Po dłuższej przerwie znów zainteresowałem się LD. Poczytałem kilka ostatnich wpisów na tagu i pyk za pierwszym razem dwa LD'ki tej samej nocy. Możliwe że mam ku temu predyspozycje ale problem jak zwykle z utrzymaniem świadomości i wyrazistością snów i to mnie zniechęca. Tym bardziej że dzisiaj weszły LD z normalnych snów, bez żadnych technik - czyli powinny być bardziej stabilne i głębsze. Testowałem jakieś techniki z uważnością typu ADA ale nie
Karmengulo - Po dłuższej przerwie znów zainteresowałem się LD. Poczytałem kilka ostat...

źródło: 1213

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Śniło mi się dzisiaj, że nawiązałem relację towarzyską z osobą płci żeńskiej, jak to w snach osobą mi nie znaną. Relacja ta nie miała żadnego podtekstu erotycznego, przypominam, że to sen. W tym śnie poprosiłem ją o numer telefonu, odrzekła, że mi nie da numeru ale żebym jej podał swój numer, jak się zastanowi to oddzwoni. I teraz pytanie: jak myślicie, oddzwoni?
#sen #pytanie trochę #heheszki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

od paru miesiecy biore tritico, zeby ulatwic zasypianie. na pewno jest lepiej, ale czasami dzialanie jest troche za slabe (waze ponad 90 kg, a przyjmuje 75mg).

czasami od partnerki podbieram ketrel. to mnie faktycznie zwala z nog, ale z wyspaniem sie po tym to tak 50/50 - jezeli nie bede sie budzil zeby np pojsc sie odlac to nawet sie w miare wyspie, ale jezeli sie zbudze to kaplica i caly dzien
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzisiaj śniło mi się, że byłem na wczasach i będąc w tej miejscowości takim must have było odwiedzić takie jedno miejsce, cały sen był o tym, że chciałem się tam dostać i za każdym razem błądziłem. Suma summarum nie dotarłem do tej atrakcji. Najgorzej.
#sen
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanienasniadanie #sen #sny Dzisiaj mi sie śniło że ten Pan stał na jakimś chodniku i chyba miał prysznic nad sobą i kręcił sie w kułko na jednej nodze i ten Pan był cały goły podkreślam - cały goły i kamera go pokazywała ze wszystkich stron całego na golasa
Lawsonik - #pytanienasniadanie #sen #sny Dzisiaj mi sie śniło że ten Pan stał na jaki...

źródło: Pan

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sen #zdrowie #leki #depresja #nerwica #stres #lekarz
Praktycznie od początku tego roku mam duże problemy ze snem z powodu stresu, śpię 4-6 godzin (mój zdrowy sen to 8 i pół godziny) - zasypiam szybko ze zmęczenia, ale potem budzę się przedwcześnie, przewracam się z boku na bok, każde bodźce z zewnątrz mnie rozbudzają; próbuję jakoś medytować/uspokoić mózg aby przywrócić
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Udało mi się ostatnio wydłużyc spanie do zawrotnych 6:30 h. Jasne, są dni, kiedy nawet 7 dociagnę... Ale są dni, kiedy śpię 4. Jednak jest odrobinę lepiej. Cały miesiąc walczyłam o 15 minut dłuższego snu xD budzę się jak w zegarku o 5, ale teraz potrafię przysnąć.
Powiedz jeszcze, potrafisz robić sobie drzemki? Jakie masz BMI? P której jesz kolację?
  • Odpowiedz
  • 0
@Akayari: Badałem tylko krew, wszystko w porządku.
Melatonina 5mg, ale nie było znacznej poprawy, po kilku dniach powrót do skróconego snu. Teraz tylko biorę Trittico.
Zaśnięcie nie jest problemem, bo z reguły jestem zmęczony i szybko zasypiam - problemem jest to, że budzę się zbyt wcześnie i brakuje mi conajmniej 2-3 godzin snu, potem nie mogę zasnąć bo organizm jest w stanie czuwania i wszystko go rozbudza - słońce za
  • Odpowiedz
Szukam materaca 200x90 dla syna. Ma 12 lat, wazy około 50kg, wzrost 167cm. To mały sportowiec, ma 5-6 treningów tygodniowo, ważna jest dla niego regeneracja. Materac ma być dobrej jakości. Zupełnie się nie orientuje co jest lepsze, widzę, ze są jakieś piankowe i sprężynowe. Tak samo z twardością... No i może macie jakiś konkretny sklep do polecenia?

