytorzy francuskiego? Mam wrażenie, że ten język jako obcy totalnie jakoś w Polsce przepadł, a zastanawiam się, czy w przyszłości nie zacząć oferować zajęć z niego. Uważacie, że pomysł jest jakkolwiek rentowny? Szukałem forów/grup na Facebooku dotyczących tegoż języka, ale poza spamem nic nie znalazłem interesującego.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON
Autor
27.04.2026, 19:27:51 via Wykop
  • 0
@Limonene: Prawda, sam dłuuugo szukałem, zanim znalazłem kogoś, kto by mi odpowiadał, dlatego perspektywę klienta znam. Ciekawi mnie druga strona medalu, czyli pozyskiwanie klientów.
  • Odpowiedz
BON_TON
BON_TON
Autor
27.04.2026, 19:28:50 via Wykop
  • 0
@omnipotentmasterofnone: Z tym angielskim to bzdura, do mnie zgłaszają się ludzie w różnym wieku, nawet 40+ i 50+ czasem się trafiają.
  • Odpowiedz

2960

National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek

National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek

Czyżby rozpoczęła się wielka czystka?

Nigarun
z
wykop.pl
dodany: 25.04.2026, 21:19:02
  • 273
  • #
    korneliawieczorek
  • #
    nauka
  • #
    afera
  • #
    polska
BON_TON
BON_TON 26.04.2026, 17:08:56 via Wykop
  • 3
@jakismadrynickpolacinsku: A kiedykolwiek było? Dobrze, że szambo wylało, bo teraz ludzie zauważą, że media to kłamczuszki( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż chyba cope'uję, bo po COVID nikt się nie zorientował, że media robią co chcą.
Mekeme
Mekeme
Mekeme
26.04.2026, 16:43:12
  • 0
Jak najlepiej podszkolić angielski do C1/C2? najlepiej bezpłatnie, ale w rozsądnej cenie też może być

#angielski
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BON_TON
BON_TON 26.04.2026, 16:49:38 via Wykop
  • 0
Ale co dokładnie podszkolić? Jak nie potrafisz gadać, to szukasz korepetycji i robicie konwersacje, jak słownictwo kuleje, to piłujesz aplikację do nauki ostro. Do tego oczywiście baaaardzo dużo słuchania i czytania, najlepiej codziennie.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking