Niedawno byliśmy z bratem na podpis u notariusza, do marca 2024r. muszę spłacić 35 tys zł do brata za mieszkanie. Ale zacząłem coś myśleć ta kasa chciałbym gdzieś przechowywać bezpieczne niskie ryzyko, wydaje mi że obligacje opłacalne chodzi o 10 letnie EDO w moim przypadku, wg kalkulatora że 2031r byłoby ok. 52 tys zł netto przy średniej inflacji 4,4-4,5%. Ale minus trzeba czekać 10 lat.
Więc pomyślałem że może włożę 35 k
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tex999: Branie kredytu by spłacić poprzedni kredyt? No nie wiem, nie brzmi to dobrze :D Masz krótsze obligacje. Zysk mniejszy, no ale na pewno lepsze to niż branie kredytu. Chyba, że pokażesz mi konkretne wyliczenia gdzie wychodzisz lepiej na jakimś kredycie niż odłożeniu na obligacje :) Jeśli to brat to zawsze można pogadać z nim, w pewnym sensie to jego kasa. Może dacie radę dogadać się, że wpłacasz to na
  • Odpowiedz
Pytanie do Mirków, którzy siedzą w finansach/nieruchomościach - jak zapatrujecie się na kredyt mieszkaniowy biorąc pod uwagę obecną sytuację ekonomiczną i perspektywę wzrostu stóp procentowych? Czekać na rozwój sytuacji czy pchać się po same jaja? Mieszkanie będzie na użytek własny, nie pod inwestycję.

Drugie pytanie, pomijając już tą niepewność na rynku - kredyt ze stałym oprocentowaniem przez najbliższe 5 lat to dobra opcja? Uchroniło by to mnie przed wzrostem stóp na najbliższe
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam na uwadze, ze te same grupy bankowe w swoich krajach oferuja stala stope na poziomie 1-2% lub nawet nizej. Po 30 latach żarcia ze stolu z duzą prowizją, nie widac samorefleksji.
  • Odpowiedz
Mowie o marzy. Zobacz po ile jest marza np w Danii, Belgii, Holandii na kredyt hipoteczny a ile w Polszy. U nas banki wiecznie mowia ze jestesmy krajem rozwiajacym sie, choc spia na gotowce.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#allegro #bik #kredyt #pytaniedoeksperta #pozyczki

Aktywowałem allegro pay, poszły 2 zapytania do BIK.. od razu anulowałem to dziadostwo, nie byłem świadomy że lecą zapytania do bik i to dwa od razu. Pytanie - czy jeśli nie dokonałem żadnej transakcji a tylko aktywowałem konto (i już je wywaliłem), to ma to wpływ na zdolność kredytową? Ewentualnie czy coś mogę zrobić w
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Od kiedy to ZAPYTANIA do bik obniżają zdolność kredytową? Ja mam tel. na abonament w Play i takie zapytanie wysyłają co 1-2 miesiące i niby przez to miałbym mieć niższą zdolność kredytową? Na spokojnie, nic Ci taka operacja nie obniży scoringu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@stanley88: przestań płakać, bo przed pandemią były stopy procentowe na wyższym poziomie, niż dziś. Obniżyli je tylko przez covid.

Trzeba mieć jakąś minimalną świadomość ekonomiczną, jak choćby istnienie cyklów koniunkturalnych jeśli się bierze kilkaset tysięcy kredytu.
  • Odpowiedz
Hej, jest ktoś mi w stanie powiedzieć po co banki (w tym przypadku Millennium) przesylają aneks do umowy hipotecznej? (nieobowiazkowy)

Hasła takie jak "Zasady BMR" gdzie mamy wyszczególnione stopy tymczasowe/awaryjne. Zapoznawał się ktoś z tym dokumentem i wie czy chcą nas wystrychnąć na dudka?

#kredythipoteczny #kredyt #mieszkanie
Strzalka - Hej, jest ktoś mi w stanie powiedzieć po co banki (w tym przypadku Millenn...

źródło: comment_1638390135sRCsUfNFoDh1PIUYTLEvw6.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Strzalka: No masz na samej górze napisane dlaczego ci wysyłają. Ja taki załącznik podpisywałem przy podpisywaniu całej umowy kredytowej 2 lata temu. Jeśli kredyt masz dłużej, to pewnie dopiero teraz załatwiają temat. To jest na wypadek, gdyby WIBOR zlikwidowali bo są takie pomysły.
  • Odpowiedz
Witam mam pytanie, obecnie spłacam laptopa na raty, zostało mi 3000 do końca, na początku stycznia chcę spłacić go w całości, i kupić następnego na raty, umowa kończy mi się 9 lutego( o pracę) i na pewno będę miał przedłużoną, pierwszego laptopa wziąłem na 30 rat ale umowa kończyła mi się za rok w momencie brania, i tu pytanie czy w styczniu mogę mieć odmowe ? Czy lepiej poczekać do przedłużenia umowy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TEDMAJER: jeśli chcesz być 100% fair to poczekaj do przedłużenia umowy, bo jak wpiszesz we wniosku, że umowę masz do 9 lutego to 99% odmowa. Możesz też skłamać i wpisać że masz nową umowę. Jeśli rzadko bierzesz raty to nie będą Cię prześwietlać. Jeśli im się coś nie spodoba to wyślą maila żebyś dosłał odpowiednie dokumenty weryfikujące, wtedy najwyżej olejesz temat i poczekasz do lutego.
  • Odpowiedz
Trzeba przyznać że szykuje się gruba akcja z zakredytowanymi pod korek.
Standardowe kredo w Warszawie, to pewnie z 500k na 30 lat.
Zakładając że Wibor 6M w wrześniu wynosił 0,28%, a marża banku 2%, to rata była na poziomie ~1900 zł, czyli nie najgorzej jak za takie kredo.

