Też tak macie że jak wam się skończy limit na ike i ikze to stajecie się chitrzy po trzeba płacić podatek od zysku? Ja tak mam od stycznia. Chciałbym żeby limit na ike wynosił 100k #gielda
@thepjoter: jak aktywnie obracasz akcjami w ramach IKE lub masz spółki które płacą dywidendy - nie płacisz belki od tego co zarobisz na IKE. Belkę zapłacisz dopiero w momencie likwidacji IKE.
Innymi słowy - robisz 10k zysku i masz 10k do dalszego obrotu. Na normalnym koncie musiałbyś odprowadzić 1900 zł do skarbówki. Na IKE za te 1900 zł kupujesz kolejne akcje.
@perfumowyswir: ja team #android od czasów telefonu G1, jabłko miałem w rękach bardzo krótko. Z dotychczasowych telefonów z androidem najlepiej śmiga mi się na Pixelu 7 Pro. Pixele nie są top of the top jeśli chodzi o bebechy ale sama płynność systemu i integracja z resztą usług jest miodzio.
@perfumowyswir: wg DxOMark aparat w Pixelu 10XL jest nieznacznie gorszy od jabłka 17 Pro, ale testy testami, subiektywny odbiór to subiektywny odbiór. Dla mnie aparat nie był aż taki istotny, aczkolwiek IMO w dobrych warunkach oświetleniowych mój 7Pro nadal potrafi zaskoczyć.
Jeśli chodzi o optymalizację działania systemu to IMO czysty Android na Pixelach wygrywa z innymi flagowcami + długie (jak na androida) gwarantowane wsparcie. Ja lubię integrację pomiędzy telefonem a
2 litry wody dziennie Koniec z ekranami telefonu, monitorów, telewizora od 21:00 Kładzenie się spać między 21:30 a 22:30 Pobudka 5:30 Zero słodyczy Planowanie dnia następnego
@Przegrywultimate: to zakupy w ramach IKZE, więc kasa nie do wyciągnięcia
@pepedros mam już niby 20% bo trzymam akcje ponad dwa lata, ale OC na moje autko nie jest specjalnie drogie + jak się uwzględni oferty innych ubezpieczycieli to zysk ze zniżki wychodzi śmieszny, chaty aktualnie nie ubezpieczam bo sprzedałem a z dywidendy też nie ma kokosów przy takiej ilości akcji.
W co pakować 1.3k miesięcznie? sp500 wcześniej. Po roku wypłaciłem +12%, bardziej opłacalo się kredyt spłacić. Ale coś może agresywniejszego? 10-15 lat perspektywa.
Kurde wszystko można tym domestosem. Chcesz czysty kibel? Proszę bardzo. Namalować tygrysa na koszulce? Jeszcze jak ( ͡°͜ʖ͡°)
Chyba się wkręciłem lekko w to malowanie na ubraniach więc teraz pytanko. Mirki z #modameska gdzie polecacie kupować czyste czarne koszulki żeby były porządne jakościowo i przyzwoite cenowo?
@Kinda: allegro -> JHK TSRA 190. Często poniżej 20 zł sztuka a zjada jakością większość tego co jest w sklepach. Po roku intensywnego użytkowania ledwo widać ślady użytkowania.
@maiakicklighter: może trafiłeś jakiś kiepski rzut, mówimy o koszulkach po 15-20 zł ( ͡°͜ʖ͡°) Ja mam z 10 sztuk czarnych od dwóch różnych sprzedawców, prane przynajmniej raz w tygodniu i nie mam się do czego przyczepić. W najstarszych (12 mcy) kolor nie jest już tak intensywny ale znowu - to koszulki po 20 zł.
Co do kroju się nie wypowiem bo to indywidualna sprawa,
Będą jaja, jeśli 1/3 PiS zagłosuje przeciw projektowi zakazu krypto. To musiał wymyślić jakiś polityczny STRATEG najwyższego sortu: 1. To będzie i -5% w sondażach. 2. Trochę zasili Mentzena 3. Trochę przejdzie do Tuska Jakby ktoś myślał, że to jest jakiś margines, otóż nie. 10 mln Polaków próbowało kryptowalut raz w życiu. Aktywnie krypto posiada 2 mln Polaków. W krypto aktywach Polaków jest ulokowanych około 40 miliardów złotych.
#gielda udało sie komuś z kapitału 20 000 zl dojść na giełdzie do jakis sensownych kwot i wyjść z biedy? Jestem podłamany brakiem efektu skali i klepaniem biedy
@daretti877: ja po potężnej wojnie z ojcem przejąłem giełdowy kapitał rodziców - z 67k zrobiłem 33k zaksięgowanego zysku w 12 miesięcy.
