Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
wkplogin
wkplogin

wkplogin

Dołączył 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3851
  • Znaleziska 3561
  • Mikroblog 290
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 5

183

Wykopki znów wykopały fejka na główną

Wykopki znów wykopały fejka na główną

Autor dodaje znalezisko w którym bezpodstawnie twierdzi, że Siemoniak jest Ukraińcem. Znalezisko bez żadnych pytań trafia na główną. Gratulacje!

Nigarun
z
wykop.pl
dodany: 11 godz. i 29 min temu
  • 28
  • #
    fakenews
  • #
    ukraina
  • #
    wykop
  • #
    afera
  • #
    polityka
wkplogin
wkplogin
wkplogin 2 godz. i 36 min temu via Wykop
  • -5
Przede wszystkim nie ma żadnego znaczenia, czy jest czy nie jest. Tego typu "węszenie" czyjejś narodowości, to ewidentny dowód skrajnej ksenofobii i próby podjudzania ludzi przeciwko sobie.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 47 min temu via Wykop
  • 0
@gnijacy_wypok: Sam się p--------j w łeb, chory ludku z zaniżonym ilorazem.

798

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wyraźnie hamuje z AI w szkołach. Od nowego roku szkolnego dzieci w wieku od 6 do 13 lat nie będą mogły korzystać z narzędzi takich jak ChatGPT. Rząd tłumaczy, że uczniowie nie mogą przeskakiwać podstawowych etapów nauki tylko dlatego, że odpowiedź w kilka sekund podsunie im algorytm.

ProstoZMainstreamu
z
aihub24.pl
dodany: przedwczoraj, 04:59:42
  • 158
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
wkplogin
wkplogin
wkplogin 2 godz. i 45 min temu via Wykop
  • 0
To oczywiste, że nie mogą, przecież robiąc wszystko z "ai" z definicji skończy się jako ameba intelektualna bez żadnych podstaw.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

962

Psy ze strzelnicy zagryzły kierowcę. Teraz szukają im nowy domów.

Pokaż treści 18+

Psy ze strzelnicy zagryzły kierowcę. Teraz szukają im nowy domów.

Psy już wcześniej były agresywne. Zaatakowały kobietę, która spacerowała po lesie z córką. Później dotkliwie pogryzły młodego mężczyznę i odgryzły mu uszy. "Część dokumentów zaginęła" tłumaczy prokurator Ewa Antonowicz.

Casuel
z
fakt.pl
dodany: 19.06.2026, 20:06:03
  • 153
  • #
    psy
  • #
    psiarze
  • #
    prawo
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    patologiazewsi
  • #
    polska
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 13:50:46 via Wykop
  • -5
Psy z ras obronnych zawsze są agresywne wobec obcych naruszających ich teren. To nie jest wina psów. Tylko patologii właścicieli. To są k... owczarki belgijskie!!! Psy z natury obronne, używane przez służby na całym świecie. Takich psów nikt zdrowy na umyśle nie puszcza wolno. Jednocześnie to są wspaniałe psy, ale wobec ludzi które uważają za własne stado.

I jak najbardziej sam mógłbym je wziąc pod opiekę. Z nimi nic nie było nie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 15:03:37 via Wykop
  • -4
@JanPustostan: Tobie peron odjechał. To jest kwestia właściciela, a nie psów. To są psy obronne, używane masowo przez służby, owczarki belgijskie. Tylko idiota puszcza takie psy luzem.
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 15:04:33 via Wykop
  • -3
@pilprzem: Nie matole, to po prostu owczarki belgijskie, które tylko idiota puszcza wolno. Nie przypadkiem używane przez służby na całym świecie w róznych akcjach policyjnych.
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 54 min temu via Wykop
  • -3
@cacum3: Nie ma żadnego powodu żeby były. Zareagowały tak, jak były przez samych ludzi w hodowli zbudowane, a potem tresowane. Po prostu są rasy obronne, i bronią. Tego co akurat uważają za swoje terytorium. A jak je puszczasz luzem po ośce, to zatokowe uważać zaczynają całe otoczenie. Powtarzam, psy tu w niczym nie zawiniły.
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 53 min temu via Wykop
  • 0
@Niezapominajka2930: 24kg to błędna odpowiedź! :)
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 0
@epistan: Nikt nikogo na Ukrainie w ten sposób nie ostudzi i nie sprowadzi do pionu. Oni są tacy sami jak my, skrajnie drażliwi emocjonalnie w kwestiach symbolicznych. W tej chwili tysiąc poziomów bardziej, bo są w trakcie zbrojnej napaści. To idiotyczny teatr, którego jedynym skutkiem będą najpewniej te rzeczy

a) wzrost realnie antypolskich sentymentów na Ukrainie, których obecnie prawie tam nie ma (jest trochę w paru regionach na zachodzie, to
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 0
@pilprzem: Psy obronne są z definicji agresywne do ludzi, które uznają za zagrożenie dla własnego terenu / stada. Dorośnij!
wkplogin
wkplogin
wkplogin 3 godz. i 2 min temu via Wykop
  • -1
@K0SM0: Wiele psów z definicji zaatakuje w pewnych sytuacjach ludzi. Nie ma żadnego znaczenia czy zrobiły to wcześniej. To jest bajkopisarstwo i mrzonki.
wkplogin
wkplogin
wkplogin 3 godz. i 1 min temu via Wykop
  • 0
@crazy_wolf: Trzeba jeszcze rozumieć co da się, a czego nie da się osiągnąć i na jakie sposoby. Jak ktoś tego nie rozumie, tylko wypisuje takie "mądrości" jakie właśnie napisałeś, to jest zwyczajnym głupcem, który wprost absolutnie nie nadaje się do polityki.

