Szukam opinii, czy receptomat działa? Ostatnio, żeby umówić się na pseudo badanie (takie, że przychodzę, 3 minuty prostego wywiadu i dostaję receptę) zapłaciłem prywatnie 300 zł. Zwykle 150-200 zł kosztuje w Wawie. Według tego co czytam tam po prostu się wypisuje dane i dostaje się za 50 zł zdalną receptę. Ktoś próbował?

#lekarz #choroby #medycyna
Czy w Polsce funkcjonuje coś takiego jak ubezpieczenie prywatne na prywatny szpital? Panicznie boję się wylądować w publicznym szpitalu np. w razie jakiegoś wypadku typu złamane nogi itp. Czy jakiś #luxmed albo jakaś inna firma oferuje coś takiego? I jakiego rodzaju to są pieniądze?

#medycyna #lekarz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wpoldokomina: Nie, jesteś po wypadku to takiego świadczenia nie obejmuje żaden ubezpieczyciel. W Luxmed to sobie najwyżej możesz przepuklinę zrobić. Są takie wesołe ubezpieczenia że jak coś ci się stanie a nie umierasz to przylatuje po ciebie helikopter o lecisz do kliniki w Szwajcarii ale dostepność finansowa jest dosyć mocnym ograniczeniem
#anonimowemirkowyznania
Jestem #lekarz po #medycyna i kończę staż, ale im dłużej w tym siedzę, tym bardziej dochodzę do wniosku, że to nie dla mnie. Zacząłem w ogóle z poślizgiem, byłem na gównostudiach i rok na stomie, ale po skończeniu lekarskiego zarabiam grosze i nie mam żadnego pomysłu na dalszą ścieżkę. Nie jestem jakimś geniuszem, więc pewnie pójdę na speckę tam, gdzie będą miejsca, o ile w ogóle.

O co mi chodzi? Jestem
Pobierz
źródło: comment_1634495740hFuYQaXQLkB7hdHApyrxjw.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@majkel88: Ja mam dostęp do tych ofert xDD mało tego, też pracuje w prywatnej opiece medycznej xF dokładnie wiem jakie są stawki i warunki.

Nie więcej niż etat. Mniej. Często dzień w przychodni to nie jest 8h tylko 3,4 bo nie ma tylu prywatnych pacjentów żeby zapełnić 8h przyjmowania xD albo jedna placówka szuka kogoś na jeden dwa dni w tygodniu. Na więcej to albo robisz szpital albo pracujesz w 5
Bardzo ciekawy przypadek ( ͡° ͜ʖ ͡°) efedryna pomoże udrożnić drogi oddechowe, hydrokortyzon w tym przypadku raczej jest komponentą przeciwzapalną, neomycyna jest antybiotykiem z grupy aminoglikozydów. Po stosowaniu hydrokortyzonu czesto może dochodzić do zakażeń grzybiczych, w tym przypadku w obrębie nosa, a neomycyna pomoze skutecznie temu zapobiec. Zastosowanie takiego leku widzę chyba tylko w przypadku ROPNEGO KATARU BAKTERYJNEGO
Odczuwam duży ból w kręgosłupie na odc piersiowym promieniuje do żeber jest tępy,rwący pojawia się przy siedzeniu w zwyklej egzystencji,spoczynku
mam go od około tygodnia wcześniej bolał mnie ale nie aż tak bardzo od 2 lat a teraz jeszcze bolą mnie zebra
Śpię bez poduszki nawet zwykłe siedzenie sprawia mi ból
znam tylko jeden ćwiczenie ale średnio jest efektywne

#lekarz #zdrowie
Co jest po prawej stronie od pępka? W sensie jak ja patrzę w dół na prawo. Napierdziela mnie coś od 4 dni. Zaczyna się jak siedzę na krześle i narasta, jak wstanę to paraliżuje ból, i potem w 2 minuty przechodzi. Myślałem, że możne niestrawność na początku, ale to już któryś dzień i dzisiaj podczas wstawania przechodzi w jawne nap**rd*l*nie.

Ból jest jakby w brzuchu z przodu po prawej i z tyłu
Wydaje mi się że w końcu znalazłem endo który ma jakiekolwiek pojęcie o tym co robi i nie odwala szopek z euthyroxem. Przyszedłem z całą historią morfologii a bylo tego sporo przez ostatnie 4 lata. Po raz pierwszy usłyszałem że dobrze że nie wziałem żadnych sztucznych hormonów wcześniej ale z drugiej strony Pani była wyraźnie zaskoczona "samoleczeniem" i jego skutkami bo kilkukrotnie dopytywała w trakcie czytania badań czy poziom TSH spadał bez
@Bigbluee: czytaj masz subkliniczną niedoczynność tarczycy, nie ma czym się fascynować Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Monitoruj co jakiś czas TSH czy utrzyma się w granicach normy bo tak naprawdę powyżej 2 to jest już całkiem sporo mimo że w normie
#lekarz #medycyna #heheszki #dzieci

Byłem kiedyś z młodym u piguły, żeby mu założyła wenflon, bo taka była potrzeba. Moim zadaniem było usiąść na krzesełku, trzymać młodego żeby nie szarpał ręką i uspokajać. Młody się darł, wiadomo, ale oporu na uścisnietej ręce nie poczułem nawet na sekundę.

W zasadzie nic nie poczulem i chwilę później piguła mnie cucila na tym krzesełku. Taki byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@luslom: zapytaj czy jest możliwość pobrania mikrometodą z palca. Jeśli nie ma dużo badań (nie potrzeba dużo krwi) to może bombella łatwiej zniesie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Toszeron: jeżeli to dla Ciebie taki stres/wysiłek to nie oddawaj. Może kiedyś się oswoisz z tą myślą i poczujesz że chcesz spróbować. Ja czuję zawsze lekki stres przed samym oddawaniem, sam moment wbicia igły jest nieprzyjemny, na dodatek często mi się robi słabo. Dzisiaj jak oddawałem to mnie pięć pielęgniarek cuciło :) Ale za parę miesięcy idę znowu bo czuję taką potrzebę
Cześć! Miał ktoś z was kiedyś może usuwane kaszaki na głowie? Jeśli tak, to proszę o poradę: czy po zabiegu mogę ogolić resztę głowy maszynką? Nie narażę rany, gdzie mam szwy na jakąś infekcję czy coś w tym stylu? Mam relatywnie długie włosy, a to cholerstwo miałem wycinane centralnie na środku.. no i wołałbym mieć krótkie włosy, czułbym się wtedy znacznie lepiej. Tylko nie wiem czy mogę to zrobić tak szybko (zabieg
Mirki, mam skierowanie do lekarza medycyny pracy. Jest w Warszawie jakaś prywatna przychodnia, gdzie można iść w sytuacji, gdy pracodawca nie ma z nią podpisanej umowy?

Przychodnia, w której to robiłem wcześniej, przestała istnieć.

Ewentualnie co zrobić w takiej sytuacji? Nie chcę się umawiać na ewizytę, bo nie wiem, jak by to wyglądało. Niby jak zrobić jakiekolwiek badania (wzroku itd.) przez monitor? Nie chcę wybulić 200 złotych na śmietnik. A wszędzie w