#lekarz #medycyna #zdrowie #papierosy #statystyka #niebieskiepaski #rozowepaski #pytaniedoeksperta #pytanie #wykopsmokersclub

Moi Drodzy,

jako że od lat podejmuję próby rzucenia/ograniczenia palenia, a odkąd zacząłem jako smark 11 lat temu bardzo się boję (z uwagi na swój stan zdrowia i choroby w okresie dzieciństwa), mam ważne zapytanie. Przeczytałem tony wywiadów z profesorami chirurgii, onkologii, i czego jeszcze... tu szczególnie pytanie do wszelakich różowych i niebiskich z tematu medycyna. Nigdzie nie mogę dobić do konkretnych
@Holzlevsky: Ogranicz zwykłe fajki na początek do maks. 3 dziennie i pal e-papierosa, później pal 1 tradycyjną fajkę dziennie, zrób sobie z tego jakiś rytuał na chill out, np. po pracy, a e-papierosa ogranicz do rozsądnej ilości. Będzie gites. Nie trzeba rzucać na siłę.
#lekarz #medycyna #zdrowie #papierosy #statystyka #niebieskiepaski #rozowepaski #pytaniedoeksperta #pytanie #wykopsmokersclub

tl;dr problemy ze zdrowiem palaczy w młodym wieku/rzucanie palenia

Moi Drodzy,

jako że od lat podejmuję próby rzucenia/ograniczenia palenia, a odkąd zacząłem jako smark 11 lat temu bardzo się boję (z uwagi na swój stan zdrowia i choroby w okresie dzieciństwa), mam ważne zapytanie. Przeczytałem tony wywiadów z profesorami chirurgii, onkologii, i czego jeszcze... tu szczególnie pytanie do wszelakich różowych i niebiskich
@gardan: wiem, że współcześnie 60 lat to nie jest stanie nad grobem, a niejednokrotnie konsumowanie owoców pracy i dobry poziom życia (jak się kto postarał czy też miał farta albo dobry spadek...) ale to zawsze dość odległe. Interesuje mnie najbardziej przedział 25-40, jak tutaj. Doszukałem się pojedynczych przypadków, co nie zmienia faktun że zawały serca w tym przedziale to są dużo cięższe i dużo częstsze u palących, zaś "normalnie" choroby układu
@Xabitka10: Nigdy nie ściągaj nadmiernie łopatek do siebie, a szczególnie do siebie i w dół. Jest to nienaturalne ustawienie łopatek, które prowadzi później do dyskinezy łopatki, niestabilności barków, bolów karku, mrowienia w rękach, objawów jest akurat multum w tym przypadku. Wyobraź sobie, że pod obojczykiem masz tzw 1 żebro, ono jest stosunkowo wysoko, między nim, a obojczykiem masz nerwy splotu ramiennego, tętnice i żyłe podoobojczykową i jeśli ty sciągasz łopatki do
#covid19
#lekarzpoz
#lekarz
#!$%@?, mam zwykłe zapalenie oskrzeli ale internista zamówił mi karetke, żeby pobrali wymaz na covid #!$%@? mnie w kwarantanne, nikt nie chciał słuchać, że zapalenia oskrzeli mam od ponad 10 lat

Orientuje się po jakim czasie taka karetka realnie przyjeżdza? Niby ma być w przeciągu 2 dni ale znając ten kraj z kartonu, to wolę podpytać, czy ktoś też się na to załapał i ile realnie czekał
Bardzo ciekawa informacja!

Dr.Tess Lawrie (Director of the The Evidence-Based Medicine Consultancy Ltd ) stworzyła raport który potwierdza skuteczne działanie iwermektyny w leczeniu covid-19. Dr.Lawrie jest lekarzem który specjalizuje się w analizie danych i ich syntezie.

Ten film to jej wiadomość do premiera Wielkiej Brytanii o przyjrzeniu się iwermektynie jako leku na covid.
Można znaleźć inne filmy w których odnosi się bardziej szczegółowo odnośnie iwermektyny.

To jest film ze stycznia, niestety nadal
Tak gdzieś z 20-30 osób z mojego otoczenia podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) większość nawet gorączki nie miała. O tych mitycznych respiratorach dalej wiem tylko z tv i przekazów wypokowych.


@wladyslaw-krakowski: u mnie to samo, w pracy z 30 osób już było chorych, nikt nie był w szpitalu, wszyscy wrócili po 10 dniach narzuconych z góry, podobnie znajomi, nie znam NIKOGO, kto by przeszedł tak jak straszą
Kochani,
Jak zawsze daje tagi ostrzegawcze dla tych co źle reagują na takie tematy: #dzieci #choroby #udar #spiaczka #cukrzyca #neurologia #rehabilitacja #lekarz #zdrowiegucia #afazja #medycyna

Z Guciem jest coraz lepiej. Daleko nam do sytuacji idealnej ale jak przypominam sobie jego stan dokładnie rok temu, kiedy był jeszcze w śpiączce to jestem bardzo szczęśliwy z tego co udało nam się osiągnąć.

Teraz po kolejnym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym zasugerowano nam, że Gucio jednak