Obecnie Wibor 6M równy jest 2,38%, czyli wzrost raty z ~1900 na ~2500, jak tylko nastąpi zmiana oprocentowania. A to dopiero początek. Realnie jest
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobra to teraz typujemy, ile razy wzrośnie rata? Dwa razy? Trzy razy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kredyt
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, nie chce śmiecić, ale wczoraj wrzuciłem zapowiedź mojego nowego profilu o nieruchomościach. Nie ukrywam lwia cześć to sprzedaż, ale prowadzę to w swój sposób. Od lat prowadzę sociale, mam gdzieś wyrobiona markę i liczbę wyświetleń na TikToku i kto mnie zna, ten wie jaki mam styl.
Chciałbym poruszać tematy związane z nieruchomościami i wszystkim wokół. Staram się temat rozwijać profesjonalnie, przygotowałem nawet okladki do każdego artykułu. Zaczynamy od kredytu.

Będzie mi
tojapaweu - Hej, nie chce śmiecić, ale wczoraj wrzuciłem zapowiedź mojego nowego prof...

źródło: comment_1638264708ZRDi9m0IvcUsQnbJPGwinV.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
Do Mirków mających kredyty hipoteczne ze zmiennym oprocentowaniem o wskaźnik WIBOR:
Macie jakieś pomysły, przemyślenia, co z waszymi kredytami? Po prostu siedzicie spokojnie we fotelu i patrzycie na wzrastające wskaźniki czy myślicie o tym, aby coś począć w tej sytuacji?
Ja zastanawiam się nad dwoma wariantami:
1.Stała nadpłata kapitału o pewną z góry założoną kwotę. Minus jest taki, że uważam jednocześnie, że warto mieć jednak jakiś bezpieczny pułap oszczędności i wszystkiego na opór nie pakować
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nawet się zaskoczyłem podwyżką kredytów.
Jak podpisywałem umowę miałem ratę równo 2000.
2 lata temu spadło jakoś do 1820, cały rok teraz było 1640 więc jak podnieśli stopy to spodziewałem się że wrócę tak na 2000 a tu 2100 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Współczuję osobom które brały jak ja miałem ratę 1640.
#kredyt #nieruchomosci
#kredythipoteczny
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrBeast: Jakbyś sprawdził że taki wibor 6M przed koronapaniką wynosił 1,79% a teraz wynosi 2,29% to nie byłoby w tym nic dziwnego. Miejmy nadzieję, że te osoby brały to pod uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
nie no ceny i tak będą rosły, dziwi mnie to że ludzie nie widzą tego że pensje urosły, ceny rosną a mieszkania miały by potanieć?


@MrBeast: ale was czeka zdziwienie xD przez najblizsze lata chyba będę tak kisnął, że przed końcem zmienie się w ogórek kiszony
  • Odpowiedz
  • 1
Kupował ktoś coś na raty w tej promocji media expert "3 raty gratis"?
Działa to tak jak zapowiadają czy przymuszają do wykupu ubezpieczeń i innych pierdół podnoszących cenę?
#zakupy #raty #kredyt #mediaexpert
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ders0n: rok temu kupiłem telefon w euro w ichniejszej promocji dwie raty gratis i faktycznie dwa pierwsze miesiące oni płacili, dodatkowo nie brałem żadnych ubezpieczeń chociaż namawiali ale nie był to obowiązek. Nie wiem jak jest w ME ale może posłuży Ci to jako punkt odniesienia. Wadą tej promocji jest ze trzeba rozłożyć raty na kilkadziesiąt więc relatywnie mało Ci dopłacą.
  • Odpowiedz
@Ders0n: Byle żebyś brał te raty przez internet. Popularną praktyką w ME (tu wiem z pierwszej ręki, w euro pewnie jest podobnie) jest zakręcenie klienta tak żeby nie zauważył że pracownik dobrał mu jakieś ubezpieczenia itp. A czasem też w sklepach pracownikom nie opłaca się dać rat 0% i wolą odmówić bo takie mają wytyczne od kierownictwa.
  • Odpowiedz