#materac #materace #ikea #meble #sen
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak radzić sobie z chronicznym zmęczeniem?
Jest tu ktoś kto też wiecznie niedosypia? Staram się spać po 8-10h, gdyby nie praca to pewnie bym spał po 9-12h. Wystarczy że śpie leciutko poniżej 8h i czuje się jak chory ale nawet po tych 8-10h czuje się ciągle zmęczony i muszę się ratować kawą. Wszystkie badania mam dobre i nieraz mówiłem internistce że jestem zmęczony i śpiące 24/7. Właściwie to już nie mam
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam nowego łóżka dla syna - lat 12. Potrzebuje łóżko na 180cm. Szukam czegoś w IKEA i kurde ciężko mi cos sensownego znaleźć.
Myślicie, ze cos z tego ma sens?

https://www.ikea.com/pl/pl/p/vihals-rama-lozka-z-2-pojemnikami-bialy-lillhaellan-s19615579/

https://www.ikea.com/pl/pl/p/mandal-rama-lozka-z-szufladami-brzoza-bialy-10272076/
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od dziecka śpię na wersalce i nigdy nie miałem materaca. W zeszłym roku w październiku wyszło mi obniżenie przestrzeni międzykręgowej L5-S1 po treningu siłowym + skrzywienie prawostronne kręgosłupa. I tak właśnie się zastanawiam czy kupno nawet taniego materaca trochę by odciążyło kręgosłup czy dodatkowo poprawiło sen. Co sądzicie o tym - dobry pomysł, czy bardziej „mit i marketing"?

#fizjoterapia #zdrowie #przemyslenia #materac #sen
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tej nocy miałem taki #sen albo #sny jak kto woli

Otóż śniło mi sie że w #awanturaokase niebiescy zagrali wabank i mieli pytanie z 2 odpowiedziami i kapitan nie znał odpowiedzi na to pytanie więc chciał zrezygnować z gry i chociaż typował tą pierwszą to ostatecznie strzelił w drugą odpowiedź i mu się udało

Coś mi się śniło jeszcze z jakimś domkiem letniskowym takim drewnianym
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lawsonik: Mnie się inne rzeczy śniły ostatnio ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Ale żeby szmatwizja się śniła, to ja nie wiem. proponuję jakąś terapię np. elektrowstrząsy czy rozciąganie kołem ()
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki macie jakiś patent na to jak przestawić się na stałe wstawanie wcześnie?

Chciałbym zaczynać dzień o godzinie 6:15-30. Mimo że jestem chyba bardziej nocnym mareczkiem to czasem uda mi się wstać rano, wtedy wykorzystuję dzień dużo bardziej, zabieram się za robienie rzeczy od razu, mam motywacje i energię do wszystkiego: poczytam książkę, pogram na instrumencie, pójdę na spacer, zrobię rzeczy które miałem do zrobienia od dawna itd, gdzie wstając później po prostu
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wrrronika: Tak się składa że mam taki nawyk wypracowany tylko robię go właśnie jak faktycznie wstanę wcześniej :D wychodzę na balkon się dotlenić, szybki trening na pobudzenie krążenia, prysznic i książka z herbatką. Jak obudzę się później to myślę sobie "kurna ale późno już, znowu przespałem" i ostatecznie nie robię nic co chciałem rano zrobić.
  • Odpowiedz
@lunaria: W ogóle to moim zdaniem fizyczny zegar sam w sobie zaburza nam ten naturalny. Ostatnio miałem taką rozkminę bo byłem za granicą w strefie czasowej przesuniętej o 2h, czyli jak tam była 23 to u nas w Polsce 21.
Całkiem sprawnie dostosowałem się tak że przed tą 23 chodziłem lulu. Jak wróciłem do Polski to sobie myślałem że hm przekładając na czas tamtejszy do którego się przyzwyczaiłem to po
  • Odpowiedz