178

Test Stroopa ujawnia granicę, której algorytmy nie przeskoczą

Test Stroopa ujawnia granicę, której algorytmy nie przeskoczą

Prosty test Stroopa, który bez wysiłku przechodzi każdy zdrowy dorosły, obnaża fundamentalną lukę w architekturze najpotężniejszych modeli językowych przy dłuższych listach słów GPT-5 i Claude tracą kontakt z zadaniem niemal do zera.

Nolanpl
z
noktus.pl
dodany: wczoraj, 08:45:11
  • 166
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20 godz. i 6 min temu via Wykop
  • -1
Claude i jego próba znalezienia i naprawienia problemu z redefinicją zmiennej. Totalny nonsens w tak mikroskopijnym zadaniu (realny problem polega na tym, że idzie zapytanie ajaxem, które pobiera aktualną stronę, podmienia kontener, wycinając z niego skrypty i wrzucając w head, co powoduje redefinicję zmiennej globalnej w jednym z takich skryptów; Clause zmyśliło totalną niedorzecznośc w totalnie niepowiązanym miejscu):
wkplogin - Claude i jego próba znalezienia i naprawienia problemu z redefinicją zmien...

źródło: example

Pobierz
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

398

Jacek Bartosiak na temat podsycania nastrojów antyukraińskich w Polsce.

Jacek Bartosiak na temat podsycania nastrojów antyukraińskich w Polsce.

Bartosiak u Rymanowskiego o pragmatycznym podejściu do polityki historycznej w kontekście interesów bieżących - na którego to, pragmatycznego podejścia, głęboki deficyt cierpi duża część polskiego społeczeństwa.

tombeczka
z
x.com
dodany: wczoraj, 08:30:28
  • 199
  • #
    bartosiak
  • #
    ukraina
  • #
    politykahistoryczna
  • #
    geopolityka
  • #
    wojna
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20 godz. i 16 min temu via Wykop
  • -1
Akurat w tym Bartosiak ma 100% rację, ale nie spodziewam się, że banda zjebów, która nawet nie ogarnia, że politycy nimi grają pod sondaże, będzie w stanie to ogarnąć na jakimkolwiek levelu. Niestety.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

20

Unreal Engine 6 nadchodzi. Epic stawia na AI i zapowiada koniec C++

Unreal Engine 6 nadchodzi. Epic stawia na AI i zapowiada koniec C++

Epic Games oficjalnie ujawniło pierwsze szczegóły dotyczące Unreal Engine 6, jednego z najważniejszych silników wykorzystywanych przez twórców gier. AI ma odegrać w nim kluczową rolę. Epic zapowiada też stopniowe odejście od C++ do języka Verse.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 18.06.2026, 10:17:58
  • 29
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    ciekawostki
  • #
    gry
  • #
    programowanie
  • #
    informacje
wkplogin
wkplogin
wkplogin 18.06.2026, 20:46:35 via Wykop
  • 6
Kolejny język jako jedynie słuszny. Oczywiście ich własny. Kolejny żałosny pomysł korpo, żeby uzależnić koderów od ich silnika, a potem najpewniej wyciągać z tego dodatkowe pieniądze z narzędzi. Pomysł który prowadzi jedynie do rozdrobnienia rynku, skrajnej specjalizacji, i braku standardów. Skończy się Unreal Engine, skończy się twoja kariera. I o to im precyzyjnie chodzi.
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 05:10:35 via Wykop
  • 0
@Janusz_Rekina: A czemu mieliby wziąć sensowny język. Nawet C++ i po prostu napisac pod to własne biblioteki? W C++ pisze się najbardziej zaawansowane systemy na świecie, od oprogramowania najnowocześniejszych myśliwców po oprogramowanie elektrowni jądrowych. Praktycznie każdy system operacyjny w podstawach to jest C lub C++.

Przecież to nie o to chodzi! Jak chcesz pisać dla nich, masz mieć ich język. Zaczniesz w tym pisać, zaangażujesz się głębiej, jesteś ich programistą. Za
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 19:55:18 via Wykop
  • 1
W Verse chodzi o to by ułatwić wielowątkowe programowanie i memory safety, a również rozwiązać niedziałający jak należy w Unreal hot reload.


@chudzielec: Czemu to nie jest biblioteka w C++? W szczególności przy możliwościach jakie oferuje najnowsze C++, właśnie w tych aspektach?

Przecież to nie ma żadnego znaczenia. Nauka języka z tego wszystkiego zajmuje najmniej czasu. Najwięcej zajmuje nauka silnika. Nauczyłeś się Unreala, to robisz w Unrealu. Język to składowa by zmniejszyć
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 20:58:17 via Wykop
  • -1
Pierwsza rzecz: jeśli programista jest długo na rynku, to zna kilka języków programowania i dla niego przejście na Verse i wyjście z niego to pestka.


@eU2MO: Większość osób współcześnie robi w jednym środowisku, w jednym języku, kolejne taski w jakimś korpo. Ma się znać na jednym, i robić jedno. Sama o niczym nie decyduje. Dostaje ścisłe wytyczne, do poziomu nawet czasem tego, jaką stałą ma zmienić. A potem jeszcze pisze testy
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 16:03:44 via Wykop
  • -1
@eU2MO: Mówiąc inaczej, skoro to według ciebie takie samo przez się inteligentne, że niby silniki gier przeniesie między sobą bez problemu, dlaczego w rękach vibe codera bez doświadczenia, nie umie ogarnąć elementarnych podstaw w web apce na parę tysięcy linijek? Nie tworzy to pewnych wątpliwości w twoim umyśle?

Gdybym mógł, to pokazałbym ci ten kod. Właśnie wytwór Claude i vite app w powiązaniu z svelte. To jak to jest z-----e,
wkplogin
wkplogin
wkplogin 23 godz. i 4 min temu via Wykop
  • 0
@eU2MO: Tak, nikt tak nie potrafi. Tylko ty nie wiesz co w tym kodzie jest. Nikt tego nie wie. I się możesz grubo zdziwić, jak się okaże co tam tak naprawdę się wyczynia. A zakopałeś to już na dziesiątki warstw. Będziesz robił to dalej. Powodzenia potem. "AI" naprawdę nie ogarnia milionów rzeczy. Tobie się wydaje, że ogarnia.

Napisze ci np. takie zapytania sql, że jesteś w szoku, parę sekund proszę,
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 0
@eU2MO: Przekopiuję ci zresztą odpowiedź w podobnej dyskusji innej osobie:

Masz przykład wyczynu Claude. Wielkie zrozumienie problemu. Problem jest taki, i ja ten problem znam i był łatany, ale ewidentnie znowu powrócił, że jeden z modułów globalnie ustawia zmienną productId, a debile piszące theme, sobie wymyśliły, że logicznym przeładowaniem współcześnie strony, jest pobranie całej strony ponownie ajaxem i podmiana głównego kontenera conentu z wycięciem wszystkich tagów script i dodaniem ich
wkplogin - @eU2MO: Przekopiuję ci zresztą odpowiedź w podobnej dyskusji innej osobie:...

źródło: example

Pobierz
wkplogin
wkplogin
wkplogin 21 godz. i 35 min temu via Wykop
  • 0
@niko444: Widać, że jesteś nowy w IT, jak nie rozumiesz, że C i C++ to podstawa całego IT w najbardziej zaawansowanych obszarach. Łacznie z co bardziej zaawansowanymi bibliotekami Pythona którym się tak podniecasz. Pod spodem to jest właśnie C lub C++.
wkplogin
wkplogin
wkplogin 21 godz. i 7 min temu via Wykop
  • 0
@niko444: Ty się totalnie odkleiłeś od rzeczywistości. C++ idzie obecnie jak burza i wprowadza tak przełomowe zmiany w naprawdę poważnych zastosowaniach, których nie ma żaden inny język. Jedynym realnym konkurentem, ale nie za bardzo to wychodzi, może być Rust.

C++ własnie staje się potworem obliczeń równoległych, bo zbudowało nad tym totalną abstrakcję językową, która ogarnia miliony zastosowań, bez praktycznie żadnych kosztów po kompilacji.

Ty w ogóle nie ogarniasz, że nad

394

Mythos złamał tajne systemy NSA w godziny. Oto prawdziwy powód blokady Anthropic

Mythos złamał tajne systemy NSA w godziny. Oto prawdziwy powód blokady Anthropic

Oficjalnie zakaz dla Fable 5 i Mythos 5 to bezpieczeństwo narodowe. The Economist i kolejne źródła pokazują konkret, który za nim stoi: model miał włamać się do prawie wszystkich tajnych systemów NSA nie w tygodnie, a w godziny. Anthropic odpowiada, że to wąski jailbreak.

Nolanpl
z
promptowy.com
dodany: przedwczoraj, 15:52:42
  • 135
  • #
    claude
  • #
    anthropic
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    usa
  • #
    ai
  • #
    economist
wkplogin
wkplogin
wkplogin 21 godz. i 18 min temu via Wykop
  • 0
Histeria bez zrozumienia realiów.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

323

Zełenski bez Orderu Orła Białego. MSZ Ukrainy: zyska jedynie Moskwa!

Zełenski bez Orderu Orła Białego. MSZ Ukrainy: zyska jedynie Moskwa!

Decyzja o pozbawieniu prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego Orderu Orła Białego jest strategicznym błędem prezydenta Polski, na którym zyska jedynie Moskwa - skomentował ukraiński minister spraw zagranicznych Andrij Sybiha.

cepheus
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 19.06.2026, 19:47:51
  • 192
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    nawrocki
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 13:44:04 via Wykop
  • -12
To jest totalna głupota Nawrockiego, i w dodatku zrobiona z przyczyn wyłącznie partyjnych. Chce uwalić i skompromitować międzynarodową konferencję w sprawie odbudowy Ukrainy, o która od lat starał się rząd, żeby była organizowana u nas. Tam właśnie mają zapaść bardzo ważne deycyzje dotyczące przyszłych biznesów. Nawrocki własnie to w dużej mierze uwalił, bo Zełeński się raczej w takiej sytuacji tam nie pojawi.

