Siema Mirki i Mirabelki :) Poszukuję laryngologa w Poznaniu, dobrze jakby była opcja wykonania jakiegoś prześwietlenia na miejscu(chodzi o drożność nosa, być może to jakiś problem z zatokami) Macie może jakieś godnego polecenia fachowca?
#lekarz #poznan
@wolter_wait: Siemanko :)
Przeczytałem Twój wpis i mam nadzieję, że mnie nie czeka zmiana diety. Trochę ćwiczę, jestem aktywny i ciężko mi by było wcinać warzywa szczególnie dużo zielska :D W planach jest wizyta u lekarza, więc mam nadzieję, że dowiem się więcej i jakoś rozwiąże problem zatkanego nosa. Pozdro i dzięki za wypowiedź
Pytanie mam. Czy ktoś z Was zachorował na Covid'a będąc zaszczepionym? Pytam, bo mamy w robocie teraz dziwną sytuację. Otóż poleciało nam na zwolnienia 7 osób w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Powód? Ropny katar, zatkane zatoki, konkretny ból głowy i utrzymująca się gorączka. Werdykt? Zapalenie zatok... 4 osoby z tychże 7 straciło w sposób całkowity smak i węch. Tylko 2 osoby zostały skierowane na testy covid - obie z wynikiem negatywnym. Ja
  • 56
Co się dziś odjaniepawliło to ja nie wiem.

Byłam u lekarza, dostałam skierowanie na rtg kręgosłupa l-s. Myślałam że będę musiała czekać z miesiąc, pojechałam na miejsce się zapisać bo telefonu nikt nie odbierał. Poszłam tam, a oni do mnie że mam iść pod gabinet... nikogo nie było i od razu zrobili mi to badanie. Do tej pory nie mogę wyjść z szoku.

#nfznfz #zdrowie #polska #medycyna #lekarz
Co tu ku*wa jest (°° Jakaś wysypka się pojawiła mimo, że nie jadłam nic co uczula. Zaczęło się od szczypania, gdy założyłam piżamę, ale prałam ją normalnie jak wszystko inne. Ktoś wie z czego to może być??? Czy uczulenie na kota może się pojawić po kilku miesiącach??? #koty #pytanie #pytaniedoeksperta #wysypka #wysypisko #lekarz #medycyna #doktora
Pobierz PrzegrywNaZawsze - Co tu ku*wa jest (╯°□°)╯︵ ┻━┻ Jakaś wysypka się pojawiła mimo, że ...
źródło: comment_1635512445xE3VeHU3k7PeJt1hpYE0PA.jpg
subiektywne wrazenie wirowania, kołysania,unoszenia się ciała- to moje objawy po wysiłku fizycznym. Jak wyjdę z basenu, zejdę z rowera to czuje się taki jakby mocno wstawiony, jakbym się unosił. Zawsze po każdym wysiłku fizycznym. Jakby co pije odpowiednia ilośc wody, mam energię na wysiłek i oddycham odpowiednio. Byłem z tym u lekarki. Zrobiłem badania i wyszła dość duża nadczynność czy tam to drugie tarczycy. Ona powiedziała ze to przez to. Zacząłem brać
@justguylol: ja jak miałam nadczynność tarczycy to miałam to samo. Zawroty głowy po wejściu po schodach, potem omdlenia, aż wreszcie utraty przytomności. Podobno to od hipoglikemii ale przeszło mi na zawsze po wyleczeniu nadczynności, która u mnie była ekstremalna.
Powiem tak, zostalem zmuszony zeby udac sie na badania krwii zeby zobaczyc co i jak... generalnie wszystko perfekt poza jedna rzecza tj. poziomem glukozy bo wyszlo mi 105 mg/dl gdzie normą na kartce jest dla mnie przedzial 70-99 mg/dl. Mam sie tym zaczac martwic? Co z tym robic? Cos tam poczytalem i troche sie temu nie dziwie bo od dosc dawna mocno ograniczona aktownosc fizyczna + praca biurowa + lubie #!$%@? +
generalnie wszystko perfekt poza jedna rzecza tj. poziomem glukozy bo wyszlo mi 105 mg/d


