Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko149
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
b7kj
b7kj

b7kj

Dołączył 8 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4212
  • Znaleziska 528
  • Mikroblog 3684
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 16
vladi_putin
vladi_putin
wczoraj, 08:40:01
  • 1
Też tak macie że jak wam się skończy limit na ike i ikze to stajecie się chitrzy po trzeba płacić podatek od zysku?
Ja tak mam od stycznia. Chciałbym żeby limit na ike wynosił 100k
#gielda
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj wczoraj, 10:57:08 via Android
  • 0
@thepjoter: jak aktywnie obracasz akcjami w ramach IKE lub masz spółki które płacą dywidendy - nie płacisz belki od tego co zarobisz na IKE. Belkę zapłacisz dopiero w momencie likwidacji IKE.

Innymi słowy - robisz 10k zysku i masz 10k do dalszego obrotu. Na normalnym koncie musiałbyś odprowadzić 1900 zł do skarbówki. Na IKE za te 1900 zł kupujesz kolejne akcje.
  • Odpowiedz
perfumowyswir
perfumowyswir
09.06.2026, 09:19:22
  • 7
#gielda

Ponoć w iOS 27 nadal nie będzie polskiej Siri, co za g---o firma to #apple
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 09.06.2026, 11:09:29 via Android
  • 0
@perfumowyswir: ja team #android od czasów telefonu G1, jabłko miałem w rękach bardzo krótko. Z dotychczasowych telefonów z androidem najlepiej śmiga mi się na Pixelu 7 Pro. Pixele nie są top of the top jeśli chodzi o bebechy ale sama płynność systemu i integracja z resztą usług jest miodzio.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 09.06.2026, 15:57:37 via Wykop
  • 0
@perfumowyswir: wg DxOMark aparat w Pixelu 10XL jest nieznacznie gorszy od jabłka 17 Pro, ale testy testami, subiektywny odbiór to subiektywny odbiór. Dla mnie aparat nie był aż taki istotny, aczkolwiek IMO w dobrych warunkach oświetleniowych mój 7Pro nadal potrafi zaskoczyć.

Jeśli chodzi o optymalizację działania systemu to IMO czysty Android na Pixelach wygrywa z innymi flagowcami + długie (jak na androida) gwarantowane wsparcie. Ja lubię integrację pomiędzy telefonem a
  • Odpowiedz
Qurvinox
Qurvinox
08.06.2026, 04:17:05
  • 61
2 litry wody dziennie
Koniec z ekranami telefonu, monitorów, telewizora od 21:00
Kładzenie się spać między 21:30 a 22:30
Pobudka 5:30
Zero słodyczy
Planowanie dnia następnego
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 08.06.2026, 05:16:08 via Android
  • 3
@Qurvinox: byle nie wszystko na raz, bo rzucisz to po tygodniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gilgamesz69
Gilgamesz69
Gilgamesz69
05.06.2026, 10:13:42
  • 8
#gielda ale pzu to jest śmieciuch. Kupiłem w tamtym roku po dywidendzie. Urosło zawrotne 3%. Czemu mnie tak ciemiezysz
Gilgamesz69 - #gielda ale pzu to jest śmieciuch. Kupiłem w tamtym roku po dywidendzie...

źródło: 1000017864

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 05.06.2026, 12:18:04 via Android
  • 0
@ProfesorP1ZDAN: nie no, po powodzi w 2024 można było PZU dorwać poniżej 40 zł, szło zrobić te 60% + dywidendy.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 03.06.2026, 08:59:43
  • 0
Biorę po 100 zł i słucham szanowne grono inwestorów:

Wisi mi na IKZE 100 akcji PZU z zyskiem 38%, ale coś to się kręci jak g---o w przeręblu, dywidenda ze 100 akcji też nie robi wrażenia.

Korci mnie pchnąć to w cholerę i wejść w CDPR póki promocja albo ETF na semisy. Co myślicie?

#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj
Autor
03.06.2026, 09:15:14 via Android
  • 0
@Przegrywultimate: to zakupy w ramach IKZE, więc kasa nie do wyciągnięcia

@pepedros mam już niby 20% bo trzymam akcje ponad dwa lata, ale OC na moje autko nie jest specjalnie drogie + jak się uwzględni oferty innych ubezpieczycieli to zysk ze zniżki wychodzi śmieszny, chaty aktualnie nie ubezpieczam bo sprzedałem a z dywidendy też nie ma kokosów przy takiej ilości akcji.