Kto na tym zyska? Polska? Chyba wolne żarty sobie stroicie.
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 0
@crazy_wolf: Skrajna większośc tych mediów, jakbyś raczył przeczytać co naprawdę piszą, a nie co się w Polsce opowiada, że piszą, przytacza ukraińską narrację przynajmniej za równorzędną. Cytuje się ukraińskie opinie równolegle z naszymi, opowiada się o walkach w ogólnym otoczeniu chaosu wojny, przypomina się o polskich winach wobec Ukraińców, wyjątkowo zdarza się, że ktoś wprost potępi R--ź Wołyńską. Nie pisze się o ludobójstwie, tylko o masakrach, zbrodniach wojennych, konflicie partyzanckim
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 0
@crazy_wolf: Nieprawda. Wcale tak nie musi być. W pewnym momentach lepiej w ogóle nie reagować. Ta dyskusja i jej przepracowanie z definicji zajmie dekady!!!

30

AI nie zwiększa produktywności programistów, a tylko ich bardziej obciąża

AI nie zwiększa produktywności programistów, a tylko ich bardziej obciąża

Zamiast oszczędzać czas, generowany przez sztuczną inteligencję kod zmusza programistów do spędzania długich godzin na jego sprawdzaniu, debugowaniu i poprawianiu błędów.

matixrr
z
leaddev.com
dodany: 19.06.2026, 19:37:45
  • 24
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    informatyka
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 14:51:15 via Wykop
  • 2
@not-sweet: Bajdurzysz jak potłuczony. Sama dbałość o to, żeby kod był spójny i zrozumiały po tym dla człowieka, zajmuje zazwyczaj znacznie więcej czasu przy użyciu "ai", niż napisaniu różnych rzeczy z palca. Ten problem narasta wykładniczo. Każda kolejna wartstwa jest coraz mniej zrozumiały dla kogokolwiek bełkotem nie trzymającym się żadnych zasad inżynierii oprogramowania. Tylko ty pewnie o takie rzeczy w ogóle nie dbasz, dla ciebie się liczy żeby unit testy
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 33 min temu via Wykop
  • 1
będzie to rozumiał każdy inżynier, w tym ja bo nie różni się od tego co bym sam napisał.


@not-sweet: Ty chyba sobie żarty robisz. Ten kod w ogóle nie przypomina często ludzkiego kodu. To jest totalny chaos organizacyjny w głębszej skali. Losowe, wzięte z d--y nazewnictwo, Losowe podejścia do tych samych problemów w różnych miejscach. Totalny przerost abstrakcji, która nie ma żadnego sensu ("ai" wybitnie potrafi sobie wziąć do serca
wkplogin
wkplogin
wkplogin 22 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 0
@not-sweet: Masz przykład wyczynu Claude. Wielkie zrozumienie problemu. Problem jest taki, i ja ten problem znam i był łatany, ale ewidentnie znowu powrócił, że jeden z modułów globalnie ustawia zmienną productId, a debile piszące theme, sobie wymyśliły, że logicznym przeładowaniem współcześnie strony, jest pobranie całej strony ponownie ajaxem i podmiana głównego kontenera conentu z wycięciem wszystkich tagów script i dodaniem ich w head (gdzieś jeszcze okazuje się tego zachowania nie
wkplogin - @not-sweet: Masz przykład wyczynu Claude. Wielkie zrozumienie problemu. Pr...

źródło: example

Pobierz

1781

Karol Nawrocki zdecydował o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymirowi Zełenskie

Decyzja Prezydenta RP Karola Nawrockiego w sprawie odebrania Orderu Orła Białego Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełen

smutny_kojot
z
x.com
dodany: 19.06.2026, 17:54:55
  • 511
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
  • #
    polska
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 13:53:45 via Wykop
  • -1
To jest totalna głupota Nawrockiego, i w dodatku zrobiona z przyczyn wyłącznie partyjnych. Chce uwalić i skompromitować międzynarodową konferencję w sprawie odbudowy Ukrainy, o która od lat starał się rząd, żeby była organizowana u nas. Tam właśnie mają zapaść bardzo ważne deycyzje dotyczące przyszłych biznesów. Nawrocki własnie to w dużej mierze uwalił, bo Zełeński się raczej w takiej sytuacji tam nie pojawi.

Kto na tym zyska? Polska? Chyba wolne żarty sobie stroicie.

Jedyne o
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 13:55:33 via Wykop
  • 0
@konradpra: To jest totalna głupota Nawrockiego, i w dodatku zrobiona z przyczyn wyłącznie partyjnych. Chce uwalić i skompromitować międzynarodową konferencję w sprawie odbudowy Ukrainy, o która od lat starał się rząd, żeby była organizowana u nas. Tam właśnie mają zapaść bardzo ważne deycyzje dotyczące przyszłych biznesów. Nawrocki własnie to w dużej mierze uwalił, bo Zełeński się raczej w takiej sytuacji tam nie pojawi.

Kto na tym zyska? Polska? Chyba wolne żarty sobie
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 14:16:13 via Wykop
  • -2
@riv8: To jest wywieranie nacisku? Chłopie, weź jak najszybciej szukaj rozumu, bo gdzieś go zgubiłeś.

