~9k na łapę dla seniora frontednowca + seniora backendowca + seniora chmurowca który do tego ma ogarniać devops. Ze świetnym angielskim i znakomitymi umiejętnościami miękkimi, wieloletnim doświadczeniem, którzy przejdzie 5-etapowy teleturniej.

Co gorsze na pewno znajdą jakiegoś wyrobnika oderwanego od pługa który uważa że takie zarobki za te obowiązki są okej bo kasjer w bieronce zarabia 4k netto więc nie jest źle... "branża IT wraca do normalności". Taki jest mental tych wyrobników z
p0melo - ~9k na łapę dla seniora frontednowca + seniora backendowca + seniora chmurow...

źródło: obraz_2025-06-16_132115582

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: lekarz jest potrzebny światu, programista nie. Sam kończę magisterkę z informatyki, ale doskonale rozumiem czym jest rynek i za co tak naprawdę pracodawcy płacą. Na szczęście nigdy nie będę musiał być klepaczem kodu i męczyć się budżetami od strony peta. Warto szczerzej patrzeć na świat i robić coś czego hindus ani inny wyrobnik się nie nauczy.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@MichuTop: głupie studia pielęgniarskie to 3 lata, a po tym jak słyszę od koleżanek żony, które są pielęgniarkami to warto. Weterynarze też koszą kasę. Mam kumpla fizyka medycznego i kosi lepiej niż zwykli programiści i z nikim się nie bije o pracę. W obecnych czasach najlepiej mieć dwie specjalności i nie robić tego co hindus zrobi za połowę kasy.
  • Odpowiedz
W-----a mnie ostatnio kontraktornia, znowu jakieś zmiany polityk, giga presja na wyznaczanie "celi", które tak są dośrubowane, aby na końcu roku dostać +2zł/h więcej do wypłaty xD też uj wie jak człowiek powinien te cele traktować, bo w kontrakcie b2b nie mam nic o tym gównie napisane, ale pewnie jest tak, że albo robisz, albo wypad xd

chyba pora wysłać znowu ileś CV i może uda się ogarnąć trochę lepszy kołchoz, bo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zatrudnię programistę Java/Spring/SQL/React/Azure, minimum 10 lat doświadczenia. Stawka do dogadania. Aby odsiać słabeuszy na zadanie rekrutacyjne dostaniesz do napisania kompletną aplikację usprawniającą pracę w pewnej branży (szczegóły priv). Wynikiem ma być działająca, otestowana aplikacja w chmurze z dokumentacją. Intelectual property przeniesione na mnie. Odezwnę się w ciągu 2-3 tygodni czy potrzebne są jakieś modyfikacje. Jeśli się sprawdzisz być może zaoferują odpłatną współpracę.

#programista15k #pracait
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kukold: taaa, zapewne potrzebujesz tylko tej aplikacji, która ma być napisana w ramach rekrutacji xD

Aż mi się przypomniało, kiedyś rekrutowałem do jednego korpo na stanowisko analityka/controllingu. Przeszedłem do drugiego etapu, gdzie był test i po podpisaniu papierków o poufności dostałem dostęp do ich bazy danych SQL IFS i miałem napisać zapytania dostosowane wg. wytycznych kierownik działu, która stała obok mnie. Ta kierowanik nie miała pojęcia co robię w SQL,
  • Odpowiedz
@wyszopek129: wystarczy być w top 0,1% najlepszych wymiataczy rozwiązujących nawet najbardziej skomplikowane problemy wymagające szerokiej wiedzy domenowej i spokojnie można wyciągnąć nawet 1,5x tyle w miesiąc co na kasie w biedronce
  • Odpowiedz
  • 36
@ArmageddonPrzeciwBladziom: to swoją drogą. Mnie bawi już powoli nagonka na crudy jakby to było coś złego. 99% ofert pracy na języki typu c#, java, kotlin to przecież wymagają znajomości frameworków do budowy crudów, bazy danych itp. I te gadanie, że musisz myśleć analitycznie, niesystemowo, wpadać na nowe rozwiązania a później w robocie i tak klepiesz po raz 300 ten sam projekt i powtarzasz te same rzeczy xD
  • Odpowiedz
jakie oszczedznosci dobrze by bylo ulepic, zeby zaczac myslec o studiach lekarskich przebranzowujac sie z krudziarza? jakis wzorek?

zakladajac, ze to beda studia nieodplatne, w miescie w ktorym mieszkam? tak, zeby nie trzeba bylo polegac na tym, ze w razie w ktos z rodziny pomoze.

po 30 to jeszcze warto cos robic, czy juz sznur?

#programista15k #pracait #programowanie #korposwiat #lekarz #medycyna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Evil_JP2: ja chętnie oddałbym komuś tytuł lekarza i doplacilbym 200.000 euro żeby znów mieć 19 lat i nie pchać się w to medyczne guano.