@RunningMan chyba tak zrobię, przy obecnej cenie
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
03.06.2026, 09:20:55 via Android
  • 0
@Bpnn: mam IUSQ, JEDI i ETFBM40TR w portfelu, to jest trzon który dokupuję i którego nie ruszam długofalowo.
  • Odpowiedz
sos_sojowy_jasny
sos_sojowy_jasny
29.05.2026, 14:29:18
  • 1
#gielda

W co pakować 1.3k miesięcznie? sp500 wcześniej. Po roku wypłaciłem +12%, bardziej opłacalo się kredyt spłacić. Ale coś może agresywniejszego? 10-15 lat perspektywa.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 29.05.2026, 16:35:38 via Android
  • 0
@sos_sojowy_jasny: 12% w rok i bardziej opłacało Ci się nadpłacić kredyt? To co Ty miałeś za lichwę na prawie 10%?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 30.05.2026, 10:16:14 via Wykop
  • 0
@sos_sojowy_jasny: refinans do innego banku na okolice 8% i nawet z 12% rdr na SP500 będziesz do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kinda
Kinda
26.05.2026, 04:40:24
  • 143
Kurde wszystko można tym domestosem. Chcesz czysty kibel? Proszę bardzo. Namalować tygrysa na koszulce? Jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba się wkręciłem lekko w to malowanie na ubraniach więc teraz pytanko. Mirki z #modameska gdzie polecacie kupować czyste czarne koszulki żeby były porządne jakościowo i przyzwoite cenowo?
Kinda - Kurde wszystko można tym domestosem. Chcesz czysty kibel? Proszę bardzo. Nama...

źródło: 1000043770

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 26.05.2026, 05:10:58 via Android
  • 58
@Kinda: allegro -> JHK TSRA 190. Często poniżej 20 zł sztuka a zjada jakością większość tego co jest w sklepach. Po roku intensywnego użytkowania ledwo widać ślady użytkowania.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 26.05.2026, 07:53:21 via Android
  • 2
@maiakicklighter: może trafiłeś jakiś kiepski rzut, mówimy o koszulkach po 15-20 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam z 10 sztuk czarnych od dwóch różnych sprzedawców, prane przynajmniej raz w tygodniu i nie mam się do czego przyczepić. W najstarszych (12 mcy) kolor nie jest już tak intensywny ale znowu - to koszulki po 20 zł.

Co do kroju się nie wypowiem bo to indywidualna sprawa,
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 26.05.2026, 12:50:46 via Android
  • 0
@Darknes17: podejrzewam że te w sieciówkach po 100 zł na metce w hurcie kosztują niewiele więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 22.05.2026, 08:01:31
  • 49
Z takich giełdowych osiągnięć to udało mi się ustrzelić jednocześnie górkę i dołek na Ubisofcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda #ubisoft
b7kj - Z takich giełdowych osiągnięć to udało mi się ustrzelić jednocześnie górkę i d...

źródło: 1000043863

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj
Autor
22.05.2026, 08:05:15 via Android
  • 0
@ja_tu_tylko_na_moment: no dobra, *tegoroczną górkę
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
22.05.2026, 08:14:12 via Android
  • 1
@Average-CottonWorld-Enjoyer: jest trochę lepiej niż średnio, bo wczoraj wleciały dwa pakiety po 200 akcji.
  • Odpowiedz
luke-mat
luke-mat
luke-mat
12.05.2026, 10:18:21
  • 17
Będą jaja, jeśli 1/3 PiS zagłosuje przeciw projektowi zakazu krypto. To musiał wymyślić jakiś polityczny STRATEG najwyższego sortu:
1. To będzie i -5% w sondażach.
2. Trochę zasili Mentzena
3. Trochę przejdzie do Tuska
Jakby ktoś myślał, że to jest jakiś margines, otóż nie. 10 mln Polaków próbowało kryptowalut raz w życiu. Aktywnie krypto posiada 2 mln Polaków.
W krypto aktywach Polaków jest ulokowanych około 40 miliardów złotych.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 12.05.2026, 11:57:01 via Android
  • 1
@Paradajek: gdyby mieli jaja to dokładnie tak powinni zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°) z chęcią pooglądałbym taki cyrk.
  • Odpowiedz
bar125
bar125
24.04.2026, 06:06:31
  • 39
Nie wrzucajcie już tych screenów z Intelem i AMD


#gielda
bar125 - Nie wrzucajcie już tych screenów z Intelem i AMD
SPOILER
#gielda

źródło: dcf8ff66b0475f8b8f3e8ee29396d42b8b5ffdb3929ba228c3276a00164378f3

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 24.04.2026, 07:37:01 via Android
  • 2
@cytr0netx99: mi zabrakło kilku centów do zrealizowania zakupu na Intelu, a potem wystrzelił na 40$ po jakimś tam tweecie Trumpa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
daretti877
daretti877
22.04.2026, 15:47:26
  • 33
#gielda udało sie komuś z kapitału 20 000 zl dojść na giełdzie do jakis sensownych kwot i wyjść z biedy? Jestem podłamany brakiem efektu skali i klepaniem biedy
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 22.04.2026, 17:10:58 via Android
  • 0
@daretti877: ja po potężnej wojnie z ojcem przejąłem giełdowy kapitał rodziców - z 67k zrobiłem 33k zaksięgowanego zysku w 12 miesięcy.