To jest międzynarodowy kongres na którym zostaną ustalone wszelkie dalsze wpływy ekonomiczne w sprawie odbudowy Ukrainy i kto będzie miał tam coś do powiedzenia. Dziesiątki firm miały w tym uczestniczyć. Nawrocki właśnie to celowo uwalił, ponieważ nieobecność Zełeńskiego, a tym najpewniej się skończy, natychmiastowo obniża tego rangę w pojęciu decydentów na świecie. Byle tylko rząd
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 14:48:05 via Wykop
  • 1
@intion-ori: Ja właśnie widze co się dzieje. Nasz precyzdent spuszcza w kiblu interes Polski, bo sondaże pokazują, że warto zrobić polsko-ukraińską burdę i zaszkodzić działaniom polskiego rządu. Ty cokolwiek widzisz? Czy masz iq pierwotniaka?
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 15:41:45 via Wykop
  • -5
@JanPustostan: Oczywiście, że bym się nimi zaopiekował. Te psy muszą być pod kontrolą. Dla własnego stada sa skrajnie wierne. Ale tylko idiota je puszcza luzem po ośce. Te psy z natury bronią terenu. Czego tu nie rozumiesz? Czy ty w ogóle rozumiesz co to jest owczarek belgijski i pies obronny?

367

Młodzieżówki to wylęgarnie nosicieli teczek i karierowiczów

Partyjne młodzieżówki (Dawid Kacprzyk był do niedawna szefem jednej z nich) nie są miejscem, w których nastolatkowie zafascynowani polityką zawiązują z dorosłymi politykami jakąś mentorską relację i w jej ramach uczą się, na czym polega to rzemiosło.

byferdo
z
klubjagiellonski.pl
dodany: 20.06.2026, 06:53:01
  • 58
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    afera
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 14:42:42 via Wykop
  • 12
Naprawdę? Wy jesteście przytomni na umyśle? Myśleliście, że jest inaczej? Ja z ponad 20 lat temu, za pierwszej burdy PO - PIS, wówczas będąc raczej za PiS, wypiłem z litr wódy z młodzieżówką PO, która akurat przypadkiem zawitała do pubu, i wyszło że jestem człowiekiem mającym poglądy polityczne i swoje zdanie. Usiłowali mnie przekonać, żebym wstapił do nich, bo będę miał takie, a takie profity, znają takich, albo takich ludzi, ustawimy się,
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

9

Mroczna strona postępu technologicznego. Rozwój wysysa zasoby miliardów ludzi

Mroczna strona postępu technologicznego. Rozwój wysysa zasoby miliardów ludzi

Wspomniani naukowcy są realistami i wiedzą, że procesu rozwoju technologicznego nie da się odwrócić ani zmienić jego kie

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 19.06.2026, 07:18:50
  • 4
  • #
    technologia
  • #
    zasoby
  • #
    ziemia
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 14:22:17 via Wykop
  • 4
Oczywiście, że się da. Powstrzymać nie! Racjonalnie spowolnić? I owszem. Ale po co? Przecież wówczas takie typki jak Muski, Bezosy, Zuckerbergi, Altmany czy inni socjopaci, nie będę przytulać miliardów dolców.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

391

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

W marcu liczba urodzeń wzrosła w Korei Południowej o prawie 20% w stosunku do zeszłego roku. Od 2 lat notują wzrosty liczby urodzeń. Czyżby odbili się od dna?

zmarnowany_czas
z
en.sedaily.com
dodany: 19.06.2026, 13:05:23
  • 245
  • #
    korea
  • #
    demografia
  • #
    wydarzenia
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    rodzice
wkplogin
wkplogin
wkplogin 20.06.2026, 13:34:33 via Wykop
  • 1
Ok, tylko dlaczego? Jakiś wcześniejszy wyż demograficzny wszedł akurat w nowy kulturowo okres rozrodczy (od dawna się pisze o tym, że współczynnik dzietności nie jest w stanie uwzględnić tego typu zmian np. przesunięcia decyzji o dziecku na późniejszy wiek, wśród młodszych pokoleń)? Odbicie po skrajnie niskiej normie z wcześniejszych lat (np. z powodu Covid-19, niska baza)? Karność tych społeczeństw i propaganda państwa odniosły jakiś skutek? Dofinansowania? Zbieg tych czynników?

To nie jest
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

16

Pentagon chwali Groka za 2000 celów w 96h

Pentagon chwali Groka za 2000 celów w 96h

Chatbot Muska dostępny na X oficjalnie uczestniczył w Operacji Epic Fury, wskazując cele dla ponad 2000 uderzeń w 4 dni, a zeznanie pod przysięgą wyszło na jaw nie przez Kongres, lecz przez pozew o zanieczyszczenie powietrza przy centrum danych w Memphis.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 18.06.2026, 05:41:05
  • 14
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    musk
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    informacje
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 04:35:06 via Wykop
  • 1
Nie wierzę. Grok? Te totalnie ułomne "ai"?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 21:29:29 via Wykop
  • 0
@tijara435: Grok się nadaje wyłącznie do pisania tekstów (tutaj rzeczywiście jest sprawny, potrafi być dowcipny, zadziwiająco dobrze rozumie stylistykę itp. przy nim np. takie Gemini brzmi sztucznie, sucho i bez fantazji). Do pisania kodu? Poważnych analiz? W życiu!

Pomijając jakim trzeba być psychozjebem, żeby w ogóle strzelać do ludzi na podstawie oszacowań "ai", albo jeszcze lepiej "llm-ów" (wyćwiczonych na tekstach z sieci, nie "ai" wyćwiczonego na danych wywiadowczych i wcześniejszych

397

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Dwie linijki kodu przyspieszyły Linuksa. Programista przyspieszył SSD...

