#anonimowemirkowyznania
Zainspirowany tym wpisem:
https://www.wykop.pl/wpis/65730767/mirki-#!$%@?-mocno-w-pracbaza-moja-pierwsza-powa/
Postanowiłem krótko opisać, jak z mojej perspektywy wyglądają dotacje unijne.

Otóż... Taki Janusz jeden z drugim, zamiast zainwestować 10% kwoty z wniosku, swoich własnych, ale pewnych pieniędzy i stworzyć od razu to co chciał, bez zbędnej biurokracji i szybko coś wypuścić na rynek... to woli opóźnić cały projekt o jakieś dwa lata pisząc wniosek i czekając na decyzję.
Przy tym często posługując się tanią siłą roboczą w
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem o jakich dotacjach piszesz.
Ale moja znajoma wzięła z Urzędu Pracy jakieś 30 tyś dotacji na otworzenie biznesu.
Kupiła aparat, obiektyw, laptopa, lampy, jakieś płótna i robiła sesje zdjęciowe u siebie w domu.

Wniosek wypełniała kilka dni.

Chociaż też znam historię, że jakiś koleś od nas ze wsi wziął jakaś dotację ok. 40 tys. Kupił używaną mini koparkę.
Wystawiał przez 2 lata (bo taki jest chyba wymóg) jakieś
Ja #!$%@? co się odwaliło u mnie w #pracbaza chyba mnie wyjebią. Jesteśmy dosyć duzą firmą na polskim rynku i często bierzemy młodziaków świeżo po studiach i dajemy im jakieś proste zadania. Ja jestem kierownikiem średniego szczebla i kilku tam nadzoruję no i trafiła się jakaś studentka prawa po koźminie czy innym gównie. Dostała projekt do zrobienia w zasadzie kopiuj/wklej różnych artykułów prawnych. Robota prosta ale sam projekt jest częścią większej całości
https://www.wykop.pl/link/6671473/polscy-szefowie-bez-kompleksow-i-pelni-wiary-we-wlasne-sily/

Polscy szefowie ocenili swoje kompetencje menedżerskie przeciętnie na 5,8 pkt w 7-punktowej skali, a za kompetencje liderskie przyznali sobie nieco ponad 5,5 pkt. I w obu tych kategoriach była to najwyższa mediana w badaniu, którym eksperci z Akademii Leona Koźmińskiego objęli po 200 menedżerów z pięciu krajów: Polski, Francji Japonii, Indii i USA. (Badanie rozpoczęte w styczniu 2019 r. trwało do stycznia 2022 r.)

– Polscy menedżerowie nie mają kompleksów –
źródło: comment_1653335291NeSRXoVUuwss5arZUTx80o.jpg
Może to kiepskie miejsce na ogłoszenia ale szukam pracy.
Co mam?
mgr inż. energetyki
uprawnienia G1 w tym D do 30 kV,G2E czyli kotły, piece, turbiny,G3E czyli urządzenia gazowe, uprawnienia UDT na wózki nożycowe/podnośniki
Prawie 3 lata doświadczenia w obsłudze technicznej dużego obiektu handlowego, praca w dużej firmie, kreatywny umysł, sporą wiedzę ogólną, wiedzę z zakresu elektryki, energetyki, eksploatacji instalacji. Ogólnie ktoś w rodzaju złotej rączki z dodatkowymi papierami. Co nie znaczy,
Mirki, #!$%@?łam mocno w #pracbaza Moja pierwsza poważna praca po studiach. Dwa miesiące po zatrudnieniu dostałam duży projekt, który wymagał dość sporo kontaktu z polskim prawem - ustawy, rozporządzenia itp. Robiłam go sama, powiedziano mi że mam czytać przepisy i robić co trzeba, 'a jak nie będziesz czegoś wiedzieć to pytaj'. Kierownik sprawdzał projekt na każdym etapie, ale niezbyt dokładnie. Teraz projekt kończę i zorientowałam się, że nie zauważyłam jednej ważnej rzeczy
źródło: comment_1653322084HcJ0l6Wjgv6eSfYl2lvDvb.jpg
Eh, muszę to zrobić. Ten Bayern mnie dobija. Obiecują nowy kontrakt od 2 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co dyrektor sportowy na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na szpicy, która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to rezerwowi bez minut. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym klubem piłkarskim. Po 16 opiszę wam
źródło: comment_1653311085ohtwBWkoIpDmi7yU1PeYTD.jpg
Murki, ale cyrk w robocie.

W moim teamie brakuje już teraz trzech osób i do tego za dwa miesiące odchodzi jeszcze jedna osoba. Seniorów z expem ~5 lat nie są w stanie znaleźć od ponad pół roku co tylko sprawiło, że poziom mojego #!$%@? urósł do lvl over 9000.

Rozmawiali z dwoma kolesiami z PhD i jeden okazał się porządnie kumaty: zobaczył kto kogo zna na linkedinie i poprosił przez wspólnego znajomego
@Wujek_Fester: Może mało popularna opinia, ale to moim zdaniem wina wdrażania lean procesów. Jeśli się wyeliminuje slack to skąd wziąć później nieprzewidziane zasoby? Ano znikąd, firma musi być trochę obrośnięta w tłuszczyk żeby móc sobie takie sytuacje buforować. W czasach ciągłego wzrostu oczywiście lean zostawiają w tyle konkurencję, a jak się pojawią problemy z zewnątrz to się pozbywa CEO i dobiera nowych tak długo, aż się znowu zrobi ogólny wzrost i
@pol-scot:

Pamiętam Miras, pisałeś o tym.

IMO nie ma co się #!$%@?ć i jest okazja żeby wskoczyć na o wiele lepsze pozycje. Mam fajny klimat w pracy, fajny team - ale jedno życie. Nie warto się poświęcać dla firmy bo jak przyjdzie kryzys to żadna firma nie poświęci się dla Ciebie. Jest okazja wskoczyć wyżej i zarabiać lepiej przy mniejszej ilości obowiązków - trzeba ją wykorzystać.
Podchodzi manager, a ja po woli zbieram szajs bo 17 w #!$%@? i czas do domu. Manager mówi, że ma dla Ciebie szybkie zadanie na środowisku u klienta. Wyczuwam pułapkę, więc szybko chwytam kurtkę i mówię, że biegnę srać. Żeby było autentyczniej puszczam tak mocnego bąka, że gacie zapłakały brązową łzą, ale manager czuje nosem podstęp, więc biegnie za mną . Wbijam do klopa i zastanawiam się co dalej. Manager dobiega do
Pracując już jakiś czas na Polskim rynku pracy i widząc tą powszechną wieloletnią patologię zatrudniania na czarno, nie rozumiem czemu polski rząd nie zrobi jakiegoś programu. Na przykład ‚pod*eb szefa’ jak pracownik udowodni, że pracował na czarno przynajmniej tydzień, dostaje półroczną premię opartą o średnią krajową. To by było coś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#praca #pracbaza #januszebiznesu
Ehh muszę to zrobić. Ten areczek mnie dobija. Obiecuje poprawę wydajności od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co areczek na to powie. Jest on aktualnie jedyną osobą która ma umowę o prace, bo reszta to ukry na czarno. Miał ich uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały jego urlop i wyrzucam go z mojej poważnej firmy.Po 16 opiszę wam co i jak.
#pracbaza #korposwiat #
@barcelini: Pracuje jako administrator w studiu tatuażu i głównym moim zadaniem jest właśnie promocja studia na mediach społecznościowych wiec mniej więcej umiem to robić, ale nie mam pojęcia kto by miał mnie zatrudnić do takiego zadania