@taktoto kwarantannę miałem od skierowania na badania do czasu otrzymania wyniku z wymazu. Zwolnienie miałem wcześniej, ale się skończyło, chciałem przedłużyć, to dostałem skierowanie ¯_(ツ)_/¯ a wynik negatywny był, zapomnialem wspomnieć
Cześć u mojej mamy zdiagnozowano, nowotwór neuroendokrynny ma guzy na trzustce z przerzutami na wątrobę. Mama leczy się jakieś pół roku, głównie zastrzyki. W piątek otrzymała wyniki z tomografii niestety guzy nadal rosną największy ma 47mm. Szczerze szukam kogoś kto dysponuje wiedzą lub doświadczenie, by średnio określi czy sytuacja jest już naprawdę #!$%@?*wa. Pozdrawiam
#rak #rakcontent #zdrowie #lekarz
Mirasy szanowne z tagu #medycyna potrzebuję internetowej konsultacji, bo wizytę u lekarza mam na środę, a jeśli to coś zaraźliwego, to wybywam z chałupy, żeby dzieciaka nie poczęstować.
Zaczęło się tydzień temu, od bólu, drętwienia i osłabienia lewej ręki. Miałem dwie godziny męki z fizjoterapeutką, pomęczyła mnie robiąc coś z nerwami splotu barku i w sumie pomogło (więc może nie być powiązane, ale i tak wspominam).
Co było wcześniej i zostało to
Pobierz
źródło: comment_16157434676C6wP05hE0mD27sTjyMNnL.jpg
@bojesiewody: ja miałem podobne objawy i w następstwie takie właśnie zmiany skórne. Tylko ze na prawej łopatce. Jeżeli masz to tylko na jednej dłoni, to ja jie jestem lekarzem ale brałbym pod uwagę,,półpascia" . Cholernie bolesne i występuje właśnie po jednej stronie ciała tzn po prawej bądź lewej patrzac od środka. Wołaj jeśli trafiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Piotrek__B: https://bmcnephrol.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2369-14-201

In a meta-analysis of 13 trials providing 17 different patient groups for evaluation, black race was associated with a lesser reduction in systolic (mean difference: 4.6 mmHg (95% CI 3.5-5.7)) and diastolic (mean difference: 2.8 mmHg (95% CI 2.2-3.5)) blood pressure response to ACE-inhibitors, with little heterogeneity. Meta-regression revealed only ACE-inhibitor dosage as a significant source of heterogeneity. There was little evidence of publication bias.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Można sobie uszkodzić wątrobę jednorazową, zbyt dużą dawką tłuszczu? Moja mama truła mi dupę przez kilka dni jakiś tydzień temu, że na bolące gardło najlepsze jest gorące mleko z masłem i miodem. Do gorącego mleka dodawałem tylko kawałek masła na łyżeczce i łyżeczkę miodu i piłem raz lub dwa dziennie, ale raz chyba za dużo masła dodałem bo brzuch mnie rozbolał. Potrwało to z godzinę a później poszedłem spać. Dzień później zauważyłem
od 3 dni bardzo bolą mnie nerki i brzuch, tak mi się przynajmniej wydaje. Wczoraj ból do południa dlatego pojechałem na SOR ( w UK ) zgłosiłem co i jak. Wzięli mi krew, mocz, zrobili EKG serca i RTG klatki piersiowej, nie zrobili mi USG, powiedzieli, ze jak chce to musze iść prywatnie. Stwierdzili, ze bóle zapewne są od pracy ( w ostatnich 3 miesiącach faktycznie trochę dźwigałem w pracy ) Dali
Xddddddd essa wyleczylem sie z nerwicy natrectw za pomoca brania dxm przez 4 dni w ciagu (300 mg, 150 mg, 375 mg, 300 mg) w połączeniu z alkoholem i czwartego dnia jakimś biedaketonem euforycznym, jednocześnie biorąc fluoksetyne 50 mg dziennie i chlorprotyksen. Wczoraj byłem bliski zespołu serotoninowego jednak nie miałem żadnych drgawek czy czegoś ale bałem się w nocy że gdy zasnę to już się nie obudzę (to znaczy nie czułem lęku,
Leki generyczne to inaczej leki odtwórcze, odpowiedniki lub zamienniki. Mają taką samą zawartość substancji czynnej, dawkę, drogę podania i wskazania, jak lek oryginalny (innowacyjny, referencyjny). Główną różnicą pomiędzy generykiem a oryginałem jest cena. Udział generyków na polskim rynku jest ogromny. Wynosi 70-80% wszystkich leków na receptę.