Miałem dużo spółek z których wysypałem się za szybko - Orlen 1000 akcji po średniej 51, LUNR po 8 dolców, AMD po 117 dolców ( ͡°ʖ̯͡°) d--a piecze okrutnie bo na każdej z tych spółek byłoby 2-3x zwrot, ale 50% zwrotu rdr też
@daretti877: bo zaczął traktować giełdę jak kasyno, pakował kasę w spółki bez żadnego researchu i topił na tym kasę (np. Rafako w trakcie ubiegłorocznej pompy - 99% straty ( ͡°͜ʖ͡°)) ja nie musiałem wchodzić na notowania żeby stwierdzić czy jest hossa czy bessa, wystarczyło popatrzeć na humor ojczulka ( ͡°͜ʖ͡°)
Jego ruchy ocierały się o uzależnienie, nie chciał
@cojaturobiedokunedzy @vladi_putin @Asceus: arkusz działa tak jak powinien działać, tylko ja popełniłem błąd w założeniach; dokopałem się do wątku na Reddicie i sprawa jest wyjaśniona - na koncie walutowym do obliczania zysku nie liczy się po jakim kursie zostały wymienione złotówki na walutę, tylko kurs waluty z dnia zakupu akcji i kurs waluty z dnia sprzedaży akcji.
Przy liczeniu zysku brałem pod uwagę kurs po jakim wymieniłem złotówki
#antynatalizm Ludzie rzekomo tak bardzo pokochali swoje życie, że nie myślenie i zobojętnienie jest najbardziej pożądaną cechą xd super partia k---o xdddd
Jakie macie rozbieżności w pomiarze spalonych kcal zegarek vs licznik?
Latam z zestawem BCS100s + czujnik tętna napiersiowy i zegarek Garmin Venu3. O ile średnie tętno, dystans i prędkość są bardzo zbliżone na obu urządzeniach, tak spalone kcal rozjeżdżają się niemal o 50%.
Wczoraj machnąłem trasę 80 km, średnia prędkość 23 kmph, średnie tętno 148 bpm, spalone kcal: zegarek 1800 kcal, licznik - niemal 2700. Internetowe kalkulatory też wypluwają wyniki grubo ponad
@WentylatorDoRozrzucaniaLuznychMysli: licznik i czujnik kosztowały <200 zł u majfrenda a zegarek to używka do codziennego użytku, więc z tymi drogimi rzeczami to bym nie przesadzał
@Poemat jestem świadomy że to byłoby najdokładniejsze rozwiązanie, ale nie jestem prosem i nie trenuję wyczynowo żeby pakować kolejne tysiące w osprzęt do pomiaru mocy. Gubię bebzon przed wakacjami, trzymam deficyt i na czymś +/- muszę się opierać. Zastanawia mnie tylko skąd bierze się
w zależności od roweru, terenu, Twojej wagi - takie 23kmh przez 4h to może być średnio 100W, a może być 150
Nie no, to jest oczywiste. Nie porównuję dwóch zupełnie różnych tras o tym samym dystansie, tylko odczyt z dwóch urządzeń na tej samej trasie. Plus tętno też jest jako takim wyznacznikiem wysiłku, a w moim przypadku 148bpm to jest granica 3 i 4 strefy tętna, więc TEORETYCZNIE dość intensywny
@cult_of_luna: trochę nie chce mi się wierzyć że wysokość tętna podczas wysiłku nie ma wpływu na ilość spalonych kalorii, bo to troche nielogiczne, ale nie jestem szpekolem od fitnesu i jak tak to muszę poczytać coś w tym temacie.
Tak czy tak, dla dokładniejszego pomiaru trzebaby zainwestować w pomiar mocy, a do liczenia deficytu kcal przyjmować niższą wartość.
@cult_of_luna: nie no, fizyki tłumaczyć mi nie trzeba, wiem czym są waty, dżule etc.
Jednak nadal nie przekonuje mnie brak związku tętna ze spalonymi kaloriami. Przecież wzrost tętna to reakcja organizmu na zwiększone zapotrzebowanie energetyczne a.k.a pracę mięśni. Przyspieszony oddech i szybsze bicie serca ma za zadanie zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na tlen, potrzebny do tlenowego oddychania komórkowego.
Jasne że w przypadku dwóch osób, o identycznej wadze, jadących tym samym sprzętem w
No ma - 148 BPM to średnio intensywny wysiłek fizyczny, nieważne czy mówimy o amatorze, czy zawodowcu. Różnica w tym że amatorowi 150 BPM stuknie jadąc 25 km/h, a zawodowcowi przy powiedzmy 35 km/h na tej samej trasie, tym samym rowerem, ważąc tyle
Co jest nieprawdą wg Ciebie? Tętno 148 u zdrowej osoby oznacza że organizm jest albo był przed chwilą w stanie wmożonego wysiłku - koniec kropka. Wyższe tętno to jeszcze większy wysiłek, przecież to jest prosta jak drut zależność. Jak masz tętno 148 nie robiąc nic to najlepiej bardzo szybko udać się do kardiologa, bo na 99% masz problemy z sercem. Strefy tętna to jest
Podsumowanie Q1 2026 - Prawie 88k PLN zrealizowanego zysku, kółeczka na UBI i przesiadka w SaaS-y.
Siema giełdowe świry. Kwartał dobiegł końca, więc robię przegląd kuwety i zliczam pitos. Zachęcam do dzielenia się swoimi przemyśleniami z kwartału. Dużo pozycji zamkniętych, portfel mocno przewietrzony z boomer-stocków, a gotówka zaparkowana pod nowe rozdanie (głównie tech w USA).
Dla fetyszystów cyferek, rozbijam zamknięte pozycje na atomy. Lecimy po kolei:
Wiadomo, analiza wsteczna zawsze skuteczna, ale trochę mam ból d--y że nie opchnąłem CDPR i nie zainkasowałem szybkich 20% zysku. No i wiedząc co się święci mogłem więcej wolnej kasy zostawić na wyprzedaże w Ameryce.
Obecnie w portfelu CDPR - największa pozycja, i Ubisoft, Synektik, Rainbow mniej więcej taki sam kapitał. Do tego jakaś drobnica na
@smieszek321: dlatego napisałem - analiza wsteczna zawsze skuteczna ( ͡°͜ʖ͡°) docelowo jednak liczę na sukces W4 i powrót kursu w okolice peaku przed premierą CP2077, z taką myślą ładowałem CDPR do wora.
Ze realizowanego do tej pory zysku jestem bardzo zadowolony, 12% w skali roku przebija lokaty i obligacje, więc plan minimum na ten rok zrealizowany w pierwszym kwartale.
"Rzecznik resortu ostrzega przed paraliżem ruchu lotniczego w całym regionie, co może uderzyć także w turystów planujących przesiadki w drodze do Azji."
Jak to jest że ja, osoba nie planująca wyjazdu w rejon Bliskiego Wschodu czy Azji, od dawna słyszę i widzę w różnych mediach - radio, telewizja, Facebook, Twitter - komunikaty o zagrożeniu w regionie, możliwych utrudnieniach w komunikacji lotniczej w razie wzrostu napięć, a ci RACJONALNIE MYŚLĄCY podróżnicy robią teraz pikachuface.jpg bo w regionie realnie zagrożonym wojną wybuchła wojna? XD Pod
@karollq: tak tak, do 28.02 ZEA nie znajdowały się na Bliskim Wschodzie, nie "graniczyły" z Iranem, nie znajdowały się tam amerykańskie bazy wojskowe, Dubaj nie był potężnym hubem lotniczym i absolutnie nie dało się przewidzieć że w razie wybuchu konfliktu z Iranem ruch lotniczy w tym rejonie będzie w czarnej dupie a wszystkie amerykańskie bazy wojskowe staną się potencjalnymi celami ataków.
"Chlip chlip, ministerstwo nie napisało na OFICJALNEJ stronie żeby
do ludzi, którzy polecieli na Cypr też masz pretensję, że polecieli w miejsce działań zbrojnych?
Jeśli ktoś po poniedziałkowym ataku na brytyjską bazę i związane z tym czasowe zamknięcie ruchu lotniczego nie wsiadł w pierwszy możliwy samolot do Polski lub nadal planuje podróż tam bo mu wakajki przepadną to tak - niech się wali i nie płacze o ewakuację jeśli stanie się coś poważniejszego i ruch lotniczy zostanie zamknięty
Ja tak mam od stycznia. Chciałbym żeby limit na ike wynosił 100k
#gielda
Innymi słowy - robisz 10k zysku i masz 10k do dalszego obrotu. Na normalnym koncie musiałbyś odprowadzić 1900 zł do skarbówki. Na IKE za te 1900 zł kupujesz kolejne akcje.