
Wszystko
Wszystkie
Archiwum
1
Dramatyczna sytuacja w krakowskich szpitalach! Zaskakująca decyzja

- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #

Malpaztaboretem
via AndroidSprawe mirki mam. Byłem na teście na covid, wynik przyszedł wczoraj wieczorem, a mialem mieć nockę 1,5h później na którą nie poszedłem. Czy potrzebuje brać L4? #covid #lekarz #pracbaza
@ari2k5: a to zgrywus, kolega z pracy go ogląda i ślepo powiela jego wywody, obejrzałem kilka filmików i sprawia wrażenie że wie co mówi, ale to może być mylące
konto usunięte via Android
- 4
@pipa_lampa_oranzada Są tyle warte co nagrania Zięby i przecież on stracił prawo do wykonywania zawodu, jest zwykłym szurem
#lekarz #nfz
Co to ma być za gówno? Pani z recepcji tydzień temu mówiła że moge w każdej chwili u nich zrobić badania bo rejestracja będzie cały czas - ta sama pani pobiera krew. Wstałem dzisiaj wcześniej niż zawsze by się wyrobić i co? No zamknięte bo pani wzięła sobie urlop. Ja #!$%@? tylko w Polsce okłamują pacjentów i robią w konia
Co to ma być za gówno? Pani z recepcji tydzień temu mówiła że moge w każdej chwili u nich zrobić badania bo rejestracja będzie cały czas - ta sama pani pobiera krew. Wstałem dzisiaj wcześniej niż zawsze by się wyrobić i co? No zamknięte bo pani wzięła sobie urlop. Ja #!$%@? tylko w Polsce okłamują pacjentów i robią w konia
Cześć u mojej mamy zdiagnozowano, nowotwór neuroendokrynny ma guzy na trzustce z przerzutami na wątrobę. Mama leczy się jakieś pół roku, głównie zastrzyki. W piątek otrzymała wyniki z tomografii niestety guzy nadal rosną największy ma 47mm. Szczerze szukam kogoś kto dysponuje wiedzą lub doświadczenie, by średnio określi czy sytuacja jest już naprawdę #!$%@?*wa. Pozdrawiam
#rak #rakcontent #zdrowie #lekarz
#rak #rakcontent #zdrowie #lekarz
- 1
@Polaczek-cebulaczek: 1,5 roku, ostatnie pół to tułaczka po szpitalach i oddziałach paliatywnych bo nic nie dało się zrobić, najgorszy ten wiek bo miała niecałe 45 lat, gdyby byłby to leciwy wiek może inaczej bym to odczuwał
- 1
@Polaczek-cebulaczek: ale jak to mówią cuda się zdarzają, śpij dobrze i nie przemyślaj za dużo
Mirasy szanowne z tagu #medycyna potrzebuję internetowej konsultacji, bo wizytę u lekarza mam na środę, a jeśli to coś zaraźliwego, to wybywam z chałupy, żeby dzieciaka nie poczęstować.
Zaczęło się tydzień temu, od bólu, drętwienia i osłabienia lewej ręki. Miałem dwie godziny męki z fizjoterapeutką, pomęczyła mnie robiąc coś z nerwami splotu barku i w sumie pomogło (więc może nie być powiązane, ale i tak wspominam).
Co było wcześniej i zostało to
Zaczęło się tydzień temu, od bólu, drętwienia i osłabienia lewej ręki. Miałem dwie godziny męki z fizjoterapeutką, pomęczyła mnie robiąc coś z nerwami splotu barku i w sumie pomogło (więc może nie być powiązane, ale i tak wspominam).
Co było wcześniej i zostało to
@bojesiewody: ja miałem podobne objawy i w następstwie takie właśnie zmiany skórne. Tylko ze na prawej łopatce. Jeżeli masz to tylko na jednej dłoni, to ja jie jestem lekarzem ale brałbym pod uwagę,,półpascia" . Cholernie bolesne i występuje właśnie po jednej stronie ciała tzn po prawej bądź lewej patrzac od środka. Wołaj jeśli trafiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
531
Lekarz o ograniczeniu zabiegów planowych: Czeka nas ileś tam tysięcy zgonów