Wprowadzenie leku oryginalnego na rynek wymaga przejścia wielu testów i badań klinicznych. Jest to zarówno czasochłonne, jak i po prostu kosztowne. Ochrona patentowa leku wynosi 20
Pobierz
źródło: comment_1615675303Rt1Wstw9lxjfDiVMvrtnR1.jpg
Elo, po jakim czasie mogą wystąpić objawy uderzenia w głowę?
Pytam, bo wczoraj mnie belka metalowa uderzyła, nie zakręciło mi się w głowie, nie zamroczyło mnie, nie straciłem przytomności, nie mam siniaka, nie boli mnie nawet głowa i nie bolała, nie mam żadnych objawów, ale ... mam nerwicę lękową (w tym hipochondria mocno) i lekką depresję i mój organizm jest tak wyczulony, jakby tylko czekał na objawy, aby się ukazały xD
Nie
  • 2
Jeśli wystąpiły by bóle głowy/migrena/ucisk w głowie/słabości/wymioty/ pulsowanie w głowie lub jakiś inny podobny niepokojący objaw to radził bym udać się do lekarza/na sor. Może być jakiś tętniak itp
niech sam ocenia czy uderzenie było na tyle silne aby się tym martwić.


@10129: po jaka cholere spamujesz jakimis case-raportami chlopaka ktory tygodniami mial bole glowy zanim zmarl i przyczyna zgonu bylo uszkodzenie tetnicy kregowej ktore sie nalozylo na stare wspolistniejace rozwarstwienie tetnicy czy wklejajac info o przewleklych krwiakach ktore wystepuja u starych ludzi a u mlodziezy to kazuistyka - w dodatku komus kto ma zaburzenia nerwicowe? lubisz udawac madrego w
Jakiś mirek pytał czemu ktokolwiek chciałby wyjeżdżać mieszkać do #uk ... inny mirek w anonimowych dodał historię jak polski neurolog dał termin jego siostrze na listopad, mimo, że ta miała poważne problemy i (jak się okazało) tętniaka do natychmiastowej operacji. W Niemczach sprawa załatwiona niemal od ręki. No to ja dodaję wpis o brytyjskiej służbie zdrowia, która jest powszechnie wyśmiewana na wykopie. Zauważyłem u siebie objawy pewnej przypadłości skóry, która nie jest
Jaki może być powód tego że jestem ciągle senny i zmęczony?
Muszę spać ponad 9 h żeby czuć się w miarę ok.
Do tego sińce pod oczami (nie worki tylko taka fioletowa skóra z widocznymi żyłkami).

Zrobiłem badanie krwi.
Morfologia tylko jakieś pojedyncze lekkie odchylenia
Cukier w górnej granicy normy, ale hemoglobina glikowana nisko i też w normie.
TSH i FT4 też ok.
Te wskaźniki na nerki też ok, no i lekko
@tHoePs suplementuję teraz co drugi dzień 2k jednostek d3, wcześniej przez jakiś czas codziennie

@nofink na pewno jem za dużo tłuszczu i soli, wiem że to przydałoby się zmienić

Reszta raczej ok bo mamełe gotuje więc nie przetworzone i dużo warzyw.
Piję tylko wodę więc cukru dużo nie jem, głównie tyle co z owoców