O pierwszej w nocy dzwonił do mnie kierowca z Bolta, podczas gdy przejazd odbył się.. o godzinie 19. To jest jakiś nowy mało znany scam? Trzeba teraz na coś w związku z tym uważać? #bolt #kiciochpyta #pyta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy z #kredyt2procent #bk2 #kiciochpyta Jak najlepiej nadpłacać bekę po okresie w którym nie można/nie opłaca się nadpłacać. Od raty 121 odsetki to prawie 4x większa kwota niż kapitał. Ktoś robił już jakieś wyliczenia jak rozsądnie do tego podejść i robić nadpłaty bez dużego bólu jeśli chodzi o domowy budżet? Wiem że spokojnie mogę odkładać 1/2 k miesięcznie poza obowiązkową ratą aby spłacić to szybciej. Może
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jazdaniebieski2023: Nie masz pojęcia jaki będzie stosunek odsetek do kapitału za 10 lat. Nikt nie ma najmniejszego pojęcia na ten temat. Równie dobrze możesz pójść do wróżki. Sprawdź jakie będziesz miał saldo kapitału po tych 10 latach, od tego odejmij tyle ile zbierzesz oszczędności na spłatę przez te 10 lat i wynik to będzie tyle ile będziesz musiał spłacić w ciągu kolejnych 20. Ratę możesz obliczyć dowolnym kalkulatorem kredytowym. Najlepszy
  • Odpowiedz
Witam, właśnie przymierzam się do zakupu drugiego auta, pierwsze auto kupiłem na kompletnym wyje... i po niecałych 4 latach auto się rozpadło więc, do zakupu drugiego chciałbym się bardziej przygotować. Celuje w auto za ok 70k kupno używanej jednostki od dealera dokładnie w opcji Renualt RENEW wiek niecałe 9 lat. Co mogę sprawdzić oprócz takich podstaw jak.

Stan opon,
Stan tarcz i klocków,
Łączenia elementów blacharskich,
daty na szybach,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DarkZizi

Czy ktoś z was ma doświadczania kupowanie używanego auta od dealera?


Tak - trzeba sprawdzać dokładnie tak jak byś kupował w komisie pod radomiem od otyłego sprzedawcy z wąsem. Nie mówie że wszystkie auta tam taki są, ale pare razy miałem nieprzyjemne historie z używanymi autami sprzedawanymi przez aso.
  • Odpowiedz
Może ktoś się orientuje - myślałem o zakupie Dreame L20 Ultra natomiast jest dość słaba dostępność (jedynie w kolorze białym, co oczywiście nie jest dyskwalifikujące ale preferuję czarny) - i tak się zastanawiam czy ten model jest już zastąpiony jakimś innym i raczej nie należy się spodziewać zwiększonej dostępności? Co ewentualnie polecalibyście w cenie 3-3,5k co jest na podobnym poziomie jak L20 Ultra?

#robotsprzatajacy #agd #odkurzacz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepepanpatryk: bo czarne się po prostu mocno brudzi a jak masz jeszcze czarny połysk to krew cię będzie zalewać jak widać na tym każdy pyłek i odcisk palca. Biały tylko czasem ci się zbrudzi a czarny zawsze jest brudny.
  • Odpowiedz
Ostatnio mam problem ze zmywarką, która zaczęła się dziwnie zachowywać (3 lata ma). Włączając ją na noc powinna skończyć w nocy, a rano wstaje i nadal działa - tzn. świeci się lampka, ale nic nie robi.
Innym razem wpadła w jakiś loop pobierania i wypompowywania wody kilka razy, a za jakiś czas ruszyła dalej.
A jeszcze innym razem samoczynnie się włączyła i zaczęła (chyba) odpompowywać wodę - zmywarka stała pusta i ją
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokpok: ja bym zaczął od przeczyszczenia filtrów i czyszczenia zmywarki. Jak często to było robione? W instrukcji wszystko jasno napisane. Jeżeli to nic nie da, to fachowiec
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Szczerze to los Polski jest dla mnie obojętny. Możliwe że dlatego że nigdy nie byłem dalej niż 20km od miejsca zamieszkania. Inna sprawa że państwo Polskie tworzy piekło na Ziemi dla takich jak ja.
  • Odpowiedz