Dzwonił dziś do mnie doradca kredytowy z #openfinance z ofertą bezpłatnej konsultacji aktualnej umowy kredytu hipotecznego (bo mam se kredycik, który Open Finance pomógł mi ogarnąć). Zapewne będzie gadane, że można przenieść kredyt do innego banku. Jest to pewnie dobra strategia w momencie gdy stopy wyjebią ostro do góry. Ale czy to napewno dobry moment, by już teraz przenosić kredyt gdzieś indziej? Wydaje mi się, że rynek jeszcze nie zareagował
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SuperStefan: Opłacalność refinansowania nie zależy od wysokości stóp procentowych, ale od różnicy w parametrach cenowych nowej i aktualnej oferty. Jeśli różnica jest niewielka to prawdopodobnie nie będzie to opłacalne. Wynika to z kosztów wiążących się z refinansowaniem - wyceną nieruchomości, ubezpieczeniem pomostowym, a także ewentualną prowizją i produktami dodatkowymi, których koszt często jest skumulowany w początkowym okresie.

Analizując dane historyczne można zauważyć niższe marże w czasach, gdy WIBOR był wyższy.
  • Odpowiedz
@iredbox: Nie trudź się. Z perspektywy życia na garnuszku u matki oni tego nie zrozumieją. Ewentualnie usłyszysz ze już bańka pęknie za 2/3/5 miesięcy i kupią 100m2 za 150 tys w centrum Warszawy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_robotem123: niczego takiego nie powiedziałem. Uważam, zgodnie z oficjalnym nurtem, że przez parę miesięcy nie należy robić z nią nic, po czym d-----ć od razu stopami, najlepiej na maksa, po 4 razy
  • Odpowiedz
Mircy, i Mirabelcy finansowi, wg kalkulatora stop procentowych guma w majtach zacznie u mnie puszczać przy 12-13% stopach, od 16-17% zaczynam żreć gruz. Wiem, że to wróżenie z fusów, ale myślicie, że stopy mogą wystrzelić do 15-20%? Czy przy takiej wartości kredyt będzie moim ostatnim zmartwieniem, bo r---------i to całkowicie gospodarkę i porządek w kraju?
#inflacja #stopy #kredyt #stopyprocentowe #pytanie #gruz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
#kredyt
#bank
Można gdzieś zaciągnąć kredyt zero procent?
Chce nie duży ok. 3000 space go szybko. Zależy mi na zero procent czy jakoś tak
Jaki bank?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shajo a nawet se jakoś radzi. Mamy już ją 2 lata, przepalił się wyświetlacz, serwis przyjechał całkiem szybko i wymienił panel na nowy. Akurat dość dużo gotujemy, szyba jest gdzieniegdzie porysowana i jest w jednym czy 2 miejscach takie przepalenie od jakiegoś tłuszczu, którego już się nie da doczyścić. Jak się przyzwyczaisz do bezwładności cieplnej jak w płytach ceramicznych to ok. Jakoś nie narzekamy z żoną bo się przyzwyczailiśmy. No i
  • Odpowiedz
Jest tu ktoś obeznany w kredytach hipotecznych i jest w stanie doradzić? Nie chcę się w--------ć w bagno. Jestem zielony w tym temacie, a przydały by się 4 kąty. #kredythipoteczny #kredyt
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#bankowosc #kredyt #hipoteka #millenium

Jest jakiś sposób, by obejść wymóg transakcji bezgotówkowych kartą o wartości min. 500zł na miesiąc?

Dochód na koncie można wygenerować łatwo automatycznymi przelewami, ale nie wiem czy istnieje coś podobnego dla transakcji kartą?

Myślałem o zasilaniu kartą np. na cinkciarza (choć nie wiem czy będę mógł to zautomatyzować) , ale może istnieje coś prostszego?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i tak się powolutku żyje w Polsce pod rządami PiS ( ͡º ͜ʖ͡º)

Tutaj ceny benzyny w górę, tam energii elektrycznej, do sklepu strach wchodzić żeby zrobić zakupy bo taka inflacja, koszty usług rosną z dnia na dzień, za szkołę i przedszkole też trzeba płacić więcej, co chwila coraz to nowe podatki i daniny obciążające pracowników albo pracodawców - więc co trzeba zrobić? Podnieść stopy i
PanBulibu - No i tak się powolutku żyje w Polsce pod rządami PiS ( ͡º ͜ʖ͡º) 

Tutaj...

źródło: comment_1638791120talfg1egSjnsUK8Ooz3jEz.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DeoLawson: No nie wiem? Zaprzestanie produkcji pustego pieniądza, likwidację 13, 14 emerytur, likwidację 500plus i rozbuchanego socjalu, ulżenie przedsiębiorcom poprzez uproszczenie prawa podatkowego i zmniejszenie obciążeń fiskalnych - tak żeby opłacało się pracować i zarabiać wytwarzając "dobra" i towary, żeby ludziom opłacało się pracować a pracodawcy płacili za pracę pracownikom a nie państwu?

Ja p------e, dlaczego w tym kraju, 80 lat po wojnie wciąż faworyzuje się lenistwo a pracujących się
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Podniesione stopy procentowe służą właśnie ograniczeniu produkcji pustego pieniądza. Opodatkowanie przedsiębiorstw w Polsce jest bardzo niskie na tle Europy, a jednoosobowych działalności gospodarczych będących zakamfulowanymi etatami to już w ogóle skandalicznie niskie. 14 emerytury od przyszłego roku już nie będzie, nie mówiąc o tym że jest ona bardzo niskiej wartości.
  • Odpowiedz
@hadrian3: A skąd pomysł że przeszłość świadczy o przyszłości? Imo gospodarka nie wytrzyma takiego wiboru, nie mówię tu nawet o indywidualnych a o przedsiębiorstwach. Ponadto to nie jest politycznie wygodna decyzja żeby podwyższczać stopy. M.in. dlatego na świecie od wielu lat trwa trend spadających stóp.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@hadrian3: To wszystko zależy co zacznie robić FED. Jak oni podniosą do powiedzmy 2% to u nas mniej niż 6% napewbo nie będzie. Wygląda na to, że trend w spadających stopach się odwrócił i wzrosty lub wysokie poziomy mogą potrwać wiele lat.
  • Odpowiedz
Oj chyba wiosna dla kredyciarzy pod korek będzie czerwona. Przy tak delikatnej korekcie stop procentowych, proszę zwrócić uwagę jak zwiększyło się oprocentowanie kredytu ponad 10 proc w jednym w drugim 16% wzrost oprocentowania! A będzie tylko więcej. Oj chyba cześć społeczeństwa sobie zrobi detoks od uciech jak wakacje nowe auta czy ciuszki i ajfony.

Nawet szkoda ludzi, bo ich niewiedza bierze się z beznadziejnej edukacji i indoktrynacji banków jak jest super. Rząd
P.....y - Oj chyba wiosna dla kredyciarzy pod korek będzie czerwona. Przy tak delikat...

źródło: comment_1638613181QFYXOhCURuuLNHbuaMFYS3.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@artur-tyminski: Zależy co za to kupisz. Inflacja to jest "średnia" podwyżka cen wyliczana według wyselekcjonowanego koszyka. Moim zdaniem realna inflacja to już jest 10% albo więcej. A jak już ktoś stawiał dom to Inflacja to nawet 30% albo nawet więcej.
  • Odpowiedz