Przeniesienie zaledwie dwóch linijek kodu w inne miejsce poskutkowało zwiększeniem liczby operacji wejścia i wyjścia na sekundę nawet o 5%. Zmiana chińskiego programisty została już zaakceptowana i pojawi się w jądrze Linux 7.2 .

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 18.06.2026, 14:08:40
  • 118
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 03:50:46 via Wykop
  • 10
Jak ludziom współcześnie napiszesz, że mając dwie tablice obiektów, które musisz powiązać po jakiejś zmiennej (np. jedna to zamówienie i ma swoje 'id', a druga to 'wysyłka' i ma odniesienie do 'id' zamówienia), to że zamiast chodzić zagnieżdżoną pętlą foreach i dla każdego zamówienia szukać odpowiadającej mu wysyłki, po prostu wpierw robisz w jednym foreach hashmap 'id' zamówień do obiektów zamówień, a potem w oddzielnym foreach chodzić po wysyłkach i przez hashmap
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 20:21:30 via Wykop
  • 0
@swiadomy_anakolut: Nie zorientuje się. Bo ludzie masowo coś takiego piszą np. w modułach pod jakich system. Ich cegiełka nie zmienia czegoś drastycznie, albo nie zmienia czegoś drastycznie póki coś urośnie do pewnej wielkości (np. baza), ale całość działa ostatecznie o całe rzędy wielkości wolniej tak czy owak. Ziarnko do ziarnka. I nikogo to ostatecznie nie obchodzi. Kup lepszy sprzęt. To jest podstawe rozwiązanie od bardzo wielu lat.

Teraz dopiero może
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 21:25:04 via Wykop
  • 0
@SmugglerFan: "ai" w takich sprawach się zachowuje jak akurat wiatr zawieje

475

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Prawie 40% Polaków ma problem z rozumieniem tekstu. To cichy hamulec gospodarki

Polacy wypadli najgorzej w tekstach kompetencji dorosłych wśród wszystkich państw członkowskich OECD.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 18.06.2026, 08:46:16
  • 223
  • #
    polska
  • #
    nauka
  • #
    ekonomia
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 00:48:57 via Wykop
  • -3
Akurat tego typu badania porównawcze są mniej warte niż papier na którym drukuje się ich wyniki. Różne zadania, różne materiały, różne podejście ludzi do takiej ankiety (są społeczeństwa, które podejdą do tego sumiennie, są takie które zrobią sobie z tego zabawę) i tak dalej i temu podobne.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 00:52:18 via Wykop
  • -2
@Saly: Nie ma na to metody. Dlatego takie badania porównawcze są raczej ciekawostką medialną, niż realnym "badaniem" czegokolwiek.
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 00:57:02 via Wykop
  • -3
@Saly: Zresztą zerknij na jedno z ich przykładowych pytań (obrazek). Niejedna osoba o umysłowości ścisłej odpowiedziałaby, że to zadanie nie ma absolutnie żadnego sensu (nie da się podać ścisłej odpowiedzi, a pytanie nie jest o oszacowanie).

https://www.oecd.org/en/about/programmes/piaac/piaac-released-items.html
wkplogin - @Saly: Zresztą zerknij na jedno z ich przykładowych pytań (obrazek). Nieje...

źródło: image

Pobierz
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 00:59:35 via Wykop
  • -4
@Niezapominajka2930: Jak jeszcze dodasz do tego jak głupie są te testy... Na obrazku przykładowe pytanie poglądowe z ich własnej strony. Zauważ, że pytanie nie jest sensu stricte o oszacowanie, wrażenie jest takie, że do jednego miejsca po przecinku masz podać precyzyjną odpowiedź), której udzielić niesposób (w szczególności, że jeszcze fotka jest z jakiejś niedorzecznej perspektywy). Bardzo wiele osób o umyslowości ścisłej natychmiast na tego typu nieścisłości reaguje kpiną.

https://www.oecd.org/en/about/programmes/piaac/piaac-released-items.html
wkplogin - @Niezapominajka2930: Jak jeszcze dodasz do tego jak głupie są te testy... ...

źródło: image

Pobierz
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 01:15:50 via Wykop
  • -2
@wkplogin: Errata, miało być: "sensu stricto".
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 02:13:11 via Wykop
  • -5
@Tokko: To co napisałeś to jest bzdura. Jedni z najbardziej utalentowanych ludzi mają tendencje autystyczne, a oczekiwanie ścisłości komunikatu, w szczególności w teście, nie jest niczym niezwykłym. Powinno wręcz być oczywistością.

Pytanie jest niedorzeczne począwszy od oczekiwania określonej odpowiedzi z dokładnością do jednego miejsca po przecinku (co przy tej podziałce może być tylko zgadywaniem), a staje się jeszcze bardziej żałosne patrząc po tym jak jest zrobione to zdjęcie (z niedorzecznej
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 02:39:06 via Wykop
  • -4
@Tokko: PS. I nadal byłoby całkowicie niedorzeczne. Jeśli badamy rozumienie liczb, to bada się to na precyzyjnym, niepozostawiającym żadnych wątpliwości, jednoznacznym zobrazowaniu. Uwierz, że jak ktoś rozumie co to jest jedno miejsce po przecinku, bo poda ścisły wynik widząc ścisłe, jednoznaczne zobrazowanie, to zawsze też rozumie, że jak precyzja podziałki mu się na tym etapie kończy, to dla kolejnych miejsc po przecinku może mieć tylko przybliżenie.