- 41
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czarny kolor skóry jest przeciwwskazaniem do stosowaniu leku Captopril - na nadciśnienie tętnicze. Ciekawe - wie ktoś dlaczego tak jest i skąd taka zależność? Poniżej ulotka. #lekarz #medycyna #pytanie #pytaniedoeksperta #leki #apteka #kiciochpyta #zdrowie
@Piotrek__B: W zależności od rasy działają rożnie niektóre enzymy. Nasilają lub osłabiają działanie leków.
- 1
@Piotrek__B: https://bmcnephrol.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2369-14-201
In a meta-analysis of 13 trials providing 17 different patient groups for evaluation, black race was associated with a lesser reduction in systolic (mean difference: 4.6 mmHg (95% CI 3.5-5.7)) and diastolic (mean difference: 2.8 mmHg (95% CI 2.2-3.5)) blood pressure response to ACE-inhibitors, with little heterogeneity. Meta-regression revealed only ACE-inhibitor dosage as a significant source of heterogeneity. There was little evidence of publication bias.
Można sobie uszkodzić wątrobę jednorazową, zbyt dużą dawką tłuszczu? Moja mama truła mi dupę przez kilka dni jakiś tydzień temu, że na bolące gardło najlepsze jest gorące mleko z masłem i miodem. Do gorącego mleka dodawałem tylko kawałek masła na łyżeczce i łyżeczkę miodu i piłem raz lub dwa dziennie, ale raz chyba za dużo masła dodałem bo brzuch mnie rozbolał. Potrwało to z godzinę a później poszedłem spać. Dzień później zauważyłem
od 3 dni bardzo bolą mnie nerki i brzuch, tak mi się przynajmniej wydaje. Wczoraj ból do południa dlatego pojechałem na SOR ( w UK ) zgłosiłem co i jak. Wzięli mi krew, mocz, zrobili EKG serca i RTG klatki piersiowej, nie zrobili mi USG, powiedzieli, ze jak chce to musze iść prywatnie. Stwierdzili, ze bóle zapewne są od pracy ( w ostatnich 3 miesiącach faktycznie trochę dźwigałem w pracy ) Dali
- 0
Jakie badania zrobić przy podejrzeniu wrzodów żołądka? Chcę iść już z badaniami żeby nie łazić dwa razy
#medycyna #lekarz #kiciochpyta #zdrowie
#medycyna #lekarz #kiciochpyta #zdrowie