@Stingeree: Nie przejmować się tym, jeśli reszta jest ok. Trójglicerydy poniżej 200 ?
Jeśli sam twierdzisz że lubisz dużo jeść to po prostu jesz widocznie zbyt wiele ale tego co NIE TRZEBA ale bez sensu jest żebyś rezygnował z przyjemności i zaczął jesc trawe. Z tego co lubisz, wybierz potrawy gdzie jest więcej mięsa i jajek a
@polzwed: u Ciebie moze tak ale chodzi o mnie : D

dieta, schudnac, zaczac aktywnosc fizyczna, za 3 miesiace zrobic badania w kierunku cukrzycy, jak wyjda zle to konsultowac sie z lekarzem.


@r4do5: mysle ze tak zrobie!

@Bigbluee: Cholesterol całkowity 117 -> przedzial wynikow w normie 115-190 ( )
Co do fastfoodow to owszem jem ale dosc rzadko zeby one mialy jakis wiekszy wplyw.
#anonimowemirkowyznania
Witam.
Czy urolog posiada jakieś tabletki czy maść, która sprawia, że beniz rośnie? XD
Poważnie pytam.
jestem #niebieskipasek i mam dziwny guzek pośrodku, którego nie czuć w spoczynku.
3 lata temu myślałem, że to kamień z nerek, ale urologrobiąc USG nie widział nic, myślał, że to po prostu od seksu zrobiło mi się zapalenie.
Ale w tym roku już drugi raz mam zapalenie, i guzek nadal wyczuwalny jest przy podnieceniu. Przy
#anonimowemirkowyznania
Siema sytuacja wygląda tak, że wyszedłem z kontuzją z wfu na studiach i od wczoraj nie mogę chodzić. Nie ma mnie na zajęciach, a jakoś trzeba to usprawiedliwić. Chciałem się umówić do lekarza, ale i tak nie ma wolnych terminów no i okazało się, że nie jestem ubezpieczony bo pracowałem do września i teraz stara mnie w pracy próbuje ubezpieczyć ale to trochę potrwa. Szukam jakieś prywatnej teleporady na którą wystawią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki i Mirabelki, szybkie pytaneczko z #medycyna #lekarz #pytaniedoeksperta
Lekarka na skierowaniu napisała, że mam zrobić badanie kreatyny z krwi. Czy to to samo co kinaza kreatynowa? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pytam bo próbuje znaleźć takie badanie jak kreatyna i nie ma xD ciągle poprawia mi na kreatynina ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie
Mirki, potrzebuję pomocy, nie mam już siły.
Moja żona trafiła do szpitala w czwartek, diagnoza - cukrzyca, wylądowała na diabetologii. Zbijali jej cukier, udało się. Wczoraj dostała gorączki, diagnoza - COVID. Przenieśli ją na oddział covidowy, mówiąc, że diabetolog będzie dalej ją prowadził. Dziś rano przyszła pani lekarz, internistka i powiedziała, że diabetolog nie będzie do niej przychodził, a ona to nie bardzo wie jak jej z tą cukrzycą pomóc. Dostaje insulinę,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kiedys_zrobie_8a: współczuję. Niestety nie wniosę nic do tematu poza tym, że od paru miesięcy sam mam problemy ze zdrowiem i to jak nfz funkcjonuje w ogóle to jest tragedia. Jedna wielka spychologia, nikt za nic nie jest odpowiedzialny, każdy ma wszystko w dupie. Oby zrobić minimalny zakres swoich obowiązków i do domu.
Moja rada - wziąć dokumentację medyczna że szpitala i od razu z nią jechać na prywatna wizytę do diabetologa.
@kiedys_zrobie_8a: diabetolog, konsultacja telefoniczna prywatnie. Na pewno jej lekarz wszystko wytłumaczy. I tak jak piszą inni - wszystkie decyzje proście na piśmie. To nie jest worek ziemniaków, ze sobie ja wstawia gdzie chcą. To lekarz ma powiedzieć jakie będzie dawkowanie. Zazwyczaj jest różne o różnych porach dnia - inny przelicznik dla godzin porannych, południowych, popołudniowych i wieczornych. Dodatkowo liczenie węglowodanów i wymiennikow białkowo tłuszczowych. No i najważniejsze - jak najszybciej zainteresujcie