Jedyne co te pytanie
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 03:07:09 via Wykop
  • -7
@Schwarzfahrer: Acha, bo ty należysz do tych totalnych naiwniaczków, którzy wierzą na słowo jak władza ci napisze, że tak naprawdę jakaś zmiana przepisów niczego to w twojej sytuacji nie zmienia? Ja prdl. I Ty jeszcze uważasz, że to ci ludzie o których piszesz byli głupi? LOL
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 03:15:31 via Wykop
  • 1
@jegertilbake: Większość tych super bogatych ludzi to jest wprost kwintesencja totalnej tępoty (wystarczy ich posłuchać czy poczytać). Oni po prostu są socjopatyczni i tym osiągają sukces. Brak skrupułów, budowanie siatek znajomości z podobnymi charakterami, wchodzenie we wszelkie układy dla profitu, lizanie d--y tym co trzeba na danym etapie, spuszczanie w kiblu każdego kto przestaje leżeć (po trupach do celu), plus odrobina szczęścia.

Naprawdę, zastanów się. Dlaczego wśród tych wszystkich multimiliarderów,
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 03:35:24 via Wykop
  • 2
@jegertilbake: Jeśli chodzi o szersze horyzonty, kręgosłup moralny, ogólne zdolności (nie wąskie specjalizacje z klapkami na oczach) - czyli realne wykształcenie, to najczęściej jest totalna tępota. To jest wręcz straszne, że to są tego typu ludzie, bo oni mają współcześnie ogromną wprost władzę. A są najczęściej naprawdę głupi i przede wszystkim do szpiku kości amoralni.
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 03:55:48 via Wykop
  • 2
@KochanekAdmina: Tak jestem debilem, który za każdym razem jak ktoś z sieci komórkowej przesyła mi nowe informacje to sprawdzam to 2 razy. Wiesz dlaczego jestem takim debilem? Bo większych ściemniaczy i manipulantów niż w sieciach komórkowych ze świecą szukać. Usiłują wcisnąć ci wszystko.

Jak nie uważasz, to skończysz ze znacznie gorszą umową za 2x wyższą cenę. Kilka razy debili złapałem na tym, że oferowali mi jakieś profity, poprosiłem o podanie
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 04:16:01 via Wykop
  • 1
@Anonim927: G---o prawda, odpowiedź 24 jest nieprawidłowa, ale już 24,4 jest. Rozumiesz jak ten test jest pomylony?
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 04:17:22 via Wykop
  • 1
@Anonim927:
wkplogin - @Anonim927:

źródło: image

Pobierz
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 04:17:41 via Wykop
  • 1
@wkplogin:
wkplogin - @wkplogin:

źródło: image

Pobierz
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 04:40:27 via Wykop
  • -3
@Tokko: Pod poniższym linkiem masz intepretację tego zadania według tych idiotów, którzy je stworzyli (z fotkami które dałem). Porównaj to sobie z tym co napisałem w ostatnim poście. Przemyśl. Wyciągnij wnioski.

https://wykop.pl/link/7963965/prawie-40-polakow-ma-problem-z-rozumieniem-tekstu-to-cichy-hamulec-gospodarki/komentarz/137403073/w-sumie-ciekawe-czy-to-zalezy-od-kultury-w-danym-panstwie-wydaje-mi-sie-ze-w-polsce-ludzie-generalnie-olewaja-testy-ktore-nie-daja-zadnych-benefitow-g
@Saly +1
W sumie ciekawe czy to zależy od kultury w danym państwie. Wydaje mi się, że w Polsce ludzie generalnie olewają testy, które nie dają żadnych benefitów, gdzie na zachodzie ludzie są "grzeczniejsi". Ciekawe czy OECD ma na to jakąś dobrą metodę
więcej
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 06:10:14 via Wykop
  • 0
@galicjanin: Tak to właśnie wygląda. Dlatego debilem jest ten kto tego nie rozumie, a nie ten kto nie wierzy zapewnieniom i stara się wyjaśnić pewne sprawy, mieć jakieś oficjalne potwierdzenie. Poza tym trzeba być debilem, żeby siedząc w jakieś swojej specjalizacji, ogarniając co dzień pewne niuanse, potem oczekiwać, że losowy człowiek ma to rozumieć.

409

Pseudokibice napadli rodzinę ""Walił w szybę, wołał do córki, że ma otwierać""

Pseudokibice napadli rodzinę ""Walił w szybę, wołał do córki, że ma otwierać""

Kiedy wreszczie polska zrobi porządek z tzw patologią i największymi zakałami? Kibole = zakały społeczne, patologia

PiersiowkaPelnaZiol
z
uwaga.tvn.pl
dodany: 18.06.2026, 13:29:55
  • 90
  • #
    wykop
  • #
    policja
  • #
    przestepczosc
  • #
    kibole
  • #
    patologiazewsi
  • #
    rybnik
wkplogin
wkplogin
wkplogin 18.06.2026, 18:58:58 via Wykop
  • -7
To w ogóle się kupy nie trzyma. Kilka samochodów pseudo-kibiców goni rodzinę z dzieckiem i zajeżdża im drogę? Bo co, bo dziewczynka gra w piłkę w innym klubie? Bo mają szaliki i flagę? Czysty nonsens! Te środowiska bywają patologiczne, ale nie do tego stopnia.

