Mam pewną myśl, która mnie męczy, a nie znam nikogo z kim mógłbym o tym pogadać. Moje zarobki to z reguły 5-8k, kiedyś mam nadzieję, że będzie więcej + kobita ponad 3k. Od pół roku adaptuję sobie z różową mały domek 60m2, ogólnie piękne miejsce pod Poznaniem. Problemem jest fakt, że może być problem ze sprzedaniem w przeciągu nawet 30 lat, więc nie planuję takowej(cały teren nie będzie tylko mój - wstępnie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szczupak_krol_wody: Inflacja pomaga w spłacie dopóki nie z--------a tak jak teraz, w ślad za nią stopy procentowe. Ja osobiście mam jeszcze 3 lata oprocentowanie stałe 3,54%, ale jak się nam oberwie scenariuszem tureckim, to będzie ciekawie. Nie jestem pod korek zatankowany, w chwili obecnej byłoby mnie stać spłacać kredyt gdybym był na zmiennym oprocentowaniu i stopy wywaliło do 10 p.p., a i tak mam pewne obawy. Też czasem zazdroszczę ludziom
  • Odpowiedz
@szczupak_krol_wody: Mirku, posiadanie domu bez kredytu jest wspaniałe!

To, o czym możesz pomyśleć jako inwestycja, to mieszkanie pod wynajem w kredycie. Niekoniecznie teraz - raczej jak już skończysz remont i zgromadzisz dużo oszczędności na inwestycje.

Piękny dom 200m2 w kredycie znajomych to nie jest inwestycja... To jest konsumpcja i nie jest mądre konsumować na kredyt.
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi prosze czy dobrze rozumiem.
Biorę #kredythipoteczny na 300K w tym momencie.
Przez trzy lata spłacam zgodnie z harmonogramem spłat. W miedzyczasie stopy dobijają do 10%.

po 37 miesiącach wygląda to tak, że mam do spłaty 270k kapitalu i jakieś 300k odsetek (bo stopy w------o)
Jeżeli teraz spłace te 270k w jednej racie to bank zamknie mi kredyt?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli teraz spłace te 270k w jednej racie to bank zamknie mi kredyt?


@Trinmix: Tak. W wielu bankach całkowita spłata bez dodatkowych opłat jest możliwa od samego początku, nie trzeba czekać 36 miesięcy. Odsetki są zawsze naliczane na bieżąco.
  • Odpowiedz
@Trinmix: Spłacasz całkowita kwotę kapitału i kredyt się zamyka. Jeśli prowizja ro oczywiście zgodnie z tsue- powinna być zwrócona a odsetki od 37 miesiąca do końca kredytu anulowane w przypadku wcześniejszej spłaty
  • Odpowiedz
Jak to robią inni, że nie muszą spłacać kredytu ww Frankach?
Co chwila gdzieś podają, że ktoś wygrał z bankiem i nie musi spłacać. W sumie doszliśmy w domu do wniosku, że nasz kredyt też jest nieuczciwy i na landlordów nie będziemy płacić.
Jak to robią Frankowicze, że im banki unieważniają kredyty we frankach? Chciałbym unieważnić własny.

#kredyt #frankowicze #banki #mieszkanie #nieruchomosci
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie:
Po pierwsze nie jest prawdą, że tych kredytów "nie musi spłacać". Bo trzeba wygrać z bankiem w sądzie, co jest bardzo dużym wysiłkiem. Po drugie kapitał musi spłacić nawet po stwierdzeniu, że umowa jest nieważna przez sąd pierwszej, drugiej instancji oraz Sąd Najwyższy. Zwykle cały proces to kilka lat.

Pytanie jest inne, co zrobiły banki, że te "kredyty" są nieuczciwe? Często chodzi o nieuczciwe zapisy pozwalające bankowi wyznaczać kurs waluty
marekrz - @czlowiekzlisciemnaglowie: 
Po pierwsze nie jest prawdą, że tych kredytów ...

źródło: comment_16376544909zpG2xXYydKy7JpaSakWdR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@danielemilka: potwierdzam, jestem po paru rozmowach z jednym i ma ogromne ciśnienie na to żebym brała teraz zaraz, doradzał wzięcie kredytu gotówkowego żeby dobić do 20% wkładu, a do obliczenia mojej zdolności używał tego samego kalkulatora co każdy Kowalski może sobie wygooglować
  • Odpowiedz
@feksz: Moge Cie skontaktować z moich doradca z którym współpracuje - jest genialny :) obsługuje na co dzień moich klientów j wypłacał kilkudziesięciu Mirków. Wszyscy zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kalafior99215: To proste. Załóżmy że przy 30 latach kalkulator pokazuje rate 1k, a tych chcesz nadpłacać i płacić 2k.
Zmniejsz liczbę lat np. Do 25, wtedy rata wzrośnie do powiedzmy 1200. Obniżaj te lata aż rata wyniesie 2k, to ile masz lat pokazuje kiedy spłacisz.
Oczywiście w przybliżeniu.
  • Odpowiedz
@rafalrafalrafal: przy pierwszej i drugiej wojnie na czas wojny takiej już ciężkiej niektórym wstrzymali kredyty ale zaraz po wojnie wznowili już się kiedyś tym interesowałem i nic z tego i tak trzeba płacić :/
  • Odpowiedz
Okej mam gdzieś kilka plików wrzucę wam później jak znajdę ogólnie sprawa po wojnie nie była jasna ci co Niemcy nie zniszczyli ich papierów bankowych i nieruchomości płacili normalnie, druga grupa to ci co stracili papiery a nieruchomość została to było wyjaśniane przez dłuższy czas sądownie, a ci którzy stracili nieruchomości albo papiery i nieruchomości przez Niemców to już państwo zajmowało się umorzeniem długów...
  • Odpowiedz
Witam wykopowych ekspertów, posiadam kredyt hipoteczny i rozważam przejście na oprocentowanie stałe. Obecnie moja rata to 1520zł (2% marża, wibor3m jeszcze nie zaktualizowany), bank zaproponowal RRSO 6,08% i ratę 2399zł przy przejściu. Póki co, rata nie jest dla mnie problemem i stanowi 15% dochodów, ale boję się, że to jebnie dużo mocniej. Co myślicie o tej propozycji? Wiem, że szklanej kuli nikt nie ma, ale szukam jakiś opinii.
Z tego co widzę,
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Według danych Expandera, osoby które zaciągnęły kredyty hipoteczne po lutym 2015 r., zapłacą niebawem dużo wyższą ratę. Raty kredytów hipotecznych wzrosną o około 22%, a to nie koniec bo stopy procentowe w Polsce będą najprawdopodobniej dalej rosły.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/gospodarka/20211119/rosnace-raty-kredytow-hipotecznych

#nieruchomosci #kredyt #banki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojteksrz: Odszukaj nasze wpisy i wypowiedzi sprzed kilku miesięcy i dalej. Franki v2.0 będą jak nic. Wziąć pseudo tani kredyt (bo stopy niskie) z wysoką marżą (bo banki wykorzystały niskie stopy i podniosły sobie marże) i nieruchomością na górce w wyścigu szczurów komu uda się kupić jeszcze tanio. Banki rozegrały to jak to się mówi "książkowo". A taki PKO BP i jego eksperci w ostatnich tygodniach na pytania czy warto
  • Odpowiedz