Miałem dużo spółek z których wysypałem się za szybko - Orlen 1000 akcji po średniej 51, LUNR po 8 dolców, AMD po 117 dolców ( ͡° ʖ̯ ͡°) d--a piecze okrutnie bo na każdej z tych spółek byłoby 2-3x zwrot, ale 50% zwrotu rdr też
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 22.04.2026, 17:36:52 via Android
  • 1
@daretti877: bo zaczął traktować giełdę jak kasyno, pakował kasę w spółki bez żadnego researchu i topił na tym kasę (np. Rafako w trakcie ubiegłorocznej pompy - 99% straty ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ja nie musiałem wchodzić na notowania żeby stwierdzić czy jest hossa czy bessa, wystarczyło popatrzeć na humor ojczulka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jego ruchy ocierały się o uzależnienie, nie chciał
  • Odpowiedz
ossprime
ossprime
17.04.2026, 08:50:54
  • 2
Ładnie ubiśmieć ciągnie. Przy przekroczeniu 5 zapinam stop lossa.

#gielda
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 17.04.2026, 09:03:11 via Android
  • 1
@ossprime: ciągnie bo sprzedałem, z nadzieją na kolejne kółko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 14.04.2026, 18:36:46
  • 1
Panie i Panowie inwestorzy

PIT z XTB rozjeżdża mi się z moim arkuszem zysków/strat i tym co pokazuje aplikacja.

Zysk w apce i moim excelu - 22190,93 zł + 852,05 zł ( 235,40 USD * kurs średni z tabel NBP z dnia poprzedzającego sprzedaż - 3,6188 zł, 15.09.2025) = 23042,43 zł

Zysk
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj
Autor
14.04.2026, 18:44:09 via Wykop
  • 0
@cojaturobiedokunedzy: Jedyne dywidendy miałem z UNH (30% bo nie wypełniłem formularza) i Rainbow - podatki pobrane prawidłowo przy każdej pozycji.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
14.04.2026, 20:23:36 via Wykop
  • 0
@cojaturobiedokunedzy @vladi_putin @Asceus: arkusz działa tak jak powinien działać, tylko ja popełniłem błąd w założeniach; dokopałem się do wątku na Reddicie i sprawa jest wyjaśniona - na koncie walutowym do obliczania zysku nie liczy się po jakim kursie zostały wymienione złotówki na walutę, tylko kurs waluty z dnia zakupu akcji i kurs waluty z dnia sprzedaży akcji.

Przy liczeniu zysku brałem pod uwagę kurs po jakim wymieniłem złotówki
  • Odpowiedz
littlebuzz
littlebuzz
09.04.2026, 04:07:55
  • 4
Fajne 2 odciniki, mamy już zakres fabuły sezonu,


#theboys
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 09.04.2026, 05:42:24 via Android
  • 4
@littlebuzz: a Soldier Boy to nie zestarzał się przez to że był w lodówce? Karmazynowa Księżniczka czy jak jej tam się zestarzała.
  • Odpowiedz
Peklowanie24h
Peklowanie24h
02.04.2026, 05:27:32
  • 12
#antynatalizm
Ludzie rzekomo tak bardzo pokochali swoje życie, że nie myślenie i zobojętnienie jest najbardziej pożądaną cechą xd super partia k---o xdddd
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 02.04.2026, 06:51:15 via Android
  • 5
@m_ney: to powiedz jaki sens ma Twoje istnienie w skali większej niż Ty i Twoje najbliższe otoczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 29.03.2026, 13:20:51
  • 0
Jakie macie rozbieżności w pomiarze spalonych kcal zegarek vs licznik?

Latam z zestawem BCS100s + czujnik tętna napiersiowy i zegarek Garmin Venu3. O ile średnie tętno, dystans i prędkość są bardzo zbliżone na obu urządzeniach, tak spalone kcal rozjeżdżają się niemal o 50%.