Tam musiało do czegoś dojść wcześniej, albo tatuś sam ma porachunki z pseudo-kibicami z dawnych czasów.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wkplogin
wkplogin
wkplogin 18.06.2026, 22:09:20 via Wykop
  • -3
@polakpatriota2137: Nie wiem, działalność przestępcza (co robili od zawsze), a wjazdy na mecze nastolatków / dzieciaków to jednak zupełnie różne rzeczy. Jakoś nie kojarzę tego typu sytuacji z mediów. Ale możliwe, że mi umknęło. Nie śledzę z jakąś szczególną uwagę tego półświatka, a z czasów z których go jakoś kojarzę, to raczej aż takie patologie się nie zdarzały. Same nastolatki między sobą? Owszem. Ale nie że ktoś atakuje rodziców z
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 05:27:34 via Wykop
  • 0
@solidna-opinia-polityczna: Nie no tak, tylko od dzieciństwa miałem do czynienia i obserwowałem paru kumpli którzy w to się stoczyli (od zwykłych dzieciaków, po ludzi rzucających w innych cegłówkami), z pseudo-kibicami. Mógłbym paru nawet wskazać, którzy obecnie pełnią dość prominentne role w klubach (tylko na pewno tego nie zrobię). Pewnie ty masz większe doświadczenie.

Przy całym p-----------u tego środowiska, nie widziałem w tych ludziach nigdy takiego p-------a, żeby ścigać jakąś rodzinę
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 05:36:37 via Wykop
  • -2
@solidna-opinia-polityczna: A ty jesteś? Znałeś chociaż jednego? Nie znałeś? To skąd czerpiesz swoje przekonania? Z d--y? Mam wrażenie, że chociaż nie jestem ekspertem, to mam większe wyczucie i wiedzę o takich środowiskach niż ty.

Środowisko przestępcze bez powodu ściga i prześladuje rodzinę za szalik czy granie w innym klubie? Za dzieciaka? Narażając się na rozpracowanie i konsekwencje prawne. Ty umiesz czasami myśleć? Najpewniej to wspaniale zadziała na ich handel amfą,

796

Mandat za krewetki w pizzy bezprawny, zastosowano nieistniejącą pocedurę... XD

2500 zł mandatu za pizzę z krewetkami wkurzyło całą Polskę, a @K_Stanowski wzywał do publicznej kary na urzędniczce. Tylko że wszyscy przegapili najważniejsze: ten mandat był bezprawny

xxxxxxxxxxyyyyyyyyyy
z
x.com
dodany: 17.06.2026, 19:34:55
  • 99
  • #
    pizza
  • #
    stanowski
  • #
    krewetrki
  • #
    na
  • #
    krewetki
  • #
    vatowcy
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 04:30:02 via Wykop
  • -2
Ok, aż na tyle przepisów nie znam, żeby wiedzieć na 100% czy KAS miał tu prawo badać pewien aspekt sprawy. Ale jestem pełny podziwu jak usiłujecie bezmyślnie bronić tu gościa, który przez lata (bo od wielu lat taka wykładnia i stawki obowiązywały, przepisy są jasne) nakładał nieodpowiednią stawkę VAT na własną sprzedaż, stanowiąc nieuczciwą konkurencję dla wszystkich przedsiębiorców rozliczających się prawidłowo.

To jest naprawdę skrajnie zabawne, że nie rozumiecie, że do tego
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

541

Nie żyje znany krakowski adwokat. Został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę

Pokaż treści 18+

Nie żyje znany krakowski adwokat. Został potrącony przez nietrzeźwego kierowcę

Jerzy Sioła (79 l.) krakowski adw., zmarł po potrąceniu na przejściu dla pieszych w centrum. Kierowca mercedesa uciekł, ale w nocy siłą wyciągnięto go z mieszkania To Ukrainiec (47 l.). Był pijany, a narkotest wykazał obecność amfetaminy. Jechał z 46 l. babą. Uciekła. Odnaleziono, wywleczono.

Poludnik20
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 18.06.2026, 15:50:11
  • 96
  • #
    krakow
  • #
    motoryzacja
  • #
    prawnicy
  • #
    kryminalne
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 04:15:10 via Wykop
  • -6
No to teraz jazda po adwokacie, że dał się zabić. W końcu papuga. Wróg publiczny wykopków numer jeden. Śmiał bronić oskarżonych!
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1312

Skandal na Mistrzostwach Polski. Dali biegaczowi 10 tys. zł na scenie, a potem..

Skandal na Mistrzostwach Polski. Dali biegaczowi 10 tys. zł na scenie, a potem..

Andrzej Witek obronił tytuł Mistrza Polski w biegu Ultra, bijąc rekord trasy o 44 minuty. Na scenie, przy setkach widzów, przedstawicielka Starostwa Powiatowego wręczyła mu "nagrodę specjalną" na 10 000 zł. Po 24h organizatorzy zadzwonili, że... to pomyłka i ma oddać kasę.

mariancb
z
facebook.com
dodany: 18.06.2026, 04:37:52
  • 165
  • #
    bieganie
  • #
    zakopane
  • #
    sport
  • #
    tatry
  • #
    polska
wkplogin
wkplogin
wkplogin 19.06.2026, 01:31:51 via Wykop
  • 2
@jan-kowalski-507464: Jeden podpis. Mają na takie sprawy budżety.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Grzegorz Wysocki

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.02.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking