#anonimowemirkowyznania
Mam wielkiego doła. Cały mój plan na życie polegający na kupnie działki i budowie domu legł w gruzach. Najpierw przez chrobe bliskiego, potem pandemie, ceny wywalone w kosmos i na rosnącym oprocentowaniu kredytów kończąc. Czy da się jeszcze coś tu ugrać? Ale po kolei (będzie długo).

Miałem trochę oszczędności w 2019 i wpadłem na pomysł aby, zamiast zakupu mieszkania, zainwestować w działkę z planem dalszej budowy.

Znalazłem kawałek terenu w
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dlaczego przy takich zarobkach wziąłeś kredyt na zakup działki?


@Kraciacho: a dlaczego odpisujesz na baity, zadajesz pytania o rzeczy ktore nie mialy miejsca. Jak ktos zarabia takie pienadze to sie na wykop peel nie pyta qwa o wszystko, a tu co drugi zarabia po 25kola i pyta jakie spodnie kupic albo ze 15k na miesiac mu nie starcza aby dom postawic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EkspertPKO: Składka ubezpieczenia wróciła tego samego dnia (dzisiaj) - parę minut po ściągnięciu kwoty potrzebnej do spłaty całości kredytu. Prowizja jeszcze nie :(
  • Odpowiedz
Czy jest jakiś bank który udzieli kredytu bądź limitu na karcie kredytowej (20k pln) osobie uzyskującej dochody tylko z prowadzenia #jdg ? Bez umowy o pracę, działalność prowadzona tylko od pół roku, niestety Alior i ING wymagają minimum roku, w tym jest problem.
#kredyt #pozyczki
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Hej Mirki z #kredythipoteczny #hipoteka #kredyt
Krótka ankieta w formie plusów/ komentarzy
Kto z Was ma kreskę ze stałą stopą, zbieram dane poglądowe dotyczące oprocentowania / daty przejścia lub udzielenia kredytu hipotecznego / nazwa banku. Zaczynam w pierwszym komentarzu.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mirki, gdzie znajdę PRYWATNE oferty abym mógł kupić mieszkanie w Warszawie?
Przecież agencje tak zawyżają ceny na tych otodomach i olxach za kawalerkę (15k-17k za metr kwadratowy!!!), że to się w pale nie mieści.
Często jak widzę 10k max 12k prywatne to znikają w moment.
I takie chciałbym również dla siebie.
Co i jak zrobić aby kupić takie mieszkanko?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zależy o jakich dzielnicach myślisz, kawalerki w fancy kamienicach na starym Mokotowie, albo Żoliborzu rzeczywiście kosztują 500k, ale spokojnie da się kupić 25m na np. Bródnie za 250-270k. Prestiżu tam mało, ale jest i tramwaj i metro i da się żyć.
  • Odpowiedz
Znalezisko - W jaki sposób kredyty zaciągane przez ekipę Gierka doprowadziły do kryzysu gospodarczego?

To nie mogło się udać. Nie przy tej ekipie, nie przy uważnym spojrzeniu breżniewowskiego Kremla, nie przy ideologicznych okowach, którymi spętana była pogrudniowa ekipa Edwarda Gierka i Piotra Jaroszewicza. Reforma gospodarcza wymaga odwagi, determinacji i przywództwa. Gierkowska ekipa nie miała żadnej z tych cech. Choć początek był nawet dość obiecujący.

W 1971 roku władze powołują Komisję Partyjno-Rządową ds. Unowocześnienia Funkcjonowania
jupjupjupek - Znalezisko - W jaki sposób kredyty zaciągane przez ekipę Gierka doprowa...

źródło: comment_1636288795T8sMq23dAZTTdspbgGY0g4.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zaplusuj ten komentarz jeśli interesujesz się historią i lubisz konkretne materiały (takie z rzetelną bibliografią i ciekawymi zdjęciami/filmikami). Z chęcią bym Cię zawołała do swoich znalezisk, gdybyś zechciał(a) zapisać się do mojej mirkolisty () #rozowaihistoria
  • Odpowiedz
Czy brał ktoś z waś coś na raty jako student? Mam stały "dochód" +- 3000pln miesięcznie. Tzn utrzymują mnie rodzice. Mam wpisać to jako zleceniówke? XD
Jestem pewien że będę w stanie to na luzie spłacić, raty rzędu +- 80-90zł miesięcznie. Po prostu bardziej mi się to opłaca wziąć w ratach 0% i jeszcze mam 3 raty gratis, do tego ta inflacja.
#raty #kredyt
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Management of expectations” albo po Polsku “Zarządzanie oczekiwaniami”. Nasze społeczeństwo żyje na kredycie bo chcę żyć ponad stan I nie chce zejść poniżej pewnego poziomu życia. Taka osoba chce czerpać owoce pracy na które jeszcze nie zapracowała i po prostu się kredytuje, co dotyczy głownie nieruchomości. Tanie kredyty, dawanie ludziom pieniędzy z powietrza powoduje, że ludzi nagle na wszystko stać, a potem ceny wszystkiego szybują w kosmos bo popyt przewyższa podaż. Ceny
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@torpedanakursie: zachowanie stadne. Wszyscy biorą kredyt/pożyczkę na lepsze życie, to i ja wezmę. Przecież nic złego nie może się stać skoro wszyscy biorą... Coraz więcej takich ludzi widzę wokół mnie. Kredyt na mieszkanie, pożyczka na samochód, telefon na raty i wakacje za pieniądze pożyczone od rodziców. Co może pójść źle?
  • Odpowiedz
#elektronika #kredyt #raty
Chciałem kupić sobie monitor. Generalnie mógłbym wydać ot tak bo to nie problem ale słyszałem, że czasem opłaca się wziąć coś na raty (chciałem kupić z rtv euro agd), mimo że są ratami 0%. Coś o zdolności kredytowej. Jestem w tym TOTALNIE zielony. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć na jakiej idei działają te raty 0%, co z tą zdolnością kredytową i ogólnie czy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki od banków na czym polega praca właściwie tzw. ds. monitoringu