Wczoraj machnąłem trasę 80 km, średnia prędkość 23 kmph, średnie tętno 148 bpm, spalone kcal: zegarek 1800 kcal, licznik - niemal 2700. Internetowe kalkulatory też wypluwają wyniki grubo ponad
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj
Autor
29.03.2026, 14:19:09 via Android
  • 0
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: licznik i czujnik kosztowały <200 zł u majfrenda a zegarek to używka do codziennego użytku, więc z tymi drogimi rzeczami to bym nie przesadzał

@Poemat jestem świadomy że to byłoby najdokładniejsze rozwiązanie, ale nie jestem prosem i nie trenuję wyczynowo żeby pakować kolejne tysiące w osprzęt do pomiaru mocy. Gubię bebzon przed wakacjami, trzymam deficyt i na czymś +/- muszę się opierać. Zastanawia mnie tylko skąd bierze się
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
29.03.2026, 15:44:18 via Android
  • 0
@Poemat: 800...? Korcisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pasta_alla_carbonara aż tak mi nie zależy, będę brał pod uwagę odczyt z zegarka, najwyżej szybciej schudnę.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
30.03.2026, 06:03:25 via Android
  • 0
@cult_of_luna:

w zależności od roweru, terenu, Twojej wagi - takie 23kmh przez 4h to może być średnio 100W, a może być 150


Nie no, to jest oczywiste. Nie porównuję dwóch zupełnie różnych tras o tym samym dystansie, tylko odczyt z dwóch urządzeń na tej samej trasie. Plus tętno też jest jako takim wyznacznikiem wysiłku, a w moim przypadku 148bpm to jest granica 3 i 4 strefy tętna, więc TEORETYCZNIE dość intensywny
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
30.03.2026, 11:44:14 via Android
  • 0
@cult_of_luna: trochę nie chce mi się wierzyć że wysokość tętna podczas wysiłku nie ma wpływu na ilość spalonych kalorii, bo to troche nielogiczne, ale nie jestem szpekolem od fitnesu i jak tak to muszę poczytać coś w tym temacie.

Tak czy tak, dla dokładniejszego pomiaru trzebaby zainwestować w pomiar mocy, a do liczenia deficytu kcal przyjmować niższą wartość.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
30.03.2026, 22:49:18 via Android
  • 0
@cult_of_luna: nie no, fizyki tłumaczyć mi nie trzeba, wiem czym są waty, dżule etc.

Jednak nadal nie przekonuje mnie brak związku tętna ze spalonymi kaloriami. Przecież wzrost tętna to reakcja organizmu na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne a.k.a pracę mięśni. Przyspieszony oddech i szybsze bicie serca ma za zadanie zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na tlen, potrzebny do tlenowego oddychania komórkowego.

Jasne że w przypadku dwóch osób, o identycznej wadze, jadących tym samym sprzętem w
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
31.03.2026, 22:09:00 via Wykop
  • 0
@cult_of_luna:

bo podane 148 nie ma w niczym zaczepienia


No ma - 148 BPM to średnio intensywny wysiłek fizyczny, nieważne czy mówimy o amatorze, czy zawodowcu. Różnica w tym że amatorowi 150 BPM stuknie jadąc 25 km/h, a zawodowcowi przy powiedzmy 35 km/h na tej samej trasie, tym samym rowerem, ważąc tyle
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj
Autor
01.04.2026, 12:34:37 via Android
  • 0
@cult_of_luna:

Pierwsze zdanie i totalnie nieprawda.


Co jest nieprawdą wg Ciebie? Tętno 148 u zdrowej osoby oznacza że organizm jest albo był przed chwilą w stanie wmożonego wysiłku - koniec kropka. Wyższe tętno to jeszcze większy wysiłek, przecież to jest prosta jak drut zależność. Jak masz tętno 148 nie robiąc nic to najlepiej bardzo szybko udać się do kardiologa, bo na 99% masz problemy z sercem.
Strefy tętna to jest
  • Odpowiedz
smieszek321
smieszek321
smieszek321
31.03.2026, 12:46:18
  • 21
Podsumowanie Q1 2026 - Prawie 88k PLN zrealizowanego zysku, kółeczka na UBI i przesiadka w SaaS-y.

Siema giełdowe świry. Kwartał dobiegł końca, więc robię przegląd kuwety i zliczam pitos. Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami z kwartału.
Dużo pozycji zamkniętych, portfel mocno przewietrzony z boomer-stocków, a gotówka zaparkowana pod nowe rozdanie (głównie tech w USA).

Dla fetyszystów cyferek, rozbijam zamknięte pozycje na atomy. Lecimy po kolei:
smieszek321 - Podsumowanie Q1 2026 - Prawie 88k PLN zrealizowanego zysku, kółeczka na...

źródło: canvas

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 31.03.2026, 22:29:37 via Android
  • 0
@smieszek321: nieźle, gratulacje. U mnie procentowo kwartał jakieś +12% zaksięgowanego zysku, kwotowo okolice 9k.

Wiadomo, analiza wsteczna zawsze skuteczna, ale trochę mam ból d--y że nie opchnąłem CDPR i nie zainkasowałem szybkich 20% zysku. No i wiedząc co się święci mogłem więcej wolnej kasy zostawić na wyprzedaże w Ameryce.

Obecnie w portfelu CDPR - największa pozycja, i Ubisoft, Synektik, Rainbow mniej więcej taki sam kapitał. Do tego jakaś drobnica na
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 01.04.2026, 08:47:15 via Android
  • 1
@smieszek321: dlatego napisałem - analiza wsteczna zawsze skuteczna ( ͡° ͜ʖ ͡°) docelowo jednak liczę na sukces W4 i powrót kursu w okolice peaku przed premierą CP2077, z taką myślą ładowałem CDPR do wora.

Ze realizowanego do tej pory zysku jestem bardzo zadowolony, 12% w skali roku przebija lokaty i obligacje, więc plan minimum na ten rok zrealizowany w pierwszym kwartale.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 23.03.2026, 14:25:15
  • 35
Nie ma przypadków, są tylko znaki. POMPA.

#gielda
b7kj - Nie ma przypadków, są tylko znaki. POMPA. 

#gielda

źródło: 1000042681

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

omicronns
omicronns
23.03.2026, 14:32:10 via Wykop
  • 0
@b7kj:
omicronns - @b7kj:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Warcomx
Warcomx
Warcomx
05.03.2026, 08:32:09
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 05.03.2026, 10:16:09 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
04.03.2026, 10:15:59
  • 22
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

b7kj
b7kj
b7kj 04.03.2026, 11:15:28 via Android
  • 3
@karollq: https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/msz-apeluje-do-biur-podrozy-nie-wysylajcie-tam-ludzi-sytuacja-jest-powazna

"Rzecznik resortu ostrzega przed paraliżem ruchu lotniczego w całym regionie, co może uderzyć także w turystów planujących przesiadki w drodze do Azji."

Artykuł z 19 lutego. Dziękuję, dobranoc.
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 04.03.2026, 12:20:48 via Android
  • 2
@karollq: 14 stycznia, konto MSZ na X może być?

Jak to jest że ja, osoba nie planująca wyjazdu w rejon Bliskiego Wschodu czy Azji, od dawna słyszę i widzę w różnych mediach - radio, telewizja, Facebook, Twitter - komunikaty o zagrożeniu w regionie, możliwych utrudnieniach w komunikacji lotniczej w razie wzrostu napięć, a ci RACJONALNIE MYŚLĄCY podróżnicy robią teraz pikachuface.jpg bo w regionie realnie zagrożonym wojną wybuchła wojna? XD Pod
b7kj - @karollq: 14 stycznia, konto MSZ na X może być? 

Jak to jest że ja, osoba nie...

źródło: 1000042113

Pobierz
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 04.03.2026, 13:28:53 via Android
  • 1
@karollq: tak tak, do 28.02 ZEA nie znajdowały się na Bliskim Wschodzie, nie "graniczyły" z Iranem, nie znajdowały się tam amerykańskie bazy wojskowe, Dubaj nie był potężnym hubem lotniczym i absolutnie nie dało się przewidzieć że w razie wybuchu konfliktu z Iranem ruch lotniczy w tym rejonie będzie w czarnej dupie a wszystkie amerykańskie bazy wojskowe staną się potencjalnymi celami ataków.

"Chlip chlip, ministerstwo nie napisało na OFICJALNEJ stronie żeby
  • Odpowiedz
b7kj
b7kj
b7kj 04.03.2026, 18:36:22 via Wykop
  • 0
@karollq:

do ludzi, którzy polecieli na Cypr też masz pretensję, że polecieli w miejsce działań zbrojnych?


Jeśli ktoś po poniedziałkowym ataku na brytyjską bazę i związane z tym czasowe zamknięcie ruchu lotniczego nie wsiadł w pierwszy możliwy samolot do Polski lub nadal planuje podróż tam bo mu wakajki przepadną to tak - niech się wali i nie płacze o ewakuację jeśli stanie się coś poważniejszego i ruch lotniczy zostanie zamknięty
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.03.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 27.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.02.2019

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 20.10.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking