Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#allegro #bik #kredyt #pytaniedoeksperta #pozyczki

Aktywowałem allegro pay, poszły 2 zapytania do BIK.. od razu anulowałem to dziadostwo, nie byłem świadomy że lecą zapytania do bik i to dwa od razu. Pytanie - czy jeśli nie dokonałem żadnej transakcji a tylko aktywowałem konto (i już je wywaliłem), to ma to wpływ na zdolność kredytową? Ewentualnie czy coś mogę zrobić w BIK żeby ukryć te zapytania, coś zweryfikować etc?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a79436596226000a57a9a9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 8
@dawid110d a ja mogę powiedzieć od Siebie, że na zdolność to wpływu nie ma natomiast na ogólną decyzję jak najbardziej. Jeżeli na daną osobę są co chwilę jakieś odpytywania to jest to zauważalne i jest to znak dla banku, że coś może być nie tak skoro co chwilkę takie zapytania lecą.
@dawid110d Od doradców, jezeli w krótkim czasie wykonanych zostanie dużo zapytań do BIK to scoring może spaść. Wiadomo, ze jak się składa wniosek o kredyt to w kilku bankach się składa i nie jest to nic niezwykłego, że zapytań będzie 4/5 natomiast jeżeli w krótkim czasie będzie ich bardzo dużo to może to mieć wpływ ale nie chcę też wprowadzić nikogo w błąd, tak po prostu słyszałem.