Wpis z mikrobloga

Dzisiaj chciałbym abyśmy przenieśli się w świat geopolityki i posłuchali bardzo ciekawego wykładu dr Leszka Sykulskiego o Polarnym Jedwabnym Szlaku.

Wszyscy z historii znamy dawny Jedwabny szlak, którym na zachód wędrowały towary z wielkiego imperium Chin.
Dzisiaj warto dowiedzieć się więcej o nowym szlaku, który tym razem ma iść przez zimne morza.

Link do znaleziska: Polarny Jedwabny Szlak

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach. Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem. Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski)

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #prawo #geografia #polityka #polska #kultura #chiny #handel #finanse #pieniadze #rosja
Pobierz
źródło: comment_f0ZVDz2DWZXnfvhCtKAWt4BNdHiwxESI.jpg
  • 21
Ten jedwabny szlak to nic innego jak zasypianie Europejskiej gospodarki chińszczyzną, który ma na celu dalsze osłabienie Europejskiej gospodarki i wzmacnianie komunistycznego reżimu w Chinach.


@luke_cornet: Uuu, ale zabrzmiało. Myślę że jednak przede wszystkim Chiny chcą sprzedawać i zarabiać, w jaki sposób wpływa to na europejską gospodarkę to dla nich kwestia drugorzędna (przy czym "chińszczyzna" w sensie tanich, a słabych jakościowo produktów jeśli miała nam zaszkodzić, to raczej już zaszkodziła). Natomiast
@Jan_K A Przecież to ekonomia na poziomie szkoły podstawowej, że jeśli kupujesz produkty z kraju X a nie z kraju Y gdzie mieszkasz i żyjesz, to wspierasz gospodarkę kraju X i osłabiasz gospodarkę kraju Y. Jeśli nie mam racji, to niech gospodarka Niemiec poradzi sobie bez eksportu. Chiny zdominowały rynek Europejski, gdyby nie cła zaporowe na niektóre produkty, zdominowaliby nas całkowicie. A Chiny to nadal komunistyczny reżim, ograniczający wolności osobiste swojego narodu.
A Przecież to ekonomia na poziomie szkoły podstawowej


@luke_cornet: Z tym się zgadzam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jeśli kupujesz produkty z kraju X a nie z kraju Y gdzie mieszkasz i żyjesz, to wspierasz gospodarkę kraju X i osłabiasz gospodarkę kraju Y

A z tym już nie. Jeśli miałbyś na siłę, wbrew opłacalności, produkować coś u siebie i zmuszać ludzi do kupowania tego to wcale nie wspierasz,