1
Marlena po teleporadzie wydała setki złotych. "To najszybciej wydane 150...

- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mirki w poniedziałek mam rezonans, odcinek lędzwiowy, przy badaniu tego odcinka śmiga się do maszyny od strony głowy czy nóg? w sumie od strony nóg by było bardziej komfortowo
#medycyna #pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz #rezonansmagnetyczny #zdrowie #kregoslup
#medycyna #pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz #rezonansmagnetyczny #zdrowie #kregoslup
- 2
Xddddddd essa wyleczylem sie z nerwicy natrectw za pomoca brania dxm przez 4 dni w ciagu (300 mg, 150 mg, 375 mg, 300 mg) w połączeniu z alkoholem i czwartego dnia jakimś biedaketonem euforycznym, jednocześnie biorąc fluoksetyne 50 mg dziennie i chlorprotyksen. Wczoraj byłem bliski zespołu serotoninowego jednak nie miałem żadnych drgawek czy czegoś ale bałem się w nocy że gdy zasnę to już się nie obudzę (to znaczy nie czułem lęku,
- 15
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@duszek360: nie
Leki generyczne to inaczej leki odtwórcze, odpowiedniki lub zamienniki. Mają taką samą zawartość substancji czynnej, dawkę, drogę podania i wskazania, jak lek oryginalny (innowacyjny, referencyjny). Główną różnicą pomiędzy generykiem a oryginałem jest cena. Udział generyków na polskim rynku jest ogromny. Wynosi 70-80% wszystkich leków na receptę.
Wprowadzenie leku oryginalnego na rynek wymaga przejścia wielu testów i badań klinicznych. Jest to zarówno czasochłonne, jak i po prostu kosztowne. Ochrona patentowa leku wynosi 20
Wprowadzenie leku oryginalnego na rynek wymaga przejścia wielu testów i badań klinicznych. Jest to zarówno czasochłonne, jak i po prostu kosztowne. Ochrona patentowa leku wynosi 20
Elo, po jakim czasie mogą wystąpić objawy uderzenia w głowę?
Pytam, bo wczoraj mnie belka metalowa uderzyła, nie zakręciło mi się w głowie, nie zamroczyło mnie, nie straciłem przytomności, nie mam siniaka, nie boli mnie nawet głowa i nie bolała, nie mam żadnych objawów, ale ... mam nerwicę lękową (w tym hipochondria mocno) i lekką depresję i mój organizm jest tak wyczulony, jakby tylko czekał na objawy, aby się ukazały xD
Nie
Pytam, bo wczoraj mnie belka metalowa uderzyła, nie zakręciło mi się w głowie, nie zamroczyło mnie, nie straciłem przytomności, nie mam siniaka, nie boli mnie nawet głowa i nie bolała, nie mam żadnych objawów, ale ... mam nerwicę lękową (w tym hipochondria mocno) i lekką depresję i mój organizm jest tak wyczulony, jakby tylko czekał na objawy, aby się ukazały xD
Nie
Jeśli wystąpiły by bóle głowy/migrena/ucisk w głowie/słabości/wymioty/ pulsowanie w głowie lub jakiś inny podobny niepokojący objaw to radził bym udać się do lekarza/na sor. Może być jakiś tętniak itp
- 1
niech sam ocenia czy uderzenie było na tyle silne aby się tym martwić.
@10129: po jaka cholere spamujesz jakimis case-raportami chlopaka ktory tygodniami mial bole glowy zanim zmarl i przyczyna zgonu bylo uszkodzenie tetnicy kregowej ktore sie nalozylo na stare wspolistniejace rozwarstwienie tetnicy czy wklejajac info o przewleklych krwiakach ktore wystepuja u starych ludzi a u mlodziezy to kazuistyka - w dodatku komus kto ma zaburzenia nerwicowe? lubisz udawac madrego w
- 66
Jakiś mirek pytał czemu ktokolwiek chciałby wyjeżdżać mieszkać do #uk ... inny mirek w anonimowych dodał historię jak polski neurolog dał termin jego siostrze na listopad, mimo, że ta miała poważne problemy i (jak się okazało) tętniaka do natychmiastowej operacji. W Niemczach sprawa załatwiona niemal od ręki. No to ja dodaję wpis o brytyjskiej służbie zdrowia, która jest powszechnie wyśmiewana na wykopie. Zauważyłem u siebie objawy pewnej przypadłości skóry, która nie jest
- mielonkazdzika
- cheeseandonion
- pol-scot
- Euthymol
- DROPTABLEusers
- +61 innych
- 56
@Budo: Mój różowy czeka od 13 miesięcy na wizytę u specjalisty, wizyta jest umówiona na 15.07. W UK. Elo. A rocznie płacimy prawie £8000 na NI. #!$%@? to.
- mynameis60
- Voltix
- Ag90
- robinhuud
- elementyzaskoczenia
- +31 innych
- 0
Jaki może być powód tego że jestem ciągle senny i zmęczony?
Muszę spać ponad 9 h żeby czuć się w miarę ok.
Do tego sińce pod oczami (nie worki tylko taka fioletowa skóra z widocznymi żyłkami).
Zrobiłem badanie krwi.
Morfologia tylko jakieś pojedyncze lekkie odchylenia
Cukier w górnej granicy normy, ale hemoglobina glikowana nisko i też w normie.
TSH i FT4 też ok.
Te wskaźniki na nerki też ok, no i lekko
Muszę spać ponad 9 h żeby czuć się w miarę ok.
Do tego sińce pod oczami (nie worki tylko taka fioletowa skóra z widocznymi żyłkami).
Zrobiłem badanie krwi.
Morfologia tylko jakieś pojedyncze lekkie odchylenia
Cukier w górnej granicy normy, ale hemoglobina glikowana nisko i też w normie.
TSH i FT4 też ok.
Te wskaźniki na nerki też ok, no i lekko
@przegrywam_przez_miasto: mało testosteronu.
@tHoePs suplementuję teraz co drugi dzień 2k jednostek d3, wcześniej przez jakiś czas codziennie
@nofink na pewno jem za dużo tłuszczu i soli, wiem że to przydałoby się zmienić
Reszta raczej ok bo mamełe gotuje więc nie przetworzone i dużo warzyw.
Piję tylko wodę więc cukru dużo nie jem, głównie tyle co z owoców
@nofink na pewno jem za dużo tłuszczu i soli, wiem że to przydałoby się zmienić
Reszta raczej ok bo mamełe gotuje więc nie przetworzone i dużo warzyw.
Piję tylko wodę więc cukru dużo nie jem, głównie tyle co z owoców
@Krzysio_misio12: zgodnie z wytycznymi lekarza Ewentualnie ulotki
@Mirekzkolega: na ulotce jest tylko, że dwa razy dziennie co 12 h, i jest aby, że nie dłużej niż miesiąc, nie ma.kknkretnue liczby dni
2
Cięcia w warszawskim pogotowiu. Dwie osoby w karetce. „Nie poradzą sobie”

- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@501st: nie, widzę, że czasy oczekiwania rosną. Może to zawiesili?
@RozowaWkolorachTeczy: Z rana zadzwoniłem do przychodni i w moim przypadku szybciej miałem wizytę niż teleporadę
- 3
