- Monitorowanie terminowości spłat rat kapitału i odsetek w zakresie ekspozycji objętych monitoringiem przez Zespół.
- Prowadzenie niezależnego i terminowego monitoringu sytuacji ekonomiczno-finansowej ekspozycji normalnych
i pod obserwacją w zakresie i częstotliwością określoną w procedurach wewnętrznych Banku.
- Monitorowanie zabezpieczeń kredytów w zakresie określonym w procedurach wewnętrznych Banku, w tym: weryfikacja operatów szacunkowych, współpraca z Zespołem ds. administracji kredytów w zakresie AMRON i wewnętrznej
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tomaszku: ok, ale czy np. jest tutaj fizyczny kontakt z klientami..? bo może to nie być fajne.. dużo osób ma problemy z kredytami wiadomo, a za nie dużą kase nie chcę jeszcze mieć stresu w swojej miejscowości..

zależy mi na pracy na miejscu aby zająć się bardziej domem a nie jeździć min 100 km dziennie..

ps. jest jakaś funkcja do normalnej pracy w bankowości, gdzie bardziej się zajmować można kwestiami
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: Co do kontaktu, to już zależy od banku. Może być tak, że całość kontaktu z klientem jest po stronie doradców, a może tak, że jeżeli brakuje jakiś dokumentów, które klient powinien przesłać, to byłoby to po Twojej stronie. Przy czym raczej jest to kontakt telefoniczny.

Co do obrotu dokumentów... to już kompletnie zależy od banku. Im większy, tym większa szansa, że są takie stanowiska.
  • Odpowiedz
Pozytywne aspekty podniesienia stóp procentowych jeśli chodzi o obsługę kredytu. Pierwsze banki zaczynają obniżać marżę.

Marża banku, stanowiąca główny, stały koszt kredytu zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest wysokość stóp procentowych która wpływa na zyskowność banku oraz zainteresowanie kredytem przez konsumentów. Marżę kredytu w okresie ostatnich 3-5 lat oscylowały w granicach 2-2.5% i utrzymywał się trend wzrostowy. Teraz w końcu tendencja się odwraca co da możliwość refinansowania wielu kredytobiorcom. Mechanizm ten
droetker4 - Pozytywne aspekty podniesienia stóp procentowych jeśli chodzi o obsługę k...

źródło: comment_1636121172Nc7ciDBK30gjwe7qUtySr9.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@droetker4: czy ty właśnie napisałeś, że stała rata na poziomie RRSO 2.7 % przez 30 lat może być gorsze od kredytu że zmienna stopa procentową? Kredyty 2.7% to jest przecież za darmo xd jak mogłeś chlopie policzyć na przyszłe 25lat stope referencyjna na poziomie 0.1%!? Widziałeś kiedyś wykres stop procentowych na przestrzeni choćby 15 lat? Przecież to jest paranoja co ty piszesz. Albo jesteś bardzo ale to bardzo słaby w
artursyntadka - @droetker4: czy ty właśnie napisałeś, że stała rata na poziomie RRSO ...

źródło: comment_1636138705Yi9E1p6iO8vpfcuV8J9K8U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@little_muffin: no i o to chodzi w moim wpisie - wyjasnione zostalo, ale bzdura ktora napisalas nadal jest plusowana i wprowadza w blad tych ktorzy nie przeczytaja calosci, a pojda dalej klocic sie z rodzina albo wprowadzac w blad znajomych
  • Odpowiedz
@wypokk_: Powiem Ci z mojej perspektywy

Mieszkam tuż pod sama Kolonią, wynajmuje mieszkanie dwupokojowe w domu wielorodzinnym w bardzo spokojnym miejscu (osiedle domków) i płace ze wszystkim jakieś 600 euro na miesiąc. Gdybym chciał kupić podobne i w podobnej okolicy musiałbym wydać pewnie koło 300 tys Euro XD

No serio, jakbym miał kupować mieszkanie to napewno nie tutaj, bo to jest kompletne szaleństwo cenowe. Już jakieś 100km dalej wygląda to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@wypokk_: rynek wynajmu mają też bardziej ludzki i stabilny. Poza tym pewnie mentalność inna niż u nas jak zastaw się a postaw się. Znajoma chciała se wybudować całoroczny dom szkieletowy, to temat zdechł a w rodzinie awantura bo stary z wujkami jak to tak, że do to musi być murowany jak bunkier inaczej się nie nadaje.
  • Odpowiedz