Nie, nie pacjenci w-------ą
  • Odpowiedz
#pracait #programowanie #programista15k #kryzysit

Jak sądzicie, kiedy zakończy się obecny marazm w branży IT? Mam wielu znajomych z 5–10 letnim doświadczeniem w Javie. Solidne studia na politechnice, certyfikaty z AWS‑a, GCP i Kubernetesa – wszystko, co dziś uchodzi za niezbędne dla porządnego developera. A jednak…
Ci, którzy wylądowali na bruku, potrafili obniżać stawkę z około 160 zł/h do 100 zł/h byle mieć jakiekolwiek zatrudnienie. Zgodzili się też na dwa-trzy dni pracy w biurze w tygodniu, choć w czasie pandemii wybudowali domy 50-100 km od miasta. Inni niby wciąż pracują, ale rozglądają się za
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nad__czlowiek: niestety młodzi ambitni powinni iść w medycynę i kierunki medyczne, gdzie trwa obecnie ogromne Eldorado, jakiego w IT nigdy nie było. Starzy mogą też próbować, ale no jeśli się nie uda to pozostaje obecny marazm z wielką szansą na większą zapaść w przyszłości
  • Odpowiedz
Jakie miasto najlepsze przy zarobkach 10-11k netto?
Wrocław, Poznań, Opole, Gorzów Wlkp? Tylko te miasta wchodzą w grę :( (Korpo)
Chodzi o stałą przeprowadzkę. Z jednej strony nie lubię przepychu i dużych miast ale w mniejszych brakuje mi atrakcji i jakiś wydarzeń.
Myślę nad Wrocławiem, jak żyje się tam na obrzeżach? Są duże korki podczas dojazdów do pracy?
Priorytetem jest dla mnie: dużo zieleni, ładne miasto, ciekawe wydarzenia/imprezy, ceny mieszkań (wynajem, w przyszłości kupno) i
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Poznań


@Hubi0oo: straszna wiocha po środku niczego, słabo skomunikowana, i ceny z kosmosu. niestety z tego względu znajomi z Poznania już strasznie długo czekają aż ich odwiedzę, bo się odechciewa
  • Odpowiedz
Ucze się programować około tygodnia. Przez ten czas poznałem fundamenty javy - zmienne, pętle, struktury danych itd...
Przez ten czas głównie ćwiczyłem to poprzez wykonywanie zadań algorytmicznych. Na przykład odwrócenie stringa.

No i teraz mam jedną rzecz, której nie rozumiem. Po co są takie algorytmy jak two pointers, które własnie można zastosować do odwrócenia stringa, skoro w normalnym kodzie i tak każdy użyje po prostu .reverse()? Pytam o to AI i odpowiada
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zbierzmy się jako wykopki i zróbmy opensourcową apkę do odrzucania botów.

Coś jak janosik. Instalujesz i zakładasz konto. A potem na podstawie twojego rankingu zaufania zgłaszasz połączenia jako spam. Uniknęło by się wtedy trolli i działało by to dobrze w polsce, bo takie ogólnoświatowe to widzę, że byle jak działają.

Można by zrobić, że blokuje np 3-5 połączeń msc za darmio, a jak się wpłaci 10zł to ma się pełną wersje apki i blokuje
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szanowni Bracia i Siostry w Wykopie ;)

Mam pomysł na pewne udogodnienie w Jupyter Notebook /Jupyter Lab, ale sam nie mam wystarczających umiejętności by je napisać (uprzedzając: nie ma szans, żebym obecnie takowe zdobył w sensownym czasie). Jednocześni chciałbym uniknąć postawy "Niech ktoś..." ;)
No i tu pytanie - jak mogę:
1. Ruszyć z takim projektem
2. Znaleźć chętnych do współpracy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak znaleźć pracę w dobie globalnego kryzysu w branży IT - pewien czas temu popełniłem taki oto wpis na LI. Postanowiłem, że się z nim tutaj również podzielę. Domyślam się, że niektóre fragmenty mogą wywołać ożywioną dyskusję xD

Kilka moich luźnych myśli na temat rekrutacji, zarówno z punktu kandydata jak i osoby, która prowadziła rozmowy z kandydatami

1. Dopasuj swoje CV to pozycji, na którą aplikujesz. Na przykład, jeśli aplikujesz na stanowisko związane z
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Junior programista musi umieć frontend, backend, testy, AWS, Docker, Kubernetes na poziomie advanced za 6k netto na rękę, musi umieć tyle co senior 5 lat temu. Projekt manager - brak obowiązku wykształcenia technicznego, dobrze by było żeby znał Githuba, ale jak nie wie co to, też jest spoko. Kto k----wa godzi się na zatrudnianie takich miernot? Oni mają zarządzać zespołem IT? Do obowiązków należy zadawanie pytań kiedy będzie skończone.

Czaicie że chciałem
p0melo - Junior programista musi umieć frontend, backend, testy, AWS, Docker, Kuberne...

źródło: obraz_2025-06-14_120246943

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oni mają zarządzać zespołem IT?


@p0melo: Nie. Project manager zarządza projektem.

Czaicie że chciałem się przebranżowić z programisty na project managera i zostałem
  • Odpowiedz
@PanHaroldHe: patrząc na mój dzial "security" to spokojnie jest to do zastąpienia przez devopsa na 0.5fte. Nasz it security polega na czytaniu tixów z Defendera i przekazywaniu ich dalej z prośbą "napraw" xd zero pomocy z ich strony, tylko przekazywanie tematów dalej do innych teamow. Lwia cześć ich pracy mozna zastąpić politykami w chmurze, a bezpieczeństwo apki jakims sonarcloudem, datadogiem czy innym wizcloudem
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach