Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
elo_kebab

elo_kebab

Dołączył 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2092
  • Znaleziska 65
  • Mikroblog 2027
  • Obserwujący 15
  • Obserwowane 15
elo_kebab
elo_kebab 18.06.2026, 09:24:51
  • 5
Straszą nas w filmach i mediach przestępcami, włamywaczami, złodziejami, kartalami czychającymi na okazje by pozbawić nas majątku

Tymczasem największe skąpce, c00rvy i złodzieje to lekarze rozkradający publiczną kasę jak zboże xD

Capo Medicinari

#lekarz #medycyna #praca #programista15k #pracait
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

lord-nihilus
lord-nihilus
07.06.2026, 11:20:16
  • 191
Długie ale julczysko ładnie opisało jak wygląda życie młodego czadoskiego, bujanie się od imprezy do imprezy w międzyczasie (i w trakcie) peklowanie wszystkich "koleżanek", kiedy jedna stroi fochy od razu wbija do innej czekającej w kolejce, wisienką na torcie jest branie od julczysk kasy na ćpanie.

PS. Jej "ja nie wiedziałam co to" - standardowe wybielanie po fakcie, choć możliwe że próbowała czadoskiego klasycznie betatyzować i przeszarżowała co zakończyło się "XD" oskiego
lord-nihilus - Długie ale julczysko ładnie opisało jak wygląda życie młodego czadoski...
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 08.06.2026, 09:59:49 via Wykop
  • 1
@lord-nihilus: serio tracicie czas na wypociny laski która ma kolczyk w NOSIE?
Serio? Whoo TF cares
  • Odpowiedz
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
08.06.2026, 08:57:10
  • 385
Napisałem sobie posta że zarabiam 13 500 netto, czyli 22 000 brutto a pracodawca daje 26 500 + benefity pozapłacowe powiedzmy łącznie 27 000 i ciężko z zakupem mieszkania w Warszawie (w której pomimo mojej niechęci do tego miasta dla bezpieczeństwa zostać muszę, bo zdalna to 5% obecnego rynku). Ile się wylało boomerstwa że wcale nie jestem w top 10% zarobków, że co ze mnie za IT skoro dostaje takie grosze, że
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 08.06.2026, 09:57:10 via Wykop
  • 12
@Whiskeyjack29: ja mam 9 lat expa w Javie i obecnie 160zl/h netto b2b bez urlopów, L4, praca w polskie święta (USA klient), jedynie praca od 8 do 16 na luzie

Wychodzi te 16-17k na rękę jak się odliczy mały urlop 5-10 dni w roku, 10 dni L4 (no każdy tyle choruje w roku), odpuszczenie pracy w kilka świątecznych dni

Zakładając że te 3k musze inwestowac na emeryture i choroby itd
  • Odpowiedz
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
05.06.2026, 11:29:24
  • 28
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 05.06.2026, 14:53:11 via Wykop
  • 1
@model_trzy_zmianowy: ale bym spermił do nich
  • Odpowiedz
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
03.06.2026, 07:29:42
  • 14
Dlaczego biedny i gruby otyły zoomerek próbuje Cie oscamować na kurs jak mieć 7 cyfrową kwote na koncie i budować sylwetke?
Wg. niego to sie ze soba nie kloci? Czy debile po zawodówkach i oskarki nieironicznie wierzą w takie p---------e

#programista15k #programowanie #kolchoz #korposwiat #pracbaza #praca #pracait #frajerzyzmlm #sebcel #pytanie
modeltrzyzmianowy - Dlaczego biedny i gruby otyły zoomerek próbuje Cie oscamować na k...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 03.06.2026, 09:33:09 via Wykop
  • 11
@model_trzy_zmianowy: mówi o tym że chcemy natychmiastowej dopaminy a sam nagrywa a więc ogląda g---o tik toki i jak widać w-------a MCD i kebys xDDDDDDD
  • Odpowiedz
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
01.06.2026, 20:54:10
  • 60
nie moge usnac bo zobaczylem tego tik-toka aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

#programista15k #programowanie #kolchoz #korposwiat #pracbaza #praca #pracait
modeltrzyzmianowy - nie moge usnac bo zobaczylem tego tik-toka aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 02.06.2026, 09:32:19 via Wykop
  • 0
@model_trzy_zmianowy: ile w ogóle ona zarabia xD

brakuje w tym filmiku matchy i pilatesu
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 02.06.2026, 11:22:12 via Wykop
  • 3
@Zimm3man: imagine mieć takie zarobki i robić dokładnie to co 99% ludzi z wawki bo modne - padle, matche i pilates xD

przegryw jest przegrywem bo nie ma wpływu na własne życie, ona ma i still wybiera bycie klonem
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 02.06.2026, 12:02:25 via Wykop
  • 0
@Zimm3man: myślę że odpowiedź jest prosta. Zarobki i pozycja w tym przypadku to szczęście a nie praca stąd wartości takie a nie inne
  • Odpowiedz

483

Inżynier Netflixa otworzył za darmo narzędzie do cięcia kosztów AI o 90%

Inżynier Netflixa otworzył za darmo narzędzie do cięcia kosztów AI o 90%

Project Headroom kompresuje tokeny przed wysłaniem do modelu językowego, eliminując powtarzające się dane. Logi serwera odchudza o 90%, JSON o 70%. Łącznie zaoszczędzono grupie użytkowników ponad 700 tys. dol. przy 200 mld tokenów. Kod dostępny na GitHubie.

real_scoria
z
theregister.com
dodany: 31.05.2026, 10:35:13
  • 58
  • #
    programowanie
  • #
    opensource
  • #
    ai
  • #
    narzedzia
  • #
    technologia
elo_kebab
elo_kebab 01.06.2026, 09:26:26 via Wykop
  • 0
Garbage Collector dla zasobów B2B ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

B2B => B-or-not-2B ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cierpka-rzodkiewka
cierpka-rzodkiewka
01.06.2026, 04:02:00
  • 37
taka prawda
cierpka-rzodkiewka - taka prawda

źródło: 13240

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 01.06.2026, 09:24:41 via Wykop
  • 1
@cierpka-rzodkiewka: większa satysfakcja bo częsciej jedzą fast foody, które uwalniają spore ilości dopaminy
  • Odpowiedz
ChlopakNaMedal
ChlopakNaMedal
ChlopakNaMedal
01.06.2026, 08:28:35
  • 51
Kolejny miesiac i kolejne zwolnienie w dziale. (tym razem w drugim zespole)
Bez kitu to się zrobiło juz tak anonimowe, ze az straszne. Wdzaniam sie na daily i informacja, ze Tomka już z nami nie ma (miał piękny pogrzeb #pdk)
Na pytanie czy to była jego decyzja czy firmy - "We made this decision toghether"
Trzymajcie sie mirki w tym IT
#programista15k #programista25k #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 01.06.2026, 09:24:06 via Wykop
  • 10
@ChlopakNaMedal: a co w tym dziwnego skoro AI jest tanie i kodzi na poziomie dobrego MIDa?
  • Odpowiedz
krystian-stepaniak
krystian-stepaniak
27.05.2026, 16:32:19
  • 117
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 27.05.2026, 21:46:53 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
20.05.2026, 18:13:09
  • 22
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kamilprogramista
BlackpillMonster - #programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kamilprogrami...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 21.05.2026, 08:21:22 via Wykop
  • 2
@BlackpillMonster: za 15k netto b2b, bez L4 i urlopów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 18.05.2026, 08:52:10
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab
Autor
18.05.2026, 10:00:18 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab
Autor
18.05.2026, 10:46:17 via Wykop
  • 0
@elo_kebab: to jak piszę ciekawie i z kobiecym odzewem przez miesiąc, proponuje raz w tygodniu spotkanie i zawsze odmawia a potem blokuje czy nie odpisuje bez wyraźnej przyczyny - to jest moja wina?


@Rheinmetall: no tak xD spotkanie się proponuje po 3 dniach pisania a nie po miesiącu. Piszesz z miesiąc to z góry komunikujesz lasce, że jesteś zesrany na myśl o spotkaniu albo wchodzisz w rolę kolegi
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab
Autor
18.05.2026, 10:47:13 via Wykop
  • 0
od dawna żeby ustawić się na ONSa wystarczy nie być spermiarzem.


@123_: no to czemu wykopki są ghostowane? ja już miałem wiele 1-wszych randek na mieszkaniu
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab
Autor
18.05.2026, 13:50:46 via Wykop
  • 1
@rzepa_malino_a: nawet te "szlaufy" nie ghostuja jak facet się normalnie zachowuje.

Nie wiem co oni odwalają skoro żadna ich nie chce
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab
Autor
18.05.2026, 13:51:15 via Wykop
  • 0
@PullMode: ale jakiego narzędzia? Co ty ćpasz?
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab
Autor
20.05.2026, 09:31:39 via Wykop
  • 0
@krenciszkorbom: przecież middle part to jedna z najlepszych fryzur
  • Odpowiedz
centerario
centerario
15.05.2026, 13:16:36
  • 102
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 16.05.2026, 10:52:57 via Wykop
  • 0
@centerario: a niby kto dostaje 10 czy 50 koszy? Większość z moich znajomych jak odpala tindera to ma kilka randek tygodniowo i większość lasek jest nimi zainteresowana. Jedynie narzekają że czasem trafi się pasztet oszukujący na zdjęciach

Wykopki jak zwykle w swoich urojeniach.
  • Odpowiedz
rales
rales
13.05.2026, 18:12:33
  • 775
#ralesnatinderze

Planowałem już nie wracać do opisywania moich tinderowych przygód. Dostałem jednak sporo wiadomości na pw i komentarzy pod innymi postami z pytaniem, czy zamierzam jeszcze coś wrzucić, bo wpisy były chętnie czytane. Ostatecznie zmieniłem zdanie i postanowiłem dodać ten post. Tym razem nie będę jednak, jak wcześniej, rozkładał każdej randki na czynniki pierwsze, a wrzucam jeden zbiorczy wpis z podsumowaniem całości.

A co działo się u mnie w w kwestiach
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 14.05.2026, 09:23:17 via Wykop
  • 2
@rales: Szczerze mówiąc to przykro się to czyta - nie wiem czy jesteś niski czy niezbyt atrakcyjny ale aż 40 randek by coś mieć z tego?

Ja jak zakładałem tindera to zazwyczaj 2-3 pierwsze kobiety albo mi nie pasowały, albo ja im i z 3-4 już była jakaś relacja. Miesiąc siedzenia na apce i już potem tylko z tą jedną się spotykałem.

Miałem tindera 3 razy w życiu - jeden związek ponad
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 14.05.2026, 09:45:37 via Wykop
  • 0
@rales: już chyba kiedyś o tym pisałem, ale jak to jest, że jednocześnie masz tyle randek, a z drugiej strony większość się kończy jako "to nie to" XD musisz być ultra przystojny ale na spotkaniu jakieś twoje wady muszą mocno dawać o sobie znać XD

ja znowu może miałem z 20 randek przez 6 lat tindera (z przerwami) ale jak już z kimś wychodziłem to nikt mnie nie ghostował. ciekawe co
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 14.05.2026, 09:48:14 via Wykop
  • 0
@rales: to powinny czytać osoby z tagów przegryw blackpill i pochodnych. Tak to mniej więcej wygląda - kobiety zwłaszcza z tindera nie szukają pasującego partnera, szukają kogoś w kim się od razu zauroczą, będą miały motyle w brzuchu i ogólne r--------e neuroprzekazników. Możesz mieć mnóstwo randek gdzie wszystko jest super, śmiejecie się a i tak z tego nic nie wynika, możecie przejść etap dalszych randek, ale ona nadal może nie
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 14.05.2026, 09:53:05 via Wykop
  • 1
@rales: twoje wpisy idealnie obrazują jak aplikacje randkowe zniszczyły psychikę użytkownikom, głównie płci żeńskiej. Gdyby te 20, 30, 40 lat temu każda dziewczyna zachowywała się jak nr 32 i 37 no to pewnie 90% z nas w ogóle nie pojawiło by się na świecie.

Księżniczki czekające na księcia na białym koniu.


@Heroina340: a może OP nie był na tyle atrakcyjny fizycznie? bez przesady kurła

mówicie sobie sami że facet ma prawo
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 16.05.2026, 10:49:49 via Wykop
  • 0
@elo_kebab: ale to nie chodzi o brak atrakcyjności, bo w jednym przypadku spotykał się z laską przez 2 miesiące. Tu chodzi o pogoń za ideałem który nie istnieje. Jesli spotykam się z kimś przez tyle czasu to chyba znaczy że ten ktoś spełnia przynajmniej 80% tego co uważam za atrakcyjne cechy.


@Heroina340: a nie zdarzyło ci sie rzucić żadnej laski po 2 miesiącach? W 2 miesiące g---o wiesz
  • Odpowiedz
BlackpillMonster
BlackpillMonster
10.05.2026, 17:19:14
  • 16
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kamilprogramista
BlackpillMonster - #programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kamilprogrami...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 11.05.2026, 14:26:18 via Wykop
  • 1
@BlackpillMonster: Kamilek may die, but he allways will be ŁAJZA JEDNA

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 07.05.2026, 14:24:16
  • 0
Widzieliście co Karpathy napisał na blogu?

KAR PA THY!!!

#programista15k #programowanie #pracait #informatyka #sztucznainteligencja #pracbaza #korposwiat #pasjonat15k #programista25k
elo_kebab - Widzieliście co Karpathy napisał na blogu?

KAR PA THY!!!

#programista15...

źródło: KAR PA THY

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

taktylkozerkam
taktylkozerkam
08.05.2026, 07:58:20 via Android
  • 0
@elo_kebab: co napisał?
  • Odpowiedz
Worm91
Worm91
08.05.2026, 08:36:44 via Wykop
  • 0
KAR PA THY!!!


@taktylkozerkam: KAR PA THY!!!
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 07.05.2026, 14:23:47
  • 8
Pytacie gdzie Kamilek - Kamilek własnie pisze Goodbye World
RIP In Peace [*]
#kamilprogramista

#programista15k #programowanie #pracait #informatyka #sztucznainteligencja #pracbaza #korposwiat #pasjonat15k #programista25k
elo_kebab - Pytacie gdzie Kamilek - Kamilek własnie pisze Goodbye World
RIP In Peace ...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

czwartafaza
czwartafaza
czwartafaza
07.05.2026, 14:33:13 via Wykop
  • 6
@elo_kebab: Widzę że mają nawet specjalną kładkę na 20 piętrze, z której zasoby B2B mogą się wylogować po zakończonej eksploatacji
  • Odpowiedz
some_ONE
some_ONE
07.05.2026, 15:49:26 via Wykop
  • 3
@elo_kebab: ta pogarda Julki w kierunku zasobu, brutalne
  • Odpowiedz

330

Kraków bez juniorów. Jak AI zamyka młodym drzwi do kariery

Kraków budował swoją pozycję dzięki zdolności do przyciągania młodych, wykształconych ludzi i oferowania im ścieżki awansu. Jeżeli pierwszy etap tej ścieżki zaczyna zanikać, cały mechanizm przestaje działać

DawidParzyk
z
rp.pl
dodany: 06.05.2026, 06:59:45
  • 223
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    informatyka
  • #
    praca
  • #
    krakow
elo_kebab
elo_kebab 06.05.2026, 12:59:20 via Wykop
  • 26
W Holandii kościoły zamieniają na siłownie...

W Krakowie politechniki zamienią na zawodówki stolarskie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

JamesJoyce
JamesJoyce
04.05.2026, 17:10:38
  • 15
#sztucznainteligencja #programista15k #programowanie #it #ksiazki

Polecam jak mało którą. Zwłaszcza tym, którzy chcą realnie pracować przy ai a nie tylko łączyć się po api.
JamesJoyce - #sztucznainteligencja #programista15k #programowanie #it #ksiazki

Polec...

źródło: IMG_4262

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

elo_kebab
elo_kebab 05.05.2026, 08:57:20 via Wykop
  • 0
@JamesJoyce: tak na pewno tworzenie własnego LLMa da ci prace

Niech zgadnę, karpathy tak na blogu napisał?
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 06.05.2026, 10:34:53 via Wykop
  • 0
@JamesJoyce ale nie będzie obchodziło janusza że jakiś tam random stworzył własnego LLMa, to tworzenie własnego LLMa to i tak jest budowanie gotowych klocków a nie pisanie własnego algorytmu
  • Odpowiedz
elo_kebab
elo_kebab 28.04.2026, 14:07:01
  • 3
Ehhh przydałaby się piosenka o Gej**wskim CRUDiarzu Kamilku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#programista15k #programowanie #pracait #informatyka #sztucznainteligencja #pracbaza #korposwiat #pasjonat15k #programista25k
elo_kebab - Ehhh przydałaby się piosenka o Gej**wskim CRUDiarzu Kamilku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MrVercetti
MrVercetti
28.04.2026, 19:43:06 via Wykop
  • 0
@elo_kebab: do Kamilka to nie pasuje, bo Kamilek albo struga pinokia, albo rucha jakąś ulaną Justynę. Mariusze na budowie to co innego, chodzą bez koszulki latem, jeden patrzy na drugiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Mariusz

  • A dobrze

Osiągnięcia

  • Mikroblogger
    od 07.03.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking